Себореен Дерматит при мъже

  • 120 261
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

за пръв път пиша във форума, доста пъти съм чел подобни теми но общо взето са от доста време и не знам колко са актуални леченията, които се предлагат...

Та по темата, аз съм мъж на 24 години и имам себореен дерматит, които се изразява в зоната на лицето и скалпа. Пробвал съм хиляди шампоани и мазила, но ефекта е временен в повечето случеи.

За лицето ползвам крем Kelual DS от който мога да кажа, че при постоянна употреба съм доволен. Проблема при мен е че не мога да овладея скалпа. Успокояващ ефект има след като се намажа с elocom maz но е неприятно като цяло и до колкото знам не е хубаво да се ползва постоянно. За шампоани няма да изброявам, не сам доволен от нито един до сега, всичките сякаш изсушават скалпа и се появява пърхот. Сега съм си взел най-обикновен катранен съпун и мисля да пробвам с него по скалпа.

Та главния ми въпрос е ако може да споделите от кое сте имали Вие или Ваш близък най-добър ефект при третиране върху скалпа, защото вече наистина е много дразнещо това образуване на пърхут, зачервяване и сърбеж, да не говорим, че започна и оредяване на косата Sad

Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 741
Опитай черния Schauma.
 Peace

# 2
  • Мнения: 0
Пробвал съм го и него, но не ми помогна...

Последна редакция: сб, 19 май 2012, 13:42 от m_works

# 3
  • Мнения: 135
Посъветва ли се с дерматолог???

# 4
  • Мнения: 0
Ами да ... ходил съм доста пъти, на различни, пробвал съм различни мазила.. последната терапия която беше ми предписала една дерматоложка е със следните препарати:

за лице - Kelual DS крема (от който съм доволен)
за косата - Ducray Kelual DS третиращ шампоан - от който имах чувството, че повече започваше да ми се люспи главата
за косопада - Ducray Anacaps - за пиене + за мазане - ДЮКРЕ ЛОСИОН ХРОНОСТИМ

 И като цяло дадох доста пари, но без ефект.

Сега съм си взел да пробвам катранен сапун и себорал форте за скалпа, пак от форума бях чел, че има хора доволни от тях...

Знам, че нещата са комплексни, зависят от конкретния човек, но все пак моля хора с подобни проблеми да споделят лечение, което са изпробвали и са доволни.

# 5
  • Мнения: 315
моят мъж използва шампоан SELSEN BLU синият и  е доволен

# 6
  • Мнения: 1 310
Да не те плаша, но това май е хронично заболяване. Мой приятел овладя върховата форма като е обръсна нула номер и цяло лято се ми само с хума. Ходи на море - морската вода и слънцето му се отразиха благотворно. Излекува се. Но в момента, в който си реши да си остави и малка косица, пак го напада тази гадост. ХОди си гологлав и здрав. И той пробва хиляди мазила и хапчета. Нищо не му помогна.

# 7
  • Поморие
  • Мнения: 51
http://store.aviacosmetics.com/category/3/shampoan.html
Опитай това не е лошо  newsm78

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мъжа ми има , когато му се обостри пие Zinc  Peace След баня ползва хидратиращ крем за тяло или пък само третира местата  където има петънца.
Кафе и кола не се препоръчват.


Цитат
Мой приятел овладя върховата форма като е обръсна нула номер и цяло лято се ми само с хума.
 
И моя се бръсне нула номер  Simple Smile помага  Peace Ползва специални недразнещи шампоани  Peace


Тук има здравен подфорум ако не се лъжа има тема там за себорейния дерматит.

# 9
  • Мнения: 0
Благодаря за предложенията до момента, надявам се още хора да се включат и да разкажат за някои изпитани методи, които имат ефект...   Simple Smile

# 10
  • Мнения: 0
http://apteka.framar.bg/30004801/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B1% … 150-%D0%BC%D0%BB-

Ето това ще ти помогне.

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 08:59 от Super Mario

# 11
  • Мнения: 8 809
Синът ми има, на 22 години е. Ползва Sensibio за лицето, а шампоана го сменя 100 пъти и нищо не помогна. Пие много кола обаче, голямо диване е. Сега се е обострил пак и крема за лице вече трудно овладява петната. Маже се веднъж на ден, но май трябва да започне по 2-3 пъти. Ще си запиша всичко предложено тук за коса и ще пробваме пак... Tired Мисля, че няма лечение обаче. Някой ми беше казал, че при мъжете след 26 години започва да затихва и се контролира по-лесно, защото тогава завършва пубертета при тях. Надявам се да е така.

# 12
  • Мнения: 7 006
Потърси хомеопат.
Освен това..изследвай причината,(тя винаги е първо на псих.ниво)и тогава успешно ще премахнеш симптомите.За съжаление в противен случай си играеш на лотария..Ще мине..няма да мине..Временно настъпва покой,и после наново..

# 13
  • Мнения: 0
Да напълно съм съгласен, че е в голяма част е на психическа основа... Когато съм подложен под по-голям стрес или напрежение се обостря. Надявам се наистина да затихне поне скоро. За хомеопат не сам мислил, може би е добра идея... 
 
Бих искал да попитам дали някой има опит с бебешката серия на А-дерма, понеже на скоро чух, че била добра и се чудя дали да не пробвам шампоана.

# 14
  • Мнения: 7 006
Ако искаш да се отървеш наистина от кожните проблеми,пак казвам..търси причината.И забрави за химията.Само 100%природни продукти.А най-добре бабини илачи...Но с мярка и разум...Че на кви неща съм се нагледл.. Crazy...Освен това..едно прочистване на чериятн дроб по схема,паралелно с другите процедури..
Колкото и да е полезно слънцето,тази и другата година го отбягвайте.Прекалено силно и вредно е,заради мощното му изригване.След 2013 се очаква да затихне.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мъжът ми доста успешно използва това - http://apteka.framar.bg/18003349/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80% … 125-%D0%BC%D0%BB-
Може да опиташ. Ако не помогне със сигурност няма да навреди, а и е доста евтино.
А за психическите причини не съм съгласна. Вярно е, че много кожни заболявания са свързани с нервната система, но нервна система и психика са две различни неща. По-скоро са свързани с тип нервна система и темперамент, което и генетично определено и няма как да се промени. А че всяко психическо пренапрежение и стрес може да обостри всяко хронично заболяване е вярно, но това не е специфично за себореята.

# 16
  • БГ
  • Мнения: 735
Добър ефект има шампоана Алгопикс не е и скъп,от аптеката и шампоан Бебе -бебешки обикновен на Арома. Peace

# 17
  • Мнения: 7 006
Мъжът ми доста успешно използва това - http://apteka.framar.bg/18003349/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80% … 125-%D0%BC%D0%BB-
Може да опиташ. Ако не помогне със сигурност няма да навреди, а и е доста евтино.
А за психическите причини не съм съгласна. Вярно е, че много кожни заболявания са свързани с нервната система, но нервна система и психика са две различни неща. По-скоро са свързани с тип нервна система и темперамент, което и генетично определено и няма как да се промени. А че всяко психическо пренапрежение и стрес може да обостри всяко хронично заболяване е вярно, но това не е специфично за себореята.


Темперамента е"прийом"на психиката,не на нервната система.Има и генетична обусловеност.Да.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Темпераментът е функция на нервната система, той е генетично обусловен и не подлежи на промяна през целия живот на човека, независимо от моментния психичен статус.

# 19
  • Мнения: 7 006
Има разлика между психика и нервна система.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%8 … D0%B5%D0%BD%D1%82

# 20
  • Мнения: 0
Благодаря за съветите до момента ! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7
Дерматитите в голям процент са психо-соматични!!!Провери дали и твоя не е такъв!

# 22
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
На мъжа ми му помаха и 1 блистер Нистатин счукани на прах и разбити в обикновен бебешки шампоан, обикновено ползва Па па. Като свърши ползва друг противопърхотен шампоан заедно с мазане с Себорал форте и за сега е добре.

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Купувам на баща ми Sebosel, дори майка ми го ползва за псоразиаса.
Доволни са, сега ще им пращам нови опаковки.
Понеже намирам информация само на иврит:
Съдържанието е: Selenium Sulphide 25 мг.
Изглежда така:


Шампоан е, ползват го веднъж на няколко месеца за да поддържа болестта в затишие

# 24
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
В България го няма  Confused. Каква му е цената? Тук има Селсън, но той е с 10 мг Selenium Sulphide и вече няма ефект Sad

# 25
  • Мнения: 698
Хомеопатия.

Иначе при малката ми дъщеря чуден ефект имаше /само от едно миене/ шампоана на Виши за мазен пърхут. Но зависи от степента, при нея беше малко. Другото, което съм ползвала, но й е неприятно е сода в зехтин на водна баня - търка се главата нежно и продължително, после се отмива.

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
В България го няма  Confused. Каква му е цената? Тук има Селсън, но той е с 10 мг Selenium Sulphide и вече няма ефект Sad

Аз имам 50% отстъпка в аптеката по здравна каса и плащам около 5$.
Предполагам, че реалната цена е около 10$

# 27
  • Мнения: 38
m_works Мъжа ми има същата диагноза(последната от многото)ползвал е какво ли не но ефекта винаги е за кратко.За сега е доволен от черната Shauma за главата ,но за лицето.....целия е червен.Ползва Diprosone и го успокоява.Не знам от къде си,но в окръга Велико Търново,Трявна,Габрово се намира и Вонеща вода.Скоро ходихме там на почивка и си напълнихме шишета от тази (вонеща вода)вода.В нея има сяра и водата е силно горима.Та от тази вода сега си мие лицето и е много добре изчисти му се.Знам за тази вода че е лечима и за други неща.По тази тема...това се появява или обостря от мръсотия,прахоляк,а също и е на нервна почва.

# 28
  • Мнения: 0
На 25 години съм. Имам себореен дерматит на лицето от около 3 години. Причиних си го сам след прекалено използване на кортикостероиден крем "Дипрозон". Пробвал съм мн продукти-нищо с дълготраен ефект, освен един спрей който съдържа цинк пиритион. Поразрових се малко в нета, наистина е помогнал на доста хора. Ползвам го вече от около 7 месеца-помага ми. Единственото което ме притеснява е дали гадинката няма да развие реситентност или да получа друг страничен ефект от спрея. Иначе продукта е джин джира цинк пиритион.

# 29
  • софия
  • Мнения: 636
Съпруга ми имаше подобен проблем. Ходи на дерматолози - пробва какво ли не....шампоани,мазила. Елоком е кортикостероид не се използва постоянно. Излекувах го с хомеопатични препарати - Калкареа карбоника 15СН пон-сряда-петък три пъти по 5 гранули, Липокодиум 15СН или 9 СН - вт-чет-съб три пъти по 5 гранули. Мазане с бадемово масло на скалпа, използва козметика без сапун и парфюм, пръска косата с Хининова вода. Всеки ден Графит 15СН по 5 гранули докато свърши опаковката. Взима редовно Цинк и Селен, вит С и вит Е. За два месеца дерматитът изчезна. Причините могат да бъдат хормонални, стресът е определящ, заболяването си е сериозно и не се лекува много лесно. Сега няма оплаквания.

# 30
  • Мнения: 1 610

ШАМПОАН ЗДРАВЕ ФОРТЕ ПРОТИВ СЕБОРЕЯ 150 мл. това помага също...струва 8лв и нещо в ДМ магазини
пробвай не се знае от какво ще се излекуваш... на едни минава дори от катранения сапун...

# 31
  • Мнения: 448
От катранения минава ако го използваш като мен година поне, а не веднага или от комбинацията на година катранен и Себорал Форте. Иначе и аз се борих години без успех с шампоани всякакви дори и Низорал от 15 лева и боклука Хет енд Шолдърс. От месеци нямам да не казвам голяма дума, ама се къпя всеки ден с катранен и се мажа от време на време с Себорала за 3 лева който отива за месец на къса коса като моята. Отървах се ooooh!

# 32
  • Мнения: 0
Здр на всички.И аз като вас имах себореен дерматит в продължение на 29 год.Пробвал съм какво ли не/хомеопатия,мазила,кремове,шампоани,бабини илачи,катранени сапуни и шампоани/ и какво ли още не.Всичко е временно.В София посетих поредния дерматолог,прегледа ме и ми каза да не си давам парите за глупости а да се взема на сериозно и да си изчистя организма отвътре,та след като съм се изчистил от вътре и тогава нямало да имам нито пърхут нито каквото и да било.
Та какво направих аз:
14 дни преминах само на плодове и чай,без кафе и алкохол.Повтарям само на плодове и чай-3 чая на ден и максимум 800 грама плодове на ден.След тези 14 дни 10 дни захранване.
От тогава изминаха 9 месеца и аз самия все още не мога да повярвам че нямам и следа от гадната себорея и пърхута.
Та запомнете че всичко което е отвън е признак че имаме замърсяване от вътре.Изчистете тялото си от вътре.
Пожелавам здраве и успехи на всички.

# 33
  • Мнения: 9 990
Ох, извинявай, ама режима на Лидия Ковачева не е панацея.Моят мъж не се "излекува" от него. CrazyПлодолечението, както го наричат , просто не работи за всеки.

# 34
  • Мнения: 11
Изключително полезно при борбата с тази неприятна болест - Zineryt. След едномесечно прилагане - вече година нямам и помен от това неприятно заболяване.

# 35
  • Мнения: 9 990
Zineryt не е ли за акне? Thinking

# 36
  • The NATURE
  • Мнения: 4
Привет на всички,

Аз също съм една от жертвите на тази ''чума'' на 21в - СЕБОРЕЕН ДЕРМАТИТ !
Наближавам 35те и нося този ''товар'' със себе си от почти 20 годишен...
Повече от кошмарно е, честно ли - не го пожелавам и на най-големият си враг.
Моите етапи минаха през проблеми на цялото лице /нос, бузи, брада, вежди, мигли, чело, уши/ и целият скалп от-до. Временно /и слава Богу/ имах на гърдите отпред, лактите и меките части около слабините. Кажи речи всички места които могат да бъдат засегнати. Преживявал съм много тежки обостряния, както и много леки форми на този адски ужас.
Изключително трудно се живее така, особено при ежедневни контакти, срещи, излизания, забавления и т.н. Няма да кажа нищо ново като напиша, че десетките лекари, изследвания, тестове, времето за реакции, не калкулираните 100ци средства за всички основни и не толкова химикали/илачи/лекарства/бабини деветини на пазара във всякакви форми и вариации НИКОГА не допринесоха за траен и благоприятен ефект в/у кожата ми, в/у мен и моето самочувствие, изобщо в/у моят живот днес. Като цяло не съм лишен от нищо, но това е единственото нещо което УБИВА моята същност като човек.
Минах през цели часове на четене, колектиране на информация, консултации, гледане, слушане... НЕ - това е по упорита гадост и от психическата и физическата болка взети заедно.  Какво се случва към днешна дата /разбирайте отсял съм конкретно за себе си ''работещото'' - друг е въпроса как и колко го прилагам/:
- предимно БГ продукти и то най-вече на билкова основа /катран, цинк, селен, витамини, аминокислеини.../
- намаляване на отровите от съвремието /газирано, кафе, цигари, мазно, пържено, тестено/
- страшно много спокойствие и релакс, чист въздух, разходки, спорт...
- игнориране на фактори стрес, работа, НЕРВИ, агресия, ядове, грижи....
- консумация на по-полезни продукти като плодове, зеленчуци, семена, чай, натурални БИО продукти
- много смях, позитивно настроение, хубави желания, добро отношение /дори към враговете си/

Ясно ми е до болка, че всичко е индивидуално до човека, знам че има значение и чистият организъм и средата в която живеем, има значение всичко.... /''дори това ако пожелая да си сложа инжекция на стойност 100лв забравяйки за проблема 1 месец''/ ... НО искам да Ви кажа - вярвайте в себе си преди всичко и начина Ви на живот. ТОВА не се лекува за ден или два, нито за месец или година. ТОВА остава завинаги в организма и чака своят удобен момент за да се прояви отново. ВСЕ ОЩЕ НЯМА РАБОТЕЩО ЧУДОДЕЙНО лекарство/продукт/нещо КОЕТО ДА УБИЕ ТАЗИ БОЛЕСТ !

ПС... Аз към момента отново съм в обострен период заради неща които преживявам твърде лесно и отново си нося ОЧЕВАДНИТЕ последствия отпечатани в/у кожата ми и все пак не спирам да вярвам, че някой ден ще мога да заключа тази напаст в най-тъмното кътче от себе си.

УСПЕХ на всеки борещ се за един НОРМАЛЕН и СПОКОЕН живот далеч от всичко това изписано в предните постове и страници !  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 9 990
Пробвай с кокосово олио. Маже се главата, масажира се и се престоява максимално време-да попие в скалпа. Мие се със шампоан.

# 38
  • Мнения: 123
Я и аз като засегнат от проблема да направя един запис по темата.

По отношение на продуктите срещу себорея мога да дам мнение за шампоани Algopix и Selsun blue. И двата са добри и дават резултати, но за известно време след, което сякаш тази гадост става резистентна към шампоаните и те престават да действат. За премахване на люспите от скалпа са ми изписвали олио със серицил (в какво съотношение едното към другото, обаче не знам).  Имаше резултат и от този "цяр" - премахна люспите на момента, но в последствие те отново се появиха, сега търся по различни сайтове и форуми, някое друго подобно мазило, защото пак ще ми се наложи да ползвам нещо такова, а първият път "замина" не малко коса (е едва ли е точно от това "лекарство", но ако има нещо ново бих го пробвал). Мисля да започна да се подстригвам късо (1-ви или 0 номер), но не знам дали това ще помогне - би било много кофти ако на такъв вид прическа люспите продължат да се появяват.
karogomi, принципно и аз съм привърженик на подобни хранителни режими, като тези на Лидия Ковачева, Пол Брег и т.н., но първо трябва да се има предвид, че изпълнението на един такъв режим е обвързано с пари и време (е ако си само на плодове тогава времето не е проблем), които не всеки може да си позволи да отдели, а и в конкретния случай (себореята) хранителните навици, както е писала Jizzlobber, не винаги са първопричината за проблема, дори според моите лични наблюдения в повечето случаи това състояние (както го наричат някои от специалистите) се отключва от психосоматични смущения, най-вече стрес. Иначе съм съгласен с теб, че един подобен хранителен режим може да има много позитиви за проблеми, за които човек дори и не предполага, че има, но както казах в конкретния случай вероятността да даде ефект, според мен е под 50%.
И като за финал да попитам, някой да знае нещо срещу косопад породен от себорея?
Успех на всички!!!     newsm10

# 39
  • Мнения: 9 990
Здрасти,
както писах, у дома използвахме кокосово олио. Как се случи ли? Ами, след като години се ползваха всички гореизброени шампоани , съпругът ми остана на Низорал, който ту помагаше, ту не. Скалпа му беше целия, без преувеличение, целия на люспи, разранен. Късо подстриган е и няма да ти обяснявам-и без да минава с ръка през косата по дрехите му се стелеше пелена , падаща от главата му. Миналата година, към това добави и засилен косопад вече. Благопдарение на това, скалпът му започна да "прозира" и да се вижда изпод косата. Аз си бях взела кокосовото олио с цел лечение на венци, че съм предразположена към парадонтозни проблеми, а също и за други, типично женски неща, и най-вече, за процедура за избелване на зъбите. Реално това масло /олио го дават както за мазане на тяло, така и за вътрешен прием, а също и за дресинг на салати, готвене. Универсално. И след като си правих сама на себе си маска за косата с него и видях благотворния ефект върху скалпа му предложих да го намажа и него.
След първото намазване кожата се успокои, червенината изчезна, а от белещите се частици не остана и помен. Заздравяха и разраняванията. Мазах го още няколко пъти, като се масажира хубаво скалпа.
Рано е още за мнение дали се възвръща растежа на коса в областта, която бе най-засегната, д ти кажа, съмнява ме, но поне кожата отдолу е спокойна и здрава.
Защо го пиша-защото, ако не помогне, няма с какво да навреди и го препоръчвам. С това олио мажа и децата понякога след плуване, защото от химикалите в басейна понякога възникват проблеми.

# 40
  • Мнения: 123
Jizzlobber, мерси за разясненията.Иначе от късото подстригване никакъв ли ефект нямаше???  Shocked  Shocked  Shocked И да те питам, за някаква конкретна марка кокосово олио ли става въпрос? Пък и ако дадеш малко информация за връзката между олиото и  избелването на зъбите, че и това ме вълнува, цена няма да имаш!  Grinning

# 41
  • Мнения: 9 990
Никакъв ефект от подстригването. Скалпа си остава болен на практика. Докато не излекуваш скалпа не става. Олиото , когато аз се сблъсках с информация за него, по препоръка от алена-потребителка във форума-поръчах от и-херб, защото излиза по-евтино. Има го и тук

http://bilki.bg/product/1003/kokosovo-maslo-dvoyna-doza-h-474-ml-super-hrana.html

това е точно същото, което използвам и аз, но има и други продукти, разфасовки-отдели си един ден да разгледаш и да попрочетеш-има много информация, дори тук във форума за него-аз от тук всъщност тръгнах. От тук съответно попабдах на блога на някаква мацка, която споделяше за избелване на зъбите-лапа се една лъжица кокосово олио и се жабури 20 минути. На мен бързо ми омръзна тогава. Подробности не помня, но-разрови се, със сигирност има ужасно много инфо. Пишеш кокосово олио в гугъл и само гледай колко материал излиза. Почети, премисли и ако искаш-използвай.
Колкото до главата и себореята-на съпруга ми с едно намазване реши проблема. НАУчно не мога да се обоснова Simple Smile, само споделям резултат. До тогава бе пробвал всички цитирани тук в темата шампоани и мазила, на три дерматолога ходи, изписваха му мазила и за лицето. Нулев резултат. Когато спря да се маже реално лицето му се оправя сякаш, но главата, скалпа бяха страшно зле. Няколко мазания има вече, взе да му харесва, защото аз го мажа и масажирам скалпа. Престоява колкото може по-дълго, но поне два часа, и се мие.

# 42
  • Мнения: 123
Jizzlobber, това масло ще го пробвам (най-вече за себореята), но мисля да почакам, защото при мен много коса пада, когато я мажа с нещо без да съм я подстригал - разбирай когато е по-дълга от сантиметър (защо е така не знам   33uu). А пък може да пробвам и своеобразната, натурална, избелваща система, след което ще споделя и при мен какво е положението. Бай дъ уей, едно приятелче ми каза, че ще ми донесе някакво лосионче, което било добро. Ако наистина го донесе скоро време Laughing и съответно го пробвам и за него ще пиша.

# 43
  • Мнения: 9 990
еми а дано, че е много неприятно.
Успех! Hug

# 44
  • Мнения: 123
еми а дано, че е много неприятно.
Успех! Hug

Е а дано, ама нали знаеш какво казват хората - а дано, ама надали!  Laughing 
Шегата настрана ще пробвам пък каквото стане.

ps Мерси за пожеланието!!!

# 45
  • Мнения: 0
Здравейте,имам същия проблем,предстои ми да ходя на дерматолог,скептично настроен съм,знам че ще ми предпишат куп продукти и не се знае полза ще има ли!!За това прочетох повече от половината статии и забелязах,че никой не е писал за СВИНСКИ САПУН! Но това пак е индивидуално за човек.Имам познат с това се излекува,мисля 1-во да пробвам с него или с тоя катранен сапун също го предложи и фризьора ми! Пробвал съм Хеад анд Шоудър,Нивеа,Здраве,бебешки шампоан Джонсан и никаква полза!Скоро се надявам да ви пиша,че нямам такъв проблем  Wink Simple Smile

# 46
  • Мнения: 123
Здравейте,имам същия проблем,предстои ми да ходя на дерматолог,скептично настроен съм,знам че ще ми предпишат куп продукти и не се знае полза ще има ли!!За това прочетох повече от половината статии и забелязах,че никой не е писал за СВИНСКИ САПУН! Но това пак е индивидуално за човек.Имам познат с това се излекува,мисля 1-во да пробвам с него или с тоя катранен сапун също го предложи и фризьора ми! Пробвал съм Хеад анд Шоудър,Нивеа,Здраве,бебешки шампоан Джонсан и никаква полза!Скоро се надявам да ви пиша,че нямам такъв проблем  Wink Simple Smile

Под свински сапун, домашен ли имаш предвид  newsm78 ? Иначе за препаратите на катранена основа мога да кажа, че дават резултат, но временен. Не съм ползвал катранен сапун, но както писах по-горе, съм ползвал шампоана Algopix, който се води катранен - имаше ефект, но временен (поне при мен), което не трябва да те обезкуражава да пробваш (дали сапуна, дали шампоана - май няма голяма разлика). И не забравяй - пробваш, каквото пробваш - задължително ни държиш в течение на нещата (демек рапортувай редовно).  Laughing

# 47
  • Мнения: 2
Аз също съм за кокосово  масло- обаче студено пресовано, съвсем натурално (не това на Икаров). Намазвам местата на скалпа които имат корички или са зачервени и след това измивам косата със  сапун –Бочко, катранен или с чаено дърво (или най-прост домашен сапун ако ви се намира). Шампоаните не ми понасят добре и едва се оправих с косопада след толкова медицински шампоани. До сега само четях, но реших и аз да споделя опита си в борбата със себореята!

Пробвай с кокосово олио. Маже се главата, масажира се и се престоява максимално време-да попие в скалпа. Мие се със шампоан.
Я и аз като засегнат от проблема да направя един запис по темата.

По отношение на продуктите срещу себорея мога да дам мнение за шампоани Algopix и Selsun blue. И двата са добри и дават резултати, но за известно време след, което сякаш тази гадост става резистентна към шампоаните и те престават да действат. За премахване на люспите от скалпа са ми изписвали олио със серицил (в какво съотношение едното към другото, обаче не знам).  Имаше резултат и от този "цяр" - премахна люспите на момента, но в последствие те отново се появиха, сега търся по различни сайтове и форуми, някое друго подобно мазило, защото пак ще ми се наложи да ползвам нещо такова, а първият път "замина" не малко коса (е едва ли е точно от това "лекарство", но ако има нещо ново бих го пробвал). Мисля да започна да се подстригвам късо (1-ви или 0 номер), но не знам дали това ще помогне - би било много кофти ако на такъв вид прическа люспите продължат да се появяват.
karogomi, принципно и аз съм привърженик на подобни хранителни режими, като тези на Лидия Ковачева, Пол Брег и т.н., но първо трябва да се има предвид, че изпълнението на един такъв режим е обвързано с пари и време (е ако си само на плодове тогава времето не е проблем), които не всеки може да си позволи да отдели, а и в конкретния случай (себореята) хранителните навици, както е писала Jizzlobber, не винаги са първопричината за проблема, дори според моите лични наблюдения в повечето случаи това състояние (както го наричат някои от специалистите) се отключва от психосоматични смущения, най-вече стрес. Иначе съм съгласен с теб, че един подобен хранителен режим може да има много позитиви за проблеми, за които човек дори и не предполага, че има, но както казах в конкретния случай вероятността да даде ефект, според мен е под 50%.
И като за финал да попитам, някой да знае нещо срещу косопад породен от себорея?
Успех на всички!!!     newsm10

# 48
  • Мнения: 123
Аз също съм за кокосово  масло- обаче студено пресовано, съвсем натурално (не това на Икаров). Намазвам местата на скалпа които имат корички или са зачервени и след това измивам косата със  сапун –Бочко, катранен или с чаено дърво (или най-прост домашен сапун ако ви се намира). Шампоаните не ми понасят добре и едва се оправих с косопада след толкова медицински шампоани. До сега само четях, но реших и аз да споделя опита си в борбата със себореята!

Пробвай с кокосово олио. Маже се главата, масажира се и се престоява максимално време-да попие в скалпа. Мие се със шампоан.
Я и аз като засегнат от проблема да направя един запис по темата.

По отношение на продуктите срещу себорея мога да дам мнение за шампоани Algopix и Selsun blue. И двата са добри и дават резултати, но за известно време след, което сякаш тази гадост става резистентна към шампоаните и те престават да действат. За премахване на люспите от скалпа са ми изписвали олио със серицил (в какво съотношение едното към другото, обаче не знам).  Имаше резултат и от този "цяр" - премахна люспите на момента, но в последствие те отново се появиха, сега търся по различни сайтове и форуми, някое друго подобно мазило, защото пак ще ми се наложи да ползвам нещо такова, а първият път "замина" не малко коса (е едва ли е точно от това "лекарство", но ако има нещо ново бих го пробвал). Мисля да започна да се подстригвам късо (1-ви или 0 номер), но не знам дали това ще помогне - би било много кофти ако на такъв вид прическа люспите продължат да се появяват.
karogomi, принципно и аз съм привърженик на подобни хранителни режими, като тези на Лидия Ковачева, Пол Брег и т.н., но първо трябва да се има предвид, че изпълнението на един такъв режим е обвързано с пари и време (е ако си само на плодове тогава времето не е проблем), които не всеки може да си позволи да отдели, а и в конкретния случай (себореята) хранителните навици, както е писала Jizzlobber, не винаги са първопричината за проблема, дори според моите лични наблюдения в повечето случаи това състояние (както го наричат някои от специалистите) се отключва от психосоматични смущения, най-вече стрес. Иначе съм съгласен с теб, че един подобен хранителен режим може да има много позитиви за проблеми, за които човек дори и не предполага, че има, но както казах в конкретния случай вероятността да даде ефект, според мен е под 50%.
И като за финал да попитам, някой да знае нещо срещу косопад породен от себорея?
Успех на всички!!!     newsm10

Потвърждавам мнението за Бочко - не е лош, но както и други препарати при мен беше с временен ефект (в смисъл в началото чувствах скалпа си "по-спокоен", не толкова "вдървен", но в последствие нещата си тръгнаха по старому). Що се отнася до домашния сапун още не съм опитвал, но имам намерение да си намеря и да го пробвам, пък да видим.

# 49
  • Мнения: 2
Под "обикновени" сапуни имам в предвид неароматизирани, защото останалите много дразнят скалпа. Шампоаните с техните 101 съставки имат същият ефект- поне при мен. Аз лично използвам сапун, защото отмива кокосовото масло,но не "прогонва" ефекта му със силни активни съставки и парфюм.
Дори да няма ефект върху скалпа, не съжалявайте че сте дали пари за кокосово масло- при нас е нещо като крем NIVEA,  децата сами си мажат разни драскотини и зачервявания. Има всякакви приложения, само да чете човек:)

# 50
  • Мнения: 123
Под "обикновени" сапуни имам в предвид неароматизирани, защото останалите много дразнят скалпа. Шампоаните с техните 101 съставки имат същият ефект- поне при мен. Аз лично използвам сапун, защото отмива кокосовото масло,но не "прогонва" ефекта му със силни активни съставки и парфюм.
Дори да няма ефект върху скалпа, не съжалявайте че сте дали пари за кокосово масло- при нас е нещо като крем NIVEA,  децата сами си мажат разни драскотини и зачервявания. Има всякакви приложения, само да чете човек:)


Ами едва ли ще съжалявам, тъй като както Вие самата казвате кокосовото масло има много приложения, само човек трябва да ги открие (или по-точно да ги преоткрие). Но със сигурност силно се надявам да има ефект за основната цел, поради която ще го купя.  Grinning

# 51
  • Мнения: 0
За себореен дерматид от около 2 години ползвам един крем на една швейцарска фирма(изцяло натурален без химия, без кортикостероиди, без парабени, няма странични ефекти и е подходящ дори за бебета), който до скоро се внасяше в България, но за съжаление вече не се внася. Това е единственото, което ми помогна, а преди това се бях мазал с много козметични средства препоръчани ми от дерматолози и кожни специалисти и които имаха краткотраен ефект. Включвам се в темата, защото знам каква гадост е тая гъбичка, която причинява това "състояние на кожата", както го наричат и колко е гадно да излизаш с лице червено като домат или все едно имаш пърхот по лицето.
Кремът се казва Cardiospermum Cream и е производство на фирма VIVASAN от серията Vitasan Accut, но както казах вече не се внася в България. Последно един приятел ми го прати от Германия. Хубавото е, че крема не е кой знае колко скъп, защото струва 16 евро, но пък стига за почти 6 месеца при мазане всяка вечер на челото брадичката и зоните около носа и под носа. За главата ползвам шампоан 2 пъти в седмицата на Ducray - Kelual ds, но не мисля че ми помага за лицето, макар че специалистите казват, че проблема със себореята започва от горната част на главата. Другия вариант да се отървете от себореята е да откажете пиенето, пушенето, сладкото и соленото, мазното и едва ли не да станете тревопасно.
Това е снимка на опаковката на крема:
http://3592.static.securearea.eu//Files/3/3000/3592/ProductPhoto … ntent/7496671.jpg
Само да кажа, че кремът не се продава в аптеки и дрогерии, а само от дистрибутор на фирмата.

# 52
  • Мнения: 0
30 и няколко дена ползвам катранен сапун,още на 3-ти ден почуствах облекчение на кожата на лицето,при мен зачервяването беше много малко!Но на кожата на косата имаше ефект докато не порасна над 3-4 см. и пак люспи и лек сърбеж този път! КОЛКОТО ПО КЪСА КОСАТА ТОЛКОВА ПО- ДОБРЕ!Кафета не повече от 2 на ден,не пуша,рядко пия бира или друго,спортна натура съм бягам,тренирам,колело карам с километри,до работа ходя пеш по 7 км отиване/връщане,весел човек съм НА КАКВА ОСНОВА СЕ ДЪЛЖИ ПРИ МЕН ПО ДЯВОЛИТЕ!! Thinking

# 53
# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Здравейте, и ние се борим с тази упорита гадост. Сина ми е на 17 и има себореен дерматит от близо 2 години, де факто откакто влезе в пубертета и започнаха хормоналните промени. След като пробвахме с козметичните серии против пърхут, и нямаше ефект, отидохме на дерматолог. Сега ползва шампоан Алгопикс, а 1 или 2 пъти седмично и Алпикорт солуцио. Понеже някой по-горе питаше за нещо против косопад - това последното е точно такова. Съдържа и малка доза кортикостероид, но засега не сме намерили алтернатива, а и лекаря ме увери, че при такова прилагане (1-2 пъти седмично) не носи риск. При сина също има генна предразположеност, и баща му и вуйчо му са с подобни проблеми. Лятото му миех косата със слънчева вода - стоплена на слънце, и макар че в началото го правехме просто за кеф, установихме, че има ефект. Пробвали сме да минем на бебешки шампоан, бяхме взели Бочко, но след него настана някакъв ужас от люспи и пърхут Sad
А когато има много люспи, за почистването им мажем съвсем просто олио... постоява 1-2 часа да омекоти люспите, и после се мие. Косата я поддържаме много къса, с машинка, но не и бръсната. Успокояваха ме, че това се израства, но като гледам таткото и вуйчото... май не е точно така. Сега мисля да пробваме хомеопатия, даже и да не помогне поне няма да навреди...

# 55
  • Мнения: 429
Здравейте! Да споделя и моя опит в борбата с тази гадост. След всички дерматолози, скъпи кремове и хомеопатия, накрая това чудо по лицето ми така се обостри, че не излизах никъде, да не говорим за сърбежа по лицето, червенината и люспите.
Оправих се с бабешки лекове - първо със запарка от смрадлика почиствах люспите, след това мажех с мас + сяра (за пиене от аптеката). За седмица всичко затихна. Открих и страхотен крем - български - eudermol 8 -мажа се с него всеки ден - когато се сетя, или почувствам кожата си суха.

Не съм се излекувала, но поне поддържам кожата си що - годе здрава.

# 56
  • Мнения: 123



Не съм се излекувала, но поне поддържам кожата си що - годе здрава
.




За съжаление, от това излекуване доколкото знам май няма. Един от лекарите, при които съм ходил дори не го определи като заболяване, а като състояние (дали това е така не знам). В смисъл, тъй като става въпрос за увреждане на жлеза (мастната - за мазната себорея), човекът ми каза, че колкото по-добре се чувства жлезата, толкова по-добре и по-затихнали са симптомите - люспи и т.н. И тук дойде въпроса как аджаба това да стане??? Е труден, а и доста субективен въпрос, на който конкретен (а дори и относителен) отговор не получих. Както и да е. За момента най-правилната "тактика" според мен е да се наблюдава, кое как влияе върху проблема за да се "върви в правилната посока". И тук не говоря само за медикаменти, мазила и т.н., ами и за някои други фактори, които влияят върху проблема - слънце, температура (е на външната трудно можем да влияем, но поне на стайната), дължина на косата (за проблемите на скалпа) и т.н. Или с други думи, според мен, за постигане на по-добри резултати при туширането на симптомите, трябва комплексен подход от употребата на цярове и съобразяване на индивидуалните потребности на организма.

# 57
  • Мнения: 2
И аз смятам, че смрадликата помага, може и като извлек в зехтин или мас. Освен това намерих един интересен сайт със съвети за себореята и розацеята, които нерядко вървят заедно. Shocked


Здравейте! Да споделя и моя опит в борбата с тази гадост. След всички дерматолози, скъпи кремове и хомеопатия, накрая това чудо по лицето ми така се обостри, че не излизах никъде, да не говорим за сърбежа по лицето, червенината и люспите.
Оправих се с бабешки лекове - първо със запарка от смрадлика почиствах люспите, след това мажех с мас + сяра (за пиене от аптеката). За седмица всичко затихна. Открих и страхотен крем - български - eudermol 8 -мажа се с него всеки ден - когато се сетя, или почувствам кожата си суха.

Не съм се излекувала, но поне поддържам кожата си що - годе здрава.


# 58
  • Мнения: 2
Забравих да напиша какво имам в предвид. Може да е полезно на някого: zakojata.info


И аз смятам, че смрадликата помага, може и като извлек в зехтин или мас. Освен това намерих един интересен сайт със съвети за себореята и розацеята, които нерядко вървят заедно. Shocked


Здравейте! Да споделя и моя опит в борбата с тази гадост. След всички дерматолози, скъпи кремове и хомеопатия, накрая това чудо по лицето ми така се обостри, че не излизах никъде, да не говорим за сърбежа по лицето, червенината и люспите.
Оправих се с бабешки лекове - първо със запарка от смрадлика почиствах люспите, след това мажех с мас + сяра (за пиене от аптеката). За седмица всичко затихна. Открих и страхотен крем - български - eudermol 8 -мажа се с него всеки ден - когато се сетя, или почувствам кожата си суха.

Не съм се излекувала, но поне поддържам кожата си що - годе здрава.


# 59
  • Мнения: 245
На мъжа ми му помогна хомеопатично лечение при класически хомеопат-т.е индивидуализирано за него. Имаше също като теб по лицето и скалпа, свега вече от няколко години е намалял на 95% и само рядко се повява по малко, като изобщо не ползва никакви кремове, мазила, специални шапомани и т.н. В началото на хомеопатичното лечение имаше едно влошаване, в което ходи обринат няколко месеца и после всичко изчезна и премина. Моят съвет е да си намериш добър класически хомеопат и да идеш да се лекуваш. С кремове и подобни нищо не става, важни са причините и премахването им. Също ще и помогне ако спреш да се ядеш млечни продукти и месо, т.е минеш изцяло на растителна храна, но знам, че за много хора това е трудно. Peace

# 60
  • Мнения: 0
Здравейте. Страдам от това заболяване вече 4 години. Уча медицинска химия (каква ирония). Прочел съм стотици статии/научни трудове, както и форуми от английски предимно и съм тествал почти всичко, което се препоръчва за това състояние.
Последните 2 години успявам да го контролирам 99%, казвам 99 защото това не е болест, а състояние, което ако не се поддържа се появява на 100% отново (честито на другите късметлии).
Ще се опитам кратко и ясно да обясня и ще посоча доказани лечения.
1. Причини Себореята е причинена от гъбичката Malssezia. Това е гъбичка налице при всеки един от нас на кожата, която се храни с отделения серум от "богатите" мастни жлези разположени именно в областта на скалпа, страниците на носа, брадата, гърдите и др. места. Причината тя да се разпространява причинявайки сърбеж, лющене и косметичните дефекти е, че липсват други бактерии които контролират гъбата причинител и тя спокойно се разраства. Това е и причината себорейния дерматит да не е заразен, гъбата я има при всички хора, пак повтарям разликата е в липсата или нарушени функции на така наречените "полезни" бактерии. Като доказателсто по мои наблюдения (и не само) след антибиотици себорея се обостря изключително. Широкоспектърните антибиотици убиват всички бактерии в организма, разбира се са живото спасяващи при някои бактериални инфекции ( и моят съвет към всеки е да ги приема само при такива случаи!). Обикновенно полезните бактрерии са концентрирани в стомаха и червата, те се борят за пространство и храна със други бактерии и гъби и обработват храната като произвеждат витамини. Ако при липса или недостик са налице гъбични инфекции и/или алергии към определени храни. Тези бактерии предимно образуват витамините от Б групите ( B2, B3, B6, B7, B12). Като една от причините за себореен дерматит е именно дефицит на тези витамини. Други основни функции на такива бактерии е да поддържат добрия имунитет, който пак е свързан със себорейния дерматит.
Накрая, но не на последно място е стресът. Това е един от най-силните провокатори на себорейния дерматит.
2. Лечение
Както вече повечето сте се убедили мазилата и локалните средства са временно облекчение с нетраен ефект в повечето случаи. Така е, защото както стана ясно по-горе проблемът се корени отвътре и е необходимо смесено поддържане.
Като стъпка номер едно в контрола на това състояние е приемането на пробиотици. Най-препоръчвани са естествените - млечен или воден кефир, домашно кисело зеле, истинско кисело мляко, може и качествени капсуловани от аптекарската мрежа.
Витамини и минерали - витамините от Б групата са основните, а от минералите цинка е съществен за кожни раздразнения от почти всякакъв тип. Витамини като А Ц и Д и др. също, но при нормална здравословна диета се добавя нужното количество.
Намаляване или тотално спиране на сладкото поне в началото на лечението, тъй като всички гъби най-много обичат въглехидрати като фруктоза и захароза. В това число влизат и газираните напитки, тъй като те са с високо съдържание на захароза. Алкохолът от своя страна вреди на полезните бактерии, а не оказва влияние на гъбите и е добре също да се изключи за известно време. По мои наблюдения (и не само) след прекалена употреба на алкохол и сладко себореята пак се изостря.
На последно място слагам ролята на шампоаните и мазилата, макар и непостоянно те предоставят някакво облекчение като контролират разрастването на гъбата.
От моя опит най-ефективните средства са 1. цинк пиритион (среща се в шампоани и кремове), 2. Органичен ябълков оцет ( прави се смес със вода 30:70 или 50:50 в бутилка със спрей помпа и се пръска под душа като остава на лицето/скалпа за около 1-3 минути и се изплаква с вода), 3. Катранен сапун/шампоан ( за предпочинате боров катран), 4. Сяра и/или селениев сулфид, 5. всякакви натурални или медицински противъгъбични средства по избор и действие.

Общо взето, това е моя опит и опитът на хора успяли да поддържат състоянието под контрол до задаволителни резултати. Надявам се, че съм бил от полза.
успех на всички

# 61
  • Мнения: 0
Може това да помогне, помогна при себорейния дерматит на съпруга ми, кремчета на една фирма за пчелни продукти, нещата им са напълно натурални, без химия, ние сме много доволни, поръчваме вече повече от година http://beemelissa.alle.bg/prices/%D0%BC%D0%B0%D0%B7-%D1%83%D0%BD … 0%B5%D1%80%D1%81/

# 62
  • Мнения: 0
Имам себореен дерматит, който от доста години ме мъчеше. То не бяха скъпи козметични кремчета, хапове, хомеопатия. Като пробвах нещо ново в началото винаги се чувствах добре и след известно време отново същата работа. От доста месеци насам ползвам джинджира алба( със синьо етикетче) и джинджира ... (с оранжево етикетче) два-три дни и всичко изчезва. Лично при мен се появява ако системно започна да похапвам храни съдържащи какао или завишени количества алкохол. Спрямо всичко, което съм използвал преди, джинджирата съм най-доволен.

# 63
  • Мнения: 1 842
Здравейте,

за пръв път пиша във форума, доста пъти съм чел подобни теми но общо взето са от доста време и не знам колко са актуални леченията, които се предлагат...

Та по темата, аз съм мъж на 24 години и имам себореен дерматит, които се изразява в зоната на лицето и скалпа. Пробвал съм хиляди шампоани и мазила, но ефекта е временен в повечето случеи.

За лицето ползвам крем Kelual DS от който мога да кажа, че при постоянна употреба съм доволен. Проблема при мен е че не мога да овладея скалпа. Успокояващ ефект има след като се намажа с elocom maz но е неприятно като цяло и до колкото знам не е хубаво да се ползва постоянно. За шампоани няма да изброявам, не сам доволен от нито един до сега, всичките сякаш изсушават скалпа и се появява пърхот. Сега съм си взел най-обикновен катранен съпун и мисля да пробвам с него по скалпа.

Та главния ми въпрос е ако може да споделите от кое сте имали Вие или Ваш близък най-добър ефект при третиране върху скалпа, защото вече наистина е много дразнещо това образуване на пърхут, зачервяване и сърбеж, да не говорим, че започна и оредяване на косата Sad

Благодаря предварително!!!
Съжалявам ...
Според мен лечение няма, по мои наблюдения или е от липса на витамини най-вече В5 или нещо хормонално. Sad
А може и от емоционални проблеми да го имаш този проблем. Peace

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте,регнах се за да си изкажа и аз мнението.Имам тая гъбичка от повече от 10 години нз от каде се появи но беше абе неща да си припомням.Та първо беше по главата падаше ми коса защото беше адски мн някакъв ужас рани по главата абе...та по главата се излекува от едно в ветеринарните аптеки го има тривитаминол се казва.Забелязах че слънцето не му понася и затова го нагънах с витамин Д .Мазах се с тривитаминола и по лицето и гърдите като по лицето и гърдите имеше ефект само 1вите 2 седмици после по старо му.Та за главата 3витаминол мажеш след като се изкъпеш вечерта и го измиваш на сутринта за да поеме хубаво в кожата.Може да си мажеш главата веднъж седмично и с домашен истински ябълков оцет също помага,а за лицето нз в безисходица сам за него но съм забелязал че колкото по малко внимание му обръщаш толко по добре.Айде от утре почвам някоя от рецептите в форума за лицето и гърдите и ще докладвам айде живи и здрави.

# 65
  • Мнения: 0
След  предния ми коментар в форума се сетих че бях чувал за италиански лекар който лекува рак с сода бикарбонат. Реших да разгледам по обстоино какво как защо .Оказа се че въпросният лекар е доказал че ракът е гъбичка която придобива резистентност към приеманите лекарства за лечението и ,и единственият начин да я победи е да смени средата в която живее.  Гъбичките живеят само в киселинна среда, помислих си пак защо е благоприятна средата в тялото ми за нея.Оказа се че повечето храни които ядем са с киселинен характер което води до повишена киселинност в организма извадих списък на храните с киселинен и алкален характер ,тук ги има http://daoin.com/feeding.php . След което изгледах презентацията на доктор Симончини въпреки че тои излекува напълно хора с последен стадии на рак с сода бикарбонат а хората болни от рак които се лекуват с химиотерапия над 8 милиона годишно по света загиват след химиотерапия решават да обявят въпросния човек за луд и го вкарват в затвора.След като излиза от затвора отново продължава да лекува хората мисля че в момента работи в болница в япония.Ето видео с третирането с сода и как ракът(гъбичката) изчезва след маниполацията https://www.youtube.com/watch?v=hq-pkSH2YaQ  имаше го и на български но са го махнали.
Та на въпроса себореиния дерматит е гъбичка и след наученото реших да я третирам с сода бикарбонат .Една седмица точно мажа засегнатите места по тялото си с полувин чаена лъжичка сода и около супена лъжичка вода разтваря се и с пръст се намазва.Правя го сутрин и вечер като седя така около 2,3 часа измивам се и си мажа един български крем против залющването на кожата Еудермол 8 се казва.
Резултата още след първото намазване с содата спря да ме сърби зачервяването изчезна но кожата продължи да се лющи още 3 дни .Сега след  една седмица вече няма и помен от тази гадна напаст нямам петна не ми се бели кожата направо мн се радвам че се преборих и то с доста елементарен начин.Но не забравяйте че може да се появи пак заради киселинния характер на организмът ни.Така че освен външно трябва да се излекуваме и вътрешно като ядем повече храни с алкален характер и така регулираме нивата на киселинност и създадем неблагоприятна среда за живот на гадната гъбичка Grinning ето още малко информация за лечението на рак с сода бикарбонат
http://www.blitz.bg/article/31667 айде с здраве и се извинявам за правописните и пунктуационните грешки Simple Smile

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте,

 от няколко години страдам от същото, като за щастие успях да го огранича до зоните в страни около носа
чрез намазване с крема на Kelual DS веднага след внимателно почистване на зоните с по-абразивна гъбичка след душ.

В началото имах проблеми и на скалпа, пробвах няколко лекарста/шампоани, вкл на Kelual и Низорал,
докато не попаднах на шампоан на L'Oreal  Selenium S Actif. Ползвам го за измиване на косата 2-3 пъти седмично,
и няма и помен от досадното зачервяване и сърбеж.

Не съм сигурен дали може да се открие в БГ (моя пристига от Испания), продава се по магазининната мрежа, не аптеки.

Успех!

# 67
  • Мнения: 9 991
Здраве имат шампоан за себорея , при сериозни проблеми . Ако е само пърхота пробвай с Евтерпа.Иначе това май не е заболяване ,а си се ражда човек така. На мен са ми поставяли диагноза себорееста кожа , но пърхот нямам, като ми се е появявал с Евтерпа го оправям.

smm87 и MCfaraona, чудесна информация , мерси   bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 01:41 от adelinda

# 68
  • Мнения: 0
Имам го това чудо от тийнеджърска възраст.
Всичките тия прескъпи кремчета, шампоани и глупости не ми свършиха никаква работа. Единствения шампоан, който ми помага е обикновен БГ катранен шампоан, който се намира за 2.50 по аптеките. Явно обаче гъбата е упорита, защото и с него свиква и го "преодолява".
Тъй като както споменах имам себорея от доста отдавна и съм си я опознал добре  Laughing. Мога да кажа, че аз съм намерил лечението за себе си.
Първо спри да мислиш за нея. Колкото повече мислиш, толкова повече ще те мъчи. Ако те засърби главата, просто я игнорирай и не се чеши  newsm78. Ама това съвсем сериозно!
Гледай да избягваш стреса, защото тя се активизира много в стресова ситуация.
Има и още един вариант, но той изисква доста финанси. Ако все пак разполагаш с тях, то гледай да пътувъш по море. Морето лекува всичко, а ако има и слънце, то себореята няма шанс Simple Smile
Някой по-рано беше споменал и обръсването гола глава. Това също има ефект.
Иначе цял живот трябва да сменяш всичките възможни кремове за да "лъжеш" гъбата.
Успех!

# 69
  • Мнения: 11
Някакси се чувствам длъжна да споделя за моето лечение на себорейния дерматит, тай като след дългогодишно лутане по доктори - мнения, на хора, споделени в интернет ми помогнаха да се излекувам.

Моят дерматит беше разположен върху лицето - изключително неприятно.
Излекувах го с Zinerit - в рамките на три седмици изчецна, но продължих да го третирам до 1 месец. Zinerit открих след дълго търсене в интернет на причинителя на болестта, и намерих споделени мнения на хора, на които им е помогнало. Лекарите в моя случай - препоръчваха кортикостероидни кремове, които впоследствие се оказваха безполезни.
След първите дни се получава едно люспене на засегнатите участъци и после напълно изчезва. Преди нанасяне - кожата се измива и подсушава. Представлява безцветна течност и съдържа антибиотика еритромицин и цинк. Трябва да се обхванат всички засегнати участъци на кожата, и да се премахне бактерията - причинител. Ако остане нетретиран участък - отново ще се появи.
Много се надавам да ви помогне! Иначе е безвредно, поне така пише в листовката, включителон и при бременност.

# 70
  • Мнения: 11
Да добавя нещо, за което следва да се внимава.
Себорейният дерматит е част от групата автоимунни заболявания и намеква за автоимунни патологии, които може да не са разкрити досега. Самата предразположеост на човешкия организъм към това заболяване означава, че има повишена продукция на мастен секрет, където вирее бактерията - причинител. В смисъл, възможно е тази продукция да се дължи на автоимунно заболяване, какъвто е и моят случай (витилиго и хашимото).
Така че трябва да се скринира периодично за автоимунни заболявания, неразкрити досега.

# 71
  • Мнения: 9 991
Има и мазна и суха себорея , ако твоята е мазна моята е суха , което не значи ,че и трябва мазнина на бактерията да живее. Отраснала съм на морето , а от години живея в "провинцията " не мога да направя разлика дали се влияе . Принципно моята дерматоложка каза, че от слънцето кожните проблеми затихват, но не се лекуват, капсулират се в кожата и акне и  подобни , есента с двойна сила се връщат. При проблемна кожа винаги с висок фактор се излиза. С кортизонови продукти , не се мажете, дори и лекар да ви го е предписал , а ако ви го е предписал си сменете дерматолога.

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте ,
от 15 години  имам мазна себорея ,пробвал съм много  кремове и шампоани  , себорал форте  много ми помагаше , но от  две  години ползвам алзеда  с лайка против пърхут  , гел който много бързо попива и не си личи  че си се мазал с нещо , по принцип го дават за  косата , но аз си мажа и лицето и гърдите , когато  се появят червените петна .  При мен подейства  много  бързо  , за една седмица  ми изчисти всичко и после  един два пъти в месеца за поддържане , косата ми е къса и с една опаковка карам по два месеца .Ще се радвам ако съм бил полезен на някой .

# 73
  • Мнения: 7
При мен за 1 година помогна сапуна от коприва за 60 стотинки. 1 година нямах никакъв проблем,но явно кожата свикна с него и последната 1 седмица положението е много зле. Днес се мих със сапун прополи от същата серия сапуни. На него пише,че е подходящ при пърхот и раздразнена кожа. За сега има голямо успокоение ,ще видим нататък. (Забравих да отбележа ,че при мен проблема е само скалпа).

# 74
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Може ли да кажеш на коя марка е тоя сапун с коприва или поне снимка  Hug

# 75
  • Мнения: 7
За сапуна от коприва:. Пише: Производител: Ния Милва Еоод Хасково.
Имат голям избор,при мен например катраненият сапун не помогна,предполагам че не на всеки дайства,но поне не е скъпо да се опита.
Намерих линк с техните сапуни,там го има и този с коприва.

http://nia-milva.shopmania.biz/catalog/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA% … %D0%BD%D0%B8-7382

Аз си го купих в магазина за лев на пазар ситняково преди доста време.
Някои аптеки също ги продават.

 За сега и другият сапун с прополис, който почнах да ползвам има ефект, но също много съм ограничила готовите,пакетирани храни както сладки,така и солени и предполагам и това е от значение. Позволявам си само по 1 шоколад на седмица и то с какаово масло а не с хидрогенирано растително. Избягвам и тестените изделия.

Надявам се да съм ви била полезна. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 37
Приятелят ми има същия проблем. Пробвал е много неща докато открие точно за него лекарство. И те са

Бетаметазон/Гентамицин маз за лице. Само вечер го нанся. защото е мазно.

За коса - Давинес шампоан за себорея. Мирише на лекарство, но той не мие, целта му лечебна . Маже се с него. Стои 5 минути излаква. Така прави 2 седмци, после почива и пак. И косопада спря.

# 77
  • Мнения: 1
Здравейте, реших да споделя малко опит, аз съм мъж на 21 и имам това заболяване от около 2 години, казаха ми, че най - вероятно се е отключило поради употребата на алкохол. Заболяването обхваща скалпа ми и участъците около носа ми - мазна себорея. За скалпа използвам шампоан Celual DS, има чудотворен ефект. За лицето ефект до сега имаше на Bioderma Sensibio DS, препоръчвам го най-искрено, но от около 1 седмица спря да дава резултати, предполагам, че гъбичката му е свикнала, та сега ще пробвам някакви други схеми. Не използвайте кортикостероиди в никакъв случай. Ефекта ще е временен, след това проблема ще се засили. Надявам се да съм бил полезен. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 62
Храната - това е единственото дългосрочно лечение Wink. Ние сме това което ядем.

Общи условия

Активация на акаунт