С какво ви дразнят свекървите- 16 тема

  • 71 082
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
няма и да го карам да учи в университет, за да го принуждавам после да работи, за да се издържа.

Аз си мислех, че младите хора сами избират дали да учат в уни или не. Явно съм недоразбрала.

Никой няма нито да бутам, нито да тикам. Хич не съм бедна, но не ми е минавало през ума да издържам детето в университета. Пък и хората около мен, са мноооого далече от бедността, а децата им горките се трепят като хамали, докато в същото време учат.
Въпрос на мироглед, както вече казах.

Избират, ако могат да си го позволят. Ако не могат, и да искат - пак не става!
 
разбира се, вие сте най-най! Бай дъ уей, къде се бъхтят, в някой супермаркет да мъкнат касите с олио и да стоят на кррак по десет часа на ден или са хамали и пренасят мезели в събота и неделя?

# 16
  • София
  • Мнения: 23 111
Извинете, но защо ми се струва, че яко оспамихте още първата страница на новата тема.  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 8 836
И на мироглед, и не само. В темата на търсещите работа миналата година пишеше едно момиче, завършило финанси във Варна. Имаше и хубава магистратура, с отличен успех. Обаче работела само през лятото като сервитьорка и като тръгнала да търси работа никъде не я искат, нямала опит. Въпреки отличната диплома. Накрая успя да си намери, да продава телефони в един от магазините на МТел. Попитах я как така, нали ще се изгуби като икономист, ако остане дълго там, но тя ми отговори, че и без пари не се стои, та така.... Tired
И в тоя ред не мисли беше другия ми въпрос: може би момичето не е било достатъчно добре образовано, въпреки дипломата за висше образование? Rolling Eyes Нещо й е липсвало, за да иде да продава телефони...освен опита, какво още е липсвало в образованието й? И изобщо какво им липсва на всички тези висшисти, които продават салам, сервитьорстват, охраняват нещо си и т.н.? Какво е добро образование, в което си струва да се инвестират пари и усилия? Thinking
Тони, извинявай, но и това се отнася към въпроса за отношенията между поколенията. не малко снахи не са доволни и в това отношение от свекървите, оставили синовете си без възможности, от което те и децата им сега страдат....

# 18
  • София
  • Мнения: 23 111
Какво е добро образование, в което си струва да се инвестират пари и усилия? Thinking
Това е хубаво заглавие за отделна тема.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Липсват им богати или влиятелни родители, демек връзки, с които да ги наместят да стажуват по специалността.

# 20
  • Мнения: 158
Здравейте,драги съфорумки!
Престраших се и аз да се оплача от моята свекърва,която не ме дразни с определени действия,а със самото си съществуване(да,знам,че звучи грубо )!С какво ме дразни тази жена ли,ето с какво:
-Пушела е,докато го е кърмела.Да,знам,че не е единствената,но от начина,по който ми го каза се отвратих:"Ами,аз пушех,докато го кърмех,той много повръщаше,но аз не можех да спра цигарите!"За мен това не е майка!!!
-Дала е второто си дете за осиновяване,което било от друг мъж,понеже нямала възможност да го гледа(ами и ние плащаме наем и сметки,но се оправяме),а тя е живеела в собствен етаж от къща с майка си в малък град до София.
-Когато мъжът ми е бил 10-11 годишен е избягал при баща си(те са се развели,когато той е бил на 7 месеца),понеже е било бардак,постоянно се влачели най-различни мъже!
-Той се е грижел за баба си,която била не легло,докато майка му гуляела!
-Когато бил на 14 години го оставила,защото отишла да работи в друг град.Той се грижел сам за себе си,готвел си,чистел,абсолютно всичко!
А ето и истории от както се познаваме с мъжът ми и,на които аз съм пряк свидетел:
Понеже нея я е газил камион,когато била малка,твърди,че има проблем с главата,т.е. психически.После се появява проблем с дясната ръка,заради която тя не може да прави нищо,в тях е кочина,няма ток от години,"понеже сестрите й се били прикачили".Къпе се само когато идва при нас,което значи,че прилича на клошарка,а как вони... Още когато се запознахме със мъжа ми тя ходеше на раб. му място,като той изрично я предупреждаваше да не го прави,понеже го излага.Тя обаче нали "има псих. проблем" и знаеше как да стигне от гарата в Овча Купел до Студ. град и Дианабад,където той живееше и се натрисаше,когато и е кеф.Веднъж я беше изгонил,но тя седя във входа цяла нощ и вика,накрая съседите викнаха полиция и той си я прибра.Последваха клетви по негов адрес,което като разбрах и му казах повече да не ми я споменава.После се преместихме да живеем в друг квартал,там се повтори същото-идваше,когато си поиска,като аз се принуждавах да си ходя при майка ми,защото нямаше как да се съберем.
След като се роди детето обаче започна кошмара.Вярно,идвала е само 2 пъти,като последния беше януари,но още ми държи влага.Първият път,когато дойде малкия беше на 40 дена,тогава се държа сравнително добре,като изключим,че правеше забележка защо сме му дали биберон.Взе детето и започна да го друса и той се разплака,а на мен ми идеше да я фрасна,добре че мъжът ми ме изпревари и й го взе от ръцете!
Нооо,когато дойде януари щях да я гръмна,стига да имах пушка.Никога не съм вярвала,че ще преживея нещо такова.Първо започна да настоява да даваме на бебето пюре,а той беше на 3 месеца,на което мъжа ми отговори да си ражда деца и да си ги гледа както си иска.После започна отново да му дърпа бибата и ръцете,понеже си ги слага в устата.Вечерта искаше да вземе детето,но мъжа ми не и го даде,защото нали не била добре с ръката,щом не можела да чисти в къщи,как ще го държи.И се започна една гонитба,той държи детето,тя го гони.Накрая му каза,че е луд.Което ме вбеси и й казах,че за мен тя не е майка.Казах на мъжа му утре сутринта да си я изпраща.Почваме да къпеме малкия,нашата си облякла клошарските дрехи(като идва тук и даваме чисти,да не ни осмърди къщата) и се натресе при детето.Едва я изгонихме.Сутринта не можем да я накараме да си тръгне,прави се на умряла,влачихме я по земята,не иска да се облече,течало и кръв от крака,абе пълни глупости.А мъжа ми имаше изпит и щеше да закъснее.Тогава се развиках,че трябва да си ходи,имаме работя,няма кой да я чака.И тя ми отвърна:"Дано те намрази сина ти!"Не знам как се сдържах да не я ударя,имам чувството,че инфаркт получих,не съм очаквала някой да ме кълне така,при положение,че не съм я засегнала по никакъв начин!  Тръгнаха двамата с мъжа ми,тя не иска да се качи в асансьора,качи се после,не иска да излезе от входа и се наложи той да я остави там,понеже закъсняваше вече.След 15 мин се звъни на вратата,върнала се вещицата да си търси gsm-a,а направи цирк преди това,че не го искала,не иска никой да я търси.Аз й казах,че не е тук,а в синът й,но я направих на 2 ст.Казах и,че него го е срам от нея,затова не иска да ме заведе в къщата му,тя се разрева,не й било лесно да отгледа сама дете,а на мен въобще не ми пукаше.Исках да я удуша на момента!Никога не съм била толкова ядосана и агресивна спрямо човек,но тия клетви никога няма да ги забравя!После се оказа,че gsm-а й бил в джоба,а само ни разигравала.Е,отиде си най-накрая!
Сега иска пак да идва,не знам как да постъпя.След онази случка съм на тръни,не искам да се доближава до детето ми!За мен това не е майка,за мен това не е човек!Да се правиш на луд и болен,за да те съжаляват хората.Да тормозиш сина ти при положение,че толкова неща са му на главата.Единственото,което ме утешава е,че не живее при нас,идва рядко и мъжът ми застава изцяло зад мен!Иначе да съм го напуснала!   

Съжалявам,че стана толкова дълго,но исках да си излея мъката,за мен това е много болна тема!Дори и в момента ръцете ми треперят,само при мисълта,че трябва да я видя.А ме е страх да и забраня да идва,за да не намрази мъжът ми моята майка.Не знам,кажете ми как да постъпя,безкрайно объркана съм!

# 21
  • Мнения: X

разбира се, вие сте най-най!

Няма смисъл. Айде със здраве.

