Живеещи в Италия, тема 125

  • 25 620
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
м, тва е вариант на мойта рецепта, само че плодовете са пресни. става Laughing

обаче видях, че в Каталонья сангрията се правела с бяло вино. та значи, всичко може, давай (кажи после как са канелата и карамфилените корени в бялото, че ми е интересно)

# 706
  • Мнения: 5 710
teralala
не съм срещала ( но мога да проверя, прочета)
със сигурност сега каго гледам разни рецепти попадам на сангрия с бяло вино

аз си пуснай климатика горе и едва се събуждам в момента
до после:)

# 707
  • Мнения: 6 339
Много скъпо било разходка с кораб4е в Лугано. Един мой приятел беше там преди месец и каза май от порядъка на 70 евро, ако не бъркам.

Възможно е. Но те корабчетата имат някакви маршрути май. Например le cantine di Gandria, където ходят за дегустация на вино. Иначе предишни лета сме наемали моторница от Лугано за лично ползване цените бяха 60 франка на час.

Regina, снощи щракнах цените за теб, ако те интересуват. Това са водните колела и лодки, които човек сам си наема. За корбчетата с маршрути е друго и там не знам цените, но мога да проверя.

# 708
  • Milano
  • Мнения: 3 685
Много скъпо било разходка с кораб4е в Лугано. Един мой приятел беше там преди месец и каза май от порядъка на 70 евро, ако не бъркам.

Възможно е. Но те корабчетата имат някакви маршрути май. Например le cantine di Gandria, където ходят за дегустация на вино. Иначе предишни лета сме наемали моторница от Лугано за лично ползване цените бяха 60 франка на час.

[b]Regina, снощи щракнах цените за теб, ако те интересуват. Това са водните колела и лодки, които човек сам си наема. За корбчетата с маршрути е друго и там не знам цените, но мога да проверя.[/b]

Барбарон4е, много мило от твоя страна, но аз попитах на бъзик дали ще ни вземеш на лодката си, защото изпукваме от жега. Нямаме възможност да отидем никъде засега, защото аз работя и уикенда. Дори и да имахме със сигурност щеше да е море, не си падам по езера, реки и др.водни басейни, освен моренце.

ФФР, успяха ли да те откажат от пиаца Дуомо?
И аз да се изкажа. Мисля, 4е няма да съжаляваш, ако дойдеш. То си е голяма емоция. Пък и се 4ака 44 г тази купа, която тази ве4ер ще е наша. Като крещиш така хубаво си изразходваш адреналина, 4увстваш се върха крещейки от щастие, умножено по 50 000, които се о4акват. Абе невероятно изживяване. Ти ела пък после ще си говорим дали е еднакво с изживяването от вкъщи.

Аз ве4е съм с топка в стомаха от напрежение и о4аквам да експлоадирам дове4ера.

FORZA AZZURRI! DAI CHE CE LA FACCIAMO!

# 709
  • Мнения: 6 339
защото аз работя и уикенда.

Aу, какво работиш? Пожелавам ти скоро да се припичаш на морето. Hug

Ние довечера ще гледаме мача с приятели в един бар.

# 710
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
тази купа, която тази ве4ер ще е наша.


абе, Реджина, ти нещо суеверие, туй-онуй?  newsm78 Confused

(аз съм готова : бирите се изстудяват от вчера, никакви тематични менюта като Лени : кой квото си извади от хладилника се оправя)

# 711
  • Milano
  • Мнения: 3 685
тази купа, която тази ве4ер ще е наша.


абе, Реджина, ти нещо суеверие, туй-онуй?  newsm78 Confused

(аз съм готова : бирите се изстудяват от вчера, никакви тематични менюта като Лени : кой квото си извади от хладилника се оправя)

Aз раз4итах на вас ке тифиате контро, та да спе4елим, ама нещо се спотайвате. Ще ви държа отговорни ей, недай си боже да стане нещо нео4аквано.
Ина4е мойто шесто 4увство казва, 4е ще се празнува (дано не ми изневери).
Дано не затворят метрото на Дуомо, 4е кой знае в колко ще се прибера нощес.

Ани, няма изгледи за припи4ане преди 7 август, евентуално на 22 юли.
Целувки на вси4ки.

# 712
  • Мнения: 1 545
Ние сме поканили две приятелски семейства (български), на коцце и мач. Знамената са развети, дотам с декорациите. Каквато и да е емоцията, не мога да си представя в тия жеги да се юрна на площада с още стотина хиляди, да гледам мач. На световното преди 6 години, когато бихме Франция, бяхме на една тераса много близо до максискермото на площада, почти все едно сме там. Беше вълнуващо, но като се прибирахме после до вкъщи едва се промъквахме между тълмите,при товас мотор, и умрях от жега.

# 713
  • Мнения: 402
ФФР, успяха ли да те откажат от пиаца Дуомо?
И аз да се изкажа. Мисля, 4е няма да съжаляваш, ако дойдеш. То си е голяма емоция. Пък и се 4ака 44 г тази купа, която тази ве4ер ще е наша. Като крещиш така хубаво си изразходваш адреналина, 4увстваш се върха крещейки от щастие, умножено по 50 000, които се о4акват. Абе невероятно изживяване. Ти ела пък после ще си говорим дали е еднакво с изживяването от вкъщи.

Аз ве4е съм с топка в стомаха от напрежение и о4аквам да експлоадирам дове4ера.

FORZA AZZURRI! DAI CHE CE LA FACCIAMO!
[/quote]


Реджина,знаех си аз ,че ще отидеш .. Hug
Аз обаче се отказвам сама, щото просто не мога да се мръдна в този ад... Sick Sick
Не е за моите години.. Mr. Green Mr. Green- ще получа инфаркт, пък имам още малък син . Mr. Green Mr. Green
Иначе,щях да отида и сама  Peace
Във всеки случай ти завиждам ,и ти желая страхотно прекарване  Peace Hug Peace


Да ви кажа ,да се посмеете,ама аз се интересувам от окултни науки ,и победата на Италия над Германия ,е видях веднага на сутришното си кафе... hahaha Joy Mr. Green Mr. Green
Заложих 5 евро ,и спечелих 20  Peace Mr. Green
И тази сутрин гледах ,и тази сутрин има победа ,но е сякаш много по-трудна  Thinking Mr. Green
Не заложих нищо,щото не си заслужава - плащат ги почти еднакво Crossing Arms

# 714
  • Мнения: 765
Аз мисля, без да тифирам особено, щото май си бях за Германия, че Италия ще е шампион.
Аз нямам трайни футболни пристрастия, те се формират всеки път на съответното първенство  Grinning.
За довечера ще имам спагети с рагу все пак, по родному.

# 715
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Aз раз4итах на вас ке тифиате контро, та да спе4елим, ама нещо се спотайвате. Ще ви държа отговорни ей, недай си боже да стане нещо нео4аквано.


не мога на финал да тифирам контро (мога, де, и съм го правила, но не на финал с испанците), неква минимум привързаност все пак имам и аз   Rolling Eyes
ако не беше толкова слаб последният мач на испанците срещу Португалия, бих я нарекла невъзможна мисия, но да видим кво ше направят довечера. шести чувства избягвам да имам, за да не се разочаровам  Rolling Eyes

ФФР, не смея да попитам какъв ти беше кафения знак  Rolling Eyes
изображение на уомо неро в победителна поза?  Joy

# 716
  • Milano
  • Мнения: 3 685

Aз раз4итах на вас ке тифиате контро, та да спе4елим, ама нещо се спотайвате. Ще ви държа отговорни ей, недай си боже да стане нещо нео4аквано.


не мога на финал да тифирам контро (мога, де, и съм го правила, но не на финал с испанците), неква минимум привързаност все пак имам и аз   Rolling Eyes
ако не беше толкова слаб последният мач на испанците срещу Португалия, бих я нарекла невъзможна мисия, но да видим кво ше направят довечера. шести чувства избягвам да имам, за да не се разочаровам  Rolling Eyes

ФФР, не смея да попитам какъв ти беше кафения знак  Rolling Eyes
изображение на уомо неро в победителна поза?  Joy

Срам, не срам, ще си призная, 4е и на мен ми се е слу4вало веднъж в живота да направя тази подлост.
Фей, да не би и ти да се израдва когато Баджо изпусна дузпата (94г)?
 Аз, защото ни биха незаслужено (според мен) на полуфинала и не успя да се сбъдне предсказанието на Ванга за двете Б на финала (България-Бразилия), та тогава умопомра4ена от яд, се радвах, 4е Италия падна (а не 4е Бразилия би), да видят кво е да страдаш.

Но не смятам в бъдеще да повторя този инцидент.

ФФР, аз съм свикнала, оби4ам тълпите по този повод. То, кръвта вода не става. От 2-3 годишна ходя с татко на'' Герена''.

# 717
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Реджина, признавам си, единственият отбор, за който имам държание на тифоза (=не ми пука как играе, важното е да бие), е Бразилия. но те пък рядко играят толкова зле, че да съжаля за тази си слабост  Sunglasses
което не означава, че са единствените, с които съм срещу Италия  Wink

пп. и според мен италианците ни биха абсолютно незаслужено тогава, не съм престанала да споря по въпроса, брей, че са и нахално-необективни  ooooh!

# 718
  • Мнения: 5 710


(аз съм готова : бирите се изстудяват от вчера, никакви тематични менюта като Лени : кой квото си извади от хладилника се оправя)

иска ми се да кажа, за пръв и последен път, но при температури около 20 моеже и да повторя
изобщо не предвидих 40 градуса и фурна и съм съсипана
иначе никакви философии, но лоша организация от моя страна, пазаруване сутринта изобщо по-добре изглеждаше, когато беше идея:)
Та, испанската част: гаспачо дип ( обаче), нещо като кьополу, емпанадас, тортиля, филийки с домати
италианската: кростини различни ( с пастет от боб, някакви други, пилешка салата, капрезе и някаква салата., грисини  ..
просто ще се побъркам



# 719
  • Milano
  • Мнения: 3 685
Реджина, признавам си, единственият отбор, за който имам държание на тифоза (=не ми пука как играе, важното е да бие), е Бразилия. но те пък рядко играят толкова зле, че да съжаля за тази си слабост  Sunglasses
което не означава, че са единствените, с които съм срещу Италия  Wink

пп. и според мен италианците ни биха абсолютно незаслужено тогава, не съм престанала да споря по въпроса, брей, че са и нахално-необективни  ooooh!

Забелязах.
Трябваше да дадат дузпа тогава и да изгонят Билли (Костакурта), да изравним, пък да видим тогава кой-кой на дузпите. При това, 4е на вратата беше моят възлюбен от първи клас (Боби Михайлов), неоспорим номер 1 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт