Каква е вината на Фатмагюл? (Fatmagül'ün Suçu Ne ?) - Тема 101

  • 37 817
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 353
Още от Мукадес:
Скрит текст:
Още от Мукадес:

От Немайкъде:

Ко ма кучи тъй ухапа
Късну фъф Ниделя
Че риших да седна в мрака
 и да ви спудЕля:

Тйъ са чудя и са мая
Откъде да почна
От кой край да ви разпрая
Някой случка сочна

То сакън, ни съм от село
Я съм градско чедо
Ма са чудя де го срещнах
 туй мойто говедо!?

Начи вечер кат си доди
Почвам от вратата:
Дан та питам къде оди
Ам хващай метлата!


То ми вика ни са смахвай
-   Стопляй ми вичеря.
И от пътя ми са мащай!
И с чипик замеря.

Ай сиктир оттука! – викам
-   Отде са намери!
Чи гу  храня ни му стига,
Ам ша ми са звери!

Я във банята увлизай
Тука ли си йощи
Санким май ни си са къпал
Триста дни и нощи.

То ми вика: Ши са къпя!
Убу си мириша!
Па ни сеща, чи край него
Санким ни са диша.

Не чи нещу са уплаквам
Ма все й нидуволен
Все за нещо му натяквям
А пък той все болен.

Ма какво да го напрая
Все му са заричам
Зорлем мий да го изтрая
Ма кат го обичам?



[/spoiler][/color][/quote]

Моля те кажи от къде го намираш този талант и изказ, че направо ме срази. То бива талант, ма толкоз- нямам думи. Браво. Много ми харесва диалектният ти израз. И понеже съм музикант- моля те кажи- това странджански диалект ли е? Ще чакам да ми отговориш.

# 616
  • Мнения: 0
Още от Мукадес:
Скрит текст:
Още от Мукадес:

От Немайкъде:

Ко ма кучи тъй ухапа
Късну фъф Ниделя
Че риших да седна в мрака
 и да ви спудЕля:

Тйъ са чудя и са мая
Откъде да почна
От кой край да ви разпрая
Някой случка сочна

То сакън, ни съм от село
Я съм градско чедо
Ма са чудя де го срещнах
 туй мойто говедо!?

Начи вечер кат си доди
Почвам от вратата:
Дан та питам къде оди
Ам хващай метлата!


То ми вика ни са смахвай
-   Стопляй ми вичеря.
И от пътя ми са мащай!
И с чипик замеря.

Ай сиктир оттука! – викам
-   Отде са намери!
Чи гу  храня ни му стига,
Ам ша ми са звери!

Я във банята увлизай
Тука ли си йощи
Санким май ни си са къпал
Триста дни и нощи.

То ми вика: Ши са къпя!
Убу си мириша!
Па ни сеща, чи край него
Санким ни са диша.

Не чи нещу са уплаквам
Ма все й нидуволен
Все за нещо му натяквям
А пък той все болен.

Ма какво да го напрая
Все му са заричам
Зорлем мий да го изтрая
Ма кат го обичам?



[/spoiler][/color]

Моля те кажи от къде го намираш този талант и изказ, че направо ме срази. То бива талант, ма толкоз- нямам думи. Браво. Много ми харесва диалектният ти израз. И понеже съм музикант- моля те кажи- това странджански диалект ли е? Ще чакам да ми отговориш.
[/quote]

Тези стихотворения са в памет на съпругът ми.Той ми ги е подарявал на рождените ми дни.Ако беше жив трябваше да празнува 50.годишният си юбилей!

# 617
  • Мнения: 536
Миленче,  Hug съжалявам за съпруга ти и като сподели това стиховете добиха по-друга стойност за мен лично -уникални са като самата теб разбира се!  Hug ladychar86
Скрит текст:
Извини ме за любопитството ,но на какъв инструмент свириш,уважавам много тези хора ,наистина много ,защото моята професия не би съществувала без музиката  ,

# 618
  • Мнения: 2
mp42, жалко за съпруга ти, вероятно ми е бил набор. Важно е, че го сподели с нас, публикувайки тук много хубави и интересни стихчета. Горе главата и само напред. newsm10

# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 34 054


(70 еп - финал)

Ето финалът на 70 еп на български. Превод от английски: colorblind.  Приятно гледане.

# 620
  • Мнения: 0
Благодаря на всички!

При мен финалът не се отваря!

# 621
  • Мнения: 37
Момичета ако имате нужда от помощ мога да помагам  с превода от английски.

# 622
  • Мнения: 26
Четвъртък, вече е петък   Joy  Joy  имения ти ден свърши.  Grinning
Да са живи и здрави таралежите. Събери един варел за другия си имен ден. Ще й ги гарнираме с кактуси.
Ох, забравих, че и аз съм вече от фен клуба. ooooh!

