МНЕНИЕ ЗА ПЛАЖЪТ НА ОТМАНЛИ

  • 8 224
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Може ли някой да даде информация за плажът на Отманли. По-скоро ме интересува хубав ли е пясъкът , има ли камъни и морето подходящо ли е за малки деца.

# 1
  • София
  • Мнения: 388
Ако става въпрос за плажа, който е до незаконните вили край рибарското селище Ченгене скеле - там почти няма пясък нещо като дребен чакъл е, плажа е супер малък и в морето е пълно с камъни. Последно бяхме там през септември.

# 2
  • Мнения: 117
Не мисля че ще ви хареса  Confused missmarina точно го е описала

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
точно на Ченгене скеле не се ходи на плаж - ходи се на плажа Атия - той е хубав и с чист пясък, намира се точно от другата страна (ако приемем, че рибарското селище от ляво, той се пада отдясно на носа, където има нещо като рафинерия, заливът се казва Атия и в дясно от него е едноименния нос), все пак Отманли е доста голям парк и не се заключава само до рибарското селище; ето тук на картата много добре се вижда: http://www.hotels-in-burgas.com/bg/spot-47.html

там където са най-много къщички - там е плаж Атия, реално покрай него са разположени повечето почини бази в региона, около Ченгене скеле не знам да има нещо читаво

Последна редакция: пт, 18 май 2012, 09:28 от Dao

# 4
  • Мнения: 574
Чувала съм че там има нещо като нудистки плаж. Не зная за Вас дали това ще е пречка.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 402
аз за нудисти не съм чувала, пък и не съм виждала, все пак плажът е дълъг 2 км - място дал Бог

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 384
Не е нещо като рафинерия, а е Нефтеното пристанище на Лукойл, където разтоварват танкерите с петролни продукти. Ако ви е кеф да плажувате там... отивайте!  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 388
Дао е права за плажа от другата страна на рафинерията и военната база. Той започва почти веднага след носа на Атия и е много дълъг и с пясък. Авторката да уточни за кой плаж пита, защото и срещу рафинерията има едно малко плажче с изглед към танкерите. Затова публикувах мнение с уговорката "ако става въпрос за плажа до рибарското селище"

# 8
  • София
  • Мнения: 1 402
Не е нещо като рафинерия, а е Нефтеното пристанище на Лукойл, където разтоварват танкерите с петролни продукти. Ако ви е кеф да плажувате там... отивайте!  ooooh!

да, и не се намира на този плаж, а до рибарското селище и както вече рабрахме там не става за плаж

# 9
  • Мнения: 402
Никога не съм ходила в този район и затова ми е много непознато. Интересува ме по-скоро плажът, който е до Вила Буфо .  Там подходящо ли е за малки деца. 

# 10
  • София
  • Мнения: 1 402
Никога не съм ходила в този район и затова ми е много непознато. Интересува ме по-скоро плажът, който е до Вила Буфо .  Там подходящо ли е за малки деца.  

точно от страната на хубавия плаж (атия) се намира вила буфо, тя е по-навътре в парка; от страната на пристанището и рибарското селище няма хотели; иначе самият плаж става за деца, ето и цитат от уикипедиа: "... със североизточно изложение и дължина около 3 км. Пясъкът е жълто-черен, плътен и примесен със златисти люспи. Морската вода е кристално чиста, морското дъно е песъчливо и със слаб наклон, без дупки или ями. Температурата на водата лятно време достига 25–26 градуса."

Общи условия

Активация на акаунт