Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 15-та тема

  • 147 967
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • При децата ми
  • Мнения: 6 082
Ларекс, отново благодаря! Hug Следва другия ми въпрос Blush как да разделя тестото на девет равни части, като нямам кухненска везна, т.е. никаква нямам?

# 76
  • Мнения: 22 867
Ларекс, отново благодаря! Hug Следва другия ми въпрос Blush как да разделя тестото на девет равни части, като нямам кухненска везна, т.е. никаква нямам?

Ами освен на око - аз обикновено правя един дебел фитил, без много да мачкам тестото, и го деля на нужния ми брой части - режа с ножа, после правя топки от парчетата тесто и, като някоя е видимо по-голяма, отщипвам от нея тесто, слагам на по-малката и така, на око. Използвам везната, с нея определено ми стават по-еднакви детайлите, но не е фатално и без везна. Когато правех тая питка преди години, нямах везна. Peace

# 77
  • При децата ми
  • Мнения: 6 082
 Лабрекс, Hug

# 78
  • Русе
  • Мнения: 1 847
Поздравления за всички в темата!  bouquet
lorys,браво за упоритостта,получават ти се нещата! Hug
Записвам се в темата с едно показно,как не трябва да се прави  Embarassed
Това трябваше да прилича на красивата питка от първа страница на nudel33,по идея на labrex...ноо реших да пробвам с явно неподходящо за модела тесто.Питката се наду много,разля се и загуби всякаква форма,а и тавата и дойде малка. Crazy  Беше вкусна,но не това очаквах да се получи.

# 79
  • Мнения: 22 867
*sve* , великолепна е! Вярно, че не прилича на другата, но, ако не беше написала, щях да те питам как я оформи. Страхотно е бухнала, а дефектът се е превърнал в ефект!  bouquet

# 80
# 81
  • Мнения: 112
*sve*  smile3501

От мен за пореден път Тутманика на Аелис

# 82
  • Мнения: 2 502
Добро утро от мен момичета , Hug
Апетитни неща показвате и Sve и  lu4a    bouquet
А който като мен е на плодове днес -да преглъща  Mr. Green
Eто от мен Коронката на готвача .
През почивните дни отново се пробвах с оформянето .
Добавих белени семчици около лъчите. Бях го видяла в старите теми ,но не помня от кого  Embarassedда не ми се сърди ,че не споменавам .





http://lorys.snimka.bg/cooking/testo.654589.27077401

И една питка със сиренце ,оформянето го видях в един сайт ,който Лабрексчето ми подаде !

http://media.snimka.bg/s1/0417/027077440.jpg?r=0

 и един лучник с пресен лук и сиренце

http://media.snimka.bg/s1/0417/027077461.jpg?r=0

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 15:29 от lorys

# 83
  • Мнения: 22 867
lorys, "Eто от мен Коронката на готвача ......И една питка със сиренце ......и един лучник ........." , много съблазнителни тестяни вкусотии,  Crazy Heart Eyes Питката ти е направо чудно цвете, а при вида на другите две ми сработиха всичките първосигнални инстинкти, като кучето на Павлов съм Embarassed, ама може ли равнодушно да се гледат такива красоти-вкусоти! Чудесни са и трите!  bouquet  chef

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 614
lorys,lu4a,*sve*,прекрасни питки момичета сте направили браво на вас. Hug

От мен една много вкусна и  красива


Питка с пресен лук,салам,сирене,шарена сал






# 85
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Браво.Страхотна майсторка си.Искрени поздравления от мен, Зиче!

# 86
  • Мнения: 0

Това успях да направя по ваша идея ,не помня на кого е ,но много ми хареса ,мерси за което .
Скоро ще пробвам и други модели .

# 87
  • Мнения: 6 025
Момичета в тази тема още не съм се разписала,но май е време Simple Smile не че не меся,напротив последно време не снимам много , ето вчерашната ми питка за малкото ми момче което беше именник

# 88
  • Мнения: 3 695
JMM, разкошна е! Дай рецепта и инструкции, моля!  Hug

# 89
  • Мнения: 2 502
Вкусно ,вкусно и майсторски изпипано !

Това мога да кажа ,като гледам снимковия материал ,браво !
ЗИЧЕ   bouquet
kk38,това беше идеята на Лабрекс и запали всички ,браво !  bouquet
J_M_M,много отчетлив рисунък !!  bouquet


от мен през почивните дни това



 и едни плах опит по Валентина Цуркан

http://lorys.snimka.bg/cooking/testo.654589.27136119

Общи условия

Активация на акаунт