Отговори
# 30
  • Мнения: 270
Валери ти Боби за интелектуалец го гласиш ,а той гимнастик се оказва Mr. Green.Залагам си Главата ,че ще имаш ходещо бебе на 10 месеца,стягай кръста от сега Wink.Диди разби ме жено с тея чурки.Мишчица дано всичко е наред с Вики Praynig.Тара някъде четох нещо от сорта-Не се обвинявайте ,че не сте добра майка-Вие сте единствената майка за вашето бебе.Та в тоя ред на нещата хич не си и помисляй да си го помисляш Hug

# 31
  • Мнения: 644
Еха, колко сте изписали за няма и ден  Crazy

Дани, Валери, радвам се, че "моята" рецепта за пюре от пащърнак ви е харесала  Simple Smile

Дани, а ти като направи толкова много бурканчета, как ги съхраняваш? Аз засега правя ден за ден, но се замислям дали да не почна и за два дни. Т.е. аз правя количество, което ще стигне и за следващия ден, но го изхвърлям или пък таткото го изяжда, не смея да го оставям. Но то всъщност какво може да му стане на пюрето?

Иначе въпросната особа с изказванията за пишките и грижите за момченцата не ми е никаква позната или приятелка. Пишеше навремето в ФБ групата и там се беше завихрил един спор относно забелването и позиционирането на пишките  Peace

Валери, на теб благодаря за рецептата на плодовите пюрета. Аз вчера и днес пасирах крушата сурова, а май е по - добре да е преминала някаква термична обработка на първо време  newsm78
Утре ще я сваря по начина, който си описала  Simple Smile

Диде, шемет невероятен си  Laughing

ТараHug
Недей да се терзаеш.
Аз не мога да слушам Андрей като мрънка. Правила съм си експерименти и просто не издържам - в началото започва да ме дразни, че не спира да мърмори, а след това пък ми става жал за него, защото дори и да се "лигави" до някаква степен, той реално няма физическата възможност да отиде или направи това, заради което мрънка всъщност.

Мишле, радвам се, че Вики е по - добре. И аз се зачудих дали не е от някоя храна това?
Важното е, че има подобрение и дано не се повтаря повече  Hug

Q-T, смешно ми стана как сте правили круиз с Малена  Laughing


Ей, ама съм - jaded, благодаря за хубава тема  Hug

________

На моя хубостник му растат пак две зъбета едновременно  Crazy Този път са горните резци. Единият е доста по - напред в растежа - целият зъб се вижда, а другият е само точица все още. И двата още не са пробили и карпизите преобладават в нашето ежедневие. Да избиват по - бързо, а после и останалите 16  Praynig

Иначе днес допуснах една грешка в захранването - бях си нарязала ябълки и круши в една купа и след като Андрей си изяде пюрето от круша, го взех в мен и понеже ме гледаше много гладно, докато си взимах от плодовете, реших да му дам парче круша, за да си го ближе. Обаче вместо круша дадох ябълка и докато се усетя какво съм направила, вече беше нагризал добре парчето  Confused
Уф, иначе нищо му няма, дано всичко е наред. Но поне разбрах, че ябълките мога да му давам на резенчета и да си ги гризе, иначе на пюре не му харесаха изобщо, а бяха от същия сорт.

# 32
  • Мнения: 18
Днес имам най-прекрасното дете  Laughing Сутринта със събуждането започна да ми се смее с глас, направо се заливаше от смях, дърпа ми носа, после ме пооскуба. След това му стана скучно и видя дистанционното, то си "спи" в леглото с мен, винаги ми е до възглавницата и Емо сутрин като го забележи почва една борба да го докопа, пуска ми телевизора, увеличава звука, направо никакъв избор не ми оставя, веднага се разсънвам. Та днес, пак така тръгна към него, но  аз бях далече и не можеше да се отблъсква в мен и миличкият, за първи път вдигна дупето, пъхна крачетата отдолу и с истинско пълзене, макар и само 20 см стигна до дистанционното. Така че, днес го броим за първи ден на истинско пълзене, а не влачене по корем с помощ от крачетата  Laughing После ходих на събрание на блока, а Емо се разхождаше с дядо си по Витошка. Дядо му каза, че не може да го храни и на практика Емо за последно яде към 11 и чак към 2 дойдоха до събранието да ме вземат. Като ме видя пак се започна един смях с глас, една радост, никога не ми се е радвал толкова бурно, чак на другата улица се чуваше смеха му, а съседите направо се впечатлиха как реагира като ме види, какво да им обяснявам, че не е така по принцип  Laughing После аз и Емо се прибрахме. Дали беше гладен или просто защото беше в чудесно настроение, но изяде цялото пюре от тиквичка и авокадо, което му направих (по мои сметки около 90 грама), после пи вода, малко сука и излязохме пак на разходка. И тук най-голямата изненада - както се разхождахме, му свалих облегалката, за да легне и да спи и той направи мрън-мрън веднага, но аз го погледнах и му казах много кротко, но категорично "Емчо, пак ли ще се лигавиш? Моля те, недей". Че не е разбрал думите е сигурно, но дали заради тона или заради спомена от вчера или заради доброто му настроение, спря да мрънка и ми се ухили, след което протегна ръка към октопода, който виси на количката. Аз му казах "ок, ако не ти се спи, ще си поиграем малко", изправих му пак облегалката, даже след малко спряхме до една пейка и го гушнах в мен, подържа си дръжката на количката със супер сериозна физиономия, все едно някой ще му я вземе като не е вътре в нея и станахме, сложих го пак в количката, свалих облегалката и след 3 минути беше заспал. Баз мрън, без нищо. Какво се случи не знам - разбрахме ли се, деня ли беше такъв, не знам, но направо съм изумена и се надявам по-често така лесно да ни се получават нещата. Поспа малко, като се събуди се намерихме с брат ми, който скиташе по улиците с Явор и заедно отидохме до музикалната градина пред Народния, после купихме балони на децата и се прибрахме. Точно пред нас, Емо се укроти и усетих, че пак му се спи. Свалих облегалката на количката и направих пред нас няколко дължини от пряка до пряка и той заспа пак без мрън, без звук дори и в момента си спи на балкона. Толкова ми е добричък и ухилен днес, че нямам търпение да се събуди и да го целувам и прегръщам, да си пеем песнички и да пълзи на пода в хола  Hug Само ходя и поглеждам с надежда, дали пък не се е наспал вече   Laughing

# 33
  • Мнения: 5 940
Привет Hug
Днес видяхме сладката Радина. С Боби се порадваха един на друг, закачаха се. А Борис след  като получи целувка за довиждане от тъщата, заспа дори около виковете на батута, на който скачаше брат му.
климс, то не е гаранция, че като пълзи от рано, ще проходи рано. Че нали казват, че бебетата, които пълзят добре, се докопват до каквото искат, придвижват си се и понякога прохождат по-късно.
Кокетка, защо пък да си направила грешка в захранването? Щом се е справил, всичко е наред. Мен малко ме притесняват парчетата ябълка,. Не си спомням кога за първи път дадох на Иво. Мъжът ми днес дал коричка хляб на Боби. Оставих му го, за да поспя един час сама и после ме пита дали можело да яде хляб. Казвам му, че е захранен с глутен и на теория може, но е важно хляба да е хубав и най-добре домашен. А той ми каза, че всъщност задал въпроса, за да е сигурен, че не е направил грешка.... разсъждавал, че след като яде кус кус, значи може.
аз съм нещо изнервена, ама друг път ще ви разказвам защо, не е заради децата
Вио, в Борисовата градина по обедните часове е по-зле, отколкото на Витошка. Всеки път като отида в центъра, се радвам, че не живея там. Ама аз съм си такава, шумотевицата ме изнервя. На много хора им е по-добе на оживени места.

# 34
  • Мнения: 644
Тара, браво на добричкия Емо  Heart Eyes
Дано не е от деня, а от взаимното ви разбирателство и уважение  Hug

Валери, казвам грешка, защото днес е ден втори с круша, а ябълката съм предлагала преди това един единствен път под формата на пюре, но едва ли е хапнал и една втора лъжичка от него. И реално днес му дадох две нови за него храни  Embarassed
Няма засега реакция, но доста глупаво от моя страна.
Иначе парченцето беше доста голямо за неговата уста и през цялото време го придържах с ръка. Всъщност парчето ябълка е една осминка, аз така ги режа за себе си. Подадох му го и той започна да го гризе като резен диня. Първо го пооблизва и посмука, а после с долните зъби започна да стърже по малко и по - скоро пак е преглъщал субстанция, подобна на пюре, отколкото парченца или поне така мисля Peace  newsm78

Много ми е чудно с коричките хляб - не си ли драскат венците или те я смучат от вътрешната страна?

Недей да се ядосваш  Hug

Дребното заспа вече дълбоко и аз ще ставам да пооправя малко, че таткото ей сега ще дойде, а е пълен ужас след днешните майстори.

Лека нощ от мен!

# 35
  • Мнения: 2
аз аха да се включа и забягвам за нещо и ето, че вече в нова темичка Simple Smile

Джадед, наистина много приятни снимки, отново Simple Smile Браво!!!

аз днес съм в изключително готварско настроение. Дори вече от доста време съм на вълна Великден и помолих Баба да ми изправи рецептата за сладките, които правим там. Спомням си, че миналата година точно се бях включила във форума и беше по великденско време и много се дискутираха козунаци - някак ме влече тази година  и аз да пробвам, но да видим какво ще се случи до тогава Simple Smile

нашето положение със стомахчето продължава да е много неприятно. вече втори ден само кърмя. дадох малко от пюрето ябълка със слива /около 30 мл двата дни/ - уж с разхлабваща цел, но нищо особено не се промени Sad много неприятна история...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 781
Привет мацки  Hug
Нещо изобщо нямам време да се добера до компютъра, намирам половин час за да ви прочета, но нямам никакво време за да пиша  Embarassed. Сега има едно приспано бебе и едно полузаспало дете и съм "свободна" да пиша  Laughing. Вики е добре, няма разтройство. Наистина може да е било от храна....незнам вече. Лошото е, че не иска да пие мляко. Много трудно и с триста мъки го пие. Кърмя я само сутрин и вечер вече, защото изобщо не иска да суче. Вечер се успива така и насън яде, а сутирн.....оххх...сутрин е драма. Но за сега все още успявам да я прилъгвам. После слагам в кашата и няколко лъжици АМ, но кма 6-7 след обяд трябва да пие чисто АМ. Тогава е драма голяма. Вчера и го давах с лъжица, но сложих и половин чаена лъжица оризова каша за да го сгъсти. С триста зора го изяде, предният ден и го давах да го пие от стъклена чаша.....останах без кръст. Днес толкова и се спеше, че и беше все тая. Мисля да и направя графика така, че по това време да и се спи яко и да не разбира че пие АМ  Laughing.

Q-T Браво на теб, че сте хванали проблема в самото начало. Аз също съм сигурна, че ти по никакъв начин не си виновна за проблема, просто при момичетата се случва за съжаление. Пиши как ви се отразява Мустелата  Hug. Представих си ви на круиза с легенчето  Heart Eyes.
Тара, пращам ти няколко  Hug и "те съветвам"  hahaha.......шегичка  Mr. Green. Моите теории з агледане на дете се разбиха на пух и прах в момента в който Иво стана на около 2 и започна активно да контактува с деца. Имах планове и бях сигурна какво и как искам да се случи и какво да не се случва....еми за съжаление в процеса на израстване, ситуациите които са ме разпъвали на кръст аса много, постоянно и ежедневно. Вече съм сигурна само в една теория. И тя е, че детето трябва да расте щастливо за да стане пълноценен човек  Peace. Сигурна съм, че ще намериш баланса при Емо, и какъвто и манипулатор за гушкане да се окаже, да му се радваш тройно даже  Laughing.
Диди, репортажа ти ме съсипА. Представих си ви много ясно и прекрасно  Mr. Green. И поздравления, че вече си спациалист по чурки  Mr. Green
Вио Също като тебе попадам постянно на майки, които захранват брутално. Ама наистина брутално....и като, че ли тук около мен аз съм единствената по-внимателна. Дори ме вземат за странна и малко куку. Едната майка особено не може да разбере "разни глутени-млутени"  Rolling Eyes newsm78. Нагледала съм се на много подобни.
Валери, браво на Боби, че вече пълзи толкова бързо и добре, че да те кара да изтръпваш  Laughing. Наистина около 2-рата годинка са доста трудни за гледане, но на мен най-трудно ми беше когато Иво беше на 3. Но всичко си е до дете и темперамент. И аз се разревах веднъж когато го взимах от ясла, а той не искаше да го обуя и облека. Беше ужасно...ужасно.....Като се качихме в колата ревнах яко. Тогава той също усети, че нещо става. Млъкна и се успокои. Права си, че е важно да се усети момента на умората.
Дана, стискам ви палци утре Сари да се изака едно хубаво, за да не се мъчи милото...пък и ти покрай нея  Hug.

