Писма и колети до Холандия

  • 7 795
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
 Здравейте  Simple Smile
 Искам да ви попитам дали някой има опит с изпращането на писма и колети до Холандия?
 Разрових се из сайтовете на куриерските фирми и Български пощи и се колебая към чии услуги да се насоча. Моята пратка е съвсем малка, буквално с размери малко по-малка от 2 стандартни пощенски плика и едва ли ще тежи повече от 300 грама.
 Благодаря ви предварително за отговорите!   bouquet

# 1
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте  Simple Smile
 Искам да ви попитам дали някой има опит с изпращането на писма и колети до Холандия?
 Разрових се из сайтовете на куриерските фирми и Български пощи и се колебая към чии услуги да се насоча. Моята пратка е съвсем малка, буквално с размери малко по-малка от 2 стандартни пощенски плика и едва ли ще тежи повече от 300 грама.
 Благодаря ви предварително за отговорите!   bouquet

Изпращала съм с DHL - размер А4 - два листа! - цена 88 лв с ДДС - от врата до врата - от Пловдив до малко холандско градче!

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нещо ценно ли е? Аз не бих дала 88 лв за подобно нещо. Майка ми беше изпратила дори паспорт с обикновена поща  и пристигна....
Защо искаш с куриер?

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Нещо ценно ли е? Аз не бих дала 88 лв за подобно нещо. Майка ми беше изпратила дори паспорт с обикновена поща  и пристигна....
Защо искаш с куриер?

Ами... ценно.. документи за сделка, които трябваше да са там в определен срок, на определено място. Няма документи - няма сделка! За мен беше ценно! Peace
Паспорт не бих пратила с обикновена поща! Peace

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нещо ценно ли е? Аз не бих дала 88 лв за подобно нещо. Майка ми беше изпратила дори паспорт с обикновена поща  и пристигна....
Защо искаш с куриер?

Ами... ценно.. документи за сделка, които трябваше да са там в определен срок, на определено място. Няма документи - няма сделка! За мен беше ценно! Peace
Паспорт не бих пратила с обикновена поща! Peace

Не беше към теб за ценното.  Peace
И аз не бих изпратила, ама майка ми е скарана с куриерските фирми. Embarassed

# 5
  • Мнения: 235
 Изпращала съм малко колетче с Български пощи около 250 г и ми струваше около 15 лв.
А документи за кандидатстване в колеж  с ДЧЛ ми струваше 45 лв. Колетчето ми пристигна невредимо след 5 дни. А документите с куриерската фирма за 1 ден.

# 6
  • Мнения: 21
 Благодаря на всички за отговорите   bouquet
 Причината за колебанието дали да се обърна към куриерска фирма или към български пощи беше, че става дума за изпращане на малък ръчно изработен подарък. Няма голяма финансова стойност, по-скоро сантиментална  Simple Smile В крайна сметка в момента пътува чрез Български пощи (дори вече е заминал извън страната, доколкото се разбра от проследяването на пратката). За съжаление не намерих начин да разбра дали е стигнал до Холандия, тъй като техните пощи май имат по-различна от нашата система за проследяване. Надявам се всичко да бъде наред  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 21
 Последно - потвърждавам  добрите впечатления от услугите на Български пощи за изпращане на малко пакетче до Холандия  Simple Smile Пристигнало е невредимо 5 работни дни след изпращането  Simple Smile
 

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Така си е, понякога е по-сигурно с пощите до чужбина, отколкото за тук, не знам дали има пръст проследяването. Никога не съм имала проблем с получаване на пратки в Белгия, но пък мартениците, които пратих за София така и не стигнаха, за разлика от тези в Белгия.

Общи условия

Активация на акаунт