Мека мебел - 7

  • 231 860
  • 756
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 981
Здравейте, нашият диван е ето този:
http://ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=11225

След много обикаляне, гледане и консултации една вечер преди около 2 години с мъжът ми отидохме в Икеа. На външен вид не ни грабна веднага, но като седнахме - веднага решихме. Това е нашия диван и го купихме още веднага. Това е най-удобния диван, на който съм сядала. Естествената кожа е лесна за поддръжка, не заварява, компактен - за 3ма е ок.  Препоръчвам.

Колко струва? Има ли и по-голям размер? От линка нещо не видях цени

# 256
  • София
  • Мнения: 8 301
Здравейте!
Аз също съм в търсене на диван. Какво ще кажете за италианските дивани? Засегагледах в Мебели Италия и bestfurniture.Ако някой има впечатления от качеството,моля споделете.  bouquet


Някои от тях са български (не говоря за конкретната фирма).
Български фирми имат подобни модели. Някои фирми за мебели или дизайнерски студия могат да ти направят диван по снимка.   
Аз се бях загледала в ДиванИдея, а Тедива имат някои "подобни" модели. Примерно при двете фирми дивани Toys и Шимао (влюбена бях в тези дивани но много големи ми идваха). Алберт на Тедива и той си имаше "близнак", тези дивани съм ги виждала изработени от фирмата, която ми прави мебелите в къщи.

# 257
  • Мнения: 473
Хайде и аз цоп в темата. С бюджет до 1000лв. се колебая между три дивана.
Виденов " Принцес" http://videnov.bg/мека-мебел/диван-принцес-светло-бежов-кафява-кожа-0
Станков " Интер" http://www.orhideamebel.com/продукти/category/product/16-Ъглови-гарнитури/459-Ъглов-диван-Интер
и "Калифорния" http://www.mebidea.com/dnevna-trapezaria/uglovi-modulni-holovi-g … aliforniya-aglova

на Виденов и "Калифорния" са с клик-клак механизъм за спане, а на Станков с падаща облегалка и издърпване на седящата част. Имате ли лични впечатления за някоя от марките ?

# 258
  • Мнения: 24
Някои от тях са български (не говоря за конкретната фирма).
Български фирми имат подобни модели. Някои фирми за мебели или дизайнерски студия могат да ти направят диван по снимка.  
Аз се бях загледала в ДиванИдея, а Тедива имат някои "подобни" модели. Примерно при двете фирми дивани Toys и Шимао (влюбена бях в тези дивани но много големи ми идваха). Алберт на Тедива и той си имаше "близнак", тези дивани съм ги виждала изработени от фирмата, която ми прави мебелите в къщи.
              
[/quote]
Мила, би ли  ми дала малко повече информация за фирмата която  е правила диваните във Вас и дали си доволна от качеството?

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 9 759
Хайде и аз цоп в темата. С бюджет до 1000лв. се колебая между три дивана.
Виденов " Принцес" http://videnov.bg/мека-мебел/диван-принцес-светло-бежов-кафява-кожа-0
Станков " Интер" http://www.orhideamebel.com/продукти/category/product/16-Ъглови-гарнитури/459-Ъглов-диван-Интер
и "Калифорния" http://www.mebidea.com/dnevna-trapezaria/uglovi-modulni-holovi-g … aliforniya-aglova

на Виденов и "Калифорния" са с клик-клак механизъм за спане, а на Станков с падаща облегалка и издърпване на седящата част. Имате ли лични впечатления за някоя от марките ?

Без да съм специалист на първо четене материалите, използвани при Станков изглеждат по-качествени и с повече комфорт при сядане. При Виденов прави впечатление, че се ползват евтини материали. Разпитай повече за втория и третия диван и материалите им, ето тук има полезна информация:
http://www.hobyto.com/post/86/skriti-v-iznenadiv-pri-izbora-na-meka-mebel#

# 260
  • София
  • Мнения: 2 061
Здравейте момичета, пиша тук, ако има някой сблъсквал се с подобен проблем - историята е следната: купихме си диван с лежанка от българска фирма преди 3 месеца  Cry, тъй като наши приятели имат техен диван от 10 години и като цяло са много доволни, както и на мен, когато съм ходила на гости ми е бил много удобен. Разликата  е, че при тях на основната част има отдолу разпъващ се механизъм с ламели за спане, а при нас не.
Първия проблем бяха задните възглавници, видимо наполовина пълни със силиконов пух сравнени с тези от мострата  в магазина, върнахме ги и ни ги до напълниха, тогава споделих с продавача, че основната ни част за сядане е станала доста мека, той ни попита дали се деформирал дунапрена, честно казано не бях много сигурна, понеже видимо не е, но от едно известно време като седнеш и направо потъваш в средата и е доста неудобно. Сега като гледам, от една страна дунапрена наистина стана много мек, но ми се струва и ,че коланите под възглавниците прекалено много се разтягат и като седнеш, увисваш като в хамак.
Мисля пак да направя рекламация, но се опасявам, че може би тези колани не са много качествени  и дори и да ги сменят ще се случи същото.  newsm78

# 261
  • Мнения: 473
Здравейте момичета, пиша тук, ако има някой сблъсквал се с подобен проблем - историята е следната: купихме си диван с лежанка от българска фирма преди 3 месеца  Cry, тъй като наши приятели имат техен диван от 10 години и като цяло са много доволни, както и на мен, когато съм ходила на гости ми е бил много удобен. Разликата  е, че при тях на основната част има отдолу разпъващ се механизъм с ламели за спане, а при нас не.
Първия проблем бяха задните възглавници, видимо наполовина пълни със силиконов пух сравнени с тези от мострата  в магазина, върнахме ги и ни ги до напълниха, тогава споделих с продавача, че основната ни част за сядане е станала доста мека, той ни попита дали се деформирал дунапрена, честно казано не бях много сигурна, понеже видимо не е, но от едно известно време като седнеш и направо потъваш в средата и е доста неудобно. Сега като гледам, от една страна дунапрена наистина стана много мек, но ми се струва и ,че коланите под възглавниците прекалено много се разтягат и като седнеш, увисваш като в хамак.
Мисля пак да направя рекламация, но се опасявам, че може би тези колани не са много качествени  и дори и да ги сменят ще се случи същото.  newsm78

maka, моля те кажи коя е фирмата  Praynig

# 262
  • София
  • Мнения: 2 061
Ами за фирмата за сега ще се въздържа да и кажа името, понеже самите те не са производителите на дивана, а явно дистрибутори, също така бяха доста любезни и внимателни до този момент, ще видим след рекламацията как ще е. До колкото разбрах самите диваните ги правят някъде около Ловеч.

# 263
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз съм с диван на Станков - 2,5г, не знам дали е много или малко време, но съм доволна. Не знам как е мястото за спане, никога не сме го ползвали, но диванът е супер удобен. На много ходихме и сядахме, искаме да е с по-висок гръб, да стига главите ни, че обикновено те умаляват, ниските и модерните не ми харесват. Така че засега е ок.
За Виденов - не бих ти препоръчала. Правят ги в Русе, възможно най-евтините материали, за да поддържат цени. Бих си ги купила само евентуално за вила.

# 264
  • София
  • Мнения: 8 301
Roni692002,
диванът ни е Тедива (от Платан), друга фирма ни прави мебелите (кухня, шкафове, гардероби....), но съм виждала снимки на дивани, които тя е правила (заговорихме се на тази тема) - имат дизайнери, архитекти, мебелисти.
Диванът е от Г-серията, отваря се лесно за спане, буквално с 2 пръста, децата ми и те се справят. 
Особеното му е, че твърд, но на нас ни допада така.
Другата особеност на Тедива е, че не правят  промени съобразно индивидуални размери.
За сега е ОК, но е ползван само 1 г.

# 265
  • Мнения: 39
Roni692002,
диванът ни е Тедива (от Платан), друга фирма ни прави мебелите (кухня, шкафове, гардероби....), но съм виждала снимки на дивани, които тя е правила (заговорихме се на тази тема) - имат дизайнери, архитекти, мебелисти.
Диванът е от Г-серията, отваря се лесно за спане, буквално с 2 пръста, децата ми и те се справят. 
Особеното му е, че твърд, но на нас ни допада така.
Другата особеност на Тедива е, че не правят  промени съобразно индивидуални размери.
За сега е ОК, но е ползван само 1 г.


И нашият е на Тедива, но не знам от коя серия е. Мога само да кажа, че вече имат нова технология на разтегателните дивани и са много меки в сравнение с предишните. Не помня как трябваше да се обозначи при поръчката, че искаш да е с новият механизъм, но ставаше въпрос за някакви колани. Не спим ежедневно на него, но тази пролет в преходният сезон, когато трябваше да се отопляваме на климатик изкарахме около две седмици на него и мога да твърдя, че беше супер удобен./Имаме го от преди по-малко от година/

# 266
  • Мнения: 24
Roni692002,
диванът ни е Тедива (от Платан), друга фирма ни прави мебелите (кухня, шкафове, гардероби....), но съм виждала снимки на дивани, които тя е правила (заговорихме се на тази тема) - имат дизайнери, архитекти, мебелисти.
Диванът е от Г-серията, отваря се лесно за спане, буквално с 2 пръста, децата ми и те се справят.  
Особеното му е, че твърд, но на нас ни допада така.
Другата особеност на Тедива е, че не правят  промени съобразно индивидуални размери.
За сега е ОК, но е ползван само 1 г.


Благодаря ти мила за информацията. Имам наблизо магазин Платан и утре ще намина да ги видя.

# 267
  • sofia
  • Мнения: 8 951
Здравейте, нашият диван е ето този:
http://ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=11225

Скрит текст:
След много обикаляне, гледане и консултации една вечер преди около 2 години с мъжът ми отидохме в Икеа. На външен вид не ни грабна веднага, но като седнахме - веднага решихме. Това е нашия диван и го купихме още веднага. Това е най-удобния диван, на който съм сядала. Естествената кожа е лесна за поддръжка, не заварява, компактен - за 3ма е ок.  Препоръчвам.

Колко струва? Има ли и по-голям размер? От линка нещо не видях цени

Вече го няма този модел.

# 268
  • Мнения: 46 580
Аз съм с диван на Станков - 2,5г, не знам дали е много или малко време, но съм доволна. Не знам как е мястото за спане, никога не сме го ползвали, но диванът е супер удобен. На много ходихме и сядахме, искаме да е с по-висок гръб, да стига главите ни, че обикновено те умаляват, ниските и модерните не ми харесват. Така че засега е ок.

Къде мога да разгледам диваните на Станков? Намерих някакъв сайт, но тук-там има цени, а размери въобще. Последните са ми важни, тъй като мястото е точно определено и всеки сантиметър е от значение.

# 269
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние в един магазин в Русе видяхме случайно, иначе обикаляхме Варна, Търново, Севлиево, не знам още къде, ходихме и сядахме навсякъде. Този ни хареса от първото сядане, даже не се замислихме. Струваше около 2500 лв, не си спомням точно, 3-ка голяма, два фотьойла и табуретка. Този е нашият.

Общи условия

Активация на акаунт