Извинявам се за правописните грешки, но не съм много в кондиция. Валери, не се ядосвай.....за каквото и да било. Я виж какви хубави мъжлета си имаш  Hug

Отивам да се трупясвам, че е време на Диди и Тара да пишат  Laughing.

# 37
  • Мнения: 18
Първо Тара ще пише, Диди да чака ред  Laughing

МишчицаHug

Аз приспах Емо и пак задрямах с него, явно влизам в неговия режим вече, толкова често взех да заспивам даже и преди той да е заспал  Laughing Само дето му свири нослето, явно в някоя ноздричка има сополче, обаче нямам физеологичен разтвор и се чудя дали да пращам някой до денонощна аптека или мога сама да си забъркам малко вода и морска сол  newsm78 не диша добре и ми е жал, иска като се събуди за ядене след малко да му издухам нослето. А пък аз така се разболях гадно... за по-малко от три часа от супер здраве и настроение стигнах до нос, който тече като чешма, тотално не мога да дишам, кихам има-няма по 5 пъти в минута, кашлям... отврат. Дано не заразя Емо, макар че практиката показва, че когато аз първа се разболея, на него му се разминава. Дано  Praynig

Пък като гледах прогнозата за времето преди малко и се натъжих - цяла седмица хладно, дъжд... май няма да е много  подходящо за разкодки  Cry

Айде, за си лягам, че да се лекувам със сън и почивка, че да не стигна до хапчета.

# 38
  • София
  • Мнения: 71
Ехоооооооооооо малеее и нова тема сте подхванали, ужасссс..


Лори мила  Hug Hug да оздравяваш, ма и малкия щом му свири нослето, нищо чудно и той да е "наплют" от същия вирусоносител! Дано му няма нищо на малкия.....

Миш радвам се, че Викито  е по-добре !

Вчера като се прибрахме от щата "Люлин" вие представятели си за какво оакване става на реч в колата на прибиране, след като си мислех, че някаква смрад лъха от вън на колата и затварям упорито прозорците, да ама не.......влизаме у дома, разсъбличам и какво да видя...алелеле до гушата, къпахме се направо без главата само. То беше нещо страшно и определено не диария, а нормално.

И в тази връзка, милото Сари явно още преодолява твърдата храна, Дани и ние имахме такъв адаптационен период със запек, но отминава за седмица не се безпокой, давай повечко течности и разни разхлабващи, аз давах слива и круша ( и двете не подействаха, но по-късно разбрах защо, защото в плодовите пюрета на ХИП има оризов грис, който пък затяга).

ДИД Утепа ме от смях ма сестро  Joy Joy Joy Joy Точно така беше, както си описала.


Почнахме с жълтъка захранването, за сега няма аварии, ще ви държа в течение за по-нататък.



# 39
  • Мнения: 354
Аз се лепнах на компютъра уж да разцъквам домашните, но нещо прегрях и дойдох да си ви "видя" Hug
ТараЗа кихане и воднисто течащ нос има едно ХП лекарство, което нашата док. ни изписваше за Монко - Alium cepa 9CH. То много вируси започват така, дано го пресечеш в зародиш и при теб и при добричкия Емо Peace
Валери  Благодаря ти за мнението за разделното хранене, помогна ми да не се лутам като кукувица!  Hug Съжалявам, че нещо те тревожи, дано скоро се поправят нещата каквото и да е. Hug
Ооох и пак за лигавенето и възпитанието, да ви кажа ревала съм мнооого пъти заради нещата които Монко прави/неправи. Понякога дори незнам скаква свръхчовешка сил съм успявала да го прибера, не само е лежал по улиците, а много много сериозни тръшкания и толкова здрав инат ooooh!, прибирала съм се вир вода от ужас и напрежение Sad и рев. Темата е много дълга за мен и тежка.
 Кокетк@Нищо няма да му има на юначетоще видиш Hug не се тревожи излишно.
ralevaНаслаждавай си се на бебето спокойно и не имсе връзвай. Като си имаш бебе и морска градина за какво пък са ти приятели. Естествено това е малко пресилено. Hug
Q-TЧудех се дали няма да стане да и сложиш шезлонгчето отваничката , ако имате да се облегне някакси нанего, че наистина звучат малко , но 10 мин . понякога са мноооого.
Лека нощ и спокойни бебета!

