На море в Турция - тема 18

  • 112 807
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 735
Или в автобус без отварящи се прозорци Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 2 440
Галактик права си определено се престараха на летището Mr. Green Но миналата година например носих копие на акта вече за всеки случай. Никой не го поиска Laughing

# 47
  • Мнения: 4 425
За жегите -аз съм била на 52 градуса в Белек и нищо чрезвичайно не беше,като нашите 40-42 градуса  Grinning
Неда средата на септември в Алания като най-южна част на Анталия ще е супер.Ние миналата година бяхме до 12.09 36 градуса,водата 28-30 вечерите 25-26 големи жеги..
дивна от къде ще ходите до Памуккале?
Най-добре с организиран транспорт,заради това,че има гид не чакаш и нещата стават бързо,разказват интересни неща ,а и пътя е дълъг.В екскурзията има включен обяд в спа х-л на Памуккале и кални бани беше страхотно..Ако си самч отиваш до самото плато,виждаш го топваш краката и обратно,но има още какво да се види и научи. Peace

# 48
  • Мнения: 3 052
За жегите -аз съм била на 52 градуса в Белек и нищо чрезвичайно не беше,като нашите 40-42 градуса  Grinning
Неда средата на септември в Алания като най-южна част на Анталия ще е супер.Ние миналата година бяхме до 12.09 36 градуса,водата 28-30 вечерите 25-26 големи жеги..
дивна от къде ще ходите до Памуккале?
Най-добре с организиран транспорт,заради това,че има гид не чакаш и нещата стават бързо,разказват интересни неща ,а и пътя е дълъг.В екскурзията има включен обяд в спа х-л на Памуккале и кални бани беше страхотно..Ако си самч отиваш до самото плато,виждаш го топваш краката и обратно,но има още какво да се види и научи. Peace

Гугъл Земя дава 226 км от град Анталия - около 4 часа, но трябва да прибавите и км до мястото, където ще бъдете точно. Има упътвания по кои пътища да пътувате и може би не би било трудно да се отиде самостоятелно, но не знам точно какъв е релефа - има ли планини, завои и т.н. Аз също бих ползвала организиран транспорт до там поради посочените по-горе причини - по-бързо, организирано относно вход, а в предлаганата екскурзия може да има и нещо друго, обяд и т.н. Все пак това е " сърцето" на Турция и ако пропуснете табела, или ако е на само на турски.... Аз имам лош опит в това отношение, но в Ливан - поради липса на табела, лоши атмосферни условия и невладеене на арабски език вместо да пропътуваме 100 км. прекосихме на кръст страната. Но, ако тук пътищата са само магистрали, може и да няма проблем.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 963
ако е на само на турски.... Аз имам лош опит в това отношение, но в Ливан - поради липса на табела, лоши атмосферни условия и невладеене на арабски език вместо да пропътуваме 100 км. прекосихме на кръст страната. Но, ако тук пътищата са само магистрали, може и да няма проблем.

Едва ли някой тръгва в чужбина без джипиес!!!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Не сме направили резервация, обсъждаме го още. Очаквам да е нещо по-различно от Бг и децата да са доволни. Гледам в басейна на хотела за децата да има водна пързалка, затова се спрях на този.

Ако търсите изгодна почивка е рано,но човек трябва да има здрави нерви и търпение защото е изнервящо да нямаш яснота за почивката си.Най изгодните оферти излизат ласт минит.Не се притеснявайте, че ще останете на сухо .Сега получавам по 15-20 предложения за почивки в Турция от поне 15те сайта за групово пазаруване които съм качил на компютъра.Аз в петък платих почивката ни за Великден в ХИСАР.Т.е 10тина дни предварително.Като наближи юни всеки ден ще има десетки оферти.

# 51
  • Мнения: 6
Здравейте, да се запиша и аз да следя темата:)Ние четири поредни години ходим на почивка в Мармарис,  а миналата година за пръв път с децата. Те бяха толкова очаровани,че само ме питат кога ще тръгваме пак за Турция. Всяка година има какво ново да се види и пробва. Винаги ходим в края на септември - тогава е към 33 градуса и е страхотно. Още не сме направили резервация, защото чакаме изгодни оферти, но до края на април трябва да направим.
И ние миналата година бяхме по това време в Мармарис(със съпруга ми и приятели), мисля тази година да повторим по същото време, но с двама внуци-на 5 и на 7 години. Харесала съм Мармарис Ризорт-че е далеч от града и съответно от шума, има плаж(не платформа) и единия детски басейн е на брега на морето-който иска в басейна, който иска в морето, а баба и дядо-по средата(да не тичат непрекъснато след тях). Спряла съм се на пакет с 9 нощувки(миналата година бяхме със 7 нощувки и си мечтаехме за още поне 2 дни). Ходихме на плаване между островите с едно корабче и до о-в Родос. Тази година плануваме екскурзия до Ефес и с лодки по река Далян и не знам още къде. Догодина ако е живот и здраве-до Памуккале.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Имам въпрос към пътувалите с Atlasjet. Възможно ли е, да се закупят билети без попълване на ID номер,а да се добави при чекинг,тъй като 1 от пътуващите си вади нов паспорт.Търсих в сайта на авиокомпанията,но не открих нищо.

# 53
  • София
  • Мнения: 615
Благодаря ви, значи за времето няма да се притеснявам  Grinning Можете ли да ми кажете какво си струва да се види в района Анталия- Алания? Казаха, че на място ще ни предложат екскурзии, но ми се иска да знам предварително.

# 54
  • Мнения: 3
Дами,  тази година решихме да сменим лудницата с нещо по-непознато - 11 дневна почивка във Фетие от 05 юни. Някой има ли отзиви за този хотел - изглежда чудесно.  http://www.lykiabotanika.com/

# 55
  • Мнения: 4 425
Имам въпрос към пътувалите с Atlasjet. Възможно ли е, да се закупят билети без попълване на ID номер,а да се добави при чекинг,тъй като 1 от пътуващите си вади нов паспорт.Търсих в сайта на авиокомпанията,но не открих нищо.
Купете така и пишете на имейла,че се извършва подмяна на документа.Камо,че като плащате да не е с кред. карта на този,чийто паспорт се подменя.Или първо пишете на атласджет и вижте какво ще отговорят.Много са отзивчиви обясняват и отговарят винаги. Peace

# 56
  • Мнения: 3 052
Дами,  тази година решихме да сменим лудницата с нещо по-непознато - 11 дневна почивка във Фетие от 05 юни. Някой има ли отзиви за този хотел - изглежда чудесно.  http://www.lykiabotanika.com/

Давам ви линк към Трипадвайзър за този хотел - мненията са доста различни - около 50 % го одобряват, останалите клонят към лошо и ужасно. На снимките изглежда добре - особено екстериора, плажа е на 10 минути, малко е каменист, споменава се силна музика, старо обзавеждане, миризми, нещо за хигиената - не съм чела с детайли, ако се оправяте с английския ще видите сами, ако имате нужда от помощ - мога да се опитам да бъда по подробна. На 1-ва страница на темата тук има мнение за друг хотел във Фетие, но от 2009 г.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298031-d672061-Reviews- … oast.html#REVIEWS

# 57
  • София
  • Мнения: 121
Дами,  тази година решихме да сменим лудницата с нещо по-непознато - 11 дневна почивка във Фетие от 05 юни. Някой има ли отзиви за този хотел - изглежда чудесно.  http://www.lykiabotanika.com/
И ние си харесахме този хотел резервирахме  от 1 Юни, надявам се да останеме доволни.

# 58
  • Мнения: 1 710
Дами,  тази година решихме да сменим лудницата с нещо по-непознато - 11 дневна почивка във Фетие от 05 юни. Някой има ли отзиви за този хотел - изглежда чудесно.  http://www.lykiabotanika.com/

Давам ви линк към Трипадвайзър за този хотел - мненията са доста различни - около 50 % го одобряват, останалите клонят към лошо и ужасно. На снимките изглежда добре - особено екстериора, плажа е на 10 минути, малко е каменист, споменава се силна музика, старо обзавеждане, миризми, нещо за хигиената - не съм чела с детайли, ако се оправяте с английския ще видите сами, ако имате нужда от помощ - мога да се опитам да бъда по подробна. На 1-ва страница на темата тук има мнение за друг хотел във Фетие, но от 2009 г.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298031-d672061-Reviews- … oast.html#REVIEWS


За хотел Lykia Botanika във Фетие - аз реших да прочета няколко руски отзива от сайтовете дадени на първа страница и да погледна рейтинга в Holidayсheck. Преобладават мненията на хора, които не са особено доволни от хотела. Това разбира се, не гарантира, че няма да ви хареса, но все пак има по-голяма вероятност да не е това, което очаквате, щом има недобри оценки. Ако вече сте решили да сте там, може би е добре да прочетете няколко коментара, за да имате реални очаквания за хотела.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 128
и аз в новата тема  Wink
нашата резервация е за новия голф хотел между Кушадасъ и Соке
дали някой също ще почива там
 
ние Peace

Общи условия

Активация на акаунт