3 sedmici zakusnenie

  • 1 389
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте! На 16 години съм от София. С приятелят ми правихме секс без презерватив, но не е свършвал в мен. Знам за рисковете, за съжаление научих малко след това. Направих си три пъти sure check. Първият път беше вечерта и показа отрицателен резултат. Другите 2 пъти беше сутрин при първото пишкане за деня и пак се оказа отрицателен. Бяха минали вече 2 седмици от закъснението, когато си направих последният тест. Въпросът ми е да вярвам ли на sure check? Ще препоръчате ли добър генеколог от София и дали мога да отида без придружител? Ако се наложи кръвен тест плаща ли се нещо или е по здравна каса?
Благодаря предварително (:

Последна редакция: чт, 03 май 2012, 20:20 от lost_in_time3

# 1
  • Мнения: 1 310
Би ли го превела на български, извинявай?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
На трите теста само по една чертичка ли имаше?  Ако е така - не се е отчела бременност. Но това не означава, че със сигурност не си бременна. Направи пак тест и ако продължава още три-четири дни да не ти идва иди на лекар. Може и закъснение да е - случва се понякога по хормонални причини. Много си мъничка още за деца. Пази се и бъди по-отговорна  занапред. Гинеколог има във всяка поликлиника. Взимаш направление за него и отиваш. Кръвният тест не се прави по здравна каса - плаща се.

# 3
  • София
  • Мнения: 4
Даа по една беше. Изчетох доста. Седмица преди датата, на която трябваше да ми дойде, бях под ужасен стрес и може това също да е фактор.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Кръвен тест струва към 20 лв. Аборт по желание ако си осигурена - 150-200 лв.

Друг път не си правете експерименти със живота и здравето. Peace
Едва ли нещо се е случило. Успокой се. Колко дни вече имаш закъснение?

# 5
  • Мнения: 1 310
Три седмици закъснение са си сериозно време. Не губи време тук във форума, а отивай на лекар.
Дано да не си бременна!
Момиче, не разчитай друг да те пази! Не пропускай да попиташ гинеколога за предпазни средства, подходящи за теб.  Peace
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 4
Емии принципно на 14 април трябваше да ми дойде.

# 7
  • Мнения: 646
Дори и тестовете да не са отчели бременност не отлагай а отиди на лекар, три седмици наистина не са шега работа.
И за напред бъди по предпазлива.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 609
Отивай на лекар тутакси, това е сериозно закъснение. И се пазете повечко с приятеля ти - попитай гинеколога за противозачатъчни, ползвайте презервативи, такива неща. Прекъснатият полов акт е метод за забременяване, не за предпазване от бременност.

# 9
  • Мнения: 196
според мен не си бременна , но пък ако. цикъла ти е бил винаги редовен ... нзз ...имАм приятелки на които закъснява с месеци , но това е човек и организъм

# 10
  • Мнения: 4 569
lost_in_time3 , на 16 си. Възможно е цикъла да ти е нередовен, все пак си в пубертета.
Отиди на гинеколог и кажи кога и по колко дни ти идва.
Възможно е да ти изпишат противозачатъчни за регулиране на цикъла.
Не вярвам да си бременна, но само лекар може да го потвърди.

Взимаш си направление от личния лекар и отиваш на гинеколог.

# 11
  • Мнения: 2 052
Три седмици си е сериозно закъснение. Щом всички тестове са отрицателни толкова време след закъснението, едва ли има бременност. Може би се дължи на хормонални проблеми, при стрес също е възможно да ти закъснее, но при всички случаи отиди на гинеколог. Вземи си направление от личния лекар и можеш да отидеш във всяка поликлиника. Както са ти казали вече, кръвния тест се заплаща.
Това, че приятеля ти не е свършил в теб, не означава, че не можеш да забременееш. Бъдете по-отговорни, малки сте още, задължително ползвайте презерватив  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 44 098
За мен не си бременна, но закъснението си е закъснение и е хубаво да отидеш на лекар. Може киста да е може всичко....По принцип  как ти е цикъла?
Ако си бременна обаче ще се види ясно на ехографа вече, така че надали ще стигнеш до кръвен тест. Но, да  иначе ако искаш да си пуснеш такъв се плаща, не е по касата.
На 16 мисля, че за един преглед няма да има никакъв проблем да отидеш без придружител при всеки гинеколог...

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
И при три отрицателни теста, пак може да си бременна. Така че кръвен тест и посещение при гинеколог ще ти дадат по-реален отговор на терзанията, които нямаше да съществуват, ако бяхте се научили да правите безопасен секс.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И моят съвет е да посетиш гинеколог. Ако има нещо, за 3 седмици закъснение и ехографа ще го отчете, няма да се налага да правиш кръвен тест.

Общи условия

Активация на акаунт