Прием на Дуфастон

  • 944
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Здравейте, надявам се на вашето компетентно мнение. Не знам от къде да започна, накратко имам спонтанен аборт в 21 г.с. поради цервикална недостатъчност преди почти 2 години. Пазихме се с презервативи 9 месеца. От май месец 2011г. не се пазим, но не сме и много редовни в опитите. Февруари 2012 един гинеколог ми назначи хормонални изследвания на 3-ти ден от Ц и прогестерон пуснах 22 ден. Има доказана О на 15-ти ден с УЗ, според улравуковият преглед доктора каза, че имам и лека поликистоза. Според изследванията прогестерона ми е много нисък. Февруари месец пак следихме О с УЗ и О беше на 17-я ден. От 20-я ден пих Дуфастон 2х1 за 10 дни. Ц ми дойде 5 дни след спиране на Дуфастона. Февруари ходих при ендокринолог на преглед и за хормони, всичко е в норма. Въпросът ми е мога ли този месец чрез лентичките за О да я засека вкъщи и след това да започна да пия Дуфастон 2х1 за 10 дни. Знам, че не е най-доброто решение, но този месец нямам финансова възможност за прегледите. А знам също и че когато се започне прием на Дуфастон трябва да е 3 месеца. Мерила съм БТ доста месеци, според нея О е различе ден всеки месец, Ц ми варира от 30 до 38 дни. В месеците когато съм засичала О с УЗ и съм мерила БТ дните не съвпадат. Моля ви за мнение и за съвет какво да правя с Дуфастона и евентуално по-късно какви изследвания още трябва да направя?

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте, Смърфиела,

Прием на Дуфастон може да се започне 2-3 дни след позитивен тест за овулация. Базалната температура се повишава след овулация и поради тази причина не съвпада с установената при ултразвуков преглед. За необходимите изследвания е добре да се консултирате с Вашия лекуващ акушер-гинеколог.


Д-р Надя Магунска

Акушер - гинеколог, АГ болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт