Контракции и Магнерич

  • 4 112
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Може ли някой, който има опаковка в къщи да каже колко милиграма е съдържанието на магнезия в двете лекарства?

# 16
  • Мнения: 61
[Аз започнах да пия подобни хапчета някъде към 7-ч месец и почти до края си бях с тях. За други мами съм чувала, че почват по-отрано! Не се притеснявай - за добро е!

# 17
  • Мнения: 38
Цитат на: Lali
Може ли някой, който има опаковка в къщи да каже колко милиграма е съдържанието на магнезия в двете лекарства?

И магнерота и магнери4а съдържат едно и също коли4ество магнезий-500мг,но магнеротът е по-добър,съставките му наистина са по-пре4истени.Аз на 2 пъти по4вах манери4,и 2-та пъти ме хванаха бъбреците.С магнерота проблеми нямам.

# 18
През цялятя си бременност пих Магнерот и не се притеснявай- не вреди на плода.Болките в кръста обаче не са за пренебрегване - аз също бях така и на предпоследния ден от осмия месец влязох с много тежка бъбречна криза в болница.Казаха ми че е от бебето - защото е много активно и притиска органите.На следващия ден обаче изкървих и бях под наблюдение цял ден.Срязаха ме по спешност и бебето беше добре но два месеца доста треперихме над нея.Сега е на пет месеца и е с първо зъбче.Дано да нямаш проблеми но не е излишно да те види уролог.

# 19
  • Мнения: 834
Абсолютно съм сигурна, че Магнерот и Магнерич са едно и също нещо. Когато аз получих контракции в шести месец пих Магнерот, а когато след това имах проблем със сърцето кардиолога ми предписа Магнерич. Ето какво пише на листовката на Магнерота:
Заместително лечение на магнезиев дефицит при бременни
За профилактика на сърдечен инфаркт, ритъмни нарушения и др.
Магнерич:
Лечение на доказан магнезиев дефицит
Като съпътсвощо лечение при стабилна стенокардия и ритъмни нарушения.
Две различни фармацевтични фирми произвеждат едно и също нещо на различни цени Wink

# 20
  • Мнения: 397
Аз след петия месец почнах да пия магнерот, по - късно минах на магнерич, понеже имах контракции, пила съм и по две и по едно. Лекарят ми каза да ги пия редовно, защото имах кашлица на алергична основа, която предизвикваше свиване на корема. Бебчето ми да чукна на дърво е живо и здраво. Магнеротът е чуждо производство и е по-скъп, а магнеричът е български и е по-евтин. Казват, че магнеротът е по-силен. Иначе един лекар ми каза, че и двете са безопасни за бебето и дори са полезни, защото му подобряват кръвообръщението.

# 21
  • София
  • Мнения: 679
Благодаря на всички за информацията сега съм много по-спокойна. В момента като ми изпишат 1 лекарство чета поне 5 пъти листовката да не би да пропусна нещо и питам поне 10 пъти дали някой го е използвал и как му се е отразило.

# 22
  • Мнения: 4 358
И аз съм пила магнезий - и Магнерот и Магне B6. Пих ги от 4-ти месец до края на бременността. Преди да започна да ги пия, контракциите ми бяха чести и болезнени, но после намаляха и не изпитвах болка.
Не се притеснявай, пий си магнезия спокойно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт