С какво ви дразнят свекървите- 17 тема

  • 70 458
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 25 753
А защо изобщо я пускаш в кухнята? Толкова ли не можеш да я разкараш оттам? Не е нужно да е със скандал, просто учтиво, но твърдо ѝ дай да разбере, че това е твоят дом, твоята кухня и ти си домакинята. "Мамо (лельо или както там се обръщаш към нея), ти си гостенка, седи си, почини си. Аз ще се оправя сама. Благодаря, но нямам нужда от помощ, обичам сама да си правя нещата." И т. н. в този дух.
Като ѝ се домакинства толкова, да го прави в собствения си дом, щом толкова пък няма други интереси... Докато е у вас, ще трябва да се съобразява с вашия ред. Щом не се усеща, вие трябва да ѝ очертаете границите.
Големи сте вече, научете се да ги отсвирвате - вежливо, но с твърд и недопускащ възражения тон.  Laughing
Явлението да отидеш на гости и да критикуваш домакините няма да го обсъждам. За съжаление, не е до възраст, манталитет е. И липса на елементарно възпитание.

# 721
  • Мнения: X
maminka_yoan, вие отделно ли живеете? Как така ще шета някой в кухнята ти?  newsm78
Тази жена или идва прекалено често, че вече се чуства като у дома си или наистина ти не си й определила мястото, като дойде.

# 722
  • Северозапада
  • Мнения: 5 478
Како Сийке, за съжаление, някой хора не възприемат  Tired Моята въобще не се съобрази с молбата ми да не пипа нищо, а да си кротува на дивана. Два пъти идва и двата мъжът ми го отнася след това. И той и прави забележка, да не мислите, че само гледа, но то е все едно да спориш с радиото. Добре, че живее на 200 км. и не идва често на гости  Laughing. Страх ме е какво ще стане, когато имаме дете. Леко така съм намеквала, че имам разбирания различни от нейните. Коментарът беше "Ти ми го оставяй, пък аз ще го гледам както си знам". Е как, живот и здраве, като имаме деца някой ден, да и ги оставя ooooh!

# 723
  • София
  • Мнения: 2 483
Къде пише, че ТРЯБВА да се оставят децата на някоя баба?

# 724
  • София
  • Мнения: 8 003
Не е задължително да идва често, за да иска да шета из къщата. Свекърва ми е идвала веднъж на гости, преди много години. Трябваше половинката да я посрещне, още учех и имах очни в този ден. Беше дошла, мила, търкала, тръгнала да мести мебели, без да е необходимо или да се иска от нея. Бях предвидила да пият кафе и да обядват, докато ме няма, а тя се заела да хигиенизира, без да има нужда от това. Така и не разбрах идеята, но се бяха скарали с мъжа ми и той прекратил гостуването й още преди да се прибера. Та...въпрос на манталитет и разбирания. Това беше първото й и единствено гостуване.

# 725
  • Северозапада
  • Мнения: 5 478
Къде пише, че ТРЯБВА да се оставят децата на някоя баба?
Нямам в предвид да ги дам на отглеждане при баба им. Все пак, ще се налага и да и ходим на гости. Трябва ли да съм там 24 часа пъдар и да гледам какво прави. А и аз имам страхотни спомени от летата прекарани при баба. Мога ли да откажа това удоволствие на децата си, ако разбира се, и те го искат.
То това моето е малко "Нероден Петко", обаче наистина изпитвам ужас като си помисля.
Милинка, абсолютно същото.

# 726
  • Мнения: 25 753
Това беше първото й и единствено гостуване.

Е, вие пък в другата крайност. Може изобщо да не ѝ се е шетало на жената, ама нали другите свекърви правят така, хвалят се коя как помага на снахата и затова да е решила да се престарае.  Laughing
Правилно мъжът ти я е отсвирил, но все пак е трябвало да ѝ дадете още един шанс. Може пък да си е научила урока и да си промени поведението.
Виж, на такива, които упорито не щат да възприемат - ами, не ги канете повече. Имат си синове, да им кажат право в очите какъв е проблемът. На тях ще се отсърдят по-бързо и по-лесно ще преглътнат "обидата".
Абе, най-добре е всеки да си превъзпитава родителите и да ги държи на мястото им.

# 727
  • Мнения: 12 675
Къде пише, че ТРЯБВА да се оставят децата на някоя баба?
Нямам в предвид да ги дам на отглеждане при баба им. Все пак, ще се налага и да и ходим на гости. Трябва ли да съм там 24 часа пъдар и да гледам какво прави. А и аз имам страхотни спомени от летата прекарани при баба. Мога ли да откажа това удоволствие на децата си, ако разбира се, и те го искат.
То това моето е малко "Нероден Петко", обаче наистина изпитвам ужас като си помисля.
Милинка, абсолютно същото.

Сигурна ли си , че твоите прекрасни спомени са в съответствие  с изискванията на майка ти, да не говорим за твоите.

# 728
  • София
  • Мнения: 2 483
Къде пише, че ТРЯБВА да се оставят децата на някоя баба?
Нямам в предвид да ги дам на отглеждане при баба им. Все пак, ще се налага и да и ходим на гости. Трябва ли да съм там 24 часа пъдар и да гледам какво прави. А и аз имам страхотни спомени от летата прекарани при баба. Мога ли да откажа това удоволствие на децата си, ако разбира се, и те го искат.
То това моето е малко "Нероден Петко", обаче наистина изпитвам ужас като си помисля.
Милинка, абсолютно същото.

Аз съм отгледана от моите баби, супер си ме гледаха жените, обаче по отношение на моето дете съм заела обратната позиция- и това ми гарантира едни прилични отношения. Именно защото не можеш да упражняваш контрол и да знаеш какво се случва на "бабешка територия", a и да знаеш, забележки не можеш да правиш.
 Пък и някои баби много говорят, а като се роди внучето, се скатават.

# 729
  • Мнения: 25 753
Спокойно, децата са силно бабоустойчиви - нищо няма да им стане от малко промяна на режима. Щом вие сте оцелели, значи и те ще успеят.  Laughing

# 730
  • Мнения: 4 668
Моята свекърва пък е стресирана от мен и в къщи ходи на пръсти  Laughing Държа да отбележа , че никога не съм се конфронтирала директно с нея , но тя просто си ми има страх ...
Подозирам , че е заради мъжа ми , който като отидем на гости почва да бръчи нос , че това не било сготвено както Елия го прави , баницата не се правела така , тази салата не била правилно нарязана - трябвало еди как си и въобще си е дразнител  Mr. Green Аз знам , че той го прави нарочно , знам и защо ... но не го намирам за редно . Все едно утре синът ми да почне да ми се цупи  Simple Smile Ще се радвам , че е щастлив със жена си , ама чак пък толкоЗ - няма нужда  Sunglasses

# 731
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Със свекървата сме в добри отношения,но това не пречи да ме поподразва от време на време.Както и аз нея предполагам.Та като отидем на гости все ни слага да стоим един срещу друг-ела,тука мама да си приказвате с баща ти.Да,в тяхното семейство има такава традиция.Мъжете се отделят и цяла вечер сладко си приказват,защото то с жените не е интересно.Но половинката винаги казва,че иска да седне до мен и сме обяснили,че все още не ни е скучно да си стоим заедно и да имаме общи теми на разговор.Това разбира се не й пречи вече 12 г да го праща на фотьоила отсреща и той всеки път я поправя,че ще седне до мен.
Постоянно поставя диагнози на детето-запечен е,защото .........,не говори,защото..........,не яде това,защото.........,еди как си изглежда,защото ..............Тук вече не знам дали разбира,че дразни или иска да сподели огромния си житейски опит.Въпреки че,многократно сме показвали,че не ни е приятно.

А от мама къде да се оплача  Mr. Green?Не знам дали,защото ми е майка се дразня повече от нея.Очаквах повече от нея като баба.При все,че има жив лош пример,повтаря грешките

# 732
  • София
  • Мнения: 62 595
тук, тук се оплакваме и от мама!  Laughing
На нашите баби много им се дразня, че понякога децата като са при тях, и някое се разболее, крият от мен като се чуем по телефона и питам как са. От една страна разбирам, че не искат да ме тревожат (нищо че сега децата са големи, то е принципен въпрос), но от друга страна направо избеснявам, защото те дори не знаят кога какво за последно е боледувал някой, какви лекарства са изписвани. Правят си каквото решат, особено свекърва ми. Много се ядосвам, и сега се ядосвам, а толкова много години минаха, и съм казвала и продължавам да казвам и сега да не се чуди дали да ми се обади, трябва да зная като някой е болен, а не постфактум, и то защото децата са ми разказали като се приберат. Особено като става въпрос за антибиотици. Работата е там, че възрастните не могат да се променят, ако ще светът да се обърне - те така са ни гледали, така гледат и внуците си, смятат го за правилно. Остава ми да се правя, че не виждам и не чувам, защото иначе ще трябва война да водя. Толкова за някоя и друга седмица се правя на ударена, важното е, че имат желание да ги вземат, пък и ми писна да се разправям.

# 733
  • Мнения: 6 365
Спокойно, децата са силно бабоустойчиви - нищо няма да им стане от малко промяна на режима. Щом вие сте оцелели, значи и те ще успеят.  Laughing

Да де, оцеляват, само дето малката и лека промяна на режима значеше ден и половина ад за мен, докато вкарам изнервено дете пак в режим. Приятелката ми всячески се опитва да обяснява, че не е най-доброто да нахранят дъщеричката със сладко, да й докарат запек и да я превъзбудят емоционално, а после да я върнат и тя да се чуди как да я върне в ритъм.

Така че да, оцеляват децата, но цената я плащат и майките. А и децата, защото после се мъчат, колкото са по-малки, толкова повече. Само че бабите, по-често при мен свекървата, не се сеща а и да й кажа- не й пука. Какво толкова, нали трябва да му се радваме, а под радване се разбира захар, превъзбуждане, хилене и недоспиване. Което си е вид садизъм и издевателство над детето.

# 734
  • Мнения: 1 495
И аз моят син си го прибрах след една седмица от баба, само че и таткото беше с него, с объркан режим и куп проблеми. Освен заспиването в 12 ч. с филмче, яденето пред телефона пак с филмче, псуване. Той и преди си казваше две определени думи, но станах свидетел на следната случка, минава баба от селото и вика "ти, бабе псуеш ли", моя отговаря "м..а п..а" и двете баби (т.е. на сина ми бабата) се заливат от смях. Отделно са обичайните проблеми с храненето, отказва ни почти на всяко ядене да яде, добре че ходи на градина.
Друго с , което свеки ме издразни е , че при един случай при който сина ми хвърли храна на земята демонстративно реших да го прибера в стаята и да му поговоря. Той взе да реве силно, че не го пускам да излезе, а баба му след това на висок глас коментира, че "голям пердах е ял" и "майка му го би".
От друга страна свеки се държа много спокойно и мило във всяко друго отношение, дори накрая ми каза няколко пъти, че не трябва да благодаря за гостоприемството, защото съм си вкъщи.
Отказах се просто засега да споря с нея, да се карам, стискам зъби една седмица и това е.

Общи условия

Активация на акаунт