Дете с проблемно стомахче-какви пробиотици?

  • 806
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Синът ми на 2,5 год. и откакто се е родил има чувствителен стомах(имаше коликите до 1 год.(от АМ)и сега когато ядем бобови храни,мляко и плодове имаме доста газове.Проблемът идва ,че когато яде храни като кренвирши,салам..и др. доста го боли корема и дори понякога получава разстройство.Препоръчайте ми пробиотик- ползва ли сме  Биогая и Линекс-по 1м. ,но неусетих подобрение.

П.С. Води ли сме го на няколко доктора за този проблем-всички казват,че нищо му няма

# 1
  • Мнения: 420
Държиш ли наистина да го храниш с кремвирши и салами? Боли го, може дори и голям човек да го заболи корема от бокруците и боите в тези т.нар. "храни". За бобовите разстения не се учудвам, че получава газове, все пак почти всеки нормален стомах реагира по този начин.
Бих ти препоръчала натурално кисело мляко /полезно за чревната флора/, овесени трици /богати на фибри/, шипкови чайчета и сладка, чай от лайка.
Давам по-различен от искания отговор, но според мен има много полезни неща в наглед обикновените храни, които човек приема и те не бива да бъдат пренебрегвани.

# 2
  • Мнения: 741
Давам по-различен от искания отговор, но според мен има много полезни неща в наглед обикновените храни, които човек приема и те не бива да бъдат пренебрегвани.
Това е най-адекватният и смислен отговор, от който се нуждае vesper.
Като начало наистина трябва да се промени менюто на детето. Плодове, зеленчуци... и здравословни продукти. Вместо салами - пилешко месо, печена риба. ...
Има мляко на пазара "Пробиотик" - вкусно е, опитайте го. А за пробиотици най-добре се консултирай с ЛЛ.

Последна редакция: чт, 19 апр 2012, 21:49 от Анджали

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Моят син е същия. Последният път, когато го заболя и имаше силно разстройство беше преди 2 седмици и му предписаха Лактофлор за деца. Преди това съм давала Био Баланс Бебе. На мен също ми казват, че нищо му няма. При такава ситуация ще ме е страх да му давам пробиотици без да ги е препоръчал лекар.

# 4
  • Мнения: 98
Благодаря Ви за мненията и съветите.Целта ми беше да събера информация за ползваните от Вас пробиотици и резултатите от тях на деца с нашия проблем(не смятам  без да се консултирам със специалист да давам нещо на своя глава.)
Освен това не мислете,че давам всеки ден вредни храни на детето ми при положение,че той се чувства зле от тях.Старая се да давам  здравословни храни(от село),но не винаги имам възможност.
Приятна вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт