Живеещи в Италия, тема 125

  • 25 636
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 653
Аз днес обявих война на жегата и я спечелих. Сутринта с лодката, следобяд на едно вирче на реката, където от шума на реката даже заспах, след малко във вечерната хлад пак кръгче с лодката.
Нека да е жега пък. Twisted Evil

при вас не стига 4е няма как да е толкова топло и непоносимо като при нас, а имате и такива екстри като вир4ета (и свободно време), възмутено мъл4а и не коментирам

# 691
  • Мнения: 6 369
Какво е каунселър?


Джоя, тогава да не ти казвам колко готино беше сега и по залез, спряхме с лодката на едно крайбрежно барче, пихме по един коктейл и се прибрахме сега по тъмно вече. Simple Smile

# 692
  • Мнения: 6 369
Снимки Simple Smile



Вирче:

 
Fiume Castello di Barbabarba, su Flickr


От лодката:


Barca San Mamete di Barbabarba, su Flickr


Roccia Santa Margherita di Barbabarba, su Flickr


Sponda Santa Margherita di Barbabarba, su Flickr

# 693
  • Мнения: 765
Много красиво!
Каунселър е съветник. Много повече от това и аз не мога да ти обясня, в смисъл, че не знам примерно какво точно учат. Според това, което правеше свекърва ми, е нещо средно между психолог и социален работник.

# 694
  • Мнения: 5 710
Ot tezi снимки се носи божествена прохлада! Разкошна природа, цветове... чудно  (коктейлчетата липсват де Wink)


Аз подтотвям декорацийки за утрешното парти, лека полека де, не си давам зор, но установих, че е много приятно да прави нещо човек с ръце ( аз нищо не умея). Има някаква медитация  в това да си концентриран в лепене и изрязване:)  Засега всичко е доста банално ( знаменца и футболни топки), но е приятно и релаксира човек, да видим резултататът:)

# 695
  • Мнения: 8 554
leni,snimki 6e napravi6 li da vidim i nie Heart Eyes

# 696
  • Мнения: 402
Барб, това вирче е баш по мой вкус Hug .Трябва да кажеш къде е  Thinking - нали знаеш ,аз вървя по твоите стъпки  Mr. Green Mr. Green


# 697
  • Milano
  • Мнения: 3 699
leni,snimki 6e napravi6 li da vidim i nie Heart Eyes

Kви снимки? Аз направо предлагам да и отидем на гости (неканени) или тя си мисли: ''Добре, 4е съм дале4 и няма кой да се вдигне да ме навести''.

Барба, онази Спонда Маргерита ми хареса и на мен. Вземаш ли малки групи4ки за разходка и по каква тарифа ще ни караш да заплатим? Малко сконто за сънародници.
Много скъпо било разходка с кораб4е в Лугано. Един мой приятел беше там преди месец и каза май от порядъка на 70 евро, ако не бъркам.

# 698
  • Мнения: 765
Момичета, имам нужда от коктейл с бяло вино... или шампанско... Лени, ти нали скоро проучва това поле на знанието, дай идея какво да си направя!
Ама не само Лени де, повечето знаеха по нещо по този важен (летен) въпрос!

# 699
  • Мнения: 6 369
Момичета, имам нужда от коктейл с бяло вино... или шампанско...

Пробвай "Мимоза", на мен ми харесва - шампанско/просекко и портокалов сок. Съотношение 1 към 3 в полза на сока, примерно (аз давам на око). Може да пробваш да си натрошиш лед и тогава бих напварила 1 лед, 1 шампанско, 1 порт. сок. Simple Smile


Много скъпо било разходка с кораб4е в Лугано. Един мой приятел беше там преди месец и каза май от порядъка на 70 евро, ако не бъркам.

Възможно е. Но те корабчетата имат някакви маршрути май. Например le cantine di Gandria, където ходят за дегустация на вино. Иначе предишни лета сме наемали моторница от Лугано за лично ползване цените бяха 60 франка на час.


установих, че е много приятно да прави нещо човек с ръце ( аз нищо не умея). Има някаква медитация  в това

Абсолютно е така. Аз, ако се бях родила мъж, щях да стана дърводелец. Simple Smile

# 700
  • Мнения: 653
тралала, не мога да ти помогна много, аз съм пуриста, харесвам 4истия вкус, добро бяло вино без примеси
ина4е: белини, шприцове ...


barb, жени дърводелци няма ли?
хубави снимки, аз много харесвам езерата в сев. италия Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 юни 2012, 16:52 от cielarko

# 701
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
и аз съм пуристка на бялото, но все пак (давала съм я май в предишната тема): просекко или друго сухо спуманте, тропикален сок, пропорция едно към две (аз карам на вкус), ракиена чашка водка или джин. лед. и внимание, че изглежда безалкохолно  Twisted Evil

(забила съм се в маршрута на Плимут, между хотел, безплатни паркинги, Мейфлауър, плантация и корабче до Провинстаун  Rolling Eyes. ит. езера ще ги обикалям в пенсия, ясно е  Mr. Green)

# 702
  • Мнения: 765
и внимание, че изглежда безалкохолно  Twisted Evil

Тъкмо от нещо такова имам нужда, да ми се поотпушат чакрите  Mr. Green.

А не се ли прави някаква сангрия с бяло вино?  Rolling Eyes Blush Или май да си питам Гугъл ли, казвате?  Whistling

# 703
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
и внимание, че изглежда безалкохолно  Twisted Evil

Тъкмо от нещо такова имам нужда, да ми се поотпушат чакрите  Mr. Green.

А не се ли прави някаква сангрия с бяло виноRolling Eyes Blush Или май да си питам Гугъл ли, казвате?  Whistling

кощунство ми изглежда на мен, но ако намериш нещо интересно, свиркай : отворена съм на всякакви винени експерименти  Laughing

# 704
  • Мнения: 765
кощунство ми изглежда на мен, но ако намериш нещо интересно, свиркай : отворена съм на всякакви винени експерименти  Laughing

Ако се вярва на гугъл, прилича по-скоро на класика, отколкото на кощунство, излизат множество предложения. Ето тук една италианска рецепта, ама аз бих редуцирала повечето плодове... до праскови и лимон, вероятно  Laughing:
http://ricette.giallozafferano.it/Sangria-bianca.html

Ако видиш пък американските рецепти, те са тъпкани с подправки и джинджъри.
Аз май ще пробвам с праскови, лимон, кафява захар, бяло вино и нещо твърдо, водка примерно.

Впрочем, докато преглеждах рецепти, вижте какво видях, нали наближава 4-ти юли  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт