БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 97

  • 117 183
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 209
zhak, не мога да откъсна очи от пейзажа..  bouquet  bouquet сияние, невероятно красиво е ... за съжаление почти нямам време да шия и много ми е нервно по въпроса, обаче...какво да се прави..децата стават в 6 сутринта  Shocked, по време на обедния сън отмятам домашната работа и вечер тотално не съм на фокус... Поне да довърша картичката за другарчето от играта, че срока изтича.. Комплименти за всички шиещи, аз ще плакна очи и кротко ще скърцам със зъби...

# 676
  • София
  • Мнения: 630
Сияние много е красив   bouquet поздравления!
Много ги харесвам тези натюрморти, но нещо ми ги няма допълнителните ръце  #2gunfire за да ушия всичко което искам.

Zhak уникална е воденицата  Hug
Останах безмълвна и възхитена - много е красива!   bouquet

И аз като Бачийска се  ошашавих  smile3556 Бива ли така - от кревата за иглата.
Рано сутрин човек се чуди - спи ли още, сънува ли тези красоти  smile3525

# 677
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         Бяло цвете, съжалявам, че отговарям едва сега, но имаше повреда с интернета няколко дни.Благодаря за предложението да ми изпратиш панамата, много си мила!Аз купих от Хоби крафт подобна немска, но малко отива към кремаво.Двойно по-скъпа и по-твърда (ръцете са ми в рани от контура), но здраве да е.
 Рамката направена от мъжа ти е страхотна.Моят мъж също е бил дърводелец в Англия преди години и май ще питаме за съвети половинката ти как се правят рамки.Не на всички ми харесва да има паспарту, но тук така и не видях къде рамкират гоблени.

  Zhak, малко е да ти кажа браво и за скоростта на шиене и за получената картина!

 Не знам защо, но когато искам някой гоблен и не го купя веднага му се насищам само с гледане.Толкова се вживявам в него и толкова често го гледам, че се усещам в един момент колко ми е омръзнал само с гледането.Така мислех и за воденицата, но сега като я видях пак ме плени.

# 678
  • Мнения: 265
zhak поздравления за воденицата - за скороста, с която шиеш и  за умението ти да заменяш цветове така, че накрая да се получи нещо уникално  smile3521. Оставам без думи, като я видя smile3501

Относно Портофино, обаче имам много думи  Mr. Green, понеже аз също си го поръчах, но.......като гледам резултата  smile3516 определено няма да го шия така. Не ми харесва това, което се получава - сиво и мрачно Weary.
 Лично за себе си стигам до извода, че гоблените на Криф не са сполучливи. Това е мое мнение и не ангажирам никого с него  Peace
Позволявам си да вмъкна твоята снимка за сравнение.

Къде е пъстрата картинка от сайта....? smile3515


Последна редакция: чт, 28 юни 2012, 14:32 от didida

# 679
  • Мнения: 125
      Здравейте момичета,наскоро помогнахте с идеи за "шапчици! с ягодки,бяха много сладки.
Трябва ми помощ с идеи за някакви такива "шапки",но за подправки-за кухнята.Приемам всякакви идеи и мотивчета.Трябва ми за подарък за нов дом на младо семейство-различна големина буркани,украсени по някакъв начин,но да не е декупаж.Търсих в осинка,но явно не знам къде да търся!
     Благодаря ви!

# 680
  • Мнения: 643


Бубка , виж тук дали ще харесаш нещо :

http://mosca.gallery.ru/


# 681
  • Мнения: 352

zhak, както казва една моя близка - ПРЕВЪЗКОШНО Е!!!   bouquet

...Бяло цвете, то и моите Коне на водопой си стоят така. Та викам -  що не се комбинираме с Реа и да позанимаем твоят благоверен - така и така е набрал инерция и да ни направи рамки и за нашите.
ba4iiska, тъй като се намираме извън България, ми се струва че няма смисъл да ви се оскъпяват толкова рамките. Самите материали на нас ни излязоха  около 17 паунда, което е около 40 лева - дървен материал, плоскост за гърба и съвсем обикновено стъкло. Отделно е изпращането на гоблена до тук - препоръчано, и накрая дори не съм сигурна как бихме ги изпратили обратно, така че, да останат здрави. Иначе труда си, той казва, че би го дарил с най-голямо удоволствие! Приятно му стана дори!   Whistling Blush И въпреки всичко, ако държиш на истински уникат - заповядай, при описаните от мен условия!  Hug

        Бяло цвете, съжалявам, че отговарям едва сега, но имаше повреда с интернета няколко дни.Благодаря за предложението да ми изпратиш панамата, много си мила!Аз купих от Хоби крафт подобна немска, но малко отива към кремаво.Двойно по-скъпа и по-твърда (ръцете са ми в рани от контура), но здраве да е.
 Рамката направена от мъжа ти е страхотна.Моят мъж също е бил дърводелец в Англия преди години и май ще питаме за съвети половинката ти как се правят рамки.Не на всички ми харесва да има паспарту, но тук така и не видях къде рамкират гоблени.
...
Биляна, радвам се, че си се справила някак си в срока ти, макар и трудностите.
А мъжът ми доста неща прави наистина и много се радвам, че има желание и в рамките да се специализира. Нямам търпение да шия и да го ангажирам с още!  Mr. Green Относно рамкирането тук - аз давам гоблените в ателие за картини, огледала, правят и бродерии, но е дoста скъпо. Тaм ти си избираш дали да ти слагат паспарту. Аз имам три гоблена без такова и са правени преди няколко години. Знам 2 такива, отделно и в един стъкларско-дърводелски цех ли, как да го кажа, научих наскоро, но не знам как се справят. От вчера съм се надъхала, че ще наблегна на съпружеските услуги още повече!  Laughing Heart Eyes

Последна редакция: чт, 28 юни 2012, 16:19 от Бяло Цвете

# 682
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Zhak,за  воденицата просто нямам думи! Прелест, така те грабва и не можеш да откъснеш очи... Heart Eyes

Аз тихо и кротко си боцкам бебето и вече му се вижда края, скоро ще покажа финалния етап.

teddybearm, рамкираните ти гобленчета са се получили много добре, ще споделиш ли къде ги носиш за рамка?  bouquet

# 683
  • Мнения: 0
благодаpя на всички които хаpесвате моята мелница  newsm51
 шита е на кpъсче на аида 16
за двете фиpми Лука и Кpиф вече доста говоpих и затова който има очи да гледа и си пpави сам изводите лично аз ще шия с удоволствие Лука и щом един голен с pазмеp 57 на 36 го уших за 100 дни това показва че е добpе напpавена схемата не си губиш вpемето и хабиш неpвите с безмислени единични бодчета  каквито има в изобилие пpи кpиф да не говоpим за цветовете   bouquet

# 684
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
Момичета имам един въпрос - оригиналните Риолис перат ли се или само се гладят, защото на упътването пише - изглади от обратната страна, но за пране не се споменава? Никога досега не съм шила оригинал и тези конци, които повече ми приличат на прежда,не знам какво ще им се случи при пране.

# 685
  • Мнения: 643


Извинявам се , Жак , много ти е хубав гоблена , ама защо говориш само за Криф и Лука , толкова много други фирми има по света  Joy Joy

# 686
  • Мнения: 572
Жак, браво за воденицата- прекрасна е.
Аз завърших и последната шапчица- този път е за бурканче мед:

     Здравейте момичета,наскоро помогнахте с идеи за "шапчици! с ягодки,бяха много сладки.
Трябва ми помощ с идеи за някакви такива "шапки",но за подправки-за кухнята.Приемам всякакви идеи и мотивчета.Трябва ми за подарък за нов дом на младо семейство-различна големина буркани,украсени по някакъв начин,но да не е декупаж.Търсих в осинка,но явно не знам къде да търся!
     Благодаря ви!
Нямам схеми за подправки, но ти предлагам друга идея- молитвата за дома- за подарък за нов дом е добър вариант.

Последна редакция: чт, 28 юни 2012, 18:32 от люска

# 687
  • Мнения: 125
       Благодаря за предложенията.Подаръка по принцип е Пълнолунието,бурканчетата са добавка.Все още очаквам идеи-кухнята е в зелено ,може мотивите да са в жълто,оранжево,ама някак си отпред да се виждат,идеята ми е да са надписи,ама не знам как да ги оформя.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета имам един въпрос - оригиналните Риолис перат ли се или само се гладят, защото на упътването пише - изглади от обратната страна, но за пране не се споменава? Никога досега не съм шила оригинал и тези конци, които повече ми приличат на прежда,не знам какво ще им се случи при пране.

Аз моите вълнени брезички ги прах, абсолютно нищо не им стана  Peace Ако много се притесняваш - изпери ги с препарат за вълна  Hug

# 689
  • Мнения: 7 803


Извинявам се , Жак , много ти е хубав гоблена , ама защо говориш само за Криф и Лука , толкова много други фирми има по света  Joy Joy
взе ми думите изпод пръстите  Laughing в крайна сметка никой никого на сила не кара да пазарува. тя и милена стил си има бая враго, но и доста почитатели и бизнеса им върви. така че всеки да си преценява какво, откъде и как  Peace

Общи условия

Активация на акаунт