Отговори
# 135
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Караница, не!  Hug Просто сме малко по-емоционални явно, щом става дума за този филм. Уважавам чуждото мнение също.
А Къванч прави невероятна роля тук, аз просто съм изумена от таланта му - освен хубавото му лице! Браво на него!   bouquet

# 136
  • Мнения: 186
Даа, съгласна съм - Джемре е истинска, няма преувеличени добродетели, даже има леко залитане в обратна посока, но...характери всякакви. Госпожата, смятам, че на първо място Джемре и Кузей са приятели от детинство и тази им връзка е много важна и за двамата. Излизането от нея не е лесно - още повече, че имат и морална преграда. Що се отнася до целуването - ами тук става въпрос вече за любов, осъзната от Джемре - не съм много сигурна за коя целувка говориш, вероятно за "входната", дето и Зейнеп не остана безучастна  Joy И за нея да е - нормално е, тя се бори за любовта си, а и в предни серии съм я виждала да го целува и на идване, и на отиване.
Сега за лъжите: Кажете ми кого излъга Джемре и с какво навреди на друг човек? Не, нали, няма такъв момент. Излъга относно собствените си чувства, пак повтарям, не е длъжна да ги казва на никого, дори и на майка си! Защо постоянно се натяква това, че лъжела....прави го за да се защити от нападки, от болката, от укорите на майка си...А след последните събития, които се случиха между Зейнеп и Кузей, и аз да съм, и аз няма да кажа нищо на никого. Правото на избор относно споделянето на истинските й чувства си е лично нейно и толкова.
Не знам в какви неприятности е въвлякла Кузей също - може би с това, че е жива и диша, че той я обича и т.н? Тя не е виновна за нищо, което се е случило на Кузей, дори няма и представа, че е станала причина за проблеми в затвора, бой и пр. Всичко се е случило, да, но заради нрава на Кузей и в неговата глава.
+1  bouquet
+1   bouquet

# 137
  • Мнения: 186
Госпожата, аз пък съм убедена, че именно Джемре е любимата на Кузей и ще бъде до края тя, убедена съм ! Когато ме опровергаят сценаристките , ще призная , че съм сбъркала.
Но от това, което ни показват до момента, това е посоката.
Мое мнение. Peace

# 138
  • Toronto
  • Мнения: 683
Има доста слухове от онова инетрвю с Бадето и Буура.
Мога да ги повторя - Отношенията межде двамата братя ще се усложнят.Бану ще се ОТКАЖЕ от Гюней.Гюней ще остане съвсем сам ,ще се появи негов приятел.Гюней е женен за Бану , но Сърцето му е другаде -вероятно при Джемре.

Не знам откъде взе тази информация, аз имах резюме на интервюто на англ., че след твоя пост изрично накарах и Беди да го погледне. Няма такова нещо.
http://www.kivanc.ca/viewtopic.php?f=34&t=48&p=5343#p5343

# 139
  • Мнения: 2 282
Дами, усещам, че за да оправдаете Дж, всякак се опитвате да омаловажите случката във филма. Това да заиграваш с двама братя е осъдително и срамно. За всяка действителност. И не вървят никакви примери с братовчедки, сестри и т.н., просто защото ви се иска хепиенд.Опитвам се да намеря подобен аналог в сериозното кино или литература, дали в друга действителност  така лесно  са решени нещата. Въртим любов с единия брат, после скачаме на другия. Не мога да се сетя за подобен пример. Т.е. случаят е нетипичен, не е толкова елементарен и битов, от него може да произтече голяма драма.
И понеже пресечната точка в случая е Дж, тя трябва да се отдръпне, колкото и да обича Кузей.
Иначе, излиза, че нейната любов хич не е толкова чиста и невинна, каквато се мъчите да я изкарате.
На практика, дори не мога да си представя  как ще се получат нещата. Бившият годеник ми става девер, бившият ми девер и бившия чичо на децата ми, става  мой съпруг. Е, това за нормално ли го намирате, та оневинявате Дж.

# 140
  • Мнения: 2 282
И кажете ми само един случай в който Дж да се самообвинява, че навремето е била сляпа за Кузей, да изпитва угризения на съвестта затова, че К. е страдал по нея. Тая грешка не може да се изкупи.

# 141
  • Мнения: 3 547
е, ти пък нищо не каза... Laughing

харесваш един, после харесваш друг...какво толкова, като били братя...
какво изобщо значение има...

виж ако ги подкараш дядо, син и внуче вече ми се струва извратено / справка - Дързост и красота/, ама тук чак такова чудо нямаме Laughing

Дафне, Джемре не си е консумирала връзката с Гюней физически, нито има деца, та да се чудят кой им е баща и кой чичо...много краен пример даде  Laughing

# 142
# 143
  • Мнения: 186
е, ти пък нищо не каза... Laughing

харесваш един, после харесваш друг...какво толкова, като били братя...
какво изобщо значение има...

виж ако ги подкараш дядо, син и внуче вече ми се струва извратено / справка - Дързост и красота/, ама тук чак такова чудо нямаме Laughing

Абсолютно ! И тук не става дума за интимна връзка. Джемре е девствена. Какво значение, че харесвала единия брат ? Нали не му е станала жена ? И в Незабравима така решиха нещата, защото Харун беше спал само с едната сестра. Престанете бе, хора ! За какъв срам говорите.
Да не е вкарала в леглото си единия , после другия брат. Та те преди всичко са били деца от махалата , приятели ..... Наистина не проумявам за какъв срам става дума ! И срам за кого ? Rolling Eyes

# 144
  • Мнения: 3 547

dterziiska, страхотна си ...как ги намираш тия снимки  bouquet

И моя нов любимец Сумер как го рисуват  Laughing Laughing

# 145
  • Мнения: 1
Дами, усещам, че за да оправдаете Дж, всякак се опитвате да омаловажите случката във филма. Това да заиграваш с двама братя е осъдително и срамно. За всяка действителност. И не вървят никакви примери с братовчедки, сестри и т.н., просто защото ви се иска хепиенд.Опитвам се да намеря подобен аналог в сериозното кино или литература, дали в друга действителност  така лесно  са решени нещата. Въртим любов с единия брат, после скачаме на другия. Не мога да се сетя за подобен пример. Т.е. случаят е нетипичен, не е толкова елементарен и битов, от него може да произтече голяма драма.
И понеже пресечната точка в случая е Дж, тя трябва да се отдръпне, колкото и да обича Кузей.
Иначе, излиза, че нейната любов хич не е толкова чиста и невинна, каквато се мъчите да я изкарате.
На практика, дори не мога да си представя  как ще се получат нещата. Бившият годеник ми става девер, бившият ми девер и бившия чичо на децата ми, става  мой съпруг. Е, това за нормално ли го намирате, та оневинявате Дж.

Напротив , примери за такива любови има много , особено в класическата литература , те изобилстват .
И не се посочват  , за да се каже изведнъж , че ще има щастлив край .

Сериалът за който аз говорех , този за братята влюбени в братовчедка си , е направен като адаптация по роман на известен турски писател , романът е писан през 1934г. , когато бракове между братовчеди не са били табу . Разбира се историята в романа , не завършва с хепи енд .
Единият брат убива другия . Това е в книгата обаче , какво ще стане в сериала не се знае .

Но примерът го дадох , само защото исках да отбележа , че такива истории се гледат , може морално те да се отхвърлят от обществото и да се заклеймяват , но въпреки това са интересни и предизвикват вълнение , може би донякъде  е така и защото са скандални .

Понякога се забравя , че един сериал  е колкото изкуство , толкова и бизнес .
Едно комерсиално изкуство , за което табута не може и не трябва да има , иначе няма как да се продава  Mr. Green


# 146
  • Мнения: 0

Thank you for watching the Kuzey Guney.

''Kuzey Guney video is translated and subtitled to English originally by ‘’ KuzeyGuneyEnglish.blogspot.com ‘’ Other languages and subtitles are added based on the original. Please watch the video at '' KuzeyGuneyEnglish.blogspot.com '' with available language. Your support helps continue this work''

Thank you,
http://kuzeyguneyenglish.blogspot.com

# 147
  • Мнения: 2 282

dterziiska, страхотна си ...как ги намираш тия снимки  bouquet

И моя нов любимец Сумер как го рисуват  Laughing Laughing
И на мен.Харизвам му Джемрето.
дтерзийска! Hug  bouquet

# 148
  • Мнения: 3 371
dterziiska,  Heart Eyes благодаря за снимките !  bouquet
За какво ли Кузей е в офиса ?
Лор, ама твоят човек май пак ще яде бой ? Нещо в такива цветове го гримират ! Joy

 allisas73 ,  Peace разбира се, че си убедена ! И не искам да те разубеждавам в никакъв случай. Уважавам това, че си така последователна в пристрастията си ! Peace Пък накрая ще видим - поне в това отношение ще има ясен финал, според мен ! Peace

# 149
  • Мнения: 2 282
Преди писах, че нашата тема е най-хубава. Имаме си папарак, имаме си и чудна първа страница от Ромина, сега получаваме и международно признание и подкрепа. Laughing
Е, как да не киснеш в такава тема.
  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт