Консултации с адвокат

  • 128 937
  • 1 106
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 7 779
прочети си решението . ако там пише да не плащаш - значи не плащаш. ама ме съмнява да са го написали.

# 1 096
  • Мнения: 159
прочети си решението . ако там пише да не плащаш - значи не плащаш. ама ме съмнява да са го написали.
То в решението не пише и че детедо може да прекарва цялото лято при мен, а само един месец.

# 1 097
  • София
  • Мнения: 4 349
Трябва ли да плащам издръжка на детето, докато е при мен през лятната ваканция ... става дума за цялата лятна ваканция?

Естествено  Shocked Shocked Shocked

# 1 098
  • Мнения: 54 482
На детето е присъдена месечна издръжка, т.е. всеки месец. Peace

# 1 099
  • Мнения: 2 214
Велчо гледа да не се мине  ooooh!

# 1 100
  • Мнения: 159
Моля дамите, които нямат какво да правят, да не го правят тук! Темата е за консултации с адвокат. Ето едно решение на съда http://www.justice-ruse.org/rcourt/2013/03/ga/01634513/17230613.htm в което си е написано "... в които детето пребивава при бащата за период над един месец, бащата не дължи заплащане на издръжка за детето, като издръжката за тези периоди ще се счита предоставена от бащата пряко – чрез осъществяване на непосредствените грижи за детето."

# 1 101
  • Мнения: 54 482
В твоето решение пише ли такова нещо?

Те имат споразумение! Naughty

# 1 102
  • Мнения: 936
Имам следното чудене и не знам къде трябва да попитам:
Ще извеждам децата си в чужбина; имам пълномощно от бащата за това; НО задължително ли е аз да ги върна, тъй като се налага да се прибера по-рано, а тях ще ги върне дядо им.
Ако адвокатите тук не знаят, моля кажете ми кого трябва да попитам за това, благодаря!

# 1 103
  • Мнения: X
Имам следното чудене и не знам къде трябва да попитам:
Ще извеждам децата си в чужбина; имам пълномощно от бащата за това; НО задължително ли е аз да ги върна, тъй като се налага да се прибера по-рано, а тях ще ги върне дядо им.
Ако адвокатите тук не знаят, моля кажете ми кого трябва да попитам за това, благодаря!
Трябва и двамата родители да подпишете декларация на дядото, че давате съгласие децата да пътуват с него.

# 1 104
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Имам следното чудене и не знам къде трябва да попитам:
Ще извеждам децата си в чужбина; имам пълномощно от бащата за това; НО задължително ли е аз да ги върна, тъй като се налага да се прибера по-рано, а тях ще ги върне дядо им.
Ако адвокатите тук не знаят, моля кажете ми кого трябва да попитам за това, благодаря!
Само при излизане от БГ се изисква да се представя декларация или както е при теб пълномощно, че децата могат да пътуват с придружаващия ги. На влизане в страната такъв документ не се изисква. Дядото може спокойно да се върне с децата.

За да не се притесняваш може да звъннеш в гранична полиция и да попиташ.
Главна Дирекция "Гранична полиция"
1202, София, 46, бул. Мария Луиза,   тел: 9831865

# 1 105
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Моля, за пореден път да не си чешете клавиатурите в тази тема!
Има достатъчно други, в който можете да го правите!

# 1 106
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Има и нова тема!
Моля, въпросите, на който не е отговорено да се зададт отново в новата тема!

Последна редакция: пт, 09 май 2014, 10:23 от tais

Общи условия

Активация на акаунт