Клуб на храбрата шивачка -тема 10

  • 88 772
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
 ето какво спретнах по модел на и за  една приятелка,

Marrie , би ли споделила кройката на туниката и размер, а също и колко плат (изобщо всичко около изработката, ако може, де, че си мисля и за по-закръгленки като мен  Embarassed ще стои добре)

# 31
  • Мнения: 0
Момичета благадаря ви    bouquet,

janislava  и megy_sn не не съм я рисувала аз, де да можех така да рисувам  Mr. Green, просто аз съм я ушила от сатен, по поръчка на моя приятелка, както писах и по рано моделът също си е нейн, даде ми една рокля и по нея.
Утре ще се опитам да направя схема на кройката и ще напиша как съм я ушила,  Laughing

# 32
  • Мнения: 2 085
marrie, събра ми очите с туниката!

# 33
  • Мнения: 617
marrie страхотна е туниката, бравооо!
Аз се мъча с една туника всеки ден по един подгъв дано до другото лято я свърша  Embarassed

# 34
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
хайде и аз да се запиша,че съвсем ви изпуснах,аплодисменти на всички за новите ви творения-страхотни са,ето и нещо от мен за да не е гол запис

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 198
Ива, подобен "разръфан" край на дънките поправям като минавам с някакъв подходящ по дължина и ширина украсителен бод, става добре и доста здраво. Така вече съм обработила няколко чифта дънки на мъжо. Можеш да пробваш и с някакъв оверлочен бод. Това са моите предложения, аз така ги "действам".
Днес си купих краче за машинна бродерия (май и свободна бродерия му се казваше... newsm78). Вече го пробвах и съм доволна от резултата - получава се ефектна украса. Сега трябва да "ремонтирам" окъсяли тениски от миналото лято, т.е да ги удължа и ще им сложа по някаква бродерийка за разкош. Любопитно ми е някой дали ползва такова краче и ако да - да сподели някои тънкости, хитрини... Hug
какво представлява това кра4е,на всяка машина ли може да се слага?

# 36
  • Мнения: 95
MARRIE страхотна туника...давай инструкции да шием и ние...че както коремчето ми ще расте ми се струва много подходяща за лятото Simple Smile

# 37
  • Мнения: 15
mama na dili Супер! За лято и аз искам да ушия на моята дъщеря нещо подобно! Много лекичко и симпатично изглежда.

# 38
  • Мнения: 1 291
Браво, момичета! Пак ми напълнихте очите.   bouquet

Akkuanna, твоите чанти отдавна ме блазнят, но ще трябва да се поровя здраво за красиви платове, защото няма да е същият ефектът с обикновен плат.

Мишле, мисля, че в темата за пачуърк, ще могат да ти издадат някоя тайна около използването на такива краченца. Аз също си мечтая за такова. Много искам да правя бродерии, но нито краче съм си намерила,  нито поне гергеф, какъвто препоръчват в упътването за моята машина.

# 39
  • Мнения: X
Привет, храбри шивачки!

⅞ ...and Happily Ever After, много идеен органайзер. Аз искам да шия нещо подобно за хлапето, но не за седалката, че той не стига до там, а някъде отстрани да се захване евентуално. newsm78 Омръзна ми да подавам играчки като пътуваме.

benitta, страхотни гащи и страхотна беба!

akuanna, ще ме запалиш и мен да шия чанти. Flutter

marrie, много симпатична туника.

mama na dili, много сладък гащеризон. Искам и аз такъв! Ще трябва обаче да го измисля в мъжки вариант.

От мен 2 тениски за моя милост (прани, но неизгладени Blush) и едни джинси за хлапето:


Накупих си разни ленени платове и сега умувам какво да ги правя.
Искам да шия одежди за хлапето в средновековен стил(за един фестивал), но трябва да си намеря примерни модели, че сама няма да мога да измисля май.

# 40
  • Мнения: 0
Синьо   свежарски блузки
mama na dili много сладурско гащиризонче

А за туниката, няма нищо сложно в ушиването й. Ето как изглежда като се скрои:
1. Вземате плат, в случая аз използвах сатен, който тлябва да е дълъг 2 пъти желаната дължина на роклята.
2. Сгъвате го на половина, т. е. да се получи една дължина на роклята
3. Сега пък го прегъвате на две, както се крой за да няма ръб в средата.
4. Ширината при раменете в случая е 65 см. за да се получи ръкав до лакътя, ако използвате цялата ширина ръкава ще падне до 3/4
5. Ширината при гръдната обиколка е равна на тази при раменете, т.е. 65 см.
6. Дължината от рамото до гърдите е 20 см.
6. В долния край ширината е 35 см - 40 см, зависи дали сте по слаби или не.
7. Изрязвате от рамото до гръдната обиколна с права линия, а от гърдната до долу с външна лека дъга, както съм показала на схемата

Ушиването става в следните стъпки: newsm78
1.   Правите три тигела с ластичен конец под гърдите, и на предната и задната част.
2.   На най- долния  ластичен тигел съм прикачила продплата
3.   Правите шев от 5 см перпендикулярен на ластичните тигели в двата края, за да се фиксират.
4.   Зачиствате и подгъвате ръкавите.
5.   Зашивате страничните шевове.
6.   Деколтето съм гонаправила с парче ликра, като ластик за да се прибере и да не виси
7.   Накрая подгъвате, това е
Съжалявам за дългия пост, и да но сте ме разбрали, ако има въпроси питайте baby_neutral

Съжалявам, че снимката е на обратно трябва да се завърти с 90 градуса Sick

# 41
  • Мнения: 1
http://forum.myjane.ru/viewtopic.php?t=30815&postdays=0& … =asc&start=30 - 2006.01/2007.08
синьо погледни в тези бурди имат  старинни дрехи мисля че ще ти е от полза ако не за друго поне да измислиш нещо , в същият форум на 6 та страница има само детски дрешки те също може да са ти полезни хвърли едно око . Успех !

# 42
  • Мнения: 95
Синьо тези блузки от трико ли са? Ако да - дай ми идея - това около врата какво е и къде да намеря Simple Smile

marrie благодаря за инструкциите - определено ще пробвам и после ще показвам... моята машина е разчекната, но нещо ме домързявааа....  Laughing

И пак ми изникна въпрос - ластичните конци??? Не съм използвала такива  newsm78

# 43
  • Мнения: 0
Dragony няма нищо сложно в използването на ластични конци, просто навиваш на калерчето и шиеш все едно с обикновен конец. В  зависимост от това дали желаеш да е по хлабав набора, тогава малко разпускаш от болта на сувалката и обратно,  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 95
О, ще потърся и задължително ще пробвам  Grinning  Благодаря, Мари!

Общи условия

Активация на акаунт