Ъъъъъъъ..... нещо не разбирам....

  • 7 080
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 425
И към теб нищо лично Лали.
За Jali не знам, аз не претендирам че моите разсъждения са абсолютно верни и правилни - просто си казвам какво смятам че ще се получи.
А иначе - всеки си взима сам решенията и после си носи (предимно) сам последствията.
Ако не си забелязала - и аз казах че ако иска само секс от човека - да си се среща на воля. Ако иска повече - пак може да си се среща, само че не виждам човека да си струва и не мисля че нещо ще се получи.
А иначе - определено човек трябва да рискува и да се бори за любовта си, то ако играеш само на сигурно никога нищо няма да стане. (Тук аз не съм съгласен с теб Наде Wink)

# 91
  • Мнения: 4 458
Ами да, всички сте много прави и доста добре се аргументирате.

Да отговоря на въпроса що по дяволите въвличам децата в това. Ами има една единствена причина - сама съм и няма кой да ги гледа за 3 денонощия. Мое мнение е че не трябва да се запознават децата с партньора докато не сте решили да ... поне да сте сериозна връзка знам ли. В смисъл може и да се познават, но не и по този начин. Та, преди да отида на гости много мислих и премислях. В крайна сметка отидохме - хем децата да се разсеят малко от ежедневието хем и да имам възможност да опозная човека в дома му. И да си призная страшно много ми се иска да има поне един познат който да загледа децата поне за няколко часа, но уви, реалността е друга.....

За шансовете които давам или не давам..... предполагам ще пиша малко по-късно или утре. Поставила съм му условие да каже на другата за мен (цялата истина) и той обеща да го направи събота. Още не съм се чула с него днес.
Двата дена разбира се ми писа смс и ми звъня да каже, че страшно му липсвам и ей такива неща но.... що и някак вече не вярвам и не се връзвам на голи думи..... Та, чакам разрвръзка но до тогава съм си  пълен пас.

Panther, не мисля че си заслужава за единия секс да се вдигам до друг град и то с децата.... че да не са свършили мъжете в моя град..... Ако е само до секса и тук мога да си го получа. Wink  Въпроса беше, че този човек изглеждаше да е различен и ми се искаше връзката да е малко по-различна и да си заслужава усилията.

Лали  е права, че не може да разбереш докато не пробваш, но и не може да се впускаш безразсъдно както казват Jali и catnadeen
За съжеление с деца винаги мислиш двойно и поставяш винаги първо тях и си позволяваш или не чувства към някой.

Както казва моя приятелка която страшно много обичам : не трябва да съжеляваш, че децата са с теб и това ти пречи във връзките. Те са твоя късмет и благодарение на тях ще намериш правилния човек.
Изцяло съм съгласна с нея.

А и да ви кажа сега съм много по-добре - емоционално и психически и нямам нужда от някой на чието рамо да плача  Wink (това е по другата тема за бившия, получих успокояващи новини от Пела)

# 92
  • Мнения: 2 863
За съжаление, наистина мисля, че говорим за различни неща и предполагам, че шанса да се разберем кой за какво говори е колкото,  ако гoворим на английски и български и се надяваме по жестовете да стане ясно кой какво казва newsm78
Нямам претенции да съм права, старая се, ако някой търси  съвет или странично мение да дам такова, изхождайки разбира се от собствения си опит. Рядко си позволявам да взлизам в спорове, не за друго, а защото съм напълно сигурна, че влезлите  в спора само втърдяват още повече позициите си.
Щях да съм напълно съгласна с написаното от Лали, ако ставаше въпрос за сама жена, която си търси  партньор, а не за жена с две деца, сама и в чужбина, както разбирам без документи и с един куп проблеми. Доколкото разбрах поста на Надя и ако съм го разбрала правилно го подкрепям, от момента, в който жената има дете/деца, те би следвало да са приоритета и в този смисъл е търсенето на сигурност и премерен риск в отношенията и два пъти повече, когато се търси"татко"- т.е залага се на продължителна врyзка, с переспектива съвместно съжителство или даже брак... И толкова повече, ако иска жената само секс, аз казах,че не бих въвличала децата именно защото следва да се държи сметка за тях какво значи и как изглежда това...
Така, че да форумите са всеки да си казва мението а питащия да преценява, но практикaта показва, че много често, когато човек е на път да взмее лошо решение събира от девет кладенеца вода, за да си осигури подкрепа(най-вече пред себе си) затова беше и репликата да се внимава със съветите.
Аз не гледам на това, което пиша като на съвети, защото мразя да давам такива, просто споделям горчив опит с надеждата на някой друг да му горчи по-малко, ако го вземе предвид.  Както и в живота предполагам , че и във форумите хората рядко си взимат поука и примери Бог дал.
Поне сме дали хляб за размисъл на Кира, тя да му мисли какво ще прави с толкова мъдри съвети Joy

Мда, ама докато успея да си постна мнението Киара е отговорила и се радвам да  разбера, че  мислим еднакво за някои неща... А най- ми хареса  това:


Както казва моя приятелка която страшно много обичам : не трябва да съжеляваш, че децата са с теб и това ти пречи във връзките. Те са твоя късмет и благодарение на тях ще намериш правилния човек.
Изцяло съм съгласна с нея.


# 93
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Jaly1 - правилно си разбрала!
Киарка, послушай Jaly1 - аз мислех да напиша същото - че се отказвам да споря, защото уви оставам с впечатлението, че ще намериш начин да си намериш подкрепа за своето си желание и ... ми думите ми са излишни - само ще се намери някой да ти каже "ооо давай Киарче кво толкова..." а на теб ти трябва толкоз...
ДАно бъркам.
Аз спирам - съвет не мога да дат, само мнение. Ти ще вземеш решение, но премисли добре, моля те.
Не е въпроса даже до връзката, а до обвързване в страна, където после ще е много трудно да развържеш тези възли - и законово и както искаш иначе. И ако откриеш, че пак си привлякла някой психар - ще е късно и трудно, щото доли ако искаш - нямаш парична възможност да избягаш. А и къде ще идеш? ТА за да подобриш положението си - да не се окаже, че сама ще си наденеш белезници. Ако имаш начин избегни поне брака, пък за връзката - както си решиш. Но той сега толкова време не може да реши, кво ще прави като му омръзнеш след време и срещне някоя красива полякиня например??? Просто не харесвам морал базиращ се -"оу не съм виновен, и двете ги обичах" - още повече знае през какво си минала и че имаш две деца, за които отговаряш...

Уф пак се увлякох - наистина отдавна следя темите ти, даже четох да видя защо ти се е наложило да се махнеш... просто някак не си ми безразлична. Винаги ми е харесвала твоята борбеност - никога до сега не си показвала дезориентираност и несигурност. НАдявам се, и сега това да е временно. Успех, и знай, че и при теб ще дойде спокойствието и щастието - прросто ги дочакай, не ги гони - че тогава бягат. ПОвярвай - това последното за избързването го знам от горчив опит. Когато насилиш руслото на своя живот в дадена посока - знай, че цял живот ще ти е трудно да поддържаш тая посока... още повече с ясното съзнание, че ти сам си си виновен за избора...
За последно пиша - не защото не ме интересуваш, а защото МЕ интересуваш, ма май най-добре ще е да спрем със съветите - имаш над какво да мислиш - и да те оставим сама да си решаваш.
ПАк ти казвам - даже не е въпроса в децата, секса, любовта - а в простата иде ДАЛИ да се обвържеш. ТОва е по-страшно от факта да се влюбиш, да разочароваш децата и всичко друго - щото те излага на голяма опасност и да искаш - да не можеш да се махнеш. СЕга поне само емоционално си обвързана.

# 94
  • Мнения: X
Може той също да е объркан, чуди се накъде да поеме.
.......Може би не е лош човек, просто е объркан....В края на краищата винаги може да го отреже.
Тц тц  Naughty
това съм го минала вече.... питайте баба си както казва Jaly.
С това даване на шанс за мен мина 1/2 година пропиляна в напразни опити.
Човекът или е читав, или не е и точка.
тия объркани мъже... че и жени... цял живот са си объркани. Далече от такива, мила!
Аз усещам, че самата Киара иска да му даде шанс.
Защо да не му даде?
В края на краищата винаги може да го отреже.
Ето заради такива "разсъждения" е създаден този раздел на форума. От даване на шансове на "объркани" мъже.
.....
На една жена като е уязвима и има нужда от внимание - точно най-голямата паплач и налита.
....
 Според мен и секса не е много разумна постъпка като ви знам жените как се привързвате, ама това ти си го решаваш вече.
съгласна и с трите на 100%.
бе и моя донор така ме забърса.......
сега  иди се оправяй.... ooooh!

# 95
  • Мнения: 1 761
Киара,чудя ти се толкова ли си закъсала,та се държиш като удавник за сламка за този тип.Можеш да си сигурна,че той го усеща и страшно му харесва.

Не си губи времето с мъже, които не уважават чувствата ти,когато най-малко очакваш този, на когото не обръщаш внимание и ти е под носа ще те направи щастлива.

Понякога не си даваме сметка, че нещата, които не стават както искаме са за добро......

# 96
  • Мнения: 4 458
Човекът или е читав, или не е и точка.
тия объркани мъже... че и жени... цял живот са си объркани. Далече от такива, мила!

Ами мисля, че си много права. Не изключвам възможността да му се случва за първи път, но.... и не искам да рискувам.


аз мислех да напиша същото - че се отказвам да споря, защото уви оставам с впечатлението, че ще намериш начин да си намериш подкрепа за своето си желание и ... ми думите ми са излишни - само ще се намери някой да ти каже "ооо давай Киарче кво толкова..." а на теб ти трябва толкоз...
ДАно бъркам.

За успокоение на всички мога да кажа, че бъркаш  Grinning

Значи както казах и по-рано много ми се искаше този човек да беше по-различен и да харесвам го и искам да съм с него. От самото начало направи невероятно впечатление и определено изглеждаше да е "Мъжа" с който бих живяла.

Точно заради това съм пуснала и темата.
Исках да разбера дали само на мен ми се струва ненормална тази ситуация. Исках да събера мнения по въпроса и да затвърдя вече взетото си решение - да се разделим. Чудех се дали този път този човек си заслужава шанса. Дали наистина е възможно да е объркан и да му трябва малко време за да реши както той твърди.

Абе изобщо си се чудя и понеже на мъжки сълзи не вярвам вече (след бившия) си мислех дали пък не постъпвам така с човека който може да е искрен само защото веднъж съм била наранена и приравнявам мъжете  Thinking Дали в опита си да се предпазя не правя грешка?.......... и сума още такива въпросчета които ме тормозят. Това разбира се не пречи на здравия ми разум - за щастие, надявам се  Sunglasses

# 97
  • Мнения: 3 146
Киара, не се обиждай, но ми се струва, че те интересува паспорта, а не човека. И всички тези уж компромиси ги правиш с цел да се омъжиш за него и да отидеш в Щатите. Да, разбирам, че търсиш някаква стабилност, но не е това начина. Ако не сте един за друг няма да си щастлива с него - е, ако паспорта ще те направи щастлива - дерзай. Всеки има право да допуска колкото си иска грешки.

# 98
  • Мнения: 4 458
Киара, не се обиждай, но ми се струва, че те интересува паспорта, а не човека. И всички тези уж компромиси ги правиш с цел да се омъжиш за него и да отидеш в Щатите. Да, разбирам, че търсиш някаква стабилност, но не е това начина. Ако не сте един за друг няма да си щастлива с него - е, ако паспорта ще те направи щастлива - дерзай. Всеки има право да допуска колкото си иска грешки.

Не мила не ме интересува паспорта а човека.
Ако ме е интересувал паспорта или са ме интересували някакви финансови облаги отдавна да съм .... където да съм си поискала и то много добре осигурена.
Винаги съм казвала, че САЩ е последната държава в която бих искала да живея.
Сега обаче като сравнявам живота тук определено мога да кажа, че предпочитам САЩ. Паспорта не е самоцел а само последствие от евентуален брак, но не бих се унищожила заради един паспорт. Не съм го направила до сега и нямам манерение  да го направя.
Ами то ако беше само за това нямаше да пускам темата и щях да си го търпя какъв то е само и само да съм с него.

# 99
  • Мнения: 4 306
Киара, бягай надалеч от разни такива "американци". Има такава порода чужденци ( знам за американец, грък, италианец, германец и двама англичани - хората много обичат секса с хубави жени ( кой ли не го обича!!) в евтини страни. Мексиканки, рускини..... работата е повече от ясна. Рускинята не е била никаква "приятелка", а някоя жертва като теб. Кой знае пък на нея какви й ги е говорил. Само се учудвам как си се вързала -  2-3 неща ми бяха нужни да разбера, за да ти кажа в прав текст този какво представлява. Гледай да го забравиш на секундата , но все пак този горчив житейски опит трябва да те предпази от подобни ситуации.

Подкрепям от личен опит, за съжаление!
Разликата беше в това, че в моя случай героя беше българин, но стила беше един и същ. smile3516
Според мен, въпросния мъж не желае обвързване. Изгражда си бариера с историята за любимата "мексиканка".
За съжаление има я тая порода мъже и както беше казал единствения мъж тук - Когато човек е най-уязвим, попада на възможно най-неподходящите хора!
Бягай далеч![/color]

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 22:44 от *vera

# 100
  • Мнения: 7 716
 Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes
Това за кой се отнася?
И пиши на кирилица.

# 101
  • София
  • Мнения: 6 477
Следя темата с интерес, макар че не съм се включвала много. Не за друго, но аз съм доста крайна в решенията и преценките си и не бих искала да ги натрапвам и на другите. Както и да е - вярвам, че Киара ще успее да натрави това, което е най-добро за нея самата и за децата си!
Друго ме почуди - какъв беше предпоследния постинг, който е на латиница?! Към кого е адресиран и защо този, който го пише не се е регистрил, а се крие по този тъп начин?! Нали идеята на форумите е да се споделя мнения, а не дребнички и тъпи нападки и обиди? newsm78 сори за офф-а

# 102
  • Мнения: 1 559
И на мен ми е интересно,към кого е насочен този постинг на скритата "госпожа" V... newsm78

# 103
  • София
  • Мнения: 1 752
Предполагам, че някой случайно попаднал във форума прави опит да се базика безвкусно...

# 104
  • Мнения: 4 458
Znaesh li,
prosto ti si vredna za tozi forum. Jelaia da namerish shtastie v jovita, zashtoto vseko go zaslujava.
Prosto spri!
V.,

Ами към когото и да се отнася това "послание" мисля че е доста убидно и не на място!
По тази логика целия форум не трябва да съществува защото тук са наистина наранени хора търсещи начин да намерят пътя в живота....  А, ако на V не допадат някои постинги нека си каже, но не по този обобщаващ начин  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт