Себореен Дерматит при мъже

  • 120 390
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 610

ШАМПОАН ЗДРАВЕ ФОРТЕ ПРОТИВ СЕБОРЕЯ 150 мл. това помага също...струва 8лв и нещо в ДМ магазини
пробвай не се знае от какво ще се излекуваш... на едни минава дори от катранения сапун...

# 31
  • Мнения: 448
От катранения минава ако го използваш като мен година поне, а не веднага или от комбинацията на година катранен и Себорал Форте. Иначе и аз се борих години без успех с шампоани всякакви дори и Низорал от 15 лева и боклука Хет енд Шолдърс. От месеци нямам да не казвам голяма дума, ама се къпя всеки ден с катранен и се мажа от време на време с Себорала за 3 лева който отива за месец на къса коса като моята. Отървах се ooooh!

# 32
  • Мнения: 0
Здр на всички.И аз като вас имах себореен дерматит в продължение на 29 год.Пробвал съм какво ли не/хомеопатия,мазила,кремове,шампоани,бабини илачи,катранени сапуни и шампоани/ и какво ли още не.Всичко е временно.В София посетих поредния дерматолог,прегледа ме и ми каза да не си давам парите за глупости а да се взема на сериозно и да си изчистя организма отвътре,та след като съм се изчистил от вътре и тогава нямало да имам нито пърхут нито каквото и да било.
Та какво направих аз:
14 дни преминах само на плодове и чай,без кафе и алкохол.Повтарям само на плодове и чай-3 чая на ден и максимум 800 грама плодове на ден.След тези 14 дни 10 дни захранване.
От тогава изминаха 9 месеца и аз самия все още не мога да повярвам че нямам и следа от гадната себорея и пърхута.
Та запомнете че всичко което е отвън е признак че имаме замърсяване от вътре.Изчистете тялото си от вътре.
Пожелавам здраве и успехи на всички.

# 33
  • Мнения: 9 990
Ох, извинявай, ама режима на Лидия Ковачева не е панацея.Моят мъж не се "излекува" от него. CrazyПлодолечението, както го наричат , просто не работи за всеки.

# 34
  • Мнения: 11
Изключително полезно при борбата с тази неприятна болест - Zineryt. След едномесечно прилагане - вече година нямам и помен от това неприятно заболяване.

# 35
  • Мнения: 9 990
Zineryt не е ли за акне? Thinking

# 36
  • The NATURE
  • Мнения: 4
Привет на всички,

Аз също съм една от жертвите на тази ''чума'' на 21в - СЕБОРЕЕН ДЕРМАТИТ !
Наближавам 35те и нося този ''товар'' със себе си от почти 20 годишен...
Повече от кошмарно е, честно ли - не го пожелавам и на най-големият си враг.
Моите етапи минаха през проблеми на цялото лице /нос, бузи, брада, вежди, мигли, чело, уши/ и целият скалп от-до. Временно /и слава Богу/ имах на гърдите отпред, лактите и меките части около слабините. Кажи речи всички места които могат да бъдат засегнати. Преживявал съм много тежки обостряния, както и много леки форми на този адски ужас.
Изключително трудно се живее така, особено при ежедневни контакти, срещи, излизания, забавления и т.н. Няма да кажа нищо ново като напиша, че десетките лекари, изследвания, тестове, времето за реакции, не калкулираните 100ци средства за всички основни и не толкова химикали/илачи/лекарства/бабини деветини на пазара във всякакви форми и вариации НИКОГА не допринесоха за траен и благоприятен ефект в/у кожата ми, в/у мен и моето самочувствие, изобщо в/у моят живот днес. Като цяло не съм лишен от нищо, но това е единственото нещо което УБИВА моята същност като човек.
Минах през цели часове на четене, колектиране на информация, консултации, гледане, слушане... НЕ - това е по упорита гадост и от психическата и физическата болка взети заедно.  Какво се случва към днешна дата /разбирайте отсял съм конкретно за себе си ''работещото'' - друг е въпроса как и колко го прилагам/:
- предимно БГ продукти и то най-вече на билкова основа /катран, цинк, селен, витамини, аминокислеини.../
- намаляване на отровите от съвремието /газирано, кафе, цигари, мазно, пържено, тестено/
- страшно много спокойствие и релакс, чист въздух, разходки, спорт...
- игнориране на фактори стрес, работа, НЕРВИ, агресия, ядове, грижи....
- консумация на по-полезни продукти като плодове, зеленчуци, семена, чай, натурални БИО продукти
- много смях, позитивно настроение, хубави желания, добро отношение /дори към враговете си/

Ясно ми е до болка, че всичко е индивидуално до човека, знам че има значение и чистият организъм и средата в която живеем, има значение всичко.... /''дори това ако пожелая да си сложа инжекция на стойност 100лв забравяйки за проблема 1 месец''/ ... НО искам да Ви кажа - вярвайте в себе си преди всичко и начина Ви на живот. ТОВА не се лекува за ден или два, нито за месец или година. ТОВА остава завинаги в организма и чака своят удобен момент за да се прояви отново. ВСЕ ОЩЕ НЯМА РАБОТЕЩО ЧУДОДЕЙНО лекарство/продукт/нещо КОЕТО ДА УБИЕ ТАЗИ БОЛЕСТ !

ПС... Аз към момента отново съм в обострен период заради неща които преживявам твърде лесно и отново си нося ОЧЕВАДНИТЕ последствия отпечатани в/у кожата ми и все пак не спирам да вярвам, че някой ден ще мога да заключа тази напаст в най-тъмното кътче от себе си.

УСПЕХ на всеки борещ се за един НОРМАЛЕН и СПОКОЕН живот далеч от всичко това изписано в предните постове и страници !  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 9 990
Пробвай с кокосово олио. Маже се главата, масажира се и се престоява максимално време-да попие в скалпа. Мие се със шампоан.

# 38
  • Мнения: 123
Я и аз като засегнат от проблема да направя един запис по темата.

По отношение на продуктите срещу себорея мога да дам мнение за шампоани Algopix и Selsun blue. И двата са добри и дават резултати, но за известно време след, което сякаш тази гадост става резистентна към шампоаните и те престават да действат. За премахване на люспите от скалпа са ми изписвали олио със серицил (в какво съотношение едното към другото, обаче не знам).  Имаше резултат и от този "цяр" - премахна люспите на момента, но в последствие те отново се появиха, сега търся по различни сайтове и форуми, някое друго подобно мазило, защото пак ще ми се наложи да ползвам нещо такова, а първият път "замина" не малко коса (е едва ли е точно от това "лекарство", но ако има нещо ново бих го пробвал). Мисля да започна да се подстригвам късо (1-ви или 0 номер), но не знам дали това ще помогне - би било много кофти ако на такъв вид прическа люспите продължат да се появяват.
karogomi, принципно и аз съм привърженик на подобни хранителни режими, като тези на Лидия Ковачева, Пол Брег и т.н., но първо трябва да се има предвид, че изпълнението на един такъв режим е обвързано с пари и време (е ако си само на плодове тогава времето не е проблем), които не всеки може да си позволи да отдели, а и в конкретния случай (себореята) хранителните навици, както е писала Jizzlobber, не винаги са първопричината за проблема, дори според моите лични наблюдения в повечето случаи това състояние (както го наричат някои от специалистите) се отключва от психосоматични смущения, най-вече стрес. Иначе съм съгласен с теб, че един подобен хранителен режим може да има много позитиви за проблеми, за които човек дори и не предполага, че има, но както казах в конкретния случай вероятността да даде ефект, според мен е под 50%.
И като за финал да попитам, някой да знае нещо срещу косопад породен от себорея?
Успех на всички!!!     newsm10

# 39
  • Мнения: 9 990
Здрасти,
както писах, у дома използвахме кокосово олио. Как се случи ли? Ами, след като години се ползваха всички гореизброени шампоани , съпругът ми остана на Низорал, който ту помагаше, ту не. Скалпа му беше целия, без преувеличение, целия на люспи, разранен. Късо подстриган е и няма да ти обяснявам-и без да минава с ръка през косата по дрехите му се стелеше пелена , падаща от главата му. Миналата година, към това добави и засилен косопад вече. Благопдарение на това, скалпът му започна да "прозира" и да се вижда изпод косата. Аз си бях взела кокосовото олио с цел лечение на венци, че съм предразположена към парадонтозни проблеми, а също и за други, типично женски неща, и най-вече, за процедура за избелване на зъбите. Реално това масло /олио го дават както за мазане на тяло, така и за вътрешен прием, а също и за дресинг на салати, готвене. Универсално. И след като си правих сама на себе си маска за косата с него и видях благотворния ефект върху скалпа му предложих да го намажа и него.
След първото намазване кожата се успокои, червенината изчезна, а от белещите се частици не остана и помен. Заздравяха и разраняванията. Мазах го още няколко пъти, като се масажира хубаво скалпа.
Рано е още за мнение дали се възвръща растежа на коса в областта, която бе най-засегната, д ти кажа, съмнява ме, но поне кожата отдолу е спокойна и здрава.
Защо го пиша-защото, ако не помогне, няма с какво да навреди и го препоръчвам. С това олио мажа и децата понякога след плуване, защото от химикалите в басейна понякога възникват проблеми.

# 40
  • Мнения: 123
Jizzlobber, мерси за разясненията.Иначе от късото подстригване никакъв ли ефект нямаше???  Shocked  Shocked  Shocked И да те питам, за някаква конкретна марка кокосово олио ли става въпрос? Пък и ако дадеш малко информация за връзката между олиото и  избелването на зъбите, че и това ме вълнува, цена няма да имаш!  Grinning

# 41
  • Мнения: 9 990
Никакъв ефект от подстригването. Скалпа си остава болен на практика. Докато не излекуваш скалпа не става. Олиото , когато аз се сблъсках с информация за него, по препоръка от алена-потребителка във форума-поръчах от и-херб, защото излиза по-евтино. Има го и тук

http://bilki.bg/product/1003/kokosovo-maslo-dvoyna-doza-h-474-ml-super-hrana.html

това е точно същото, което използвам и аз, но има и други продукти, разфасовки-отдели си един ден да разгледаш и да попрочетеш-има много информация, дори тук във форума за него-аз от тук всъщност тръгнах. От тук съответно попабдах на блога на някаква мацка, която споделяше за избелване на зъбите-лапа се една лъжица кокосово олио и се жабури 20 минути. На мен бързо ми омръзна тогава. Подробности не помня, но-разрови се, със сигирност има ужасно много инфо. Пишеш кокосово олио в гугъл и само гледай колко материал излиза. Почети, премисли и ако искаш-използвай.
Колкото до главата и себореята-на съпруга ми с едно намазване реши проблема. НАУчно не мога да се обоснова Simple Smile, само споделям резултат. До тогава бе пробвал всички цитирани тук в темата шампоани и мазила, на три дерматолога ходи, изписваха му мазила и за лицето. Нулев резултат. Когато спря да се маже реално лицето му се оправя сякаш, но главата, скалпа бяха страшно зле. Няколко мазания има вече, взе да му харесва, защото аз го мажа и масажирам скалпа. Престоява колкото може по-дълго, но поне два часа, и се мие.

# 42
  • Мнения: 123
Jizzlobber, това масло ще го пробвам (най-вече за себореята), но мисля да почакам, защото при мен много коса пада, когато я мажа с нещо без да съм я подстригал - разбирай когато е по-дълга от сантиметър (защо е така не знам   33uu). А пък може да пробвам и своеобразната, натурална, избелваща система, след което ще споделя и при мен какво е положението. Бай дъ уей, едно приятелче ми каза, че ще ми донесе някакво лосионче, което било добро. Ако наистина го донесе скоро време Laughing и съответно го пробвам и за него ще пиша.

# 43
  • Мнения: 9 990
еми а дано, че е много неприятно.
Успех! Hug

# 44
  • Мнения: 123
еми а дано, че е много неприятно.
Успех! Hug

Е а дано, ама нали знаеш какво казват хората - а дано, ама надали!  Laughing 
Шегата настрана ще пробвам пък каквото стане.

ps Мерси за пожеланието!!!

Общи условия

Активация на акаунт