# 22
  • Мнения: X

И в тоя ред не мисли беше другия ми въпрос: може би момичето не е било достатъчно добре образовано, въпреки дипломата за висше образование? Rolling Eyes Нещо й е липсвало, за да иде да продава телефони...освен опита, какво още е липсвало в образованието й? И изобщо какво им липсва на всички тези висшисти, които продават салам, сервитьорстват, охраняват нещо си и т.н.? Какво е добро образование, в което си струва да се инвестират пари и усилия? Thinking
Тони, извинявай, но и това се отнася към въпроса за отношенията между поколенията. не малко снахи не са доволни и в това отношение от свекървите, оставили синовете си без възможности, от което те и децата им сега страдат....


Проблемът е в българският работодател, който иска стаж по специалността от новозавършили студенти. Няма такъв филм. Затова казах, че при нас се цени какъвто и да е било стаж. Това все пак показва на бъдещият работодател(ако е решил да назначи новозавършили), че кандидатът в има някакви трудови навици.
Това, че висококвалифицирани хора в БГ карат таксита и продават салам е проблем на цялото общество и на икономиката, а не на тези хора.

# 23
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595

разбира се, вие сте най-най!

Няма смисъл. Айде със здраве.

разбира се, измъкваш се като много удобно пропусна питането ми къде и какво работят децата на твоите далеч от бедността познати, приятели, роднини, или самиите ттои деца "като хамали" - в някой смотан супермаркет, хамалка фирма, на първа линия в някое заведение за бързо хранене, катоо сервиттьори..., или на някое топло местенце, я в голяма компания, я във фирмата на някой от родата, я нещо друго на сухо, топло и за добра заплата? Хайде, да си говоорим с факти!

# 25
  • Мнения: X
разбира се, измъкваш се като много удобно пропусна питането ми къде и какво работят децата на твоите далеч от бедността познати, приятели, роднини, или самиите ттои деца "като хамали" - в някой смотан супермаркет, хамалка фирма, на първа линия в някое заведение за бързо хранене, катоо сервиттьори..., или на някое топло местенце, я в голяма компания, я във фирмата на някой от родата, я нещо друго на сухо, топло и за добра заплата? Хайде, да си говоорим с факти!

Мисля, че повторих и потретих: децата работят по супермаркедите, на каса, и т.н.
И далеч не говоря за мои познати, а за една цяла нация, та и за целия свят.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде, хайде, чак няма нужда от цяла нация и цял свят! Но като каза за цял свят, в цял свят децата на достатъчно заможните или направо богати родители, не работят по супермаркетите през студенстваането си, а драпат да се включват в изследователски и бизнеспроекти, за да могат да се развиват като специалисти. Работят тези, които нямат избор. Или тези, които са възпитани така - повече да се "гордеят" с работене на нискоквалифицирана работа, вместо да си налягат парцалите в университетската лаборатория. Това, което ти защитааваш като позиция, е позицията на мигриралия - същата съм я изживяла и аз, макар и не в чужбина, та ми е познато. Само дето вече я радраснах и не смятам да я предавам на децата си като мироглед.

# 27
  • Мнения: X
Виждам, че ама въобще не разбираш моята позиция.
Тези дето учат в Харвард и подобни по наследство, не работят на каса. Ти с тях ли се сравняваш?

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
не, разбира се! Но останах с впечатление, че ти се сравняваш с тях, защото се заяви като човек, далеч от бедността (не мога сега да се сетя точно думите, но бяха в този смисъл), но въпреки всичко ти и твоите познати държите децата ви да работят, нищо че не ви е проблем издръжката.

# 29
  • Мнения: 2 885
...но въпреки всичко ти и твоите познати държите децата ви да работят, нищо че не ви е проблем издръжката.

Е, и? Ще работи. Аз работя от 2ри курс по специалността.

Държавата ни била бедна, а? Това с купуването на апартаменти по време на студентството не бях го чувала. А колата влиза ли в сметката, сакън ГТ не му е по вкуса?  Shocked

Достатъчно е за мен:
- да му осигуриш среда, която смяташ за добра
- да пестиш пари за университет и да ги дадеш, когато настъпи времето.

Общи условия

Активация на акаунт