Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 18

  • 60 960
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 395
Шайн,и ние сме с ужасните червени петна/обрив/,особено по лицето е страшно,от вчера преди обед е така,ходихме снощи и педи ни прати в инфекциозно о-е,там категорично отхвърлиха менингита и скарлатина също и казаха вирус с обрив,обачче на мен и на педи ни прилича по-скоро на алергична реакция,подпухнало и е лицето /според мен/.При вас какво казаха,за колко време мина,аз почнах да давам Фенистил капки от снощи по препоръка на лекарката в инфекциозното,ама за сега няма ефект,аман значи,не могат ли да си боледуват нормално.Иначе е добре в общи линии,няма никаква Т от 2 дни,но гърлото било доста червено newsm78 и сега това

# 736
  • Варна
  • Мнения: 957
Хм, аз реших, че обрива на Елица си е алергичен, въобще не го свързах с вируса. Само ми направи впечатление, че започва на необичайно място - по крачетата, а обикновено те се изриват последни при реакция. Минах я на нашата си диета и отмина, и Ериус пи. Ама си приличаше точно на алергичен, малко по-слаб, може би. Имаше и пъпки с връх по дупето, реших, че е от жегите, и те минаха. Но и вие говорите за обриви. Thinking

# 737
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
И след мокренето не е сигурно какъв ще е инфилтрата.Има ТБ Голд тест-кръвен.А БЦЖ е жива/и да не беше същото/ и е руска рулетка-особенно за астматици.Мантуто не е достоверен критерий!

Това за мокренето не го знаех, но така или иначе, пропуснах момента.

elbosi, надявам се да съм взела правилното решение. Макар че, джипито ми обясни как в момента по отношение на ТБ било като в Средновековието - страхотен бум. Не ме накара да подписвам декларация за отказ, но дълго ме убеждава, че трябва да го ваксинираме.  Доколкото разбрах, има някаква глоба при доброволен отказ.
Детето не е имало пристъп повече от 10 месеца, без никакви лекарства, изобщо не ми се ще да предизвиквам съдбата. Колебая се и за другите ваксини - дифтерит и тетанус, но те сякаш ми се виждат по безобидни.

Последна редакция: ср, 25 юли 2012, 10:08 от Айяла

# 738
  • Варна
  • Мнения: 395
Ментова,и при вас ли имаше подобен обрив по време и след вируса,определено си прилича на алергичен,да в по-лека,а не уртикарийна форма,но петната и кръговете под очите newsm78 са си типичните,такива има по китките,под мишничките към гърба и гърдичките,по кръста и да по дупетро с връх,но тях и аз ги свързах с жегите,а явно не е това,понеже нито сме с памперс нито нищо по телцето са по-бледи,по изразени са по лицето,но е нормално,там кожата е по нежна,аман значи,но поне ме обнадеждавате,че нашите така карат този вирус,може би след като го тушират и правят реакция алергична към самия вирус,знам ли и аз

# 739
  • Варна
  • Мнения: 957
Да, имаше, но чак сега го свързвам с вируса, когато писа и ти, и Шайн. Мина обаче. Ама кашлицата - не, още си подкашля, макар и рядко.

# 740
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте дами,

Влезнах да ви прочета и гледам 50 страници изписани вече. Нямах време да ви чета, че доста натоварено покрай бебето, но сега ще си наваксам.

Заповядайте в НОВАТА ТЕМА...

... пък аз ще чета назад.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 395
Благодаря за темата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт