БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 22 504
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 114
Статистиката колко случая обхваща?

След като е публикувана статията на сайта на СЗО и други медицински сейтове, значи има статистическа значимост. Незнам колко деца са изследвани, защото не съм си купувала оригиналните статии. Чета само кратката версия, която е предоставена за четене. Скоро не съм ровила, защото Гоги е голям и сега чета други неща, но като ми остане време ще погледна.

# 736
  • Мнения: 2 483
Добре де, а ако съм въвела само 5 зеленчука до ден днешен, наложително ли е да въведа глутена, за да се вместя в половинката на 7-и месец? Нито месо, нито  каши, нито кисели, нито плодове не са опитвали девойките ми. Да скачам директно на глутен?  newsm78 Crazy

# 737
  • Мнения: 3 114
Значи, това са препоръки. Ти си прецени. Не е страшно, че не са опитвали плодове, месо и кисели /особено пък това не е нито кой знае колко полезно, нито вкусно/. Никой не е казал, че 100% ще направи детето алергия ако не въведеш глутена в посочения диапазон, а че има някакъв риск. Исках да кажа одеве, че пред дилемата месо или глутен, е по-добре първо да се въведе глутен, защото много ранното му въвеждане и много късното крие рискове. А алергията както към глутена, така и към белтъка на млякото може да се отключи много по-късно. Сега на моя приятелка детенцето на 2 годинки направи АБКМ, а нямат обремененост. И на нея алергологът, както и на мен й е казал, че с алергиите нещата стоят вече по малко по-различен начин. И тъй като нещата постоянно се променят и нови изследвания непрекъснато излизат моят съвет е да следите сайта на СЗО  Peace!

Café con leche, първо си въведи безглутенова каша и после глутенова. Зеленчуците до ден днешен са ти достатъчни.

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 10:10 от Michael@

# 738
  • Мнения: 513
Michael Глутена е въведен  Party... дали 6 дена преди 8м. или в 8м. аз съм в критичния период май. Както и да е не мога а върна 7 дена назад.
След глутена мисля да въведа сирене. Решила съм да използвам сиренето на мандра Веселие, в Бургас има техен  магазин, какво ще кажете добър избор ли е или.
Привет момичета, започнах да замаразявам домашни тиквички във фризера във формички за лед, като преди това съответно ги сварих и пасирах. Притеснява ме фактът, че и след пасирането не можаха да станат на хубаво пюре и като че ли има малки бучици, колкото и да ги обработвах. Това фатално ли е? Трябва ли отново да ги разбивам живот и здраве наесен като ги размразя и започнем да се захранваме и ако не се разбият добре (не знам на какво се дължи) мога ли да ги давам?
Аз предпочитам да правя всичко на момента, тиквичката става като гъба когато е замразена, и по принцип не ми харесват замразените зеленчуци особено за захранване. Хубаво че е домашна, но тиквичка по друг начин да се съхрани до есен и  да не стане като гъба, когато е замразена не знам. Освен да се стерилизират и в бурканчета.  newsm78 и пак не съм сигурна дали ще запази вкусовете си качества.

# 739
  • Мнения: 3 114
Мими, не е беда, разбира се. Има хиляди майки, които са въвели глутена много по-късно и децата им нямат проблем. Имаме познато семейство - въведен е на 7 месеца, нямат обремененост и на годинка и половина момиченцето спира да яде и губи драстично тегло. Те си мислят, че е от зъбките. Оказа се, глутенова алергия. Така че не се шашкай за няколко дни, за нещо, което не се знае.Хубаво е обаче да се чете.
И аз не харесвам как стават замразените зеленчуци, освен граха.

# 740
  • Мнения: 513
Мими, не е беда, разбира се. Има хиляди майки, които са въвели глутена много по-късно и децата им нямат проблем. Имаме познато семейство - въведен е на 7 месеца, нямат обремененост и на годинка и половина момиченцето спира да яде и губи драстично тегло. Те си мислят, че е от зъбките. Оказа се, глутенова алергия. Така че не се шашкай за няколко дни, за нещо, което не се знае.Хубаво е обаче да се чете.
И аз не харесвам как стават замразените зеленчуци, освен граха.
Мише от четене е такава каша в главата ми вече  #Crazy , но да трябва да се чете  Naughty . Не случайно съм абонирана за тази тема тъй като има полезни съвети, и използвам момента да ти Благодаря   bouquet. както и на Блонди която сигурно вече е родила тъй като не се вижда в темата , на Sourcherry и други.  Simple Smile

# 741

Общи условия

Активация на акаунт