РУСЕнският месец юни ще го борим с плажни дюни

  • 35 822
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 841
В Париж бях свидетел на следното: бях отседнала в едно блокче, което се намираше на тясна (много тясна) еднопосочна уличка. От двете страни на улицата под блоковете има магазини всякакви. Вечер след работа хората масово спираха автомобила си по средата на улицата и слизаха да си напазаруват от магазинчетата за на бързо. Пускат аварийните и муш във вурната за хляб, или пък едно пиле на грил да си вземат или нещо друго. Веднъж не чух някой отзад да слезе да се бие или да вика или пък поне да свирне с клаксона понеже предния спрял се е забавил 2 мин.

# 736
  • Мнения: 820
Добър ден!

рамлим, пише ли и се до общината? Вчера детайлно огледах влизането към парка  лек автомобил ... има един знак - задължително надясно, има липсващ забранено ... иначе по алеите сложени забранено ... и излиза, че към парка може да се влезе само от улицата паралелна на алеите ....


За спирането - аз мисля, че ако човека спре на аварийни и е до колата си и не пречи на движението, то може да се прояви разбиране - това не е паркиране! А че общината е гладна - факт!

коорс налагат глоби по тарифата на общината - ама пак избирателно глобяват ... имах гости от чужбина и не успяха да се снимат от голите цигани на фонтана ... а оня от коорс си стоеше на сянка и не виждаше  Twisted Evil

На мен ми отговориха за едно кръстовище до "Олимпи Панов", като възложиха незабавно да бъде възстановен знак, защото се създава абсурдна пътни ситуация.
Чакам отговор за дупките и за това, че не е въведена промяна в циклограмата на кръстовището на Симовата мелница.

# 737
  • Мнения: 1 070
Каролка, ако имаш предвид за спиране на ул. Хан Крум, пред Младежкия дом, то там има автобусна спирка. Спирането на нея е забранено, както и 30 м преди нея и 10 м след нея. За там ли става дума?

# 738
  • Мнения: 820
Каролка, ако имаш предвид за спиране на ул. Хан Крум, пред Младежкия дом, то там има автобусна спирка. Спирането на нея е забранено, както и 30 м преди нея и 10 м след нея. За там ли става дума?

на отсрещната страна - срещу спирката вероятно ....

# 739
  • Мнения: 4 864
Да, на отсрещната страна...

# 740
  • Мнения: 1 070
Цитат
По еднопосочните пътища престоят и паркирането се извършват от дясната страна по посока на движението, а за извършване на товарно-разтоварна дейност се разрешава и от лявата страна, ако това не спира движението на пътните превозни средства.

Значи и от ляво да е спряла, пак е в нарушение. Ама честно не си помислих, че може да е спряла в ляво. Всезнайно е, че се спира само в дясно. Масово хората (пък особено жените) не знаят елементарни неща от ПЗП. Заслужено си е отнесла акта.

# 741
  • Русе
  • Мнения: 656
Защото е въпрос на 5 минути...Колко други спират като идиоти по тротоарите и по невъзможни начини и никой нищо не им казва...

 За 5 мин. , за 5 сек. - аз съм ЗА! трябва да има глоби. Добре, ами хората, които не си позволяват това нахалство излиза че са глупаци? Ако съвсем всички започнем така?

Искам да видя как се глобява пешеходец, който пресича не на пешеходна пътека, а на 10м. от нея, макар,че си я има и добре означена и ми ръкомаха защото не спирам, а аз винаги спирам на пешеходна пътека ! Дори наскоро един ме натресе, защото мислел че няма да спра  newsm78. Искам да видя как глобяват велосипедист, който пресича по пешеходна пътека, карайки колело, или пешеходец как пресича на червено. Искам да видя глоби и на шофьори, които не спират на пеш. пътека, искам да видя как няма и една кола в парка. Ние ходим често, никога не съм влизал в парка с колата си, винаги се намира къде да паркирам около блоковете. Но за кръчмите е "оправдано" , нали като се подкарат и не могат пеш- ще се приберат с колата  Confused!

Нова тема ?
 Wink

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 12:57 от ramlim

# 742
  • Мнения: 820
точно там  масово се спира в ляво  Simple Smile

в дясно просто няма къде да се спре..

Рамлим, и аз искам да глобяват масово пешеходци и велосипедисти - много искам!

# 743
  • Русе
  • Мнения: 656
....
Рамлим, и аз искам да глобяват масово пешеходци и велосипедисти - много искам!

 Изумявал ме е велосипедист на пешеходната пътека след СБА (посока към Борисова) , уж няма пешеходци и изведнъж ми излезе откъм уч. "Иван Вазов" , ама на скорост  #Crazy , не беше дете .... Ей такъв е малко да слезеш, да го свалиш от колелото и да сгънеш колелото у главата му .



 hahaha hahaha hahaha
 Joy Joy Joy

# 744
  • Мнения: 1 310
Ако полицаите застанат на светофара на Карфур и този на следващата спирка /по посока Центъра/, за един месец ще напълнят хазната на Общината. Кеф им пешеходци, кеф им велосипедисти, шофьори... Crazy

# 745
  • Мнения: 1 070
Хайде заповядайте в новата тема, има и анкетка:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=670672.new#new

Ако искате да добавя нови опции към анкетата, пишете.

Общи условия

Активация на акаунт