# 40
  • Мнения: 63
Здравейте момичета,
ние сме добре. Цяла седмица бяхме навънка че тук стигна до 26 градуса, а в къщи парното работи (а няма как да го спрем то е централно за целия блок) и не се издържа от жега. Но сега има едно захлаждане с дъжд много лошо Sad
Кокетка не се притеснявай нищо няма да му стане на Андрей - аз миналата седмица купих на Раян една мрежичка за плодовете и му слагам вътре банан, круша или ябълка. Той с такава охота си го смуче и гризка, че вече плодови пюрета не му се ядът тотално ми ги отказа.
Тара дано да се оправите по бързо и да не е нищо сериозно  Hug
Дана дано Сари преодолее проблема с твърдата храна  Hug
Ние продължаваме бавно и славно със захранването. Сега любимата му закуска е каша - ориз с банан - облизва цялата купичка Simple Smile. На обяд се опитвам да му давам зеленчуково пюре - ама ако не е от любимите му ми отказва, а за след обяд сме на плод в мрежичката, че другите са му гадни вече Simple Smile... Пробвахме праскова пюре - малееееее такава физиономия направи направо ужас чак се погнуси  Joy и не му дадох повече
Лека вечер момичета   bouquet Hug  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 30
Добро утро!

Днес е църковният празник Благовещение. Честито на празнуващите! Ще ми се да мина да запаля една свещичка за здраве през някоя църква, но едва ли ще успея, че този наш квартал в това отношение никак не е уреден.

Валери, благодаря за рецептите. Вчера направих крушата и девойката я хапна. Купих сушени сливи, днес ще ги накисна и утре смятам да пробвам и тях. Моята идея с крушите беше да започне да ги яде пресни, но не стана работата. Нищо, ще пробвам след седмица пак.

Кокетка, аз мисля да съхранявам домашно приготвените пюрета в хладилника по същия начин като готовите - плодовите до 3 дни ( включително деня на отваряне/приготвяне), а останалите - до следващия ден. Не че съм приготвяла друго до сега де, но мисля да го правя тепърва.

Радвам се, че Малена и Вики са по-добре. Дано и Сара бързо да се справи с неакането, а пък Емо да не се е заразил от мама. Бързо оздравяване на всички болни мами или бебета ( дано са по-малко)!

Хубави разходки сте си направили с още по-интересни репортажи от събитията.

Аз тези дни си имам едно доста нервно и ревящо момиче и предполагам, че са пак зъбките плюс първи прояви на характер. Вчера се прибирахме от супермаркета и Ани както беше супер весела, ревна в момента, в който и сложих шапката, че беше задухало. Плака и мрънка по целия път ( около 10-15 минути) и на 200-300 метра от нас не издържах и я взех. Поуспокои се, но пък тогава ми звънна шефката ми, че минава покрай нас и може да се отбие за 15 минути да ни види навън. Ами голямо мрънкане беше през цялото време, което накрая премина в рев със сълзи. Всичко приключи в момента, в който се прибрахме - най-усмихнатото и спокойно дете. Аз от доста време подозирам, че моето дете мрази разходките, ама продължавам да упорствам...  Simple Smile

Сетих се, че снимките от срещата в понеделник вероятно са в албума на септемврийчетата, за който нямам парола, защото не съм публикувала нищо до сега. Моля, пишете към кой да се обърна за да получа парола, към Мадленка или към Jaded?!

Ами това е от нас за сега.

Хубав ден на всички!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 741
Здравейте!
Днес съвсем се обърках с тази смяна на часовете.  ooooh! Малена си яде по зимното време обаче Simple Smile

Ох, то нашия круиз с легенчето си е за смях, ама на мен гръб и кръст не ми останаха. Освен това надраскахме ламината.  Whistling Сега имаме нова схема - слагам легенчето върху повивалника. Нареждам играчки наоколо и почвам да се правя на клоун. Така успявам около 10 минути да удържа положението.  Grinning

Тара, дано н се разболее и Емо,а ти бързо, бързо да оздравееш!  Hug

Евче, представих си оакването.  Joy То винаги като няма вода стават такива "аварии".   Hug Онзи ден точно като трябваше да правя ваната с лайка, да я храня и преоблека и да излезем естествено спря водата и беше ужас.  ooooh!

Миш, дано е само период това с Вики, че голяма драма това с неяденето. Hug Мустелата засега е добре. Поне не сме се обринали от нея. Сухите петънца сякаш поизчезват, но все има някакви пъпчици, които и излизат и изчезват.  ooooh!

