БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-18

  • 21 295
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 542
Удачно ли е захранването с кисело мляко да стане с козе такова от проверен източник или е най-добре с краве?

# 31
  • Мнения: 348
Soursherry, В предната тема беше писала за бисквитите на престиж-Макси.Откъде ги купуваш,защото обиколих Фантастико,Европа,Карфур и Кауфланд и никъде ги няма  Sad
Намерих само едни на Житен дар-пише детски които нямат 'е'-та до безкрай ,но ми се иска да взема тези които препоръчваш.
И още две неща-четох за приготвянето на сухар,но като включа печката на вентилатор,къде да грее-само реотана отгоре ли? (на тостер не ми харесват-седят меки отвътре-нямат нищо общо със сухара който правеше баба ми на печката и с който можеше да си счупиш зъбите  Mr. Green )
И второто-когато стане време за въвеждането на прясно мляко,мисля да го въведа с грис и мляко на ЕЛБИ висок процент.Но ме интересува как да го приготвя-да спазвам ли какво пише на пакета с грис/1л. мляко+2 чч вода +захар(аз няма да слагам ) и 2 кч грис./ ,като просто да намаля количеството наполовина на всичко ,че да си го изяде и да не остава няколко дни.Или може да предложите някоя рецепта?

# 32
  • Мнения: 2 741
Удачно ли е захранването с кисело мляко да стане с козе такова от проверен източник или е най-добре с краве?
Да според мен е по-добрия вариант, според други не.Аз така постъпих с първото си дете което беше и с АБКМ и всичко беше наред.Сега с второто ми дете ситуацията е същата, но още ни е рано за такова захранване

# 33
  • Мнения: 1 897
Удачно ли е захранването с кисело мляко да стане с козе такова от проверен източник или е най-добре с краве?
Да,козето мляко е изключително полезно и не причинява алергии,ако го яде давай,че синът ми категорично го отказа,като майка си е. Laughing

# 34
  • Мнения: 7
Понеже не знам къде да си задам въпроса ще питам тук. Може ли някоя мама да ми каже коя каша прилича като се разтвори на тези на Хумана. Дъщеря ми е с рефлукс пробвали сме няколко марки но от повечето повръща.

# 35
  • Мнения: 15 379
Лизи Бети, на слаба фурна, около 100-тина градуса и включен вентилатор. Нека филиите да са тънки обаче. Като изстинат на притворена врата, прибираш в платнена или тензухена торба или кутия. Можеш да ползваш и калъфка за възглавница. С тензух е най-лесно, защото си правиш бохча и си прибираш сухарите на сухо.

За бисквитите - купувам ги от квартално магазинче. Житен дар може и обикновени, но съдържат натриев метабисулфид, а бих го спестила.

За приготвянето на грис - за една порция използвай 20 грама грис и 150 мл. прясно мляко. Кипваш млякото, на струйка добавяш грисът и бъркаш непрестанно да не стане на бучки или да загори. Като се сгъсти, добавяш плод пресен и настърган. Може да подсладиш млякото със захар, каквато ползваш и после да го кипнеш. Като кипне добавяш грисът.

# 36
# 37
  • Мнения: 3 114
Какво е натриев метабисулфид?

# 38
  • София
  • Мнения: 15 251
Мише, Гугъл знае всичко. Simple Smile


"Консерванти

Познати са три основни групи консерванти - антимикробни, антиооксидантни и предпазващи покафеняването на продуктите.

Антимикробните (Е200-Е290) се използват за забавяне или спиране развитието на микроорганизми в храните. Антиоксидантите (Е300-Е321)се внасят, за да се предпазят главно липидите и витамините от окисление.

Предназначението им е най-напред да попречат на автоокислителния процес, а след това да възпрепятстват гранясването.

Антипокафевенителните агенти са химикали, целящи да попречат на развитието на ензимното и на на неензимното покафеняване в хранителните продукти, особено в сушените плодове и зеленчуци. Най-често за целта се използват витамин С (Е300), лимонена киселина (Е330) и натриев сулфит (Е221). "

Източник: Е-номерата в етикетите на храните http://www.bb-team.org/articles/777_e-nomerata-v-etiketite-na-hr … ite#ixzz1rIiPcZXQ

Има още много други материали.  Peace

# 39
  • Мнения: 348
Лизи Бети, на слаба фурна, около 100-тина градуса и включен вентилатор. Нека филиите да са тънки обаче. Като изстинат на притворена врата, прибираш в платнена или тензухена торба или кутия. Можеш да ползваш и калъфка за възглавница. С тензух е най-лесно, защото си правиш бохча и си прибираш сухарите на сухо.

За бисквитите - купувам ги от квартално магазинче. Житен дар може и обикновени, но съдържат натриев метабисулфид, а бих го спестила.

За приготвянето на грис - за една порция използвай 20 грама грис и 150 мл. прясно мляко. Кипваш млякото, на струйка добавяш грисът и бъркаш непрестанно да не стане на бучки или да загори. Като се сгъсти, добавяш плод пресен и настърган. Може да подсладиш млякото със захар, каквато ползваш и после да го кипнеш. Като кипне добавяш грисът.



  bouquet

# 40
  • Мнения: 3 114
Виви, мерси. Аз имам под ръка един сайт където са посочени всички Е-та и вчера го намерих. Има и други интересни неща там!
http://www.patishta.net/temi/vrednosti/genocidasredhranite2.htm

# 41
  • Мнения: 3 241
Елфи, как е Изабел?
Аз при запек слагам и малко повече зехтин на зеленчуците и дават и сок от портокал.

# 42
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Иве, "отпуши" се вчера и днес пак се отчете  Wink  Дадох й за вечеря кисело мляко с круши и смокини  Mr. Green Сега трябва да внимавам да не се получи пак, ама тя яде доста хляб и май оттам дойде проблемът...

Когато правя грис, отделям една малка част от млякото и го разбивам до гладкост с гриса. Така е още по-малка опасността да стане на бучки. Останалото е точно, както го е описала Сауърчери.

# 43
  • Мнения: 15 379
Мише, натриевият бисулфит е агент, който много често се използва при готовите продукти с брашно. Проблем и то сериозен може да предизвика при деца или възрастни с астма. За здрави хора също е вреден адитив. Като цяло е позволен за използване, но се препоръчва да бъде избягван.
Днес купих на Престиж бисквити от пълнозърнестата им серия - Мюсли с капчици шоколад - хубави са, съставките са ок и ги препоръчвам.

# 44
  • UK
  • Мнения: 2 846
 Да ви попитам,ако приготвям нишесте или грис само с вода, може ли да го съхранявам в хладилник до следващият ден.

Общи условия

Активация на акаунт