Бихте ли "преглътнали", ако ви удари?

  • 26 889
  • 412
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Посягал ли ви е? Половинката.
Задължително ли е да е имал такъв пример в семейството си човек, за да стигне до там, че да посяга?
Бихте ли си тръгнали, или бихте простили подобен случай?

# 1
  • Мнения: 22 430
Не, не е.
Нито който и да било мъж, с когото съм била.
Ясно съм заявявала в някакъв етап от връзката, че това е нещото, което не бих позволила да се случи. А ако се....със сигурност ще му стъжня живота на такъв.

# 2
  • Мнения: 2 448
Не! За мен това е едно от нещата по лоши от изневяра. Непростимо в пълния смисъл на думата. Никакви обяснения и намеци за разбиране не съм склонна да проявя, ако ще и с такъв пример да е отрасъл и да е "виновна" цялата му рода до девето коляно, не съм аз тази, която ще го отнесе.

# 3
  • Мнения: 22 430
pasinet, и аз съм на това мнение.
Шамара си е шамар, независимо какъв повод или причина го е предизвикала.
Да не говорим пък за нещо по-сериозно.

# 4
  • Мнения: 245
Oхо...май му е писнало на гаджето ти от глупостите ти?
Дано не ти е посегнал Stop
Случвало се е да ме плесне по лицето леко , ама си признавам ,че го бях изнервила и ядосала до смърт Twisted Evil виках , тръшках и той явно не издържа , НО това беше само веднъж и отдавна.Признавам , че аз често го шамаря особено зад врата като ме ядоса Mr. Green
Повечето мъже , не спират след първия шамар , следват юмруци и побой , ако ти се е случило нещо подобно бягай надалеч , няма прошка

# 5
  • Варна
  • Мнения: 283
Имах връзка, която завърши по тази причина...
Много е различно, когато се случи, от всичко което си мислил/вярвал до тогава. И аз се заричах, че ни бих простила, но всъщност бях толкова раздвоена и си мислех, че мога да продължа да живея с него. За мое щастие имах подкрепата на една изключително близка приятелка и успях да изляза от кошмара.

# 6
  • Мнения: 2 457
Шегуваш  се Laughing
 А не ходя с мъже, които се бият с пичета, това е толкова невъзможна колкото  не знам какво. Не, разбира се. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Бяла роза, какво става, пускаш тема след тема?! Скучно ли ти е, или действително имаш някакви проблеми във връзката си?

хубаво тук се говори за удряне, но физическият удар не е единствената проява на агресия. Къде остава психическата такава? Например, викането, дудненето, вечното недоволство, заяжденето? Последните са много чести в женския репертоар. Тогава един мъж какво да прави, да си тръгне ли след първата такава проява, както жената след шамар? какво бихте посъветвали един мъж да направи в такъв случай? Да търпи крещяща и заядлива жена или да си ходи?

# 8
  • Мнения: 22 430
Andariel, всеки сам определя предела си....както и причините, поради които би напуснал дадена връзка.
За едни, психическия тормоз не е нищо, не го възприемат като такъв....за други пък, физическият е нещо...в "реда на нещата" дето се вика. И също не биха си тръгнали заради него.

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За да преглътнеш подобно нещо трябва да виждаш в себе си боксова круша, за която израза:,, Бий мА, обичам тА ,, е невинно обяснение в любов.

Не, и никога не бих допуснала подобно поведение, предупреждавала съм, че ако се опита да се поддаде на подобен порив ще се повози с кола в багажник из някой балкан.

Спомням си само, че преди време наистина го извадих от нерви /по характер е много спокоен/, ама голямата ми уста понякога няма спирка
Пострада компютърът ми, добре че се приземи в скута ми, а не на пода.

# 10
  • Мнения: 4 569
Не ми е посягал. Не че не съм го дразнила до степен където боя да ми е малко. Исках да видя докъде ще стигне. Само стисна зъби и изчака да се успокоя.

Дали насилника е такъв, защото в неговото семейство е имало насилие? - В повечето случай - да, но не винаги. И това не е оправдание.

# 11
  • Мнения: 258
Готин въпрос Андариел. Ами да търпи, е моят отговор. Ако иска почивка да й каже, да й обясни нек'ви неща. Тя не му дудне ей така, от няма нищо.
Според мен е недопустимо мъж да посяга на жена. Сега ще скочите срещу мен като публично оглася, че смятам, че жената има право да го шамаросва (не често, разбира се), но той не бива никога да й отвръща. Според мен трябва да използва силата си да я обезвреди. Ако трябва дори на шега да го обърне, ако я превъзхожда физически и да я обезоръжи. Но да отвръща - никога!

# 12
  • Мнения: 22 430
Всъщност не само мъжете са насилници и тези, които бият.
Има не малко жени, които са обърнали ролите и те са тези, които налагат физически тормоз и бой.
Но за тях нищо не се казва...)

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
А, така, жената може да дудне, да налита на бой, обаче той да не отвръща и да не я докосва пръст! Така като гледам, накрая може да се окаже, че жените са/сме по-гореми насилниици от мъжете и като всеки насилник смятат, че другият си го заслужава.

# 14
  • Мнения: 258
Скоро една колежка разказа случай за получен сигнал на телефон 112, от приятел на мъж, чиято жена го бие. Отзовават се на сигнала и се появява малтретирания - едър, висок, добродушен, рони крокодилски сълзи и насилницата - нахакано миньонче със скръстени ръце. Пред полицаите се разплакал и помолил да го пусне да си ходи, при което тя склонила. Звучи смешно , но като се разфучи една жена, ако мъжът е учен да се сдържа, няма да я пипне. Да блъсне вратата, да напусне стаята, сградата, квартала, но да вдига ръка....

Общи условия

Активация на акаунт