Епидемия гастро-ентерит вьв Франция

  • 686
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 768
Мами от Франция ако все още не сте разбрали за епидемията имаште впредвид че се е разпространила в повечето региони. Ние вече се разболяхме цялото семейство, много беше гадно децата поврьщаха без да спират дори и вода, после се обезводниха и т.н. По принцип детските лекари трябвало да се свьржат с малките пациенти(така обясняваха по телевизията) и да ги прегледат за да предотврятят епидемията. Да ама  педиатьра на малката не само че не я прегледа като бяхме при него в петьк да и бие ваксината (за 3 пореден пьт и забоде празна игла и после се усети да отвори ваксината) но даже и дума не обели за епидемията. Та като почнаха да поврьщат водихме децата в Женева на педиатьр, че там поне докторите не са толкова безотговорни и безсьрдечни.
Прегледаха ги , направиха пьлен анализ и казаха че е гастро-ентерит.
Така че ако случайно педиатрите не ви кажат, поне имайте в предвид.

Ето малко данни по вьпроса:

http://www.lexpress.fr/info/quotidien/actu.asp?id=1917&xtor=8
http://www.doctissimo.fr/html/dossiers/transit/9196-gastro-enterite-alerte.htm

# 1
  • Мнения: 1 909
Не съм чувала да е обявена епидемия, но тук (поне в нашия район, на юг) сравнително често има подобни мини-епидемии. Наистина е отвратително гадно и изтощително, та ще опитам да внимаваме - благодаря за предупреждението, Ружа  bouquet, макар че от такова нещо трудно може да се опази човек. Моето дете веднъж го беше хванало, и беше наистина впечатляващо - повръщане, диария, повече от седмица не яде нищо...
Аз за щастие (чук-чук на дърво) не съм го хващала, откакто съм във Франция, и даже още се чудя защо толкова често се появява - тук е нещо което замества българския грип и е ужасно.
За щастие в момента при нас е доста студено, та да се надяваме, че бактериите и вирусите не са толкова издръжливи. newsm17
А ти къде чу, че има епидемия?

# 2
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
За епидемията 4ухме о6те преди Нова година, но дано ни преско4и, За6тото малкия както не пие вода, не знам какво 6те правим.
Ина4е ли4ната ни лекарка каза, 4е тази седмица е запо4нала да от6умява епидемията.

# 3
  • Мнения: 1 017
Аз пък не съм чула въобще за това Embarassed
Отижам да чета. Тъкмо мислех да пускам Митака да обядва в училище, ама май ще го отложа.
Мерси,  Ружа72 !

# 4
  • Мнения: 1 909
Тъкмо вчера наобяд се заинтересувах, и установих, че наистина са говорили по медиите за епидемия, но за нашия район като че не се отнасяло още и ето че следобеда ми връщат детенцето с повръщане... Cry  За щастие до вечерта като че ли му мина и нямаше други признаци като диария и т.н. , а и тази сутрин си беше във форма така че отиде на  детска градина, но съм на тръни Weary

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хайде и аз да се от4ета макар,4е не съм във Френско,но сме съседи  Wink
Моята буболе4ка ве4е втора ноЩ повръЩа ( само през ноЩта и по един път слава богу  Whistling ) и от в4ера е с разтройство. Говорих с педиатърката и тя ми каза съЩото " Има гастро_ентеритна епидемия и тук ". Така,4е...пазете се,доколкото е възможно Confused

# 6
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
      И аз не съм във Франция, но да споделя, че тази епидемия мина и от тук.

      Около празниците цялото семейство го изкарахме Twisted Evil, а преди това доста познати. Все още чуваме , че и други го карат, даже едно сем. в Уелс се обадиха, че и при тях е започнало. С една дума мисля, че  тази епидемия  се разпространава. newsm78

# 7
  • Мнения: 768
На нас ни се струваше че всичко мина, поне при мен таткото и малката бебка всичко е наред, ама каката има температура доста често, слагам свещички спада после пак се появява. Вчера пак поврьща макар да мислехме че тази фаза е отминала, а на една приятелка момиченцето и след като изкара този гастро-ентерит има като усложнение цистит.

# 8
  • Мнения: 1 465
Мерси Ружа,

аз знам за нея. То почти всеки ден по новините /вечерните/ го съобщават и показват на картата  засегнатите участъци. При нас още не е толкова страшно, но знае ли се, дано не ми се случи, че сме с бебче Praynig То и аз не го водя на места където има много хора. ooooh! Crossing Arms

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ние я иzкарахме ....добре, че дребното се раzмина само раzтройство и Т и беше само zа ден Praynig....но ние с татито си я иzкарахме по всички правила #Cussing out
дано да си ходи вече Close

# 10
  • Мнения: 1 194
Ох , и нас ни застигна този гастро! За епидемята съобщаваха още преди Нова година, но аз никога не съм го карала и понеже малката си стои в къщи си мислех, че няма опастност! Да, но вчера бавачката набързо ме върна от работа, защото малката повръщала... На всичко отгоре и аз го прекарах в лека форма, тоест цял ден гадене и едно повръщане. слава богу беше чудо за един ден, днес вече няма нищо, но аз нали съм бременна и съм се малко притеснила...дано няма нищо! Praynig

# 11
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Ружа, благодаря ти за предупреждението! И аз чувах нещо по новините преди Нова година, ама мислех, че епидемията е почнала да утихва. Да чукна на дърво, засега ни подминава, но пък щерката изкара тези дни нещо като гнойна ангина (температура, малко повръщане, антибиотици и всички такива прелести...)
Бързо оздравяване на всички боледуващ мами и бебчета! Grinning

# 12
  • Мнения: 847
И аз се разболях!!!!!!!!!!!! #Cussing out #Cussing out
и на мен така за един ден -студено,повращтане,на другия по4ти нищо и така....
сега и малкият е болен дано му мине 4е сумата му и лекарства,омразна ми ве4е!!!!!! ooooh!

# 13
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ружа, смени си педиатъра, ако на мен ми падне такъв  #Cussing out ...

Общи условия

Активация на акаунт