Кокетка, Пав, голяма мъка май са тези зъби.. И Малена така има моменти, в които писва изведнъж, после спира все едно нищо не е било.  Иначе поне спи през нощта. Дано да избият скоро.

Валери,  Hug

Миш, neci , много ми е интересно като пишете за по-големите дечица както и Валери. Май едно са плановете, а после съвсем друго излиза. Аз май бях споменала, че чета една книжка на д-р Карп (Най-щастливото дете в квартала) и като я четеш, всичко изглежда много лесно и логично даже. Правиш или казваш еди си какво и се получава търсения ефект. Ама съсм сигурна, че реалността ще е мноооого различна. Mr. Green

Дана, ябълката не действа ли запичащо? newsm78 Не знам Сари хапвала ли е пащърнак - той действа доста разхлабващо. Тиквата също. Дано се оправи Сари. Hug

По темата за захранването - вече 5 ден Малена яде пуешко (оф отврат мирише това пюре и на влизане и на излизане  Sick ). Обаче хапва не много.  Яде го, но в един момент спира. А като и дам друго пюре продължава да си хапва с апетит. Мисля днес да дам нещо друго.  newsm78 Не намерих вчера пресни броколи, но мисля да и дам да опита гототво пюре от броколи за няколко дена. После мятаме заешкото.
За ЕБХ - до обяд се справяме много добре, защото вече и схванах горе-долу ритъма и имаме средно 95 процента успех. Като излезем на разходка обаче и всичко отива по дяволите, а и е студено да я вадя и разголвам навън. Вечер пък аз съм по-разсеяна и приготвям нещо и аз да хапна все пак, едно-друго и тогава не ни се получават много нещата. А нощния памперс нямам идея как да го махнем. newsm78
ХУбав и спокоен ден на всички!

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 11:44 от Q-T

# 43
  • Мнения: 1 698
Здравейте майчета. Влизам да се похваля, че си имаме обички  Party Плака само на продупчването. Сега не ги усеща даже. Wink

# 44
  • Мнения: 2
Честити обеци на малките госпожици! Ние вече от месец и повече, може би, сме с истинските златни обеци, нямали сме никакви аварии или инциденти Simple Smile дано и при вас да е така!

А Рада е просто прекрасна! и тези мигли!!! пу-пу-пу

по повод на нашето стомахче - то детенце напъва да ака и върши нещо, но толкова я боли, че сърцето ми се свива... два дни само на кърма карахме, днес се явява ттрети ден евентуално така да го направим. и двата дни давах по малко /около 30 мл/ пюре сини сливи с ябълка /тук просто няма еднокомпонентни пюрета и това е единственото със слива/.
но сега се замислям, че май в един по-друг магазин има различни пюрета, та след малко може да отидем, да взема, ако има само слива или само круша...

и сега малко да се посмеете на мой гръб Wink
много ми хареса описанието на Валери как се прави плодово пюре. И реших одеве да пробвам с ябълки /това имам сега/. Обелих и нарязах, с малко вода и слагам да варя на бавен огън за 8 мин. Да, но междувременно си правя кафе, чай на мъжа ми /те пият много интересен чай, някой път може да ви разказвам/ и в някакъв момент решавам, че ще направя нещо като кекс с настъргани ябълки. Имам прекрасни ябълки, много вкусни, но мъжа ми /който много обича ябълки/ е решил, че те не са достатъчно добри за него и не иска да ги яде Simple Smile мъж Simple Smile настъргах ги останалите ябълки /всичко това се случва в осемте минути, докато другите ще се варят/. Решавам да звънна на Баба, да питам уж за рецептата /кратко говорихме/ и после доволно сядам да пием кафе и ха-ху-хи-хи.
И изведнъж скачам, защото се присещам за 'варивото' - а то минали 19 мин  Embarassed но явно съм била прекалила с водата, защото на ябълките нищо им няма. Но някак решавам, че водата е извряла, няма много останала и ще ги пасирам така, както си се бяха варили.
В крайна сметка, получи се нещо като нектар, ама не точно, но не и пюре Simple Smile но пък детенце хапна може би 20 мл, а таткото се шокира какво е това Simple Smile

сега пекат нещото като кекс с останалите ябълки, дано то да ми е по-успешно от 'пюрето' Simple Smile
а пък ако успея да намеря истински круши, ще се пробвам пак с варенето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт