БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 98

  • 108 601
  • 741
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 125
   Присъединявам се към клуба на откраднатите гоблени-изчезнаха ми два големи-Джулия и Мадам Помпадур,вътрешен човек-за дрога са продадени,сега покрай другите,дето шия възтановявам Мадам Помпадур,мразя да шия два пъти един и същи гоблен,ама този ми харесва как стоеше до Сиси.
     Дано не ви се случва,бях като болна.

# 166
  • Мнения: 33
Ох,момичета,пак ще моля за помощ.
Днес се появи на бял свят бебчето,за което търсих детското гобленче.Утре ще вземам панамата и конците и мисля да го почвам,обаче тези букви как ще ги изписвааааам,ума не ми стига  newsm78.Рових да търся как се шият буквите,но нищо не открих.Знам,че до буквите има време,но все пак..........

# 167
  • Троян
  • Мнения: 141
Гале кое гобленче си избрала да пишеш,тук едно момиче беше качила няколко азбуки в снимката,дано се включи .
bub.ka   как така ви крадат гоблените #Crazy УЖАС

# 168
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
За откраднати гоблени- това направо е ужасно...

# 169
  • Мнения: 125
      От личен опит ви казвам,че има мнооого по-ужасни неща от това да ти откраднат гоблен.Да сме живи и здрави пак ще си ушием още по-хубави,за мен това са бели кахъри!

# 170
  • Мнения: 265
Да се запиша в темичката  Laughing
Galla заповядай няколко шрифта
http://didida74.snimka.bg/tapestries/shema.648450.27748504
Пък ако не ти се получават (незнам на всички момичета стават хубави, само мойте не Rolling Eyes) можеш да се изхитриш като мен -  с принтерчето  Wink Laughing - разбира се ако дизайна на гоблена, който си избрала го позволява Peace
Ето при мен как се получи
http://didida74.snimka.bg/arts/ushiti-gobleni-ot-men.639522.26986975
Много неприятно това с кражбите......но здрави да сме Peace както казва bub.ka

# 171
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
      От личен опит ви казвам,че има мнооого по-ужасни неща от това да ти откраднат гоблен.Да сме живи и здрави пак ще си ушием още по-хубави,за мен това са бели кахъри!
разбира се че има, но аз до сега не съм чувала за откраднати гоблени, то като ти влезнат в дома и крадът сигурно и гоблени ще си ги отнесат, ама...
едно е да подариш гоблен, друго да се простиш с него по този начин.

# 172
  • Мнения: 571

ba4iiska , аз имам Воденицата на Буше- комплект за завод България-Казанлък от преди повече от 10 години. От техните комплекти остават много конци. Ако искаш ще ти дам каквото ми остане, но не мога да ти обещая че ще го ушия в близката година, но ти си чакала толкова време- сигурно няма да ти е проблем да почакаш още малко. Аз ще си го шия както си е 1:4. По мои наблюдения от повечето цветове остават конци за още един 1:4, но ти щом искаш да го шиеш 1:1 при всички положения ще ти стигнат. В момента шия Момичето на скалата на същата фирма и от него ми остават доста конци. Пиши ми ако проявяваш интерес- а и сме близо- може да се видим някой ден.

# 173
  • Мнения: 0
На някой да му се намира четлива схема на миниатюрна зодийка рак за детенце?
Сетих се и друго да ви помоля. На село се запознах с една жена, по-възрастна е от майка ми. Шие гоблени, но не може да си позволи да купува готови комплектовки и ме помоли за някакви схеми от мои гоблени. Доколкото я разбрах, винаги прави по два екземпляра - един оставя за себе си и един прави за подарък, тъй като няма средства да купува скъпи подаръци, подарява гоблени. Сетих се за молитвата за дома, ще и направя копие на схемата, когато се прибера в София, но не се сещам за друго подходящо - някакъв универсален подарък, който се бродира за по-кратко време, все пак очите и вече се уморяват лесно. Помоли ме и за схема на Св. Димитър, за да направи за внука си, също не знам къде да намеря. Ако някой има желание и време да помогне, бих се радвала.
имам тази схема.

# 174
  • Мнения: 643

Това за старите комплекти на Казанлък , едни в зелени кутии, е абсолютно вярно.
Аз ших Конете на водопой 1:4  и още веднъж 1: 1 за подарък на кумовете , и пак ми останаха конци ooooh!

# 175
  • Мнения: 571

Това за старите комплекти на Казанлък , едни в зелени кутии, е абсолютно вярно.
Аз ших Конете на водопой 1:4  и още веднъж 1: 1 за подарък на кумовете , и пак ми останаха конци ooooh!
Да, зелените кутии с много лоши снимки на това, което купуваш- много хубава комплектовка на цветовете, но картинките бяха отвратителни. Не знам дали продължават да произвеждат комплекти гоблени и все още ли правят и конци или са започнали с чужди конци да работят.

# 176
  • Мнения: 0
здравейте момичета  търся схеми на гоблени ХАЕД по-точно Духът на зимата.Ако някой има схемата моля да ми помогне

# 177
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Добро утро, момичета!
Пия си кафето и Ви наблюдавам! Сипвам Ви и на Вас!
Като се сетя, че днес ще бъде още по- топло направо не ми се мисли.  Rage sweating

Снощи докато си шиех Кафявия замък установих, че съм разменила два цвята  ooooh! Не съм ушила много  - два реда по осем квадратчета и общо около 5 за разшиване, но не обичам да разшивам.
Сега се чудя дали да го оставя и да почна Пумата  newsm78
Нещо за мен везните клонят към Пумата. Thinking А за Кафявия замък може да дойдат по-добри времена.  Laughing

люска Благодаря много за предложението, но не е спешно. Не съм решила още дали ще го шия изобщо.
Просто разсъждавах на глас /клавиши/ относно гоблена, който ме е грабнал с първи поглед и който ми е на сърцето.

# 178
  • Димитровград
  • Мнения: 69
Минавам набързичко да изкажа възхищението си от всичко,което сте показали.Особена слабост имам към брезичките на Бяло цвете,още Деси като ги показа и се влюбих в тях.И воденицата на zhak,и на petitobg клематиса също ми са много на сърце.Аз пак страдам от хронична липса на време и поради тази причина реших да шия нещо мъничко. Досега дребните нещица съм ги подминавала с леко пренебрежение,но сега открих какво удоволствие могат да донесат.Освен това за себе си установих,че много по-лесно правя контура на кръстчета,отколкото на гобленов бод и че определено предпочитам да шия на мека панама.

# 179
  • Троян
  • Мнения: 141
Да ви покажа какво се случва от вчера вкъщи.Моите момиче ми извадиха душата да шият като мама    ще видим до кога ще е мерака Laughing
polinabg  много е красиво това мече  Hug

Общи условия

Активация на акаунт