Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте!
Най-общо, за да обесня защо пускам тази тема ще спомена, че с мъжа ми сме от доста време в криза. Постоянно сме пред препятствия, имаме две прекрасни дечица и сигурно заради тях най-вече сме още заедно, или поне аз. Не мислете, че имаме някакви грандиозни различия, посто любовта ни се изпари. Та: имаме възможност да я възродим. Имаме на разположение една седмица, в която да можем да прекараме романтично и най-после отново да имаме време за себе си, защото ще останем за седмица без работа и дечица. Но след толкова време.............вече съм изгубила всички идеи за това, а и не успявам да се преборя със собствената си глава, за да изгоня всички неприятни моменти, които се връщат постоянно Но това всичко е тема на друг разговор, за който смятам потърся професионална помощ, но няма как да стане по-рано от септември.

Обръщам се към всички щастливи двойки, със и без брак. Какво правите заедно с половинката си? Какво ви прави щастливи заедно? Той прегръща и целува ли ви без повод? Търси ли ви? Разкажте ми как прекарвате вие двамата времето си. Какви романтични изненади сте правили и сте получавали?

А и в допълнение искам да създам една приятна, мотивираща, романтична тема.  Wink Мисля всички бихме имали полза от нея.

# 1
  • Мнения: 331
Щастливи ни прави времето заедно - ето, че ти вече имаш първата предпоставка - да отделите време и да сте заедно. Щастливи ни прави споделянето - имаме различни интереси и занимания, но винаги изслушвам как е минал деня му, какво се случва на работа, как вървят нещата с усилвателя, който си прави сам в къщи, как и с какво масло се полират дървени повърхности и т.н., а той изслушва моите истории, моите интереси. Когато ми се ходи по магазини той е с мен, за да сподели разходката, да ме черпи един сладолед ( защото аз няма да се сетя) или да изкаже възторга си от тия невероятни сини обувки. Когато той има нужда от нещо или иска нещо - аз съм там.  Всъщност никога не съм се насилвала да откриваме нови неща, просто обръщаме внимание на съществуващите и ги споделяме.
Имаме няколко места, на които обичаме да ходим - обикновено свързани с общи спомени. Ходим периодично - там, където отидохме след сватбата си...винаги ни зарежда с емоции и ни връща към нас си, такива, каквито бяхме тогава...връщаме се към местата, където сме споделяли важни моменти, за да усетим и да си върнем емоцията и атмосферата.
Разбира се откриваме и нови неща . Най - често докато пътуваме. Пътувайте - говорете си по пътя дори за несъществени неща. Опитвайте нови нещо, но ЗАЕДНО. Говорете си за всичко, за което не е останало време до сега... и се целувайте - по улиците, на плажа. Секс могат да правят всеки произволно избрани здрави хора, но целувката е нещо специално и да се целуват могат много много мако двойко - ако сте го забравили, върнете си тази магия...

# 2
  • Мнения: 69
При нас беше още по-зле, бяхме се разделили преди няколко месеца.

1) Пикник сред природата, не носи бельо, след това го изненадай в колата
2) да се срещнете някъде на бар, но не да отидете заедно до там, поотделно,
заедно ще се прибирате, пусни му краче под масата.
3) научи се да правиш тантра масажи, но не много често, че пристрастяват
4) направи нещо за себе си БЕЗ него.

Физическата близост е много важна за семейството, подобрява дори и комуникацията.

Ние много се целуваме, понякога и като тийнейджъри, забравяме къде сме.
Правим много любов.
Вече гледаме един на друг като на любими, не като мъж и жена в стандартния смисъл.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Мен лично най-щастлива ме прави разходката в чужбина, някъде, където не съм била Simple Smile Ако имате възможност - за една седмица можете да си спретнете супер програма от почивка и екскурзия до някое романтично място. Ако не - реално  всяка бг-дестинация може да е романтична, ако настройката ви е такава. Ако не успеете да се стърпите няколко дни да не си говорите на въпреки, и на пъпа на Париж да сте, пак ще ви е криво. Но задължително се махнете от вкъщи, оставете битовизмите там и се поглезете малко.
Така че моето предложение е - пътуване по ваш избор, ципа на устата за нещата, които те дразнят по принцип, разговори само за хубави неща, вино и настройка, настройката е най-важна Simple Smile
По останалите ти въпроси - може би не бива да товариш мъжа си с очакванията, които ще ти се вменят от други "щастливи двойки". Ако ти имаш нужда от романтични изненади и целувки без повод - кажи му, нека поработи в тази посока. Но да си налагате някакви неща, само защото мадам Х от форума ти е втълпила, че ако не правиш секс всеки ден, връзката ти е пред разпад - няма нужда Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
................ ще спомена, че с мъжа ми сме от доста време в криза. Постоянно сме пред препятствия, имаме две прекрасни дечица и сигурно заради тях най-вече сме още заедно, или поне аз. Не мислете, че имаме някакви грандиозни различия, посто любовта ни се изпари. Та: имаме възможност да я възродим. Имаме на разположение една седмица, в която да можем да прекараме романтично и най-после отново да имаме време за себе си, защото ще останем за седмица без работа и дечица. Но след толкова време.............вече съм изгубила всички идеи за това, а и не успявам да се преборя със собствената си глава, за да изгоня всички неприятни моменти, които се връщат постоянно Но това всичко е тема на друг разговор, за който смятам потърся професионална помощ, но няма как да стане по-рано от септември.
Честно казано, при наличието на болднатото, не виждам как можеш да се отпуснеш и да превключиш на романтична и любовна вълна.
Но......

Цитат
Какво правите заедно с половинката си?
Почти всичко.
Цитат
Какво ви прави щастливи заедно?
Дори само присъствието на другия често е достатъчно.
Цитат
Той прегръща и целува ли ви без повод? Търси ли ви?
Постоянно.
Цитат
Разкажте ми как прекарвате вие двамата времето си.
Ходим на пикници.Гледаме филми ,най-вече комедии....Често вечер, излизаме на по бира/вино и си говорим, говорим....Факт е, че винаги има за какво.

Физическата близост е много важна за семейството, подобрява дори и комуникацията.

Ние много се целуваме, понякога и като тийнейджъри, забравяме къде сме.
Правим много любов.
Вече гледаме един на друг като на любими, не като мъж и жена в стандартния смисъл.
Абсолютно подкрепям!    Peace

# 5
  • Мнения: X
Аз подкрепям мнението на belinda.
Ние с моя мъж почти всяка неделя пътуваме някъде.Оставяме детето при някоя от бабите,качваме се на колата и изчезваме.
Целият ден е само за нас двамата-дали ще отидем до някой планински курорт,манастир,море,река или просто на шопинг в друг град,няма значение,важното е,че сме заедно.
Страхотно удоволствие ни доставя на нас,много обичаме да пътуваме,да ходим на нови места.
Това е,ако нямаш много свободно време ,пък и не е много скъпо развлечение.
Отделно,когато мъжа ми почива няколко поредни дни,ходим на по-далечни дестинации,за по няколко дни.

# 6
  • Мнения: 177
Не ми се искаше да превръщам темата в толкова лична, но съм ужасна и не мога да се сдържа да не отговоря.
Всъщност на нас не ни липсва комуникация, а физическа близост. Последният проблем, който е на път да ме довърши е именно липсата на физически контакт най-общо казано. Но моля ви да не задълбаваме на темата, защото е достатъчно дълбока. Там изцяло съм го оставила да се пребори, защото той твърди че е чисто негов и е чисто физиологичен. Аз не съм съгласна, защото дори и не се целуваме извън здравей и чао. Но съм обещала да дам време и почах малко повече от 2 години, ще изчакам още някой и друг месец. А всеки опит да го приластя го изправя на нокти и притеснява още повече. Уф, след това изказване май ще трябва да пусна нова тема.

А иначе, belinda, наистина ще сменим мястото. Наели сме кола и смятаме и да спим в нея за да не сме зависими от хотели.  Peace

Ние живеем далеч от баби и всякакви роднини. Затова и няма на кого да оставим децата.
Истината обаче, че все по-често мисля, че те са само оправдание.

Както и да е! Продължавайте, а аз ще попивам идеи.  Hug

# 7
  • Мнения: 2 457
Няма да задълбавам, но правилно ли разбрах, 2 години не сте правили секс?

# 8
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Inedica, щях да се втурна и аз да давам идеи, но прочетох последния ти пост.
При така описаното положение, не мисля, че имате нужда от романтична седмица заедно, а от много сериозна работа по ситуацията, макар, че ти не питаш за това и имаш пълното право да ме пратиш на майната ми  Hug Сигурно си доста изнервена, за това се включвам, повярвай ми, с разбиране и съчувствие и към двама ви.

Освен, ако съпругът ти няма заболяване, което изисква приемане на медикаменти, влияещи на сексуалната активност и не е два пъти по-възрастен от теб, не знам какъв ще е този физиологичен проблем, който да откаже мъж от секс в продължение на почти 2 години. "Даването на време" само ще задълбочи проблема. Аз бих откачила от притеснения дали няма друга жена (логичен въпрос) и защо мъжът ми не иска да правим секс. А проблем в сексуалния живот на двойката е проблем и на двамата, дори да е само физиологичен, не може да бъде оставен единия от двамата да се оправя сам. Дори и да е само физиологичен, при желание има медикаменти, които могат да подпомогнат процеса.

Знам, че не искаш да чуеш точно това.  Hug Успех ти желая, отношенията между жените и мъжете са много трудна работа, всеки поне по веднъж се е парил или зациклял здраво.  

# 9
  • Мнения: 331
Ако наистина има проблем може би не е добра идея да насилваш нещата, а и си помисли какъ точно контакт ти трябва - ако е нежност и внимание - и да заспиш гушната на рамото му е прекрасно преживяване и това може да ти го даде без никакви притеснения. Ако е секс - може би трябва да го потърсиш другаде.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Аз ще те посъветвам да не се уединявате,а да отидете на весела ваканция с приятели.

# 11
  • Мнения: 2 457
Колко са големи децата може ли да попитам?

# 12
  • Мнения: 4 569
Там изцяло съм го оставила да се пребори, защото той твърди че е чисто негов и е чисто физиологичен. Аз не съм съгласна, защото дори и не се целуваме извън здравей и чао. Но съм обещала да дам време и почах малко повече от 2 години, ще изчакам още някой и друг месец. А всеки опит да го приластя го изправя на нокти и притеснява още повече. Уф, след това изказване май ще трябва да пусна нова тема.
Щом избягва секса не го притискай и прелъстявай.
Той наясно ли е че проблема трябва да се реши? Или не говори?

# 13
  • Мнения: X
Не ми се искаше да превръщам темата в толкова лична, но съм ужасна и не мога да се сдържа да не отговоря.
Всъщност на нас не ни липсва комуникация, а физическа близост. Последният проблем, който е на път да ме довърши е именно липсата на физически контакт най-общо казано. Но моля ви да не задълбаваме на темата, защото е достатъчно дълбока. Там изцяло съм го оставила да се пребори, защото той твърди че е чисто негов и е чисто физиологичен. Аз не съм съгласна, защото дори и не се целуваме извън здравей и чао. Но съм обещала да дам време и почах малко повече от 2 години, ще изчакам още някой и друг месец. А всеки опит да го приластя го изправя на нокти и притеснява още повече.
Аз обаче ще задълбая, като изобщо не си длъжна да ми отговаряш....   Peace   или да даваш обяснения.Просто чети и си прави изводите за себе си.
При гореописания проблем, аз лично мисля, че подобна планирана романтична ваканция не само няма да ви отпусне, ами и допълнително ще нажежи обстановката.
Това, което ти искаш и търсиш, би имало ефект, ако се обичате, ако се желаете, но просто от работа, домакинство и деца не ви остава време един за друг....и една подобна седмица би била вълшебна.
Но при вашия проблем....аз по-скоро първо бих предпочела психотерапевта.А после, романтичните ваканции.
Не знам мъжът ти какво мисли за ваканцията, но смятам, че твоите очаквания и желания още повече ще го изнервят, притеснят и ще го отдалечат от теб.

# 14
  • Мнения: 2 457
Подкрепям.
Краси, златна си понякога Grinning

Общи условия

Активация на акаунт