Запитване за gsm...

  • 747
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,момичета.Предварително се извинявам,ако съм сгрешила раздела,където трябва да отправя запитването си.Скоро ми предстои пътуване в чужбина и ще остана за известен период там.Понеже не съм много добре с финансите,не искам да се охарчвам за нов телефон там.Имам си добър gsm закупен от българия преди няколко години.Мога ли да си го ползвам свободно там на договор с нов оператор или ще се наложи да отида в сервиз,да го разкордират или както там  се наричаше ? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 550
едва ли някой ще може да отврачува дали ти е отключен апарата
сложи карта на някой оператор, различен от този който ползваш и от който си купила телефона, ако работи - няма да имаш проблеми, ако не работи...звъниш в кол центъра на оператора и питаш за код за отключване

# 2
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Преди няколко месеца си разкодирах телефона в М-тел и допълвам няколко подробности към горното мнение, за да не звъниш няколко пъти.
За да ти дадат кода за разкодиране, когато се обадиш трябва да им кажеш име на титуляра (този, на чието име е закупен телефона), телефонен номер, марка и модел на устройството, а датата на закупуването му е предимство. Цялата информация можеш да видиш на единия от документите, които са ти дали при покупката.
След като им кажеш данните, те ще ти дадат код и инструкции за отключването на телефона (зависи от модела).

# 3
  • Мнения: 4 841
Ако телефонния апарат е купен свободно от магазин, който не е обвързан с партньорство с конкретен оператор, възможно е да не е "заключен".
Ако е заедно с договор и т.н., вече са те посъветвали какво да направиш.

Аз си купувам телефони само от независими магазини, последно си купих един с две карти - слагам и на местните оператори, и на чужди, когато пътувам - никакъв проблем.

# 4
  • Мнения: 2
Нa nякой държави ГСМ мрежата им работи с честоти различни от нашите. Хубаво е да ти е четирибандов телефона. А за япония мисля че ти трябва 3G.

Общи условия

Активация на акаунт