За сведение всички - членовете на фенклуба на Мукадеса освен отявлени фенове на въпросната персона са и също толкова справедливи. Все още обмислям наказанието. Добре че ми дадоха цяла седмица за мислене, защото,  нали знаете колкото по-късно, толкова по-......

Връщам се да чета.

# 623
  • Мнения: 326
За варела с кактуси! Има един сорт кактуси,които в магазин за цветя ми казаха че се наричал с галеното име" Седалката на Свекървата". смятам с това да напълним варела! Какво ще кажете?
ето така изглежда:

# 624
  • Мнения: 3 233
Момичета, благодаря за вчерашните поздравления!  Hug Много сте мили и много ме зарадвахте.  Hug
Тази сутрин се наслаждавам на бисерите в нашия форум, Бризче, невероятна си! И стиховете на Милена ме разсмяха, после съжалих горчиво, като разбрах за съпруга ти, съжалявам.
За превода на диалога между баща и син и за финала - огромно благодаря! Много вълнуващи моменти.
sasas, мисля, че това, което предлагаш, ще даде резултат, но аз съм за още по-крути мерки! #2gunfire
И да споделя една мисъл: това двойно легло в стаята на Керим ми изглежда като пушката на стената по думите на Станиславски - щом я има, значи ще гръмне. Нали така?  newsm78 Според мен 100% е така.

# 625
  • Мнения: 90
Актьорът, който играе бащата на Керим е с невероятно излъчване човек. Някакъв аристократизъм, спокойствие, тежест... Усещане за сигурност внушава. Страхотен е.

# 626
  • Мнения: 23 217
  Добър ден на всички момичета
на разпети петък - 13 !


Няма значение обаче, че е петък 13 - денят е слънчев, настроението е на ниво ! След снощната серия ми е спокойно и усмихнато - благодаря на момичетата, които превеждаха, слагаха веднага актуални снимки - аз бях на работа и можех  само да чета. Връщам се да ви изчета, защото пак сте писали "дисертации" - нямате настигане.
Сега с удоволствие ще изгледам и двете серии.



Мариянка, bonobo, Sofi_q, riviera, colorblind за вас момичета и приятната изненада, която направихте  за всички нас !

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 34 054


Да видим рейнинга от вчера - не че сме се съмнявали...

# 628
  • Мнения: 0
На Велики петък– здравейте!
След малко почвам детайлно гледане на епизода. Винаги когато го гледам за първи път всичко е само емоция. А снощи емоции – бол! От кога си мечтая точно за такава прегръдка?!  Heart Eyes Заради ръста на Керим точно това исках да видя, как я вдига и завърта. А муцунката на Фатмагюл когато и отвори вратата?! Чоооооооооооооок гюзел! И аз като asha смятам, че за пръв път Керим нарече Фатмагюл – ашкъм – любима. Забравих да предупредя, че който се дразни от изми да не чете!  Peace И като стана въпрос за дразнители – къде е DAMON да ни обясни, че това са едни братски прегръдки, Фатмагюл се насилва да изглежда толкова лъчезарна и други такива нюанси, които аз например не знам защо не мога да уловя?!
Фахретин бей и Мерием. Колко са щастливи Фатмагюл и Керим, че са до тях! Фахретин бей излъчва благородство, мъдрост, и голяма доброта. Още не мога да си обясня защо не се е върнал по-рано при Керим.  Thinking Мерием е истинска лечителка не само на рани, но и на души. Още в началото на филма Рахми, дето е в развитието си на нивото на Мурад, беше казал на Мерием – аз знам, че ти ще излекуваш Фатмагюл. И не само Фатмагюл, тя лекува и Керим. Като истинска майка е и за двамата.
В началото много се дразнех на майките – Перихан, Хилмие, Леман и Халиде. В последно време Перихан ми се отдели от тази компания. Издигна ми се в очите тази жена. Мина в отбора на Ендер. Дано не я изпратят в Европа сценаристките, а продължат да ни изненадват чрез нея за добро.
Преди време бях писала за Ердоан и Селим, че са ми като полуидиоти, но след снощната изчепка на Ердоан той си е направо идиот. Такова левашко залавяне не съм очаквала.
И последно - Мукадес. Тя е толкова нервна вече от това, което направи, че очаквам сама да се издаде.  Mr. Green

# 629
  • Мнения: 5 723
И на мен много ми харесва абла Мерием-как само го е възпитала....ама и той "и стои мирно"/ в добрия смисъл на думата/ бързичко и" изпя"мъката си...

Общи условия

Активация на акаунт