Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 010
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 3 403
Здравейте,

трябва да запиша детето на педиатър. Има ли някой мнение и впечатление от някоя от трите педиатърки в Софиямед - д-р Порязова, д-р Захариева и д-р Янкова?

Благодаря предварително за отговорите.

# 1 381
  • София
  • Мнения: 133

трябва да запиша детето на педиатър. Има ли някой мнение и впечатление от някоя от трите педиатърки в Софиямед - д-р Порязова, д-р Захариева и д-р Янкова?

 

Ние сме при д-р Захариева и съм сравнително доволна. Специално за ежемесечните детски консултации не сме чакали никога повече от 5-10 мин. Всичките ваксини минаха гладко.

Малко по-кофти е като е болно детето (сега особено след като тръгна на ясла) и и звъннеш, казва "елате между 9 и 12" примерно. Т.е. трябва да висиш с дете с температура 2-3 часа в коридора, което за мен е неприемливо. И ходим на частно в такива случаи...

# 1 382
  • Мнения: 3 403

Ние сме при д-р Захариева и съм сравнително доволна. Специално за ежемесечните детски консултации не сме чакали никога повече от 5-10 мин. Всичките ваксини минаха гладко.

Малко по-кофти е като е болно детето (сега особено след като тръгна на ясла) и и звъннеш, казва "елате между 9 и 12" примерно. Т.е. трябва да висиш с дете с температура 2-3 часа в коридора, което за мен е неприемливо. И ходим на частно в такива случаи...

Много благодаря за отзива!
Може и да свърши работа - искам педиатър за задължителните консултации и ваксини, иначе ще си ходим на частно. Не че нещо, но като го знам онзи коридор с джи пи-тата и как вечно е претъпкан, не ми се мисли как ще се чака, ако нещо не дай си боже трябва спешно да се отиде с бебето.

# 1 383
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!
Предстои ми раждане в Софиямед и то много скоро... От толкова много четене всичко вече ми е голяма каша. В главата ми се въртят хиляди въпроси...
Някоя от вас раждала ли е скоро в тази болница? Интересува ме по-скоро планирано секцио. Не ми е ясно защо ме викат предишния ден сутринта, гладна, жадна... Какво ще ми правят цял ден?
Благодаря предварително за отзивите!

# 1 384
  • Мнения: 88
Здравейте, момичета!
Предстои ми раждане в Софиямед и то много скоро... От толкова много четене всичко вече ми е голяма каша. В главата ми се въртят хиляди въпроси...
Някоя от вас раждала ли е скоро в тази болница? Интересува ме по-скоро планирано секцио. Не ми е ясно защо ме викат предишния ден сутринта, гладна, жадна... Какво ще ми правят цял ден?
Благодаря предварително за отзивите!
Здравей, аз родих там с планово секцио Август месец. Викат те гладна и жадна за да ти направят нужните изследвания... Записват те в болницата и след това си свободна да хапваш, пиеш и т.н.

# 1 385
  • Мнения: 5
Много благодаря за бързия отговор! Аз бях започнала да се чудя дали съм разбрала правилно, че трябва от предния ден да съм там.  Rolling Eyes Вие в колко часа сутринта отидохте? След изследванията до края на деня какво може да се прави?

# 1 386
  • София
  • Мнения: 133
Здравей МММСтефанова, при мен беше същото.
Не разбрах защо трябва да съм и "жадна" при условие, че просто ми взеха кръв за стандартни изследвания. Аз пия доста вода по принцип и това ми беше голяма мъка...После ми пуснаха едни тонове и цял ден се чудих какво да правя Rolling Eyes Обядвахме с мъжа ми долу в столовата, после пихме кафе с момичето с което бях в стая, таблети, книжки, общо взето волна програма Simple Smile
Отидохме сутринта към 7:30 и ме приеха в 9:30, почакахме малко, но нищо.

# 1 387
  • Мнения: 5
Много ти благодаря maria-simona! Аз си мислех, че нещо аз не съм ок. По въпроса с водата и аз пия много... И точно това си мислех, какво ще правя до следващия ден. Без храна ок, не ми е проблем, но водаааа...  #Crazy
Ох, благодаря ви! Поизясниха ми се нещата! Гледам да съм подготвена за всичко!  Thinking

# 1 388
  • Мнения: 368
Кои лекари Ви правиха операциите момичета? Доволни ли сте?

# 1 389
  • Мнения: 88
Кои лекари Ви правиха операциите момичета? Доволни ли сте?
Аз бях при д-р Хасан, доволна съм от него.

А сутринта ме викнаха в 8:30 в неделя😳 След като ми направиха изследванията и тоновете и аз  се мотах цял ден... Пих кафе гледах ТВ и така😀

# 1 390
  • Мнения: 89
Здравейте момичета, някой може ли да сподели впечатления или информация за д-р Валери Нецов -прави ми впечатление, че не се коментира нищо за него, нито има желаещи да раждат при него

# 1 391
  • Мнения: 21
За нормално раждалите в Софиямед: Има ли от големите фитнес топки  (швейцарска топка) в предродилна зала, защото казват че е хубаво да се друсаме върху нея по време и между контракциите? Благодаря

# 1 392
  • София
  • Мнения: 861
Някоя от вас раждала ли е скоро в тази болница? Интересува ме по-скоро планирано секцио. Не ми е ясно защо ме викат предишния ден сутринта, гладна, жадна... Какво ще ми правят цял ден?
Благодаря предварително за отзивите!
Аз родих в края на септември. Гладна и жадна те искат сутринта за взимането на кръв и стерилната урина. Не че пиенето на вода ще ти попречи сутринта, просто намаляват шанса да ти се допишка и да не устискаш да дадеш първата урина за изследването. А за кръвта е ясно - кръвната захар се вдига след закуска и подсладени напитки.
След взимането на кръв (което е 5-6 епруветки) и урина, ще запишат тонове на бебето, ще ти направят кардиограма, ще те пратят на консултация с кардиолог и накрая - тест за алергии.

Много е важно от следобед нататък да не приемаш храна и течности. И аз се чудех защо е така, но като легнах на операционната ми стана ясно. Въпреки че ми инжектираха лекарства против гадене и киселини, през 90% от времето на операцията имах зверско гадене, кашлях и се давех от призивите за повръщане (първо страничен ефект от лекарството за вдигане на ниското ми кръвно, после физиологичен ефект от наместването на вътрешностите с ръце след изваждането на бебето). И тогава НЕ искаш да имаш нищо в стомаха си, дори вода... Нищо не излезе и при мен, разбира се, но представям си какво е да лежиш пред екипа в повръщаното си, ужас ooooh!

Кои лекари Ви правиха операциите момичета? Доволни ли сте?
Аз бях при Димитров и един млад специализант. Безкрайно съм доволна. Станах супер рано, движех се свободно, гледах си бебето 24/7 сама, белегът ми беше идеално равен и перфектно зашит, нямах никаква инфекция или следоперативно усложнение от какъвто и да е тип. И второ дете да реша да нямам някога, пак ще раждам секцио и пак ще е при този лекар. Heart Eyes

# 1 393
  • Мнения: 80
Здравейте момичета, някой може ли да сподели впечатления или информация за д-р Валери Нецов -прави ми впечатление, че не се коментира нищо за него, нито има желаещи да раждат при него

Аз родих при д-р Нецов в края на ноември - много добър специалист и изключително позитивен човек, но за съжаление крайно претоварен - той завежда отделението в Софиямед, има изключително много административна работа отгоре на всички операции, които прави ежедневно + доста пациенти в частния му кабинет - там си следих и бременността, винаги е пълно с хора. Аз родих нормално и въпреки че бях с избор на екип, по време на раждането си го видях само няколко пъти за по по-малко от 5 мин - междувременно влезе в няколко операции, които му бяха в графика и нямаше как да чакат. Въпреки това съм много доволна от целия екип на болницата, всички с 1-2 изключения бяха изключително мили и се отзоваваха веднага за всичко, с видимо желание да помогнат Grinning Бебчето си беше при мен от самото раждане, взимаха ми го само сутрин и вечер за визитация и тоалет. През останалото време, ако имаш нужда от нещо, трябва да отидеш и да си поискаш/кажеш, никой не минава през 3 часа (чувала съм че е така в някои други болници).
Относно лекарския екип - аз бих родила при всички други, които работят в Софиямед, с изключително добри впечатления съм (аз стоях и по-дълго, тъй като ме приеха няколко дни преди раждането за наблюдение) - освен Нецов, бих препоръчала и д-р Димитров, д-р Узунова, д-р Владова, д-р Кръстев - всички за страхотни. Има и едни още по-страхотни специализанти - д-р Венелин Иванов и д-р Филипа Кръстева : )
Нямам много време да пиша други подробности, но ако някой има конкретни въпроси, може да ми пише ЛС, ще отговоря при първа възможност! Simple Smile

# 1 394
  • Мнения: 14
Здравейте! Писала съм и преди, но пак ще кажа, че раждах планово секцио при д-р Димитров. Беше в екип с д-р Владова и нямах никакви проблеми, всичко мина гладко преди, по време и след операцията. Бих се доверила отново на моя доктор на 100%. Относно приемането предния ден, ми обясниха, че освен необходимите изследвания, които ти правят, причината да те викат по-рано е това, че така трябва да е по закон, ако случайно мине проверка в болницата, трябва да си там. На другата сутрин, т.е. в деня на операцията те вдигат в 6:00, мерят температура, правят клизма, слушат тонове... всичко ще е много тромаво ако тепърва всяка бременна запристига часове преди раждането (често има повече от едно планирано раждане). Освен това, сутринта, при встъпването на смяна, лекарите на база състоянието на майчиците, решават каква ще е последователността на операциите и т.н и т. Н. Не е приятно да седиш толкова време в болница, но така е по-спокойно всичко. Между другото, по мои спомени, не трябваше да се храним и да пием нищо, след 22:00.

Общи условия

Активация на акаунт