Повторно кървене - в 6-та, а сега и в 8-ма седмица

  • 14 496
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 179
Здравейте момичета! Ще започна отначало. С мъжки фактор сме - при мъжа правиха биопсия, при мен лека стимулация, за която се дърпах до последно. Пробвахме на естествен цикъл в продължение на половин година, но все изпускахме момента и накрая се съгласих на стимулация. Получих свръхстимулация и след пункцията бях много зле. Трансферираха ми един ембрион и до 6-та седмиица всико беше окей, но получих кървене. На ехографа се видя, че има частично отлепване. Казаха ми да приемам Утрогестана през уста и инжекции Неупоген. Две седмици добре, днес бях  на преглед уж всичко нормално, има и сърдечни тонове, но преди малко отново прокървих. Казаха ми по телефона днес да лежа и само при много силни болки но-шпа, иначе другото го продължавам и след 10 дни на преглед, но аз до тогава ще се побъркам от притеснение  Cry и само се моля всичко да е наред  Praynig . Някоя от вас имала ли е подобни оплаквания?

# 1
  • Мнения: 894
Аера, напълно разбирам, как се чувстваш. Забременях от първи опит ин-витро. При мен също се полуци хиперстимулация, затова правихме замразен трансфер. Върнаха ми 3 ембриона, като се хнанаха и трите. Три дни преди датата на теста получих кървене, което не беше никак слабо и отписах опита. Кървенето спря след 24 часа, но продължих с кафяво зацапване. После пак получавах кървене, като последният път си беше доста обилно и ме приеха в болницата за 4 дни. След всичко това изхвърлих едното ембрионче. Останаха двечки, като тази седмица по медицински показания ми редуцираха едното. Когато имам кървене или зацапване, спирам клексана и аспирина и пия задължително но-шпа 3х2 т. Магнерот на този ранен етап е безсмислено да се пие. Сега ми го включиха след редукцията и то за 7 дни.Не знам, дали лежането помага, защото едното кървене започна посред нощ в леглото. Считам, че щом е решило да кърви, не можеш да промениш нищо. Но-шпа, според мен, трябва да пиеш независимо от силата на болката. Като лежах в болницата ми го слагаха мускулно + витамин С. Пиех и течни ампули витамин С за подобряване на кръвосъсирването, което може да е нарушено от лекарствата. Hug   

# 2
  • Мнения: 1 179
Днес отново се свързах с доктора, тъй като цяла нощ не можах да мигна от болки в кръста. Каза ми да лежа, да пия но-шпа 3 по две и даже предлага и болничен да си взема, защото и да ме вземат в болница пак щели същотот да ми дават. При преднотот кървене отидох на работа и така като гледам не доведе до нищо добро. Мисля този път да полежа повече. Моля се само всичко да бъде наред.  Weary

# 3
  • Мнения: 281
Aera  и аз имах зацапване в началото на бремеността . По-добре е само да лежиш вкъщи и да ставаш само до тоалетната и за ядене и пак в леглото .Аз така правих и 3 пъти ми зацапа до 3 месец , но всичко отшумя . Слушай съветите на лекаря и се разсеивай до колкото е възможно това с тв или някоя книга. Успех .

# 4
  • Мнения: 4 651
Дано нещата са се развили добре! Щом има отлепване никакво ходене на работа, лягате и лежите, без клякания, навеждания, резки движения. Идеята е да не се увелични отлепването механично.  Преди да се е образувала плацента терапията е но-шпа. папаверин, спазмалгон в разни комбинации, дозите утрогестан или дуфастон се увеличават, понякога се включват допълнително препати като прегнил за подпомомагане на бремеността, според преценката на лекаря. Те успокояват матката, за да подпомогнат спирането на кървенето. И не е вярно, че терапията е една и съща в къщи и в болницата. Венозно или инжекционно в първите дни ефектът е по- добър от хапчета през устата.

За съжаление крайният резултат никога не е гарантиран, както и причините за кървенето в повечето случаи остават неизвестни.

# 5
  • Мнения: 7
Здравейте, искам да споделя и моята болка! И аз направих кръвоизлив между 6-7седмица, отлепване 18мм лежах седем дни в болница пет от които на системи преди да ме изпишат видеозона показа, че отлепването е спаднало на 11мм. Вече съм вкъщи на постелъчен режим. Моля ви може ли някой от вас да ми отговори, ако знае колко време отнема отново залепването на енбриона. Струва ми се много бавен процес. Излишно е да казвам колко много съм притеснена, това ми е първа бременност и съм като в небрано лозе.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Йорданова, всичко е до организъм и зависи от начина ти на живот.Ако лежиш и си почиваш, ставаш смао до тиалетна, хапваш в полулегнало положение, не седиш, за да не пристикскаш, вероятността да се закрепи е огромна.Но след това пазенето продължава.Аз до края на 8-мия месец лежах, защото кървенето ми започна от 5-ти месец нататък, а преди това лежах заради ниска плацента.И общо взето изкарах 8 месеца на легло, но резултата си заслужава.Тягостно е самото минаване на часовете всеки ден и нощ, но като няма друг изход, търпим до достигане на заветната цел

# 7
  • Мнения: 4 651
yordanova@, в тези малки седмици- доста продължава. При мен не се беше "залепило" хубаво след като мина цял месец и се отлепи отново в 13 седмица. Не е казано, че и при теб ще се случи така, но е хубаво да го имаш наум и да не вършиш "геройства". Трябва да лежиш, това е истината, докато не ти кажат, че го няма. Клякания, навеждания, 8 часа на бюро- забрави. Трябва да лежиш, Шоколадово бонбонче е описала режима.

Успех!

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте бъдещи мами,

Това ми е първа бременност и съм в шеста седмица, а се оказа рискова и проблемна за съжаление. Това се установи още при първоначалния преглед на шестия ден от закъснението - ниско разположено в матката сакче. Изписаха ми дуфастон, утрогестан, но-шпа, фолиева киселина и аспирин протект. Въпреки хапчетата и лежането по цял ден, кървенето се пови и продължава вече четвърти ден. Първоначално беше по-кафяво, но днес секрета вече е по-обилен и по-червен. Бях днес на лекар и на ултразвука не се видя отлепване, всичко изглеждаше добре, даже и ембрионче се видя, но кървенето продължава. Всички си представяте притесненията ми, а аз съм и толкова изплашена, защото сестра ми изгуби нейното бебче миналия месец. Виждам, че много от вас имат подобни проблеми, моля ви да споделите своя опит и съвет.

Успех на всички мами!

# 9
  • Мнения: 3
Днес моята докторка ми каза, че Прегнил 5000е може да помогне. Някой има ли идея къде може да се намери това лекарство. Знам, че в БГ го няма, от коя държава и как може да се купи?

Благодаря ви предварително!

# 10
  • Мнения: 4 651
Прегнил 5000 купуват от Гърция, декември имаше по- малка разфасовка 1500. По- скъпият вариант на същото е Овитрил. Той може да подпомогне бременността, но сам по себе си няма да оправи ниското прилежание, от което идва и кървенето. Поне така мисля аз, но все пак не съм лекар.

Каквото съм чувала, докато висях в патологията е, че при ниско закрепен ембрион често има кървене. Наливаха им на всички с кървене преди 12 седмица спазмолитици, за да е спокойна матката и препоръчваха постелен режим в къщи, докато в по- големите седмици бебето не се "качи" нагоре.

Дано е наред всичко!

# 11
  • Мнения: 3
Благодаря много за отговора!
Трябва ли рецепта за Прегнил от Гърция и важат ли българските там, или трябва да е от гръцки лекар? Овитрил може ли да се купи от България?

# 12
  • Мнения: 4 651
За лекарства от Гърция не мога да помогна. Овитрeл имаше за моята процедура миналата есен. Докато прегнила е по спомени 5-6 лв. за 1500, овитрeла беше към 80 лв, но не знам за каква доза.

Ето това е овитрел: http://apteka.framar.bg/30016491/%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80% … 25-%D0%BC%D0%B3-1
Това прегнил от 1500: http://apteka.framar.bg/16002575/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BD% … -2-%D0%BC%D0%BB-1

Провери първо дали има малката доза прегнил. Ще си сложиш просто 3 инжекции.

Както намекнах по- горе- не се хващай като "удавник за сламка" за прегнила. Знам, че не е лесно, но ако имаш яркочервено кървене трябва да постъпиш в болница, да те поналеят малко със системи и да лежиш постоянно. Ако вече е станало кафеникаво: лежане в къщи, сигурно ще ти изпишат инжекции но-шпа или папаверин и спазмалгон или пък хапчета през устата.

# 13
  • Мнения: 25
Аз, дами имах проблем с леко кървене, по-скоро зацапване 3 пъти по за 1 ден (в 9, в 12 и в 13 г.с.). Пих само Утрогестан, 1 седмица по 2 през устата, а след това до още 2 месеца по 2 вечер, вагинално.
Сега съм в 22 седмица  Simple Smile , повече не съм имала никакви подобни оплаквания.
Четох, че може да се дължи на чувствителни стени на матката  newsm78 , по време на закрепването на плода да се получи дразнение, но то в никакъв случай не е сериозно, за разлика от отлепване или друг по-сериозен симптом. Най-малкото при мен беше леко зацапване, а не обилен кръвоизлив, и беше по за 1 ден, така че ме успокоиха бързо, да не се тревожа. ooooh!
Дано всичко мине добре и е само фалшива тревога!!! Мислете позитивно и не допускайте тревожните мисли да ви завладеят без повод!!! Успех на всички!!!  Hug

# 14
  • Мнения: 2
В средата на трета седмица съм, като вместо цикъл получих леко зацапване, което не е спряло още. На 18.06. гинеколожката ми честити, че съм бременна и каза, че имам леко отлепване, за което ми изписа утрогестан, но-шпа и геритабс. Вчера, на 20.06., реших да отида до спешното в болницата и там дежурният гинеколог каза, че не вижда отлепване, а по-скоро някаква остатъчна кръв по шийката. Взех си 3 дни болничен и продължавам да се чудя как така виждат различни неща... Ще изчакам до понеделник, когато отново имам час при гинеколожката ми.
Ако това, което споделям, не е за тук, извинете ме.

Общи условия

Активация на акаунт