Базедова болест - тема 2

  • 77 536
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 738
Аз пък живея с проблеми по гърдите от 15 години, та съм посвикнала. Четох, че при проблеми със щитовидната жлеза после се появявали и разни автоимунни заболявания... та сега нещо ми се появяват едни симптоми като на ревматоиден артрит...... smile3516
Леле все едно съм на 100 години....  Rolling Eyes
Новият метод не е ли само за фиброаденоми?
И за кисти, доколкото разбрах.

А за ревматоидния артрит отдавна си го мисля. Дори бях го консултирала с невроложката, при която ходих преди време (тя се занимава и с алтернативна китайска медицина). Тогава ми каза, че е възможно това което си мисля. Беше ми споменала, че изследванията са доста скъпи. Каза ми ако искам, че ще ми напише какво трябва да изследвам. Rolling Eyes
Не помня точно за какви симптоми говорихме тогава, но помня че имах голям букет от такива и сама се ровех и четях статии. Но след като споделих с докторката, която знаеше като цяло здравословното ми състояние като хомеопат, то и тя изрази съмнения.

И... по последна мода съм на тема : http://www.puls.bg/illnes/issue_203/
Имам голям букет от симптоми с 1-2 изключения. Пак случайно по симптоматика разбрах за това заболяване. Изчетох къде що намерих в интернет. Преди години правих често афти в устата. Даже големи белези имам. Лекувах се с едно швейцарско лекарство и от тогава се спряха.

Тези пусти заболявания, които вървят в комплект са доста тревожни. Остава само да се молим да не ни сполети второ.

Lemy, да вземем комплексно да пробваме Прим Ойл, а? Чудя се и аз. Hug

ciarabella, не пречи да пробваш с алое, разбира се.
Иначе, докторката при която ходя е с една гърда. Рано, рано се оперирала, млада, след като я наплашили. Каза, че медицината вече дотолкова е развита, че ако има нещо притеснително то би се видяло. Тя навремето избързала с операцията, защото не е имало толкова модерна и прецизна техника. Иначе ако е било в наше време, можело е да има гърда сега. Нещо такова.

# 736
  • Мнения: 11 738
Ние изписахме темата. hahaha
Ако има някой желание може да пусне нова. Ако нямате време, утре ще направя една.
Само трябва да добавим доктори на първата страница с координати.
Аз ще добавя Райков, Смехорана е писала за Еленкова.
Някой да напише координати на Начев.
Ако има и друго доктори - добавяйте.

# 737
  • Мнения: 2
Lemy извинявам се ако не е прозвучало добре-аз имах само предвид, че ако ме посъветват да го правя сега, ще потърся и още едно мение - иначе аз не се съмнявам, че ти си преценила и взела най-доброто за твоя случай решение-сама каза, че за добро или зло отдавна ги овладяваш тези неща  Hug
Ами те и Базеда (и моята е Базед за сега) и Хашимото са автоимунни и то какви Simple Smile
P.S. И моят мамолог е онкоболницата  Laughing

# 738
  • Мнения: 20 172
За прим ойла искам да попрочета малко, да сметна пари и тн. още не съм го проучвала. А за ревматоидния артрит, имах едни болки в ставите преди много години, тогава ми правиха куп изследвания и последно се съмняваха за него. Тогава почнах работа която беше свързана с повече движение и стоене навън и болките изчезнаха като с магическа пръчка, но от скоро се възобновиха. А сигурно 10 години нямах проблеми.
ciarabella, да не ходим при един и същ Rolling Eyes Laughing
Абе никой нищо не казва за Боян Лазаров и за Анна-Мария Борисова, само съм чувала за тях.

# 739
  • Мнения: 2
Аз имам мобилен на Начев :0888896843
(въобще нямам никаква идея как се пуска тема  Embarassed Embarassed Embarassed)
Lemy Светът е малък - нищо чудно:))) Аз ходя при Ива Гаврилова, в кабинета на Иван Гаврилов Wink

# 740
  • Мнения: 11 738
Аз първо бях с "вероятен автоимунен тиреоидит".
После с разбъркването на хормоните - хашитоксикоза - тиреотоксикоза.
След като направих рецидив - хипертиреоидит при Базедова болест.
Това при първия доктор.
После при втория доктор - тиреотоксикоза/нодозна струма (вече налични възли)
Хирурга доцент Пандев потвърди - Хашитоксикоза/Тиреотоксикозис М Базедови - (но без възли)
Докторът който ме лекува си ме води Тиреотоксикоза/Нодозна струма

Допитах се до друг доктор - кое последно имам - Хашитоксикоза, Тиреотоксикоза М Базедви, само Тиреотоксикоза, Базедова болест или? Отговорът беше - касае се за едно и също.  Rolling Eyes
Но, тиреотоксикозата принципно е състояние, май не е заболяване. Тя е нещо като симптом, сигнал... така поне разбрах. Трябва да се търси причината за хиперактивността на щитовидната. Rolling Eyes
Може и аз да бъркам. Иначе антитела на Базед имам. Висок ТРАК. Имам и антитела за Хашимото - Високо Анти тро. С една дума - хиперфункция на щитовидната + нодозна струма, което си е друго заболяване, май.

ciarabella, аз ще я пусна утре. Само инфо трябва за докторите.
Lemy, аз имам размествания по целия гръбнак, лекувах и възпален карпален нерв на ръката. Отделно имаше и други симптоми, от други органи, сега не помня какви, които се проявяваха при ревматоиден артрит.

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 22:37 от Merelenda

# 741
  • Мнения: 20 172
Аз имам мобилен на Начев :0888896843
(въобще нямам никаква идея как се пуска тема  Embarassed Embarassed Embarassed)
Lemy Светът е малък - нищо чудно:))) Аз ходя при Ива Гаврилова, в кабинета на Иван Гаврилов Wink
Ива Гаврилова съм я виждала само да гледа на ехографа. Аз ходя при баща и Laughing
Мереленда, аз навремето ходех в клиниката по ревматология, ама вече съм забравила какво и що беше....

# 742
  • Мнения: 11 738
Смехорана се беше консултирала с Анна-Мария Борисова.
Утре предполагам ще пише, като види темата.

За Лазаров само съм чела. Има ли някой да ходи при него?

# 743
  • Мнения: 2
Ох много са ми сложни всички тези определения за състоянието на щитовидната и всичките им комбинации  ooooh! дано не ми се налага да ги науча  Praynig
Иначе аз супер лаишки си направих изводите - високи антитела - автоимунна реакция (някак си аз реакция и заболяване са ми едно и също..може би не трябва)-и затова така ги класифицирах  Laughing
Lemy  Точно днес майка ми ми говореше за Ана-Мария Борисова, обаче нямам никакъв личен опит...щях да търся информация в google знае всичко, обаче забравих  Embarassed
P.S. хехе ето-знаех си. Ива ми е близка и ученичка на най-добрите-баща си и дядо си, та аз й имам 100% доверие Simple Smile)))) Баща й няма да коментирам - може би е най-добрия в областта.                    

# 744
  • Мнения: 20 172
Ох много са ми сложни всички тези определения за състоянието на щитовидната и всичките им комбинации  ooooh! дано не ми се налага да ги науча  Praynig
Иначе аз супер лаишки си направих изводите - високи антитела - автоимунна реакция (някак си аз реакция и заболяване са ми едно и също..може би не трябва)-и затова така ги класифицирах  Laughing
Lemy  Точно днес майка ми ми говореше за Ана-Мария Борисова, обаче нямам никакъв личен опит...щях да търся информация в google знае всичко, обаче забравих  Embarassed
P.S. хехе ето-знаех си. Ива ми е близка и ученичка на най-добрите-баща си и дядо си, та аз й имам 100% доверие Simple Smile)))) Баща й няма да коментирам - може би е най-добрия в областта.                    
Аз съм ходила и при дядо и. Да ти кажа, и аз му имах 100 % доверие на баща и, но след една случка на едно момиче тук от форума  взе да се разклаща пиедестала на който съм го поставила.  Thinking
Имам някакви координати на Борисова, ако искаш ще ти ги пратя на лични.

# 745
  • Мнения: 2
Само да вмъкна, че оня цитат, който използвах - за хирурга дето смята, че нещо ако може да не се пипа, да не се пипа - е на дядото - мир на душата му.
Да... за всеки винаги има и добро и лошо..и аз съм чела - и за него и за други...винаги е било така, така и ще бъде..

# 746

Общи условия

Активация на акаунт