Кой какво сервира снощи, кой какво ще готви днес - 2

  • 13 796
  • 355
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 232
снощи чушки бюрек със салата Снежанка,днес зелен фасул със агнешко бр-р ,ако готвя все такива неща спор няма ще заслабна яко Grinning.Днес направих и желираната торта на Рая,комплименти,страхотна е и много лека,половината я няма вече

# 16
  • Мнения: 2 609
Вчера-пълнен пипер
Днес-мусака
За утре сложих боб Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 019
Вчера заек по хайдушки, днес спанак с ориз и яйца.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
за салатата от цвекло - купувам го нарязано от била и само добавям зехтин, оцет и ядки каквито имам в момента.
мисля да пробвам комбинации с: чесън, синьо сирене, сметана, ябълка...

довечера не знам какво ще ядем: има още от картофената манджа, освен това в хладилника има половин пакет цвекло, 10 сварени яйца, извара... вече почти ми се оформя като идея....

утре ще спретна една безкартофена мусака (че уж не ям много въглехидрати) и пилешко месо с броколи и сметана.

отделно се колебая между белтъчената торта и онази вкуснотия със сметана и ананас, които се обсъждат тук отскоро. подсетихте ме и за желираната торта (в нвд варианта я подслаждам с беззахарните разтворими напитки)...

най-добре ще е в понеделник да кажа какво точно съм сготвила през почивните дни и с това сигурно ще покрия почти цялата следваща седмица....

# 19
Снощи печена риба(паламуд), днес ще сме на боб!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Снощи : пуешко къри, ето я набързо и рецептата, ........


Малеее  каква рецепта Hug непременно ще я пробвам, звучи ми много интересно и екзотично....само имам едно питане кокосовото мляко може ли да се замести с нещо май в София никъде не съм виждала? Или пък е  директно от ореха?

Под кокосово мляко понякога се има предвид не течността във вътрешността на ореха, а обикновено мляко, в което сте накиснали за известно време кокосови стърготини - за 1 чаша мляко се използват около 100гр стърготини, млякото трябва да е топло, почти горещо, наксиваш ги за 20-на минути и после хубаво прецеждаш като максимално изстискваш стърготините.

утре ще спретна една безкартофена мусака (че уж не ям много въглехидрати)
ей, ей, я не ни спестявай рецептата, плс Simple Smile

За утре съм си заплюла пилешки хапки с корнфлейкс и  официално обещах на сладоедите белтъчната торта (пък 5 белъка са самотни в хладилника).

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Вчера - пилешки пържоли, без гарнитури. Днес - ориз с боб по мексикански.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 374
Вчера - миш-маш на фурна, а днес кисело зеле с ориз и пилешки мръвки на фурна

# 23
  • Мнения: 5 228
Вчера - пълнени печени чушки със синьо сирене и сметана и студена торта от шунка, катък и кисели краставички; днес - пица.

# 24
  • Мнения: 294
Вчера - пица, днес сме на кебапчета и салатка.

# 25
  • софия
  • Мнения: 181
снощи  свинско с ориз,днес спегети с кайма.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 679
Снощи - свинско с кисело зеле, днес крем супа от грах и наденички.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
ива, абе за най-обикновена мусака говоря, ама вместо картофи слагам друга баластра, уж за по-малко въглехидрати. някакъв микс от ситно нарязани луци, карфиоли, малко морковчета и грах върши добра работа. и царевица става, ама малко, че по принцип с нея угояват добитъка Laughing

много не ме бива по точните рецепти, обикновено готвя според търсенето и предлагането: търся равновесната манджа между онова, което е налично в хладилника и онова, което ни е се е прияло в момента. (това към края на седмицата, де, имам и добри попадения по рецепта понякога)

та на мусаката отгоре и правя стабилна заливка от няколко яйца с кисело мляко и си става почти като истинска. Wink

я ти по-добре кажи за хапките, нищо че корнфлейксът ми е противопоказен напоследък Blush

междувременно моите планове претърпяха промяна. утрешните гости за кафе ще дойдат към 18-19 ч. пицааааа! и салати!

# 28
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Снощи Печени пилешки бутчета с руска салата,кашкавал и сирене.
Днес омлети-с салам,кашкавал,сирене и майонеза.
Утре-незнам още newsm78,но ще е нещо бързо приготвящо се-на работа съм Cry

# 29
  • Мнения: 373
Вчера - пълнени печени чушки със синьо сирене и сметана и студена торта от шунка, катък и кисели краставички; днес - пица.
Ох, как ги правиш пълнените чушки със синьо сирене и сметанка?

Общи условия

Активация на акаунт