МАЙски бебета 2012 - тема 1

  • 41 208
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 0
Привет Мамчета,

Отдавна не съм се включвала, но в тези жеги гледам да се крием на хладно в полите на Витоша, както и на Боровец, че в къщи сме без климатик и бебо много се изнервя.

И ние като вас растем, смеем се и плачем. Последните дни основно плачем. Имам чувството, че се изморява от много емоции и става нервен. Преди след хранене се гушкаше и веднага заспиваше, а сега се прозява, а като го гушна и се нерви и плаче. Оставям го в леглото като му говоря нежно и го целувам, пак същото. Яде си ръчичките през цялото време, но не иска залъгалка.

Някакви предположения какъв може да е проблема?

Утре сме на консултация и ще ни бият 2те ваксини и ми е малко притеснено. Дано всичко е наред.
В петък вечерта отивам на гости на майка и татко малко да ме поглезят и да си почина и аз.

Прохладен ден на всички

# 736
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите!Още снощи спадна температурата за около час и сега нещата са си наред.
Днес сутринта го водих на ортопед и казаха, че всичко си му е наред. Само дето за заветния преглед доктора ме прати да чакам на долния етаж  пред ехограф и  чакахме почти час. Накрая  се върнах пред неговия кабинет да питам колко още ще трябва да чакам и се оказа, че доктора ни бил забравил(пред кабинета беше лудница). Ама то и Филип през цялото време ми спа в ръцете, беше толкова послушен и на прегледа- гък не издаде.
Ами то и Филип много си яде ръчичките. Днес сутринта си беше намерил палеца и така сладко го смучеше, а с останалите пръсленца почти си беше хванал нослето Joy И той не приема залъгалка.
Е хайде лек и усмихнат ден!

# 737
  • Мнения: 240
Tony_st , благодаря за отговора, за добрите думи и полезната информация!    bouquet    bouquet    bouquet     bouquet    bouquet
Момичета, незнам колккко време ще ми даде бебка, за да пиша, имах да казвам доста неща...
Беки, много се радвам, че се разписа!  Hug И бебка има гадове, ако и те се водят колики дали ще спрат до края на третия месец?...
mimka1987, режа й ноктите докато спи, нямам шанс, ако е будна...  Wink
Събуди сееееееееее... ще пиша по-късно
желая ви хубав ден!  Heart Eyes

# 738
  • Мнения: 121
момичета, давайте съвети против косопад....не знам от кърменето ли е, от хормоните ли....ама взе яко да ми капе косата  Close ...

а за газовете - ние скоро ще направим три месеца и продължават да ни мъчат сериозно, ми то тва са коликите  Mr. Green

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
jo_anna, нищо не можеш да направиш,от хормоните е...Аз след първото ми дете направо се бях усъмнила,че съм болна от нещо Wink Сега предполагам,че като спра да кърмя ме чака същото Simple Smile

Иначе днес бяхме на втората консултация. Добре понесе двете ваксини,но ще видим как ще е довечера Mr. Green А на мерки е 6 кг, 60 см. Отличник. Heart Eyes

# 740
  • Мнения: 1
Ми влизам пак да кажа - днес за пръв път изрязах ноктите на Никол - до сега само ги белех, но вчера си направи сериозна кървава диря на челото и реших, че е време да се режат...докато спеше с една ножичка за 1 минутка успях!  Mr. Green
Иначе милото от време на време си смуче ръчичките, ама лявата вчера така си я е смукала, че й е излязла синка. Хихиххихи смеем се с татко й, че хората  ще си помислят, че я малтретираме - одарскано, посинено  Joy Joy Joy току някой се обадил на социалните.  hahaha
Та като казах социални, вие взехте ли си паричките от тях? Ние още не сме подали документи, дано да не закъснеем. Има ли някакъв срок за това?

КрисиHug аз съм редовен четец във форума, ама на телефона нямам бг, а когато бебе ми е в ръцете само през телефона влизам в нета. Та затова по-рядко пиша. Ама е, на днес детето почти цял ден спи. Събуди се само да яде преди малко и пак заспа.  Shocked Много ми е нетипично, защото тя обикновено през деня е будна и активна и сега не ми се мисли какво ме чака през нощта.  1countingsheep

Исках да споделя и за ортопеда - ами ходих тук в нашата клиника, защото имах направление. Жената я прегледа, каза че е добре и ми даде направление за ехограф в Горна Баня. Та сега въпрос - като имам направление не трябва да плащам нали? А там ортопедичния център е само един, нали? Някой знае ли точно как се казва? Док ми каза, че не било с предварително записване, просто трябвало да отида от  8 до 14часа.

И последно едно питане към тези, които дохранват. Като давате на детето от двете гърди до пълното им изцеждане, на следващото кърмене сменяте ли реда им? Дали успях да попитам правилно?  newsm78 Искам да кажа като дам първо лява, после дясна гърда, след като вече и двете са били изпразнени на следващото кърмене с дясна ли да започвам и после лява или няма никакво значение? Thinking

Жанинче, ама вие вярно сте отличници! Sunglasses Дано всичко е наред и довечера бебочето да си спинка спокойно.  Peace

# 741
  • Мнения: 240
Беки, когато давам на бебка от двете гърди, при следващото кърмене започвам от втората.  Hug
Изчезвам, че ме вика  Laughing

# 742
  • Мнения: 7
Беки_Б, ние бяхме направо в Горна Баня на ортопед. Значи обаждаш се по телефона, но май трябва да е в началото на месеца, за да е безплатно (иначе мисля, че е 18 лв.). Та обаждаш се по телефона и те те записват в една тетрадка, прегледа е безплатен, само на входа се дават 2 лв, ама най за паркинг  newsm78 newsm78 newsm78 Simple Smile иначе, да, от 8 часа и гледайте да отидете малко по-рано, защото в 8 без 15 вече имаше още двама човека след нас.

# 743
  • София
  • Мнения: 2 958
Йоана, за косопад знам два метода. Първия е да си втриваш в корените скилидки чесън. Другия е да си къпиш един лосион с извлек от люти чушки. Продава се на едно единствено място, ако искаш ще се опитам да ти обясня къде е аптеката.
Камен днес беше неспокоен и се разнасяхме, но сега спи сладко!
Разбрахте ли за атентата в Бургас! Ужас! Дано Господ ни пази!

# 744
  • Мнения: 121
Добро утро момичета!

Жани, браво на вас  Grinning да растете все така. Явно ще трябва да преживея някакси косопада, като за начало днес ще се подстрижа доста.

Джуджанка, давай за лосиона, че идеята за чесъна нещо не ми се нрави  Sunglasses

Беки, и аз в началото процедирах като Криси при кърмене, но от едно известно време еднага ми гърда хич не му харесва на дребосъка и за това винаги започвам от нея, иначе няма шанс да я изсуче

А за ноктите...ми аз не успявам да се справя, не знам как ги режа, ама пак се дере, а пък на крачетата ми е супер сложно.

Пожелавам ви спокоен ден!

# 745
  • Мнения: 240
...Явно ще трябва да преживея някакси косопада, като за начало днес ще се подстрижа доста...
Дължината на косата не влияе на косопада  Peace Косата расте от корена, а не от краищата. Моята коса падаше страшно в началото на бременността. Сега е ок, но очаквам да започне всеки момент. Има един лосион с чемерика - себорал - върши страхотна работа при косопад, но както и маската с тривитаминол не е подходящ за бременност и кърмене. Маската, с която си спасих косата е ето тази - http://beautyshop.bg/productv/1571/l-oreal-professionnel-maska-g … olut-repair-.html . Уточнявам, че все не ми стига воля да си направя някоя от прехвалените маски с жълтък, кисело мляко и зехтин.
Понеже стана въпрос за бебешкия маникюр, да ви питам как им режете ноктите. Някъде четох в права линия, но много се дере така с ъгълчетата. И много бързо порастват - трябва да ги режа на всеки 3 дни и пак ще е издрана...
И още нещо - оформя ли се при вас нещо като режим? Че на мойто чедо май не му схващам режима...или пък нямаме още...  newsm78

# 746
  • Мнения: 1
Ето ни след ортопеда. Каза човека, че имаме безупречни стави! Олекна ми много! Каза, че вече можем да я слагаме да си посяда лекичко и да я подпираме на крачета. Е не да стъпва, но лекичко можело. Трябвало да я нося с разтворени крака, което ме подсеща за позата носене на бебе на кълка  Grinning и за кенгуруто. То тя много не му се кефи де, ама ще я пробвам. На мен ми е супер удобно това кенгуру ама май само на мен.  Mr. Green
Звънче, да, взеха ни само 2 лв за паркинг, което малко ме учуди, но здраве да е. Почакахме си там мъничко, но беба беше послушна. Иначе чистичко беше, хареса ми. Сега след 6-ти месец пак там. Вече го знаем къде е - в дън гори тилилейски!  Mr. Green

Йоанче, за косопад свеки ползваше хининова вода (беше си я закупила от кауфланд) и някакви шампоани с пшеница на орсен или нещо такова от ДМ-а. Твърдеше, че помага, незнам, ако искаш опитай.  Колкото за подстригването - аз моята я нося на опашка, а преди толкова обичах дълга коса и да ми седи спусната...ама сега заради бебе не мога, че много ме скубе, та дори и през нощта си спя вързана, че нали ставаме да се кърмим.

Криси, за режима нали казваше, че си записваш кога яде, за да видиш какъв режим ти е направила Иринката?  Grinning Какво стана? Ние понякога се наяждаме от двете гърди и заспиваме, та мама не може да дохрани и беба се събужда след около час, час и половина. А през нощта пък яде само от едната гърда  и й стига...не знам как да я разбера. Просто си давам и това си е. Също се старая да въртя двете гърди, ама понякога забравям и просто я слагам първо на по-меката.

За рязането на ноктите имаме същия проблем - колкото и да са изрязани или обелени до дъно, все си намира начин да се одраска. Днес имаме огроооомна дълга драска под веждата точно и кървава диря на едната китка. Еми не знам как да ги предотвратя - а ноктите й не съм ги рязала в права линия, заоблени са си. Как успява, идея си нямам. Но ръкавици в тази жега категорично няма да й сложа.  Crossing Arms

Пък исках да ви питам вие похапвате ли си доматки и краставички, диня и пъпеш? А кафенце пиете ли?

П.п. Да, голяма трагедия случката в Бургас! Дано не се случват повече такива атентати на територията на нашата страна, че много ме е страх! И да, дано Господ ни пази!!!  Praynig

# 747
  • Мнения: 169
Здравейте,
За ноктите- да на права линия се режат, а където има остричко с пиличка ги довършвам.

За режима- аз както не веднъж съм казвала при нас няма режим, но и не се опитвам да създавам, защото с две деца ми е трудно да правя и следя за режима на двама.
Иначе в най-общи линии нашия режим е следния- приспиваме баткото 22.30-23.30 /понякога отнема повече време или просто започваме по-късно, но е в този интервал. Към 12.30 си лягаме с мъжа ми, дотигава и бебето спи...Нощем мъжа ми става да храни- понякога по 2 пъти, понякога издържа до 5 сутринта...
Следващото хранене е в интервала 7.40-8.40- взимам бибата и храня в леглото. След това спя с двете деца до към 9.30 /рядко/- 10.30 /най-често/- 11 /рядко/ и после ставаме- храня Павел, после баткото, накрая съм аз, ако ми дадат свършвам нещо...

Около 13.30-14 е следващото хранена на Павел.
След това около 16, около 18.30, около 21.00, около 23 /всичко е с + - 30 мин до 1 час/.. количествата храна са различни от 60 мл до 120мл /рядко/ ..

Излизаме около 17... като се приберем карам колелото, правя упражнения и мъжа ми ги гледа...
Ако имам работа излизаме веднага след като се наспим...
През деня НЕ приспивам, нося на ръце, играем с баткото и така деня си минава.

За косопада- не си дръжте косите постоянно на опашка това подпомага косопада, според моя фризьор.

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Беки, радвам се за чудесните новини от ортопеда...да не е един висок и възрастен, с бяла коса:) това, което ти е казал е абсолютно същото, което препоръча и на нас:)
Иначе за хапването..аз си ям всичко, и кафенце си пийвам, но безкофеиново. Аз за храненето също попитах консултантката като беше в нас. Тя каза,че дори това за " мъхестите" плодове не е вярно. Сега ограничавам тестени и захарни изделия, но не заради евентуална вреда, а от чиста суета  Mr. Green

# 749
  • Мнения: 1
Жани, да, същия е сигурно. Д-р Стефанов от 5-ти кабинет.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт