Математически турнири - 15

  • 95 125
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Аз залагам на 110 т. 3-ти клас и 115т. 4-ти клас. Simple Smile

# 736
  • Мнения: X
Аз залагам на 110 т. 3-ти клас и 115т. 4-ти клас. Simple Smile
Твърде е възможно, като гледам колко максимални резултати има във втори клас.  Simple Smile Няма как да допуснат приблизително равен брой от втори, трети и четвърти клас. Но пък 110 допуснати четвъртокласника ще е доста смело решение.

# 737
  • Мнения: 1 144
Maмчета, моля ви, кажете откъде да видя примерни задачи за турнира в Шумен. Ако има и отборни. Моят второкласник ще ги водят групово от училище, а сме болни тази седмица и ще пропусне обясненията в училище, поне малко да го подготвя вкъщи.

# 738
  • Мнения: X
Maмчета, моля ви, кажете откъде да видя примерни задачи за турнира в Шумен.
Ей тук! Simple Smile

# 739
  • Мнения: X
Като стана дума за Шумен, има ли някой който да е получил на мейла си разпределението по стаи? Въпросът ми е към хората, които са изпращали заявки.

# 740
  • Мнения: 15
Какво се случва с " МАТЕМАТИКА ЗА ВСЕКИ "http://math-bg.com? Тази година няма задачи от Европейско математическо състезание „Кенгуру“, Великденското математическо състезание, също. Някой има ли информация. И къде да търся тези задачи , както и отговорите. Благодаря за отговора предварително!

# 741
  • Мнения: X
Тази година няма задачи от Европейско математическо състезание „Кенгуру“, Великденското математическо състезание, също. Някой има ли информация. И къде да търся тези задачи , както и отговорите. Благодаря за отговора предварително!

Европейско кенгуру 2012

ВМС 2012

Качих задачите за всички класове, тъй като не знам какво точно ти трябва.

По моя въпрос никой ли няма да се включи?

# 742
  • Мнения: 112
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … uru_dopusnati.pdf     - допуснатите до Национален кръг на ЕК

# 743
  • Мнения: 240
Ето това се казва изненада. Групата 2-3-4 клас представлява внушителна цифра:) успех на всички, хубаво е че се дава шанс на децата.

# 744
  • Мнения: 240
Бих искала да попитам, ако някой има информация за Австралийското кенгуру как става записването в София. Успях да намеря само СМБ-Русе, но когато звъннах в секция Изток на СМБ София ми казаха че нямат отношение към Австралийското кенгуру. Мерси предварително.

# 745
  • София
  • Мнения: 3 824
Освен, че са много по-малко, децата след 4 клас,  с много малко изключения, са само от математически гимназии и училища. Има само 2-3 частни училища и 2 деца от обикновени училища. Всичко друго са МГ, ПМГ, НПМГ, СМГ и 125 и 107 в София.

# 746
  • Мнения: 1 776
Бих искала да попитам, ако някой има информация за Австралийското кенгуру как става записването в София. Успях да намеря само СМБ-Русе, но когато звъннах в секция Изток на СМБ София ми казаха че нямат отношение към Австралийското кенгуру. Мерси предварително.

Към момента не можеш да се запишеш в София. Има един... несериозник, който трябва да организира АК в София, но явно го мързи.
На сбирката на СМБ миналия месец имаше вариант да изберат друг отговорник, но не го направиха.
Пичът, който трябва да си свърши работата за да има въобще АК в София се казва Теодоси Витанов.
Имам му и телефон, но е безпредметно да го публикувам.
Според мен, има немалък шанс тази година да не се провежда АК в София.
Повече яснота... края на май, началото на юни.

# 747
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
a така...
за 02.06 дъщеря ми е на екскурзия в Карлово, състезание по спортно ориентиране в Боровец, сега се прибави и кенгуру в София ooooh!
Някаква идея от колко часа ще бъде?

# 748
  • Мнения: 41 323
Ето това се казва изненада. Групата 2-3-4 клас представлява внушителна цифра:) успех на всички, хубаво е че се дава шанс на децата.

Шанс за какво? Сега, понеже на втори кръг не може да има много победители, ще дадат супер трудни задачи, за да ги решат само 1 или 2 четвъртокласника. На трети клас ще им е нанагорно, а представям си какво ще им е на 2 клас. Гювеч никой няма да им бутне и като гледам колко амбиции има, по-скоро след състезанието ще има масово разочарование.
А ако дадат лесни задачи, това ще е реквием за състезанието.

А Австралийско кенгуру винаги се е организирало късно. Надявам се до август нещата да се наредят и да има. Иначе се явяват не повече от 40-50 деца от всички възрасти.

# 749
  • Мнения: 1 144
Maмчета, моля ви, кажете откъде да видя примерни задачи за турнира в Шумен.
Ей тук! Simple Smile

МНОГО БЛАГОДАРЯ!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт