Ядете ли цялото семейство заедно?

  • 2 914
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 867
nad, напълно съм съгласна с теб за говоренето около масата. нали идеята на храненето заедно е именно не-мълчането. вярно, че ако забележа как двете дами предимно бърборят, а по-малко ядат, правя забележка да замълчат докато поне си преполовят порциите и после отново могат да се включат в разговора....

споменаваш за обяд при вашите родители... да знаеш при нас какво се случва като се съберем на маса с родители... италианските фамилии са просто тихи и кротки в сравнение с нашите разговори Laughing

# 61
  • на Север
  • Мнения: 503
почти никога Sad
всеки яде когато огладнее, обикновенно всеки по различно време ooooh!

# 62
  • Мнения: 5 228
Обикновено да, аз много държа. В моето семейство винаги сме се хранили заедно, изобщо не си спомням някога да сме вечеряли примерно по отделно. Искам и сега да е така.

# 63
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Когато имаме възможност-да.Но не го налагам задължително,защото е малко изкуствено.По принцип не отделяме у дома много време за хапване.Обаче правим много други неща заедно и то всеки ден,което аз смятам за много полезно и разтоварващо. Grinning

# 64
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Да винаги!Задължително сядаме заедно да се храним!

# 65
  • Мнения: 6 206
В моето семейство е нямало такива неща,
при мъжа ми има и много ми харесва. Така ще бъде.
По обективни причини за момента малкия пропуска понякога, но по нататък няма.

# 66
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Обикновено не става.  Аз и Ива се прибираме към 17.30, обикновено и двете гладнясали. Аз готвя и съответно ние, двете, ядем. Мъжът ми обикновено се прибира по-късно и вечеря сам, но така или иначе и ние се мотаем наоколо. Е, чат-пат се случва да се засечем и тримата за вечеря по едно и също време и се храним заедно, но са доста редки случаите.

# 67
  • Мнения: 396
Това е изключително важно за мен,мисля че точно тогава осъзнаваш,че имаш семейство,уважение един към друг и много дългогодишна традиция.Случва ло се е точно два пъти да се не ме изчака за вечеря(или обяд ) и аз се цупя и сега си знае... Grinning Grinning Grinning.

# 68
  • Мнения: 5 317
Рядко ядем заедно.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Не защото малкия яде към 19.30 ч, а ние докато се съберем всички успяваме чак към 21.30 да седнем на масата.

# 70
  • Мнения: 111
винаги сядаме заедно освен в някои дни когато мьжат ми закаснява  Grinning но много даржа да сме заедно на масата.

# 71
  • Мнения: 3 248
Винаги вечеряме заедно (естествено имаме си и малки изключения), през останалата част от деня просто не се събираме! Но когато сме вкъщи като цяло се храним заедно! Peace

# 72
  • Мнения: 7 430
МАлкият още не е в нашия режим и за това си хапва малко преди нас и отива да спинка, а ние си вечеряме двамата заедно - иначе по цял ден съм сама и ми е скучно на масата, така, че за вечеря го изчаквам винаги Wink

# 73
  • Мнения: 3 932
Да, или пък си mезиm Mr. Green

# 74
  • Мнения: 861
Вечеряме заедно. През деня няма как..

Общи условия

Активация на акаунт