Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 36 024
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 92
Да Радела , това е за 6 месец ваксината, но незнам дали е трета освен ако в болницата не са били пак хепатитна. Не изоставаме с тях, за сега се движим по график

# 346
  • Мнения: 27
Да, сега проверих в имунизационния календар - тази 24ч. след раждането пак е хеп. B. Значи е така... Аз мислех да не съм се объркала нещо.  Peace

# 347
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Нашия отчет от консултацията днес е 7500 тежи младежа 66 висок, а 8 кг. девойката 65 висока Shocked хем тя се роди втора и по-малка, а сега направоооо изхвърча ...

Биха им хепатитната - уж трета, ама аз втора не помня да сме били, в картона я пише обаче странно  Thinking

Другите разсрочено ги слагаме и ще се ги влачим май до нова година  Confused Но по-добре, че двете едновременно си е "престъпление".

Дадохме и кръв и урина и сега чакаме резултатите. С Давид малко е изложихме и не можахме урина да дадем, защото мама не знаела че има специални колектори за това  Embarassed

# 348
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, привет и от нас! Hug

За сядането - не сяда сам, избягвам да го слагам в мен седнал, но се случва няма как, ест гледам опората да е предимно на цялото му гръбче, а не на дупето, но той понечва да се наддига. В шезлонга сме или на 30 градуса, или някой път /но рядко/ на 45 градуса. В количката същата работа. Вече само когато спи в количката - сме в пълно легнало положение.

За консултацията, ходим всеки месец, сега като станем на 5 месеца, нямаме ваксина, но пак ще ходим за мерки и теглилки и за въпроси за захранването, което планирам да започнем при навършени 6 месеца, демек 28 септември. Както се казва - имаме време.



ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ:

Налага ми се 2-та долни мъдреца, които още не са пробили да бъдат извадени, на единя имам най-вероятно фоликулярна киста и затова ще се наложи обща анестезия, а не локална. И няма да мога да кърмя известно време - сега мисля какво да правя - вчера пробвах помпата и "О, ужас" - само 15 мл, явно гърдите ми са забравили да бъдат цедени, а сега трябва отново да ги науча, да събера кърма за минимум едно денонощие, пък и да мога да се цедя и хвърлям след анестезията?! КАКВО ДА ПРАВЯ и колко време ще ми е нужно да почна да се цедя без проблем според вас? Благодаря предварително!


Здравей,
Този род интервенции са неприятни, съжелявам. За кога е планувана операцията? Сподели ли със зъболекаря си, че кърмиш и ако да, какви бяха неговите препоръки относно кърменето? Би ли могла да обясниш малко повече относно анестезията- ще те приспиват?? или ще ти бият по- голяма упойка, както е характерно за операции на зъби? Споделиха ли какво лекарство ще е анестезията?
Като цяло би могла да се опиташ да се цедиш веднага след като накърмиш или между кърменията. Към настоящия момент кърмата е регулирана към нуждите на бебето и поради тази причина е трудно да се изцеди количество кърма. За да се стимулира рефлекса на потичане, би могла да поставиш на гърда Ивайло и след като е като млякото потече, да го отместиш и да се опиташ да се изцедиш.


Дени, благодаря ти за бързия отговор, съжалявам, че чак сега отговарям отново, за сега се отлага процедурата, максимално във времето, защото анестезията ще е  пълна - ще ме приспиват и е вероятно да не мога да кърмя повече от 24 часа, така че ще почакаме.

# 349
  • Мнения: 27
medimed, чудесно растат твоите бебчета - малката е направо изумителна  baby_neutral

MissDreamy, сериозна операция  се очертава при теб, щом ще те приспиват заради мъдрец. И аз искам да си реша проблемите с един, който ме мъчи от години, но понеже отшумява за дни и така и не се стига до нищо. Ти как разбра за този "фоликул" (така ли беше)? И аз имам чувството, че има нещо като гной някой път...

Мами, ние както казах ското ще пътуваме за чужбина и ще останем там известно време и ми е малко притеснено. Не толкова заради пътуването, ами заради промяната в ежедневието. Вярно, че малкият папа и пюре вече, но ми е странно, че няма да сме заедно нон-стоп. Аз ще имам излизания за университета все пак. Дали ще бъде трудна промяната не знам. Има ли от вас някоя, която се е върнала на работа или училище, нещо такова?

# 350
  • UK
  • Мнения: 600
Радела, направих си панорамна снимка, за да се види разположението на всички мъдреци и да се прецени има ли някой за вадене и тогава зъболекарят ми видя на снимката тази фолилулярна киста, та ме препрати при др. СЛАВЧЕВ от Токуда, който иска да ги вадим, но друг лекар после каза, че за него е сбъркана диагноза и няма никаква киста, абе сложна работа. Аз просто исках да си оправя зъбите преди да заминем за острова /UK/, а тя каква стана Wink) Ще се консултирам и с ортодонката си, която преди време ми беше слагала брекети и ще видим ще се вади ли зъб, няма ли.

# 351
  • Мнения: 27
MissDreamy, така като чета, разбирам защо моята зъболекарка все ми казва "ако не те тормозят, няма да ги пипаме". Явно не е просто ваденето на мъдреци. Казваш, че заминавате за UK - ще останете ли там? Извинявай, че любопитствам, но нали и на мен ми предстои и затова питам. Може да не ми обясняваш, ако прецениш.  Hug

Много жалко, че вече няма почти никой в темата.  Confused Пък и ние с бебчо както сме родени  в средата на март, няма къде да отидем: нито февруари, нито април...  Rolling Eyes

# 352
  • в рaя
  • Мнения: 233
само аз ли съм още без мъдреци? :Р
Ние сме добре, на ДК преди няколко дена бяхме 7 кг. и 67 см. Все още само на кърма, но леко промених схемата си на захранване. Поради огромния интерес на малкия реших да захраня след десетина дена с парченца я сварен картоф, или морков или каквото реша. Само и единствено с цел да задоволя това негово любопитство. Със същественото захранване ще започна около 6-тия месец, но все пак всичко подлежи на промени.

Наистина много запустя темата, хайде, мами, разпишете сеее

# 353
  • Мнения: 13
Здравейте мами,
Хайде и ние да се разпишем,бебо е все още само на кърма, а за захранването мисля скоро да почнем, скоро , скоро след 20 дни като навърши 6м. с картофче .
На мен преди 15 дни ми биха две упойки заради 2 зъба, казах на зъболекаря че съм кърмачка, той вика няма проблем..и си кърмих веднага след това , пих даже и антибиотик ...е аз веднага седнах да чета дали е забранен за кърмачки и се оказа че пишеше: НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА....вече обаче беше късно, бях излапала 1 хапче....направо толкова се притесних.
Обадих се на ЛИЧНИЯ ми ..и му обясних , той ме посъветва да ги спра.НЯКОИ забари , са направо леко казано безотговорни , да предписват тези лекарства, за това винаги се допитвам и да второ мнение:))
Иначе бебчо , напоследък не спи по цели нощи, буди се през 3 ч. иска да цоца, и сега яде 7 пъти на денонощие като новородено. Дали това е признак ,че трябва да мине и на др.ядене , да се захраним..., а кърма имам...не е недоял. Или венците са проблем и го болят и плаче. Само като му дам да суче и заспива .
Някой има ли подобен проблем?

 Thinking

# 354
  • Мнения: 3 922
Иначе бебчо , напоследък не спи по цели нощи, буди се през 3 ч. иска да цоца, и сега яде 7 пъти на денонощие като новородено. Дали това е признак ,че трябва да мине и на др.ядене , да се захраним..., а кърма имам...не е недоял. Или венците са проблем и го болят и плаче. Само като му дам да суче и заспива .
Някой има ли подобен проблем?

И ние сме така. Въртим се по цяла нощ, даже паднахме и от спалнята един път. Слава Богу само с малко рев се разминахме.
Аз и затова започнах вече захранването. От миналата седмица  предлагам картофено пюре и от три дни тиква+картоф на Хипп. Нямаме особен успех. Плюе всичко и ако случайно преглътне някоя троха се почват едни физиономии, чак със сълзи на очите и опити да повърне ooooh!.
Абе вече почти 10 дни се мъчим на обяд с нещо различно от мляко и май още си стоим на две-три лъжички.

# 355
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Ох и ние бяхме така. Едно въртене по цяла нощ, ни буден ни заспал, едно мрънкане. Дам му да папа и се успокои за един час и после пак същото. Сега от около седмица спи по-спокойно. Незнам дали е от яденето или от жегите ама вече почти бях останала без сили.
Ние давахме първите два дни само картофче, но естествено не му хареса. Сега сме на картоф с морков и днес даже си отваряше устичката да си иска още. За сега давам по около 100 грама, но мисля утре да увелича дозата и да разнообразя с тиква.
А за зъбите,  ooooh! не ми се говори. Още бях бременна и ми падна пломбата на един млечен зъб, и не се наканих тогава да го оправя и сега вече се клати и е почти пред падане. Отделно имам два с коронки които си ме наболяват чат пат. Ама и аз съм решила докато не спра да кърмя да не се подлагам на такива интервенции.

# 356
  • Мнения: 13
Благодаря за мнението ви момичета.Значи от вашия опит със НЕ-спането, трябва да почнем захранването по-скоро май от предвиденото..

А , хич не ми се иска ..още .
А вие какви лъжички ползвате за бебоците? Аз си мислех за сребърна лъжичка , да се захраним.

Поздрави ,
 Simple Smile

# 357
  • Мнения: 27
Нана, и ние така със спането. Захраних и аз по-рано от очакваното, но малкия беше готов. Ама пак си се буди често за ядене. За сега само опитва пюретата, не го оставям да се засища само с тях, но ме радва, че има апетит. Храним се с пластмасова лъжичка (май е от някакъв комплект на Avent). По-удобно е, ако е по-плитка. Сребърната лъжичка е добра идея, а ще остане и като сувенир за бебо. Само да не си нарани венците с нея, че сега нали всичко гризкат заради зъбите.  Crazy

# 358
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
На мен не са ми удобни пластмасовите лъжички. Използвам кафена, че е най-малка, но и аз мисля да си купя сребърна. Даже свекървата каза, че тя щяла да му подари на малкия. От лекциите по време на бременността на които ходих за захранването, казаха че сребърната е най-добрият избор.

# 359
  • Мнения: 13
rosinka_k и аз от там научих за нея Simple Smile)
Както и за едни много интересни "сапунени ядки", вместо перилен препарат , от Индия .
Били еко и са изцяло на растителна основа.Продават се в торбичка и се слагат в пералнята 2-4 ядки.
Чували ли сте за тях?

А вие с какъв препарат перете бебешките дрехи? А ползвамСано Максима Сензитив Гел  .
Тези мами който са от Младост -София,мога да им дам координати на един магазин където тубата е по 9лв, место по 14-17лв, както и за турските Памперс .
 Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт