Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 936
  • 759
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 200
F.a.t.e., тези дни е годишното преизчисление на обезщетенията за 2011 г. и за това чак на 05.06. ще ти изплатят парите.

# 2
  • Мнения: 2 802
F.a.t.e., тези дни е годишното преизчисление на обезщетенията за 2011 г. и за това чак на 05.06. ще ти изплатят парите.

Ясно ... благодаря много  Hug

# 3
  • Мнения: 2 200
виждам че ви е забавно ,това че вие нямате проблем с нои не ви дава основание да плюете по всеки решил да  обиди горките работливи и всеотдайни служители на НОИ.Не знам дали някоя неграмотна патица ме е разпознала мен но мисля ,че не е нормално на въпроса ми ''някой знае ли къде е този болничен и кога ще пристигне ?'' да ми се отговаря ''ами не мога да ви отговоря'' Проверете след 1 семица.Що за куриерски услуги ползват тея хора ,пощенски гълъб вероятно... А това че приемат по 4000 болнични на ден не  им дава основание да претупват нещата.Да , не твърдя че съм наясно ,но мисля че служителите са толкова наясно колкото и аз

jasmina_mira, забавно ми е не за това, че имаш проблеми с изплащането на болничния, а че гледаш едностранно на нещата и плюеш не точно където трябва. Ако си недоволна от работата на НОИ си пишеш жалба и те ти отговарят. В твоя случай обаче си е виновна счетоводителката. Не може да си измие ръцете с репликата: "Казаха, че всичко е наред!". Според теб на приема трябва да има гадателка, която да познава имаш или нямаш стаж, имаш или нямаш право на обезщетение. Това са неща, които се проверяват в последствие, когато минат през няколко бази данни.
Относно куриерската служба няма как от НОИ да кажат къде е писмото в момента. Те имат информация кога са го изпратили. А куриерската служба ако използва пощенски гълъби пред пенсия, защото им плаща по-малко, НОИ не носят отговорност. Поискай телефон на куриерите и се разправяй с тях.
Да, вярно е също така, че и в НОИ има хора, които допускат грешки, както във всяка една работа, където работят хора.

# 4
  • София
  • Мнения: 795
По моя случай...проверих с фирмата до къде е стигнал болничния..оказа се до счетоводството и утре ще ходи в НОИ. Това за болничния с период 26 април - 2 юни..а вчера се оказа, че ще получа нов 30 дневен болничен и така..пари към края на юни.. ще станат два месеца..

Междудругото, заплатата ми е актуализирана, въпреки болничния...и че нямам изработен ден през май. Незнайно как съм взела и няколко лева заплата за май...

Така, че всичко си зависи от работодателя и спецификата на работа Simple Smile

# 5
  • Мнения: 8 242
F.a.t.e., тези дни е годишното преизчисление на обезщетенията за 2011 г. и за това чак на 05.06. ще ти изплатят парите.

Ясно ... благодаря много  Hug
И на мен туй ми го пише още от миналата седмица (случйно проверих и бях приятно изненадана  Crazy)

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 242
F.a.t.e., тези дни е годишното преизчисление на обезщетенията за 2011 г. и за това чак на 05.06. ще ти изплатят парите.

Ясно ... благодаря много  Hug
И на мен туй ми го пише още от миналата седмица (случйно проверих и бях приятно изненадана  Crazy)
 На моята справка също пишеше,че болничния ще бъде изплатен на 5.06. ,но тази сутрин като проверих-няма нищо.Нито сума,нито дата.Защо така става,незнам.Болничния ми е от 29 април до 13 юни.А преди ден всичко беше изчислено,и беше на страницата.Не знам какво става вече с техните системи.

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 09:42 от elmi73

# 7
  • Мнения: 2 802
На моята справка също пишеше,че болничния ще бъде изплатен на 5.06. ,но тази сутрин като проверих-няма нищо.Нито сума,нито дата.Защо така става,незнам.Болничния ми е от 29 април до 13 май.А преди ден всичко беше изчислено,и беше на страницата.Не знам какво става вече с техните системи.

Верно  Shocked Току що си погледнах и аз справката. Нама никаква дата /а вчера пишеше 5-ти/ и на Изплатени, където вчера беше обработен и пишеше Изплатен ... днес пише"По случая са започнали плащания". Става явно нещо.  Thinking

# 8
  • Мнения: 44
На моята справка също пишеше,че болничния ще бъде изплатен на 5.06. ,но тази сутрин като проверих-няма нищо.Нито сума,нито дата.Защо така става,незнам.Болничния ми е от 29 април до 13 май.А преди ден всичко беше изчислено,и беше на страницата.Не знам какво става вече с техните системи.

Верно  Shocked Току що си погледнах и аз справката. Нама никаква дата /а вчера пишеше 5-ти/ и на Изплатени, където вчера беше обработен и пишеше Изплатен ... днес пише"По случая са започнали плащания". Става явно нещо.  Thinking

Присъединявам се към вашата група. Моят болничен е от 26.04 до 15.05. Подаден е от фирмата началото на май - някъде към 6-7 число. И аз вчера гледах в системата. Пишеше планиран превод за 05.06 и колко е сумата. Днес тази информация липсва.    newsm78

# 9
  • Мнения: 8 242
Дата ще излезе когато фирмта плати осигуровките Simple Smile Споко Simple Smile Явно са ги планирали, ама са пропуснали да ги скрият Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7
Присъединявам се и аз към вашата група.
Дата ще излезе когато фирмта плати осигуровките Simple Smile Споко Simple Smile Явно са ги планирали, ама са пропуснали да ги скрият Simple Smile
нали осигуровките се плащат до 10-то число. а и ако не греша обещетенията нямат нищо общо с платените осигуровки,защото може работодателя да ги забави до 3 месеца.но не съм 100 % сигурна в това.

# 11
  • Мнения: 2 200
Дата ще излезе когато фирмта плати осигуровките Simple Smile Споко Simple Smile Явно са ги планирали, ама са пропуснали да ги скрият Simple Smile
Не е така. Дата на изплащане, която излиза в справката за изплатени обезщетения няма нищо общо с изплащане на осигуровките.
Вероятно с годишното преизчисление има и промяна в информацията, която излиза в справките. Това, че в момента няма дата не значи, че няма да се изплатят на 05.06. изчакайте да видите дали утре няма да се появи пак датата.

# 12
  • Мнения: 513
Уф, и информацията за моя болничен е изчезнала. Така се притесних, добре, че прочетох тук какво се случва. Дано утре пак да се появи, че да ми е спокойно. Иначе съм сигурна, че болничният ми е наред, защото включва и част от предишния месец, а той си ми е изплатен на време. Осигуровките са внесени на 23.05, в това съм сигурна, пишеше, че болничният ми е сметнат и изплатен на 05.06, а сега на страницата на НОИ няма нищо. Не смеех да се обадя и да питам, защото са си в срок все пак.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 242
Наистина промяната идва от годишното преизчисляване.Затова се е виждала и справката с по-предна дата т.е. 5 юни.Но датата на изплащане на болничния си остава същата.Така ми обясниха от нои. WinkСамо незнам ако ведомоста им е на 5 ти юни ,тогава ли ще имаме превод, примерно следобяд,или в четвъртък Thinking

# 14
  • Мнения: 513
Ами аз ползвам болнични от средата на март и винаги на датата на ведомостта на НОИ паричките ми са по сметката. Дано и този път да е така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт