виетнам, камбоджа, лаос, тайланд

  • 12 409
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
купихме си билети за виетнам. както се вижда от заглавието, планираме да отметнем и околните държави. и понеже времето ни не е ужасно много (но не е и нищожно малко като организираните трипове), а не искам и твърде да пилея бюджета, имам нужа от няколко пратически напътствия от хора, които са били в района - пътуващи като нас или живеещи там.
въпросите ми са конкретни и няма да загубя много от времето на включилия се  Peace
високо ще оценя, ако някой реши да съдейства, за което предварително благодаря.


търсих тема, но не намерих; затова пускам отделна питанка.

# 1
# 2
  • Мнения: 3 089
хмм, не знам защо не ми излязоха тия теми с търсачката  Thinking
благодаря за включването - ще пиша на 2 от мацките и дано получа отговорите на въпросите си.
за виетнам и тайланд има доста писано, така че ще съм благодарна, ако някой, ходил до Лаос и камбоджа, се включи. както казах, може и лс, за да не товаря форума и потребителите  Peace

# 3
  • Мнения: 10
South East Asia или Дотам и Обратно
Намери този пътепис в www.patepis.com - има много полезна информация за Тайланд, Хонг-Конг, Сингапур и Малайзия и е много смешно написан.

# 4
  • Мнения: 351
купихме си билети за виетнам. както се вижда от заглавието, планираме да отметнем и околните държави. и понеже времето ни не е ужасно много (но не е и нищожно малко като организираните трипове), а не искам и твърде да пилея бюджета, имам нужа от няколко пратически напътствия от хора, които са били в района - пътуващи като нас или живеещи там.
въпросите ми са конкретни и няма да загубя много от времето на включилия се  Peace
високо ще оценя, ако някой реши да съдейства, за което предварително благодаря.


търсих тема, но не намерих; затова пускам отделна питанка.

До кой град ще ходите? Можем да дадем актуална информация за Сайгон ( Хошимин град )- питайте!

# 5
  • Мнения: 3 089
ще имаме 24 дни, което е достатъчно, за да ошарим района. за сега засичам 6 вътрешни полета, 2 нощни влака, 1 голям преход с автобус и 1 кратък
във виетнам: ханой + планините сапа + залив халонг > от там полет до лаос: луанг прабанг + планината фуси + трип по меконг + пещери > полет до тайланд: банкок + тук ми е най-мътно, но пък за тайланд има най-много информация, така че скоро ще ми се изясни. чета за някаква розова долина и отново за триp по меконг > от там полет до виетнам: чекване на градове хуе + хой ан + дананг > полет до хо ши мин > следва камбоджа с пном пен + сием рийп + ангког > после пак хо ши мин, откъдето летим обратно.

въпросите ми са:
1 за визите: от тази година има промяна във визовия режим. тъй като промяната е нова, надали някой знае техническите стъпки и нужното време. може пък да знае  newsm78
+ визите за виетнам се надявам да се входно-изходни - ще влизаме в страната (май) 3 пъти. цената зависи ли от това? а за тайланд как се получават? има ли процедура в посолството тук?
2 как мога да се сдобия с пас за района. продавали се някакъв пасове, които дават намление на местните полети. и понеже полетите са 6 броя и те никак не са евтини, то много бих се радвала да разбера какви са тия пасове; от тук сносна информация не намирам. за сега де. със сигурност ще намеря след няколко дни ровене;
3 ваксини виждам, че не са задължителни. все пак някой слагал ли е? има ли реакции. за перу слагахме и нищо не ни се случи, но бих се радвала, ако мога да си спестя преживяването (и разхода);
4 гледайки цената на влаковия билет до сапа (висока!), си мисля дали това значи, че няма да мога на място да се вредя за дестинацията.  помня, че за мачу пикчу беше напълно невъзможно, ако днес си в куско и утре решиш да ходиш по руините. поне невъзможно на разумна цена. тогава бяхаме купили предварително билети/трип от Бг. за сапа същото ли е?
5 мога ли от ханой да направя триповете за южната част или трябва на място? а мога ли от ханой да си купя билет хо ши мин - пном пен?
6 с подобна програма за бекпекъри ли да се чиним или да ходим цивилизовано с куфари? а на летищата има ли гардероб. гледам, в един ден съм наблъскала 2 полета - сутрин пристигаме в точка А и вечерта заминаваме от нея към точка Б => багажът трябва да остане някъде, а не да се влачи с нас цял ден. => трябва ми гардероб. има ли по летищата?

има и още, но децата нахлуват и ще ме разконцентрират. утре, на спокойствие, ще дообмисля и добавя.

горещо - благодаря за линка. ще чета по-късно, като укротя добитъка  Mr. Green

desiniki - а вие до камбоджа скочихте ли от хо ши мин? а там къде спахте? можеш ли да препоръчаш хотел/ B&B/ каквото?

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 21:56 от маик

# 6
  • Мнения: 10
Има един влак от Банкок до Куала Лумпур - луксозен , тип ориент-експрес - отнема 2 дни пътуването, но си струва - гледките са страхотни - пририда, джунгли. Аз , за съжаление, нямах време и не го направих, за което много съжалявам. Може да видите и Сингапур - въжената линия е страхотна атракция. После от там се качвате на един автобус - струва към 5 лева и за 1 час сте в Малайзия - там има какво да се види.
В Банкок трябва да опитате супата том ям - от скариди е и не всичко, което плува в нея се яде - ние го научихме по трудния начин.
В центъра на Банкок знам много евтин хотел - на много стратегическо място - до световния търговски център - far east inn - струваше 20 долара на нощ стаята  през далечната 2004.
В Хонконг знам хубав и евтин хотел - ако се интересуваш ще намеря координатите. Намира се на Лантау айланд и се придвижваш с ферибот - много е красиво. Там се намира най-големия седнал Буда в света, а най-големия легнал е в Банкок в кралския дворец.

Последна редакция: сб, 07 апр 2012, 20:15 от горещо

# 7
  • Мнения: 1 417
маик аз понеже не съм много запозната с Виетнам сигурно, но защо тази ужасна схема - 3 пъти връщане във Виетнам newsm78 нищо не разбрах, честно...
Виж полетите на http://www.airasia.com/my/en/home.page - може би това е най-изгодният вариант за придвижване в тази част на света, скоро четох мисля че и във Виетнам има някакви местни лоу кост. Еър пасове за Азия има от компаниите в групата на Star Aliance, доколкото знам всеки билет ти е 100 евро, но не гарантирам доколко е вярно.  И аз отдавна проучвам само че за друг район, но информацията е много оскъдна, вкл. и в туристическите агенции не са хич наясно.

# 8
  • Мнения: 10
Еър ейша са велики - всички полети струваха по 50 долара - си летиш където си искаш. Храна си купуваш вътре.

# 9
  • Мнения: 934
горещо, ако позволиш да те поправя Полегналия Буда е в храма Wat Pho, който не е в Кралския дворец, но е на пешеходно разстояние от него. В Кралския дворец или по-точно в храма Wat Phra Kaew е Изумрудения Буда.
А Световния търговски център е вече мол - Central World Plaza.
Air asia имат доста полети, но и големи закъснения.

Последна редакция: сб, 07 апр 2012, 21:52 от phile

# 10
  • Мнения: 10
Права си - то от толкова Буди човек може и да се обърка! Този изумрудения беше впечатляващ ...Вярно са се променили нещата - навремето си беше световен търговски център -  с ледената пързалка на последния етаж - насред 35 градуса жега.

# 11
  • София
  • Мнения: 36
Виза за Тайланд може да получиш от Почетното консулство в София, 25 евро е, става за няколко дни. Иначе ние в района (Тайланд, Камбоджа, Сингапур и Малайзия) летяхме с Air Asia. Виза за Камбоджа получихме по електронен път - 25 долара.

# 12
  • Мнения: 3 089
mi6i - ами те не са толкоз чак много влизания и излизания - само 2 пъти: единия път излизаме от северен виетнам, за да навестим лаос и тайланд, и се връщаме пак там, а другия път излизаме от южен виетнам, за да идем до камбоджа и да се върнем пак там. просто няма как иначе да стане;

благодаря за идеите за малайзия, сингапур и хонгконг, но просто няма как да стане тоя път. за 23 дни няма как да ометкаме 5-6 държави. то и 4 са много...

еър ейшиа е супер, но не и за дестинации като виетнам, лаос и камбоджа. за по-туристическите страни, които са и по-популярни (малайзия, тайланд, сингапур, хонг конг), става, но за нашите дестинации не твърде. поради туй, цените на нашите полети изобщо не са х 50 долара, а по-скоро х 150-200 на човек/за посока  Mr. Green

лагодаря за инфото за пасовете. имам позната в сферата и със сигурност ще проверим и другарите от star aliance;

# 13
  • Мнения: 1 417
еър ейшиа е супер, но не и за дестинации като виетнам, лаос и камбоджа. за по-туристическите страни, които са и по-популярни (малайзия, тайланд, сингапур, хонг конг), става, но за нашите дестинации не твърде. поради туй, цените на нашите полети изобщо не са х 50 долара, а по-скоро х 150-200 на човек/за посока  Mr. Green

лагодаря за инфото за пасовете. имам позната в сферата и със сигурност ще проверим и другарите от star aliance;
Hug , за Еър Ейша мисля че инфото за цени от 50$ на горещо не е много актуално, поне аз на такава през последните 4 год. в които активно ги ползвам не съм попадала newsm78. т.е като крайна цена с такси и 2посоки.
Ако намериш инфо за пасовете, ще се радвам да го споделиш Wink

# 14
  • Мнения: 129
аз имам въпрос - по кое време смятате да ходите, поради факта, че скоро започва дъждовния период там. интересува ме, понеже аз няма как да ползвам отпуск от септември до края на април, което много прецаква възможността да навестя Виетнам. Затова, ако някой е ходил в периода май - август, моля да сподели.

п.п. тия дни си мислех за прекрасния пътепис от Перу   bouquet, надявам се да четем и за Виетнам.

Общи условия

Активация на акаунт