Кой какво сервира снощи, кой какво ще готви днес - 2

  • 13 835
  • 355
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 903
Вчера свински дроб на фурна. За гарнитура салата Мексикана с риба тон, а днес мисля кюфтета със месо и соев гранулат, смесени, а за гарнитура някаква салата.

# 301
снощи бяхме на сандвичи.днес от доста време ми се ядат пържени кюфтета с картофи на фурна тараторче зелена салатка а за десерт още не съм измислила.Мъжът ми не дава да правя сладкиши защото се дебелеело.

# 302
  • Мнения: 5 500
Пиле с ориз и булгур, но не на фурна, а в тенджера. Мисля и таратор да направя.

# 303
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Пиле с ориз и булгур, но не на фурна, а в тенджера. Мисля и таратор да направя.
Ако не те затруднява, пусни рецептата за пилето, че отдавна не съм готвила нещо подобно. Благодаря ти.

# 304
  • Мнения: 4 370
Днес ще направя пица с хляб.

# 305
  • Мнения: 5 500
Ако не те затруднява, пусни рецептата за пилето, че отдавна не съм готвила нещо подобно. Благодаря ти.
Разбира се Grinning
Варя пилето в тенджера под налягане със сол. Обикновено така го сварявам, че като хвана кокала и месото пада Party
Задушавам в мазнина ситно нарязан лук и ситно настърган морков със сол, черен пипер и малко риган. Добавям пилешкото месо, след 3-4 минути и измития ориз, като стане стъклен слагам и изимтия бургур, още след 3-4 минути, като бъркам почти непрекъснато доливам вода. Като цяло не готвя с мерки и за това не мога да ти кажа точни грамажи, но съотношението на вода и ориз за готвено ястие, а не за фурна е 6:1, на фурна 4:1.
Като се свари ориза, добавям магданоз и това е, да ти е сладко Laughing

# 306
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Благодаря ти, изобщо не е трудно, а ще стане супер...

# 307
  • Мнения: 992
Снощи не съм готвила, купих готова храна от магазина и само я притоплих.
Днес смятам да сготвя едни картофки със зелен боб.

# 308
  • Мнения: 82
Снощи направих принцески с кайма+айран,а за довечера- супа топчета и баница Laughing

# 309
  • София
  • Мнения: 2 958
Снощи - пържени кюфтета и ориз по китайски/ приготвено от мен/.
Довечера - руло мозайка +  картофено пюре /готово приготвени/. Wink

# 310
  • Мнения: 2 040
Снощи - наденица на скара с картофена салатка ...
а в момента готвя - Пиле с пикантен сос ....  и направих салата с печени белени червени чушки (днешното меню е най- любимо на моя мъж, яде го само преди 2 дни, ама ми наду главата днес пак  Laughing) ...

# 311
  • Мнения: 7 640
Ирена80, давай рецептите за пилето и салатата  eat

# 312
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Снощи - пържени кюфтета и ориз по китайски/ приготвено от мен/.
Довечера - руло мозайка + картофено пюре /готово приготвени/. Wink

StaM, как си направила ориза по китайски. Дай рецепта, че умирам за ориз, особено по китайски....

# 313
  • Мнения: 458
снощи - пържолки с гъби и шопска салата
днес - свинско със зеле

# 314
  • Мнения: 2 040
Ирена80, давай рецептите за пилето и салатата  eat

Значи пилето което правя сега е това:

Пиле с пикантен сос
(микровълнова фурна)


Продукти: пилешки бутчета, сол и черен пипер
За соса: 1 глава нарязан на дрeбно лук, 2 лъж. вода, 1лъж. захар, 1 лъж. нишесте, 2 лъж. натурален плодов сок или от изцеден плод, 1 лъж. оцет, 1 лъж. дом.сос, 1 лъж. горчица, чубрица, сол и чер. пипер;

Приготвяне:
Пилешките бутчета се измиват добре, посоляват се и се поръсват с черен пипер. Поставят се в съд за МВ ( аз в йената ) и се пече около 20 мин., докато пилето загуби розовината си, като по средата на печенето ги обърнете 1 път. След като ги извадите, отлейте соса, който е пуснало пилето.
Всички подправки за соса се поставят в отделен съд, разбъркват се добре и се пекат в МВ около 4 мин., като по средата се разбъркват веднъж ( тук трябва да кажа, че ги пекох първия път 4 мин. на максимум и стана на желе, така че трябва по- малко време или по- ниска мощност, за да може да си стои сместа течна или полу, щото все пак нишестето стяга както знаете).
Залива се пилето с получения сос, покрива се с хартие за печене и се слага в МВ за 7 мин. Оставя се още 5 мин. да престои преди да се сервира полято със соса и отгоре покрито с настърган кашкавал.

..................................................................................................................................................... ...................................

Салата с печени чушки:


Нарязах 7-8 чушки (червени, печени и белени) (аз използвах от буркан стерелизирани), рендосах сиренце, кашкавал и 1 яйце, счуках 2 скилидки чесън, нарязах малко копър И всичко това залях с майонеза + кис. мляко .. поръсих и с черен пипер и стана нещо невероятно ... сол не съм слагала, че сиренето е соленичко ..

Общи условия

Активация на акаунт