На море в Гърция - 8

  • 154 362
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 0
Много Ви благодаря Simple Smile)) Остава само да го съгласувам с останалата част от "екипа" Grinning Ако имате още предложения- давайте Simple Smile

# 661
  • София
  • Мнения: 216
VictoriaIv,

ето ти още едно предложение - http://www.psakoudia-villas.gr/indexsen.html

Ако искаш, пробвай се.

# 662
  • Мнения: 484
Приятни местенца на втория ръкав Ситония? И за спане, и за плаж , и за хапване...благодаря ви

# 663
  • Мнения: 3 072
Rucola, в темата има доста за Ситония.  Мисля, че ще намериш отговор на въпросите си. Peace

# 664
  • Варна
  • Мнения: 3 957
Момичета не мога да намеря свободни места за края на август началота на септември  Sad
И по-специално на Вурвуру. Навили сме се да ходим там тази година,сега търся подходящ място на плажа . Някакви предложения?


Грешката на всички които си търсят места за почивка е убеждението ,че всичко е в нета.АБСОЛЮТНА ИЗМАМА,в нета едва ли има повече от 10 % от местата за отсядане и хранене.Не веднъж сме подчертавали че Гърция с нейните почти 14 000 км. брегова ивица и стотици острови има стотици хиляди места за отсядане, студиа,хотели и хотелчета,бунгала,къщи за гости,кръчми, плажчета................Бяхме в сеце на Касандра за което в нета намерих 3-4 хотелчета а, на място се оказаха над 30.Да не говорим ,че заради кризата повечето легла са празни особено в Северна Гърция.Преспокойно можете да си нАбележите район за почивка,да се качите на колата и на място да си намерите и изберете каквото ви хареса.Да не казвам ,че в момента се намират студиа за двама за 25 евро/ден на 50 м. от плажа(само да не е събота и неделя,че тогава маааалко се оживявя.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 3 957
Приятни местенца на втория ръкав Ситония? И за спане, и за плаж , и за хапване...благодаря ви






Ама те са хиляди,на Халкидики със сигурност има повече кръчми и хотели отколкото в цялото наше Черноморие.Само в Сарти сигурно са няколкостотин.Курортчетата като Сарти са десетки.Само къмпингите в Северна Гърция са над 100.

# 666
  • Мнения: 4
Здравейте, нахлувам в темата без да съм я изчела цялата, само няколко странички назад и моля за малко помощ Simple Smile. Иска ни се да отидем до Метеора и си мислим да нощуваме в Паралия Катерини. Моля препоръчайте хотелче за 2-3 нощувки или поне да ме ориентирате в средните цени за нощувка в двойна стая в момента. Благодаря предварително!

# 667
  • София
  • Мнения: 1 735
VictoriaIv,
ето ти още едно предложение - http://www.psakoudia-villas.gr/indexsen.html
Ако искаш, пробвай се.
Тези къщички май са точно до шосето и е далеч от плажа,иначе са много хубави.

# 668
  • Мнения: 19
... в нета едва ли има повече от 10 % от местата за отсядане и хранене.Не веднъж сме подчертавали че Гърция с нейните почти 14 000 км. брегова ивица и стотици острови има стотици хиляди места за отсядане, студиа,хотели и хотелчета,бунгала,къщи за гости,кръчми, плажчета................Бяхме в сеце на Касандра за което в нета намерих 3-4 хотелчета а, на място се оказаха над 30.Да не говорим ,че заради кризата повечето легла са празни особено в Северна Гърция.Преспокойно можете да си нАбележите район за почивка,да се качите на колата и на място да си намерите и изберете каквото ви хареса.Да не казвам ,че в момента се намират студиа за двама за 25 евро/ден на 50 м. от плажа(само да не е събота и неделя,че тогава маааалко се оживявя.
Звучи много добре!  Flutter  Peace

# 669
  • Мнения: 22

Aleina, много ти благодаря за инфото, аз се чудех и за тази офертаhttp://www.procent.bg/разгледай/Лятна-почивка-в-Гърция-през-Юли-или-Август-5-или-7-нощувки-закуски-вечери-в-хотел-Alexiou-само-за-199-лв.html  но не виждам по снимките и в описанието да има басейн.

# 670
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте, нахлувам в темата без да съм я изчела цялата, само няколко странички назад и моля за малко помощ Simple Smile. Иска ни се да отидем до Метеора и си мислим да нощуваме в Паралия Катерини. Моля препоръчайте хотелче за 2-3 нощувки или поне да ме ориентирате в средните цени за нощувка в двойна стая в момента. Благодаря предварително!

Виж в booking.com и ще се ориентираш ,или пък на място за цени. Сега е пиков сезон и цените са високи, но пък там на място може да се спазарите евентуално.

# 671
  • София
  • Мнения: 216
VictoriaIv,
ето ти още едно предложение - http://www.psakoudia-villas.gr/indexsen.html
Ако искаш, пробвай се.
Тези къщички май са точно до шосето и е далеч от плажа,иначе са много хубави.

Специално тези двете къщички са една до друга и са далече от шосето. Миналия септември бяхме за 2 нощувки там в Стела. До плажа са около 150-200м. Чрез имейла на сайта им осъществихме контакт и резервирахме. Ние лично сме доволни.

Иначе в Псакудия има цяло немскоезично общество, което почива там и повечето бяха наели каменните къщи. То е цяло мини кварталче.Също си има отделен и "немски плаж", от към източната част на селцето. Много беше смешно, че всички те поздравяват като съседи и на плажа с "Hallo, Hallo", а като заговориш на български, започват да те гледат учудено. Laughing Joy
Иначе в централната част на плажа пред хотелите Филипион Бийч и Филоксения Бунгалос е нашествие от хора. Това беше миналата година и то края на септември, сега не знам как е положението.

Ето и линк за вилите в Псакудия, но мисля, че е предназначен само за немци.Аз лично не съм го ползвала за резервация, а само информативно.

http://www.alibaba.com/member/gr108684861.html

# 672
  • София
  • Мнения: 1 951
bibi_2, би ли казала какъв е плажът на Псакудиа - има ли камъни в морето, дълбоко ли е, едър ли е пясъка? Най-вече ме интересува дълбочината и чистота на морето и в коя част на плажа е по-хубаво да се ходи?

# 673
  • Мнения: 11 190
Грешката на всички които си търсят места за почивка е убеждението ,че всичко е в нета.АБСОЛЮТНА ИЗМАМА,в нета едва ли има повече от 10 % от местата за отсядане и хранене.Не веднъж сме подчертавали че Гърция с нейните почти 14 000 км. брегова ивица и стотици острови има стотици хиляди места за отсядане, студиа,хотели и хотелчета,бунгала,къщи за гости,кръчми, плажчета................Бяхме в сеце на Касандра за което в нета намерих 3-4 хотелчета а, на място се оказаха над 30.Да не говорим ,че заради кризата повечето легла са празни особено в Северна Гърция.Преспокойно можете да си нАбележите район за почивка,да се качите на колата и на място да си намерите и изберете каквото ви хареса.Да не казвам ,че в момента се намират студиа за двама за 25 евро/ден на 50 м. от плажа(само да не е събота и неделя,че тогава маааалко се оживявя.
Тази информация е колкото полезна, толкова и подвеждаща.
Да, сезонът тази година е по-слаб - но хубавите къщи за юли и август, т.е. висок сезон са напълно заети.
Въпреки че са възможни случаи като цитирания по-горе от Белинда - нещо, което е обявено на цена 60 евро преди сезона, да се дава за 35, като цяло собствениците най-често се пробват да дадат по-висока цена. По мои впечатления "на улицата" винаги се обявява цена 50 при стойност на студиото 35-40, тоест, има около 10-15 евро завишение "ако мине". Пазарлък рядко се получава, още повече като не знаеш реалната цена. Това са спомени от различни части на Гърция, далеч не само Халкидики.
Другото е, че на място най-често срещаш представител на хазаите, който говори само гръцки - докато на мейла комуникацията се води от синове, дъщери, братя и сестри и прочие говорящи други европейски езици Simple Smile
И последно, ако пристигаш в следобедната жега, особено с малки деца, е трудно да обиколиш до степен да намериш нещо наистина хубаво. Смятам, че вариантът е по-удачен за юни и септември. За май също, защото покрай многото български национални празници свикнаха с наплива тогава, иначе след 15 септември повечето студиа хлопват, ако няма предварителни резервации.
-----
Пиша това като човек, който в ергенските си години в 99% от случаите е пътувал без резервация, а дори и с детето ми се случва от време на време. И двата варианта си имат плюсове и минуси, мислете, имате си глави на раменете и приемайте постовете във форума с нужните резерви Simple Smile
Любопитен факт: сред местата, където съм отсядала без резервация (много са) едва ли и половината са без представяне в интернет. Т.е., това, че ще го намериш на място, не означава, че го няма в нета.

# 674
  • Мнения: 19
Тази информация е колкото полезна, толкова и подвеждаща.
Да, сезонът тази година е по-слаб - но хубавите къщи за юли и август, т.е. висок сезон са напълно заети. ...
И това е вярно.  yes Преди две години импровизирахме в Катерини през август- на първа линия нямаше нищичко.

Общи условия

Активация на акаунт