Щастливи заедно (Aşka Sürgün) - Beren Saat и Mahsun Kırmızıgül - Тема 6

  • 58 173
  • 749
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 440

Имам едно питане към Милена, малко в страни от преводите, ако има време и възможност   bouquet
Скрит текст:
Какви точно са политическите пристрастия на Максун. ....


Флор, ама моля те, това няма как да го знам.
В публичното пространство има много коментари, и много изказвания на журналисти, все противоречиви и все предположения за политическите му пристрастия. Не съм се задълбочавала в търсене на информация точно по този въпрос, защото за мен не е съществен, доколкото нямам никакъв вид взаимоотношение с този човек. Той е в правото си да си има политически убеждения и да ги отстоява и докато това не ме засяга мен лично и пряко, не се интересувам. Интересувам се от гражданската позиция, когато става дума както в случая за публична личност с огромно въздействие върху големи групи от хора. Затова и избирам и превеждам само някои от репортажите за които тук се пита.

# 586
  • Мнения: 1 012
Здравейте, момичета!  Hug
Много се надявах, така както беше тръгнала темата, да не прочетем постове като тези от предните страници, но явно това е закон в този форум. Аз също съм преводач, в момента съм затрупана с материали и се чудя как ще се справя в срок, затова и няма начин да се включвам в помощ на Миленка (а на нея просто и се чудя как успява и страхотно й се възхищавам  Heart Eyes). Превеждането на филм, който вече е преведен не е редно да се прави. НТВ ще са в правото си да си поискат правата. Освен това е страшно труодемко и не по силите на 1,2 души, трябва да имаш много време за това.
Темата е интересна именно с различните си постове, сред които снимки на любимите герои, информация за тях, дискусии, колажи и други, затова не спирайте да го правите и не обръщайте внимание на, меко казано, егоистични изказвания. На който му е приятно, да поства и да се забавлява, но без условия и забрани, сайтът вече си има създадени такива. Не е нужно ние да създаваме нови такива.
Не обичам да правя такива постове, извинете ме, но просто влязох с хубаво настроение да прочета последните страници и бях неприятно провокирана.
 Peace

# 587
  • Мнения: 7

Имам едно питане към Милена, малко в страни от преводите, ако има време и възможност   bouquet
Скрит текст:
Какви точно са политическите пристрастия на Максун. ....


Флор, ама моля те, това няма как да го знам.
В публичното пространство има много коментари, и много изказвания на журналисти, все противоречиви и все предположения за политическите му пристрастия. Не съм се задълбочавала в търсене на информация точно по този въпрос, защото за мен не е съществен, доколкото нямам никакъв вид взаимоотношение с този човек. Той е в правото си да си има политически убеждения и да ги отстоява и докато това не ме засяга мен лично и пряко, не се интересувам. Интересувам се от гражданската позиция, когато става дума както в случая за публична личност с огромно въздействие върху големи групи от хора. Затова и избирам и превеждам само някои от репортажите за които тук се пита.

Относно политическите пристрастия на Махсун-ако сте гледали 5 минарета в Ню Йорк, ще ви се сторят малко странни и с необичайно тълкуване на нещата.Няма как да се разкаже или коментира, ако не сте гледали филма.... Гледайте го и после напишете впечатленията си ! Интересна е политическата теза,която се защитава във филма и мисля,че се отнася и за продуцента му-Махсун !
Друг е въпроса,че аз не приемам такива тълкувания на нечии действия,които водят до смърт....

# 588
  • София
  • Мнения: 1 433
Привет газелки и полски цветенца Joy Joy
ей ме от тръстиката и си чакам и аз букетчето от бат Ресул, мане някакви полски китки Joy Joy
голям гражданин се извъди Ресул аби ooooh!
зилян е за Хазар диво Мидятско цвете, но Аби си пада по газелките Laughing
Петя, за мен твоите статии са страхотни и интересни, а също благодарение на теб имам супер клипчета в любими Hug Hug Продължавай в същия дух, за мен е голямо удоволствие Hug
Миленка, преводите ти са безценни Hugвсичко свързано със сериала и актьорите, обичаите, нравите и т.н е супер интересно и адмирации за огромния ти труд Hug Hug Hug
От днешната серия, като пропусна Абито, щото е хит номер 1, съм съгласна с Флор, че Зилян е сбъркана със посоките-все тича обратно на Хазар, крайно време е да се вкара у пътя #Cussing out
Кво й пречеше да го целуне, гушнаха се, беше романтично, къде хукна, да я пита човек Sick Sick

# 589
  • Мнения: 1 012
От днешната серия, като пропусна Абито, щото е хит номер 1, съм съгласна с Флор, че Зилян е сбъркана със посоките-все тича обратно на Хазар, крайно време е да се вкара у пътя #Cussing out
Кво й пречеше да го целуне, гушнаха се, беше романтично, къде хукна, да я пита човек Sick Sick

И аз това й се чудя  Rolling Eyes

# 590
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Hug
ПЕТЯ Hug, МИЛЕНКА Hug подкрепям Ви в това, което правите за темата! Благодарение на Вас научавам много неща наготово, тъй като ми липсва време! Чета Ви с удоволствие и с интерес!
Не спирайте  Praynig
Момичета, да Ви призная, за първи път слушам "Лунната соната" в изпълнение на Махсун. Винаги я слушам в изпълнение на Ричард Клайдерман.
Днешната серия за мен е култова, почти по средата май на сериала, много чувствена и аз я "прочетох" така:

Лунната соната – срещата на огъня с реката.
Хазар – „огънят”
Зилян – „реката”
Събраха ги на ръба на скалата. Тя – „реката” чиста и буйна, с много приливи и красиви отливи. Той – „огънят” топъл и горещ, но има и останало огнище, отдавна изгаснало, в миналото му, но…го има! „Огънят” не иска старото огнище, иска да опознае „реката”. Страхува се, да не го залее, да го изгаси и да промени течението си! Да му се изплъзне и да го остави изпепелен!
Престраши се тази нощ – близна я, усети вкуса и, и много му хареса. Пламъкът му се разгоря още повече, поиска да почука на вратата и и да влезе….но отливът дойде! Запита се дали тя ще отвори тази врата за него, да го пусне вътре, ами …след това, ако не иска да излезе оттам, ако вече не може да излезе оттам, ако не може да диша без нея? Ако тя го обсеби и разгори пламъка му както вятъра, който нежно разрошва косата му. Не е ли това щастието?

Тя „реката” бурно се приближи до огъня, изплашена да не я изгори и готова да го залее, гледаше го, но…..усети нежната му топлина, укроти се, близна го, усети вкуса му и много и хареса. „Чу”, че чука на вратата и, но дали да го пусне вътре, ами ако само укроти пламъка си и отново се върне при старото огнище, тогава какво ще стане с реката. Тя ще помътнее, ще се отдръпне, ще пресъхне, ще изчезне. Не, ще опознава този огън още, за да бъде неговата, чистата река.Тази, която нежно ще го гали, когато е уморен, тази, която, ще го лекува, когато е болен и тази, която ще го люлее в прегръдките си, когато той я гали с топлината си.  Тя иска топлия му пламък да бъде само техен и той и показа, че ще бъде – хвана здраво двете и ръце!И тя се запита същото – не е ли това щастието?
Дали ще бъдат щастливи ?
Дали ще бъдат и заедно?
Да, ще бъдат Щастливи заедно, защото любовта ще ги закриля, а ОГЪНЯТ дълго ще покорява РЕКАТА.
Какво ще стане, когато реката се окаже на ръба на скалата? Дали реката ще му отвори вратата? Какво ще направи огънят, когато тя му отвори вратата, а когато се окаже на ръба на скалата?
Когато настъпи приливът трябва да видя всичко това!

Тази серия беше резюмето на „моят” филм, през моите очи! Peace

# 591
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
Казах, че няма да пиша повече, но Силвеееееее

РАЗЧУВСТВА МЕ, БРАВО! СТРАХОТНО!!!  Hug Hug Hug Heart Eyes

# 592
  • Мнения: 0
ДЕНИИ  Hug, никога не казвай, никога, не ми благодари, не е нужно. Аз трябва да ти благодаря, че си ме прочела, а и ти е харесало. Продължавай да споделяш Peace Peace

LUSIA  Hug Hug bowuu bowuu bowuu
Да не пропусна, добре дошли на всички нови момичета и хубави минути в нашата позитивна тема!  bouquet

ДИДАНКА  Hug приеми го като личен поздрав, благодарение на теб гледам сериите все пак! Hug
И алама, моля те  love001

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 18:27 от real inima

# 593
  • Мнения: 898
Силве просто ме просълзи   Hug newsm10 smile3501 newsm51  love001

# 594
# 595
# 596
  • Мнения: 898
 Crazy Петя тази газелка по я бива от Бурджу .
УАУУУУУУУ каква красота и класа има в тази жена Serap Aksoy

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 18:36 от didanka73

# 597
# 598
  • Мнения: 8
здравейте момичета и сега като спряха databg.org как ще следим този прекрасен сериал/а и другите сериали от бг телевизията/,откакто разбрах не съм на себе си...

# 599
  • Мнения: 82
здравейте момичета и сега като спряха databg.org как ще следим този прекрасен сериал/а и другите сериали от бг телевизията/,откакто разбрах не съм на себе си...
www.nemipuka.com

Общи условия

Активация на акаунт