човешкият хормон

  • 6 778
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!
Току що се регистрирах, след като от години чета.
Премина първото ми ин витро: домашен тест - положителен, кръвен тест - положителен, но с ниски стойности(60), втори тест - с още по - ниски стойности - 51, д - р Стаменов ми каза да спра лекарствата, защото нещо е имало, но....Три дни след вторият тест, обаче, цикъл все още нямам.Някой може ли да ми отговори компетентно на въпроса: 100% ли е сигурно, че при спадане на ЧХ не съм бременна?

# 1
  • Мнения: 382
По-компетентно от д-р Стаменов, надали тук някой може да ти отговори Peace Попринцип щом пада ЧХГ, значи и да е имало бременност, вече няма. А цикълът идва различно време след спирането на лекарствата. Успех при следващи опити Peace

# 2
  • Мнения: 21
Благодаря
Бях убедена, че ще стане от първия път, имам си 2 тръби, нормално функциониращи яйчници, сложиха ми лепило, използваха магнит за сперматозоидите, правих и акупунктура, не пия, не пуша, постя, ходя редовно на църква и мислех, че няма да мога да преживея отрицателен резултат, но... ето, че още дишам...  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 3
  • Мнения: 856
Много сили ти пожелавам и дано следващият път е успешен. Аз лично след спадащо ЧХГ се чувствах много по-зле, отколкото когато никога не бях виждала положителен тест. Дай си време да си починеш психически и да се успокоиш, и дано при втория опит всичко да бъде наред.  Hug

# 4
  • Мнения: 21
Много ти благодаря karelia123!Колко ми стана хубаво от думите ти!Благодаря!

# 5
  • Мнения: 6 109
Здравейте!

Първото си дете родих след 3-4г.  чакане и ходене по изследвания, прегледи и няколко АРТ процедури. Наскоро решихме да опитаме отново. Някак бях убедена, че това което усещам този месец са симптоми на бременност и 5 дни преди евентуална дата на М. направих тест от тези за ранно тестване. Същият тест преди 6г. показа 3-4 дни преди датата на М., че съм бременна. Тогава втората чертичка беше нормално наситена. Сега обаче, в събота беше доста бледа, но добре видима, във вторник още по-бледа, но се вижда на дневна светлина и тъй като от понеделник ми тръгна реших, че свърши преди да е почнало и вечерта спрях аспирин протекта /почнах да го пия когато се усъмних, защото изкарах първата бременност с него/. Третият ден на М. вчера след спиране на аспирина беше чист, само по няколко капки на хартията при посещение на тоалетната. Детето ми беше болно, сега съм аз и реших преди да отида на лекар да направя нов тест 2 дни след последния, за който си знаех, че ще е отрицателен, но да съм напълно спокойна когато ми изпишат антибиотик. Обаче отново има много бледа чертичка от тези дето ако не се вгледаш няма да я видиш, но пък пребеляза лентичката още в началото на тестването, но така и не се насити. От всичко което знам явно има някакъв проблем. И сега идва въпроса какво да правя с тези 3 теста с много бледи чертички, които нито се насищат, нито изчезват. тестовете са от една и съща аптека, но в различни дни купени. Възможно ли е да са дефектни, но как да тълкувам дефекта - че са фалшиво позитивни, макар и много бледи или, че тъй като са дефектни чертичката не се насища. Тъй като е спешно да започна лечение при джи-пито, очите ми залепват от секрети и това пречи да работя, не мога да планирам преди прегледа консултация с гинеколог или кръвен тест за бременност, който ако пък е отрицателен пак остава въпроса какво позитивира уринните. Подобно нещо ми се случи през есента с два теста от други марки и с по-наситени черти, като 2 дни след втория наситено положителен уринен тест, кръвният беше от отрицателен по-отрицателен и на другия ден дойде М. Какво може да позитивира уринни тестове за бременност ако такава все пак няма и трябва ли да се притеснявам и да търся допълнителни прегледи и изследвания? Какви? Благодаря за търпението да прочетете дългото ми питане

# 6
  • Мнения: 21
Здравей Рори72!
Аз от 10 г. се боря със стерилитета и съм изчела доста литература по въпроса, не претендирам, че много знам, все пак не съм мед. лице, но:последното, което прочетох по твоя въпрос беше, че ЧХГ в първите седмици рязко се покачва и щом започва да пада, значи всичко е свършило, това падане обаче може да продължи неопределен брой дни и щом ЧХГ е над 5 единици, тестът с урина все ще ти бъде положителен.Мисля, че задължително трябва да си направиш кръвен тест и да предупредиш джипито, че има вероятност да си бременна, преди да започнеш да пиеш антибиотици и да се консултираш с гинеколог.Пак казвам, не съм медицинско лице, това е моето скромно мнение, не бива де се правят компромиси със здравето!Пожелавам ти да ти се случи това, което най - много искаш и бързо да оздравееш!

# 7
  • Мнения: 281
При мене няколко дни преди закъснението направих уринен тест и той имаше втора бледа черта .И бледата черта стана наситена чак след 10 дни може би или 2 седмици .Щом има бледа черта значи има бременност. И при сестра ми беше така.
  Друг е въпроса ,че при някой жени има някакво зацапване и си мислят ,че и е дошъл цикъла и другият месец като не и дойде се усещат ,че има нещо.
  Има случай и когато хормона нараства,но нещо става в смисъл се изхвърля ембриона и..
Но не подценявайте бледите черти на тестовете .

# 8
  • Мнения: 856
Според мен уринарните тестове не са чак толкова точни и е възможно да имат различна чувствителност дори и да са от една марка, но различни партиди. Така че според мен най-правилно е два последователни кръвни теста през 48 часа. Другото си е спекулации. При лекар не знам дали има смисъл да се ходи на този етап - на ехограф се вижда нещо при ЧХГ над 1000, а при бледи тестови чертички, това е невъзможно.

Доколкото си спомням, повечето тестове отчитат при ЧХГ над 50, някои над 25, но над 5 са само кръвните. Така че може и да не ти е нисък резултата.

# 9
  • Мнения: 6 109
Здравейте!
Благодаря на всички за мненията. В крайна сметка бебе няма. И си давам сметка защо винаги съвета е да се тества евентуална бременност след закъснение. Тогава вероятността да се задържи и да няма разочарование след като жената е видяла двете чертички е много по-голяма. но пък ранното тестване с положителен резултат, който се губи с цикъла би могло да помогне на специалистите по репродуктивни проблеми да открият причините за това тази жена да няма дете. Вероятно бавно пада хормона, но при последното 4-то тестване с друг тест вече имаше само една чертичка. Празно ми стана, тъпо ми беше, но вече съм майка. По друг начин усещам разочарованието. От сърце се моля за всички жени които се борят за първа рожба да видят скоро своята точица на екрана. И ако някъде трябва да се запази някакво равновесие то бих дала моя шанс за втора бременност /ако имам такъв/ на жена която още не е гушнала бебето си, ако може на всички бих го дала. Не съм забравила преживяното. Мислено подкрепям всяко едно момиче в неговата борба и се надявам един ден науката толкова да напредне, че нещата да се случват още от първи опит. Успех на всички!

# 10
  • Мнения: 21
РОРИ 72 Много си благородна!Дано Господ ти даде щастието да станеш майка за втори път!

# 11
  • Мнения: 13
 При мен имаше бледавтора чертичка в продължение на една седмица,всеки ден по два теста,направих кръвен, показа бременност но недостатъчно високо ЧХГ, лекарката ми не ми даваше надежди, изчетох всичко по форумите никъде надежда и в следващия момент започна да се удвоява Simple Smile)) сега моят син е на 6 месеца и е чудо!

# 12
  • Мнения: 21
Много се радвам за теб, mu4o!При мен, обаче не стана така, за съжаление...

Общи условия

Активация на акаунт