Име за момченце с френско и българско звучене

  • 9 434
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здравейте,

Бяхме намислили име за момиченце (София или Емма). От скоро разбрахме, че чакаме момченце и търсим име със следните критерии:

- да се произнася еднакво на български и френски (т.е. отпадат имена като Оливие и т.н.)
- да не е прекалено дълго

С две думи, основната цел е да не му се смеят в училище във френско-говоряща среда и едновременно баби и дядовци в България да не се мъчат с изговарянето.

За момента сме намислили Филип. Помагайте с още идеи  Rolling Eyes

# 1
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Даниел, Андре, Емануел, Лука, Давид. Всъщност Лука не знам как би се произнесло във Франция, а Даниел и Емануел не съм сигурна унисекс ли са във Франция, ако да ми се струват подходящи. Филип също е много точно попадение.

Да допълня, едно от любимите ми френски, мъжки имена е Ив, според мен ще могат да го произнесат бабите, но не знам доколко ще го възприемат.

# 2
  • Мнения: 399
Ноел Simple Smile
Жан

# 3
  • Мнения: 399
Чак бг звучене нямат,но за мен са приемливи и тук! Peace Peace
Анри
Абел
Алан
Армел
Базил
Сезар
Фабиен Heart Eyes
Феликс Heart Eyes
Франсис
Гастон
Едгар
Дориан
Хенри
Жоаким
Лео
Лионел Laughing
Луис  Heart Eyes
Лукас
Марсел
Матис
Реми Heart Eyes
Рене
Симон
Силван
Тристан  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 7 001
Мимина, Хенри те нямат, така се пише, но се чете Анри Simple Smile

Адриан (Adrien), Константин (Constantin) (ама може да ви е дълго), Ивен (Yvain) - почти Иван си е, то и почти като Иван се чете  Crazy
И класиката Александър, разбира се.
И Емил Simple Smile

# 5
  • Мнения: 354
Филип е много хубаво име.
От предложените ми харесват Симон,Емил,Ноел и Давид.

# 6
  • Мнения: 2 216
Ален, Константин, Мартен, Никола, Симон, Филип

# 7
  • Мнения: 399
Мимина, Хенри те нямат, така се пише, но се чете Анри Simple Smile
...
Добре,де...  Blush

Мартен  

# 8
  • Мнения: 8 920
Филип е чудесно.
Хрумват ми веднага Никола и Антоан.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 658
Филип е много хубаво име и отговаря на критериите ви. Не знам обаче доколко ще са удачни предложенията на хора, неживеещи в момента във Франция, защото няма реално виждане дали някое име за момента не се приема добре. Представи си, че идва тук французин, влюбва се в името Къна и решава така да кръсти неродената си дъщеричка Simple Smile

# 10
  • Мнения: 646
Гласувах за Филип,Александър и Емил, което и да избереш от 3-те няма да направиш грешка.  Peace

# 11
  • Мнения: 263
Благодаря ви за предложенията.

С таткото до сега четохме именници и изкарахме листа по-горе. Не всички ни харесват и май Филип си остава фаворит за сега, но искаме да видим и вашето мнение.

Никола ми е много любимо име, но за жалост няма как да го ползваме.

В България е пълно с Мартин-овци и Кристиян-овци.

Забравих да добавя, че фамилията е българска. Държа името да е може да минава и за българско и за френско. Имена като Анри не си ги представям. Чуждо ми е и искам да си носи малко или много български корен.

# 12
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Гласувах за Симон, Мартин (по разбираеми причини  Mr. Green ) и Габриел. Също ми харесват Дамян и Константин много. А Дамян пак ли Дамян се произнася във Франция, от любопитство питам?

# 13
  • Мнения: 4 569
Филип, Адриян, Дамян - гласувах за тези, но най ми харесва Филип.

# 14
  • Мнения: 337
Филип и Емил Peace

Общи условия

Активация на акаунт