БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 98

  • 110 193
  • 741
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 33
albenapd,преди време беше търсила текст за детско гобленче.Би ли споделила на ЛС на какви текстове се спря.Аз ти предложих тогава вариант,но е доста дългичко и сега съм в чуденка за нещо кратко и оригинално,та се сетих за теб.  bouquet

# 151
  • Мнения: 228
Момичета, случайно да знаете дали има гоблен с Маша и мечока?

# 152
  • Троян
  • Мнения: 141
Имам тази Маша     и това,но за него нямам ключ  Galla  детското гобленче още не съм го почнала,а и на нищо не съм измисляла Embarassed мислех като го ушия и стигна до текста ,тогава да си блъскам главата.Мислех да е нещо като приказка,
В едно далечно царство се родила малката принцеса............ нещо от този сорт.Ти сподели после какво си измислила Peace

# 153
  • Мнения: 228
albenapd, благодаря!   bouquet

# 154
  • Мнения: 11
Ето и завършеният ми гоблен очакващ рамка .
Това са новите ми придобивки
И още няколко завършени картичкиХубав ден.
Ще споделиш ли откъде си набави картоните за картичките?

# 155
  • Мнения: 11 461
Явно съм пропуснала поста на пипи69, но сега благодарение на emily_samatar го видях и исках да кажа, че "Момичето на скалата" е един от гоблените с който ще си сбъдна мечтата да го имам  Crazy

Бях споменавала преди, че имам спомени от детството и си ги припомням с няколко гоблена Момичето с книгата ( който в момента шия ) и другите са "Момичето на скалата" и "Мечки в гората"  Crazy

# 156
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
исках да кажа, че "Момичето на скалата" е един от гоблените с който ще си сбъдна мечтата да го имам  Crazy

Бях споменавала преди, че имам спомени от детството и си ги припомням с няколко гоблена Момичето с книгата ( който в момента шия ) и другите са "Момичето на скалата" и "Мечки в гората"  Crazy

За мен гоблена с който искам да си сбъдна мечтата да го имам е Воденицата на Буше  Embarassed
Знам, остарял гоблен, класика, но всеки път като го видя  съм така #Crazy Но преди месец може би като ходих на Плевен го видях в магазина от който си купувам конците даден за рамка. Ами отблизо този гоблен (или може би точно това изпълнение ) ме отблъсна. Беше шит 1:4, малко пикселов и ръбат ми стоеше, а цветовете бяха едни мрачни и сиви.

Засега ме възпира може би размера му при 1:4, като после си реших, че ако го шия ще го почвам 1:1. Не че съм почнала да го шия, просто разсъждавам относно гоблена, който те е грабнал от доста време. А имам толкова в шкафа, които залежават  #Crazy 

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Аз също имам няколко Вилерови гоблена, които въпреки цялата им овехтялост са ми на сърце, но ако реша някога да шия някой от тях (едва ли, при всички накупени други) най-вероятно ще е на кръстче на много ситна аида, с един кат конец. Мисля, че би станало хубаво. 1:1 не е за мен, не ми е удобно да шия така, 1:4 никога повече Sick Stop

# 158
  • София
  • Мнения: 27
http://media.snimka.bg/7504/021262541.jpg?r=0
ba4iiska, ето я моята воденица. Оригинала беше 1:4, но си я разделихме с едно момиче и аз я уших 1:1.Моята е с конци пъпетс и си я харесвам, ако решиш мога да ти пратя схема и ключ

# 159
# 160
  • Мнения: 196
ina, teddybearm, Astera, благодаря ви за отговорите Ще се пробвам,но малко по-късно,че сега времето нещо не ми достига.

# 161
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Запис и от мен Simple Smile
Още малко остана.

# 162
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Aetera Много красиво става.

Момичето на скалата го шихме с мама. Бях ученичка 9-10 ти клас, когато ми гласува доверие и довърших фона, лицето, краката и малка част от скалата. Голямо удоволствие беше, най- вече заради гласуваното доверие, но го откраднаха  Sad.

Да си покажа първата изцяло направена от мен картичка  Heart Eyes


# 163
  • София / Баня
  • Мнения: 67
За мен гоблена с който искам да си сбъдна мечтата да го имам е Воденицата на Буше 

Ето я моята воденица http://ania1.snimka.bg/tapestries/moite-gobleni.645325.26028153
Беше първият гоблен който майка ми ми купи - избрах го по картинка, а като го отворихме се оказа огромен. Отнеми ужасно много време, но пък и до сега много си го харесвам.

Моята мечта е Мостар - отдавна съм си го харесала, приготвила съм си и схемите, за сега ме спира това че ключът ми с пъпетс. Но някой ден и него ще го ушия.

# 164
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
..... ако решиш мога да ти пратя схема и ключ

Благодаря много, имам си всичко - и схема и ключ.  newsm78 дали пък да не пусна запитване за ключ с конци Ариадна?

Азарея,  как така са го откраднали? Ужас! #Crazy

ania1 Тези двата (Воденицата и Мостар) едно време ми бяха много насърце. Начешах си крастата и си купих комплект на Мостар, но тъй като до тогава не бях шила 1:1 доста се изнервих докато го завърша. Но много си го харесвам като е 1:1.

И сега като разглеждам Вашите Воденици си казвам вътрешно, че ако тръгна да шия Воденицата ще е 1:1.
Покрай кръстчетата, които са ми много приятни отвикнах да шия 1:4 и сега се пънкям на Кафявия замък. Но съм решила, че ще го завърша. А имам и един комплект Замъка Мерсбург, който е почнат с 2-3 квадратчета 1:4 и може би ще се самоизмъчвам още малко. 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт