Тест за бременност "Престо"?

  • 106 284
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, момичета!
Бих искала да си поговорим и да споделите мнения за тестовете за бременност "Престо". Имам съмнения за бременност, макар да беше след края на менструацията ми, днес е 9ти ден след половия акт, а тези ги дават за диагностициране на ранна бременност.
Какво ще кажете Вие? Има ли значение според Вас кога ще го направя - тази вечер или със сутрешна урина?
Вече нямам търпение.... Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 052
Най-добре го направи с първата сутришна урина. Но според мен не може да се вярва на резултата преди закъснението.

# 2
  • Мнения: 646
Тестовете за бременност се правят с 1-ва сутрешна урина а не вечер.Ранните тестове за бременност мисля, че се правеха няколко дена преди М, единият и вторият при закъснение.Просто прочети на кутийката какво пише и тогава си направи тестовете.


Но според мен не може да се вярва на резултата преди закъснението.

+1  Peace

# 3
  • Мнения: 806
До колкото разбирам са минали 10-12 дни от края на М?
Не можеш изобщо да имаш съмнения още за бременност.  Изчакай си М и тогава.  Бих те посъветвала да прочетеш в други бебе-правещи теми в форума защото това са неща които няма как да знаеш ако не си го преминала или чела по темата.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 258

Кръвен тест - 11 дни след доказано Ову;

тестове с урина- 12-13 ден.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 153

Кръвен тест - 11 дни след доказано Ову;

тестове с урина- 12-13 ден.  Peace


Най- рано на 12, 13 ден  Peace Иначе кръвния е най- коректен!

# 6
  • Мнения: 133
Ползвала съм Престо. 7 дни преди датата на М отчете абсолютно отрицателен. В деня на М Sure Check отчете +. Още малко потърпи Simple Smile

# 7
  • Мнения: 48
Прави сте, че от закъснението на М и кръвния, по-сигурно няма! Simple Smile
Те нали са в кутийка по два - вечерта взех единия, направих го и не отчете никакъв резултат, нито една черта /много му се ядосах/, после вторият беше отрицателен! Попрочетох конкретно за тези тестове "Престо" и 90% от мненията за тях са в отрицателна насока. Simple Smile Освен да чакам май нищо друго не ми остава, иначе днес ми е 19-ти ден след първия ден от цикъла и 16 или 12 ден след половия акт. Simple Smile
Аз честно казано не вярвам да съм забременяла, тъй като тогава бях 8-ми ден на цикъл, но както казват - невъзможни неща! Стискайте палци! Simple Smile Аз Ви благодаря за отговорите! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 211
На мен точно този тест ми отчете бледа втора черта на 7-ми ден след овулация, т.е. около 7 дни преди закъснението. На първия ден след закъснението направих и един Шуър чек, на който се появи дебела втора линийка. Още си пазя всичките  newsm03

# 9
  • Мнения: 2 153
Аз съм виждала много изпарителни черти на ПРЕСТО и съм се заблуждавала не един път. Шуър чек ми допада повече...поне не се виждат изпарителните линии.

# 10
  • Мнения: 3 946
Аз само веднъж съм си взимала Престо и беше фабрично дефектен. И на двата не се появи дори контролна черта.

# 11
  • Мнения: 48
cherry_dream, точно като в моя случай - първия път изобщо нищо не отчете, вторият - само една черта, сега съм 17-ти ден след половия акт и седмица преди менструация, мисля, че ако си взема Sure check вече би трябвало да отчете. Вие какво ще кажете?

# 12
  • Мнения: 3 946
И аз мисля, че би трябвало да ти отчете. Принципно кога трябва да ти дойде?

# 13
  • Мнения: 48
В последните няколко месеца ми идваше около осми, обаче миналия месец точно преди да ми дойде започнах да пия силни антибиотици заради бъбречна криза и ми дойде чак на 20-ти, та не знам как ще е този месец. Иначе съмненията ми за бременност са от седмия ден след началото на менструацията. Simple Smile За това смятам, че вече трябва да ми отчете ШУЪР ЧЕК-а.

# 14
  • Мнения: 3 946
A засякла ли си дали овулацията ти е била тогава?

# 15
  • Мнения: 48
Овулацията не мисля, че е била тогава, защото с една дума цикълът ми се разбута от тези антибиотици и всичко се обърка. Мисля, че седмица след това попаднах в овулация, защото започна да ми се гади, гърдите да ме болят, да ми се яде много, да не ми се пуши и станах чувствителна към миризми. Понякога по тези признаци усещам овулацията си... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 946
Щом не си била в овулация, според мен е малко вероятно да си  Confused

# 17
  • Мнения: 48
Да, и аз така мисля, но чета и слушам най-различни мнения и коментари относно забременяването, за това ме човърка любопитството! Благодаря ти за съдействието! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 133
Най-добре изчакай още седмица. Тогава резултатът от теста ти ще е най-достоверен. Иначе толкова рано по симптоми е трудно да се определи дали си или не си. И аз бях в чуденка доста време докато изчакам датата на цикъла. Успех и да кажеш резултата!

# 19
  • Мнения: 48
Благодаря Ви, момичета! Задължително ще докладвам следващата седмица! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен!Днес е деветия ден от половия акт и си направих тест "Престо"...Излезе  EFN   Sad .Има доста време до очакваната менструация,но просто нямах търпение.Какво мислите момичета?Дали мога да се доверя на резултата или да изчакам още и да направя друг?

# 21
  • Мнения: 2 211
Каквото и да направиш, докато не ти закъснее поне един ден и не ти отчете положителен тест, няма как да разбереш дали си бременна. На мен Престо ми отчете бременност на 7 ден след овулация, но имам мами, при които е бил отрицателен, а всъщност са били бременни.

Толкова рано, най-добре кръвен тест според мен!

Пожелавам ти едно мазно ЧХГ и резултат след девет месеца!

# 22
  • Мнения: 24
Не съм бременна.Направих си тест Шуър Чек 14 дена след половия акт и...Излезе отрицателен. Sad

# 23
  • Мнения: 3 695
това за 7-ят ден след ову е чист рекламен трик

# 24
  • Мнения: 2 211
това за 7-ят ден след ову е чист рекламен трик

Не мисля така. На мен ми отчете на 7-ми ден след овулация положителен, ей ме на - 33 седмица бременна съм. Още си го пазя тестчето!

# 25
  • Мнения: 24
Както Ви казах си направих тест 14 дена след половия акт и беше отрицателен...Обаче не знам какво става.Днес трябва да ми дойде,дори имам предменструални болки,но не ми идва.Имам само едно бяло-жълто течение.Какво може да означава това...  Sad

# 26
  • Мнения: 3 695
това за 7-ят ден след ову е чист рекламен трик

Не мисля така. На мен ми отчете на 7-ми ден след овулация положителен, ей ме на - 33 седмица бременна съм. Още си го пазя тестчето!
явно при всеки е различно, аз направих на 7-ден след ову и беше отрицателен, а после се оказах бременна

# 27
  • Мнения: 39 321
Охооо, Неземна, новини ли имаш  newsm78

# 28
  • Мнения: 3 695
Охооо, Неземна, новини ли имаш  newsm78
за съжаление не, говоря от стари опити  Grinning

# 29
  • Мнения: 39 321
 Crossing Arms Жалко. Докъде докара инсетата ?

# 30
  • Мнения: 75
И Аз нямам вяра на Престо, ако се търси тест за ранна бременност, то тогава по-добре Clear test... А Sure Check най-добре в деня, в който се очаква М. Има жени, при които тестовете отчитат и преди закъснение, но това зависи само от нивата на хормона. При жени с по-ниски нива на хормона няма да отчете преди закъснението, а при други - обратно, ще отчете. Затова и производителите на Sure Chesk казват, че отчита 99 % в деня на закъснението, когато се очаква нивото на хормона да се е повишило. А има и жени, с ниски нива на хормони, при които и Sure Check може да отчете отрицателен резултат в деня на М., а да са бременни...

# 31
  • Мнения: 4 965
А има и жени, на които с дни след закъснението не им отчита.
При бременността с близначките ми отчете едва 5-тия или 6-тия тест и то поне седмица след закъснението. Хем се предполага, че при 2 бебета нивото на ЧГХ е доста високо.

# 32
  • Мнения: 5
Ами аз само мога да пожелая на всички които са в очакване успех и да се похвалят скоро EFP

# 33
  • Мнения: 75
Дай Боже на всеки това щастие! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 34
  • Мнения: 7
Направих тест "Престо" 4 дни преди М и веднага се появи ясна втора черта. Утре трябва да НЕ ми дойде, след няколко дни ще повторя теста  Praynig При първата ми бременност "Престо" беше отрицателен 3-4 дни преди датата на М, показа бледа втора черта в деня на М. Всичко опира до нивото на хормона. Стискам палци на всички бебеправещи.  Peace

# 35
  • Мнения: 223
не познавам този тест, може и да съм малко старомодна, но смятам, че  всички работещи активно за бебе трябва да се доверяват само на стабилни лабораторни изследвания-по точно бета ЧХГ и то двукратно през 2-3 дни

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 Stop Не знам какво му е "ранното" на Престо-то, при положение, че е със същата чувствителност към ЧХГ като повечето уринни тестове. Ако не се лъжа, беше 20 или 25.
Единственото "хубаво" му е, че са два заедно. Иначе аз не съм доволна от въпросната марка.

# 37
  • Мнения: 2 153
Stop Не знам какво му е "ранното" на Престо-то, при положение, че е със същата чувствителност към ЧХГ като повечето уринни тестове. Ако не се лъжа, беше 20 или 25.
Единственото "хубаво" му е, че са два заедно. Иначе аз не съм доволна от въпросната марка.

Все едно аз съм го писала това. Наистина е хунаво, че са два теста, но относно качеството.....Все ми излизат някакви изпарителни черти, които в комбинация с ранното правене...можете да си представите какъв смут внасят...

# 38
  • София
  • Мнения: 10 698
Аз пък бях доволна от Престо. Но със сегашната бременност освен кръвния,ползвах от e-bay тестове,с много по-висока чувствителност от Престо.

# 39
  • Мнения: 22
Здравейте, искам да ви попитам между шуърчек и престо на кой вярвате повече. Имам закъснение от 1 ден, направих си тест шуърчек и почти веднага се появи бледа втора черта, повторих с престо и е отрицателен. Ще изчакам още ден два и ще повторя теста, преди да отида на лекар, но се чудя на кой от двата да имам доверие?

# 40
  • София
  • Мнения: 5 258

Като цяло шуърчек са по-добри.
Бих те посъветвала утре да повториш с първа урина с още един шуърчек или обикновена лентичка.  Успех  Peace

# 41
  • Мнения: 22
И днес шуърчек с втора бледа черта. Ще изчакам до петък и ако продължава така ще отида до лекарката ми.  В събота ни е сватбата, та ще е добре да знам. Мерси за отговора.

# 42
  • Мнения: 2 153
И днес шуърчек с втора бледа черта. Ще изчакам до петък и ако продължава така ще отида до лекарката ми.  В събота ни е сватбата, та ще е добре да знам. Мерси за отговора.

Защо не си направиш един кръвен тест. Така ще знаеш със сигурност и няма да се чудиш, че понякога много заблуждават изпарителните черти. Ако не е изпарителна колкото и да е бледа чертата има бременност...Между 15 и 20 лв струва кръвния тест.

# 43
  • Мнения: 22
Мислих го за кръвния, трябва да проверя къде го правят, защото в болницата до нас не правили и ме пратиха в Майчин дом. Веднага се появява втората бледа черта на шуърчек, на престо нищо.

# 44
  • Мнения: 2 153
Мислих го за кръвния, трябва да проверя къде го правят, защото в болницата до нас не правили и ме пратиха в Майчин дом. Веднага се появява втората бледа черта на шуърчек, на престо нищо.

Във всяка лаборатория правят! Късмет!

# 45
  • София
  • Мнения: 5 258

ами 2 теста с положителна черта, аз мога да ти кажа на сватбата да внимаваш с алкохола  Wink Бета- ЧХГ се казва кръвния и в лабораторите правят.. харесай си някоя покрай вас- Кандиларов или Рамус или каквото има  Crazy

# 46
  • Мнения: 22
Направих и кръвен, резултата е     79.81. Гинеколожката каза да почакаме още малко и да го повторя. Мерси за отговорите.

# 47
  • Мнения: 2 153
Направих и кръвен, резултата е     79.81. Гинеколожката каза да почакаме още малко и да го повторя. Мерси за отговорите.
Да, след два дена пак правиш тест и трябва да е пораснала стойността. Честито иии....без алкохол Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 5 258

Утре ново ЧХГ и за 48 часа трябва да се удвоило  Peace

# 49
  • Мнения: 22
Да кажа какво се случва. Втория кръвен беше около 400, според тестовете престо още е много бледа втора черта, а вече съм с 16 дни закъснение. Днес съм на лекар, но ме притеснява,  че имам леко прокървяване и болки в корема.

# 50
  • София
  • Мнения: 10 698
400 на 48-ия час ли?
Успех днес, пиши после.

# 51
  • Мнения: 22
Е прегледа мина, имало е бебе, но уви Sad

# 52
  • Мнения: 2 153
Е прегледа мина, имало е бебе, но уви Sad

Е как така, при стойности под 1000 видяхте ли нещо?!!!

# 53
  • Мнения: 22
Да видяхме.

# 54
  • Мнения: 2 153

Би ли споделила, плоден сак ли видяхте...и как стана ясно, че не се развива...Аз лично за първи път чувам за ехографска находка при такива стойности на ЧХГ...

# 55
  • Мнения: 22
Видя плоден сак. Поне така каза и ми показа нещо. Аз не съм АГ, не знам какво ми е показала. Каза, че се е смъкнал, явно не се е закрепил и толкова. Каза, че го била очаквала и толкова. Другия месец да сме пробвари пак. Нищо не ми обясни и за това ще я сменям. Като ми излизаха резултатите само ми каза, че било добре че се увеличавали. Да ми беши казала, че са ниски да не очаквам нищо по-добре. Ама като нищо не ми обясни, първа бременност ми беше, вярвах и, от къде да знам какво се случва. За следващия път ще знам. Имам час при друг, дано ми обясни какво се случва и защо.

# 56
  • Мнения: 2 153
Видя плоден сак. Поне така каза и ми показа нещо. Аз не съм АГ, не знам какво ми е показала. Каза, че се е смъкнал, явно не се е закрепил и толкова. Каза, че го била очаквала и толкова. Другия месец да сме пробвари пак. Нищо не ми обясни и за това ще я сменям. Като ми излизаха резултатите само ми каза, че било добре че се увеличавали. Да ми беши казала, че са ниски да не очаквам нищо по-добре. Ама като нищо не ми обясни, първа бременност ми беше, вярвах и, от къде да знам какво се случва. За следващия път ще знам. Имам час при друг, дано ми обясни какво се случва и защо.

Плодния сак не се смъква...при заплашващ аборт на ехографа се вижда, че се деформира, нагъва се, променя си формата, но не се мести и не се смъква...може да се види отлепване, което обикновено е придружено с кървене и/или болки...При какъв лекар си била моля те кажи му името да знам да не ходя при него никога...И пак казвам, че ми е чудно как при чхг 400 се е видял плодния сак. Дано да се включат и други с мнения, че наистина ми стана любопитно. Кюретаж ще ти правят ли, или ще те оставят сама да се изчистиш? Какво те посъветваха?

# 57
  • София
  • Мнения: 10 698
Е какви мнения, то е ясно че няма как да се види сак при такава стойност. Обяснението на лекарката/ или това, което се поднася като мнение на лекар/ няма да коментирам.

# 58
  • Мнения: 22
Явно сама се изчистих, в четвъртък на прегледа ще се разбере до колко. Все пак да се върнем на темата престо познаха, че няма бебе  Cry . Благодаря за отговорите, но няма да спамя повече тук. А за обясненията от аг-то, очаквах повече, ама уви. Ще потърся подходяща тема за преживяното и там ще разкажа. 

# 59
  • Мнения: 2 153
При кръвни стойности 70 и 400 би следвало да има положителен тест....
Магнитче има нещо съмнително тук...дали в потребителката, или в акушер-гинеколога...

# 60
  • Мнения: 22
Имаше бременност, въпреки ниските стоиности. Снощи при поредната смяна на превръзката излезна може би каквото е започнало да се развива. Мъничко около сантиметър или 2, приличаше на малко топче или сърчице. Както казах нищо не ми обясни аг-то и за това утре съм на преглед при друг. Да разбера какво се случва.

# 61
  • София
  • Мнения: 10 698
Ако е сакче, то то е продълговата маса с вид на месо.

# 62
  • Мнения: 22
Твърда маса, месо, кръв. Не съм го изследвала задълбочено. Не знам кръг, елипс или каква форма точно. Но беше много голямо парче няма как да го объркаш с редовна менструация.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 698
Твърда маса, месо, кръв. Не съм го изследвала задълбочено. Не знам кръг, елипс или каква форма точно. Но беше много голямо парче няма как да го объркаш с редовна менструация.
аз моето го занесох за изследване.

# 64
  • Мнения: 76
Аз съм много доволна от Престо. Още преди закъснението на цикъла ми беше показало адски тънка като косъмче чертичка - тази чертичка скоро ще стане на две годинки. На всичкото отгоре тестът беше с изтекъл срок (беше ми изостанал). Е, повторих теста с новозакупен, отново ми хвана, че съм бременна с тънка като косъмче чертичка. Други тестове не са хващали толкова рано. И, както вече са споменали и другите - другото предимство за мен е, че са два в опаковка.

# 65
  • Мнения: 4 696
Пфуууу и аз съм в голяма чуденка, заради Престо. Сутринта - 11 -12 дни след О. реших да се тествам, погледнах теста в банята в полубудно състояние и видях, че е отрицателен и го занесох в дневната и го оставих там. След като се върнах, предполагм, че са минали повече от 10 минути, пак започнах да се взирам и видях много бледа втора черта, която се вижда под определен ъгъл. ooooh! В банята, определно е нямало как да я видя, защото там е по-тъмно, а дневната е източна и сутрин е много светло,така че не съм сигурна кога се е появила. Преди два дни пак направих Престо и определено нямаше такова нещо. Преди малко се тествах с някаква лентичка Лейди, но е отрицателен! Почти съм наясно, че става въпрос за изпарителна черта, но все пак много се надявам, защото опитваме доста дълго. Лошото е, че дори не знам с точност кога ми е била О.,само предполагам, но смея да твърдя, че се научих да познавам доста добре тялото си! Но все пак вече имам ПМС и тъпата болка в корема, която ми подсказва за МЦ! Но се надявам......!

Последна редакция: ср, 20 авг 2014, 20:22 от bananarama

# 66
  • Мнения: 338
Здравейте на всички бъдещи и настоящи мами! Последната ми М беше на 4.10 ,( при МЦ 28 дни средно) след това случайно посещението ми при гинеколога беше в деня на овулацията(17.10) и ясно се видя доминантен фоликул. Бебеправихме на 17 и 18 , след това на 22 кпгато ходих за резултати от секрет при гинеколога се видя и , че фоликула се е пукнал. Малко след това ми започнаха болки в яйчниците и в гърдите. Но това което най-много ми вдъхна надежда е , че на 27.10 ( 10 дни след О )имах еднократно ръждиво зацапване( което било характерно за импланция на яйцеклетката), и си взех тест presto , който направих с първа урина на 28 , а вторият на 30 и двата отрицателни, имам и силни ПМС от 5 дена някъде.Очаквам М днес или утре.  Всичко пасваше , а теста отрицателен. Междудругото днес се ядосах и го отворих и извадих лентичката от кожухчето й и вътре в частта, която попринцип не се вижда имаше една ясна черта червена, но след като не се вижда от прозорчето попринцип сигурно нищо не значи. Ще съм благодарна да чуя вашето мнение.

# 67
  • Мнения: 4 696
Ох Мария, и това съм го правила, но щом няма черта според мен, не възлагай големи надежди. Но все пак докато нямаш МЦ- надежда има! Успех!

# 68
  • Мнения: 1
Три дни след закъснението на цикъла при ниво на общ ЧХГ от 35 mIU/ml, установено при кръвен тест в същия ден Престо ми показа твърдо една черта...

# 69
  • Мнения: 30
Здравейте момичета Simple Smile

Бих искала да се включа, за да споделя. Днес сутринта си направих тест Престо (6 дни преди очаквана М). Пъвоначално видях само една черта, но като се загледах под ъгъл се видя едва едва контур на втората черта. Знам, че е прекалено рано, но все пак тая надежда, че чудото е станала. Вие как мислите?

Успех на всички!  Hug

# 70
  • Мнения: 2 153
Мисля, че е прекалено рано за тест! Според мен е по-вероятно да си идяла изпарителна чертПри Рпесто много често се получават такива. Недей дасе настройваш от толкова рано, може да е станало, но може и да не се е получило!

# 71
  • Мнения: 30
Да, знам, че е много рано. Преди малко се прибрах в къщи и видях отново теста. Сега чертата се вижда по-добре. Охххх, нз вече. Няма да се настройвам, за да не се разочаровам .
Благодаря за отговора и успех на всички.!  Hug

# 72
  • Мнения: 195
Ех мадами тест се прави едва когато има закъснение 5,6 дни,а не предварително няма как да отчете дори и да сте бременни! Naughty

# 73
  • Мнения: 4 696
чак пък 5-6 дни закъснение....., който може да устиска, супер ама.... не винаги става!
Нивото на хормона се покачва при всяка жена различно, така че може да отчете и 5-6 дни преди датата за МЦ, но все пак търпението е препоръчително!

# 74
  • София
  • Мнения: 10 698
Отчита отчита по - рано.
Бебе 1 хванах на 6- ти ден след овулация, бебе 2 също.

Общи условия

Активация на акаунт