Жлъчна криза?!?

  • 51 884
  • 25
  •   1
Отговори
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Здравейте!

От няколко дни имам остра болка в дясното подребрие, точно като след продължително тичане.
Първоначално мислех, че е нещо схванато или настинка, но снощи болката се засили и стана нетърпима. Отидох до спешния кабинет на ИСУЛ, след час и половина безмислено чакане на бърза помощ. Прегледа ме хирург, правиха ми изследвания (ПКК и урина), ехография, рентген и заключха само контрахирана жлъчка. Каквото и да значи точно. Но бях вечеряла час-два преди прегледа и предположиха, че е от това.
Не съм яла нищо специфично и различно.
Преди няма 2 месеца родих второто ми дете и казаха, че може евентуално да е следствие на раждането.
Днес по препоръка на хирурга ходих отново на по-прецизен ехограф и всичко е наред! Всички органи, жлъчката, черен дроб и т.н. Всичко е в нормата. Нямам камъни, песъчинки, нищо...
Изписаха ми но-шпа 3 х 1 на ден и казаха, че вероятно съм получила жлъчна криза.
Чета из интернет разни неща, че такива кризи има при камъни в жлъчката и обикновено след няколко часа преминават. А при мен вече втори ден болката е нетърпима и без лекарства не мога да помръдна!

Моля ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели!
Притеснява ме това, че УЖ нищо няма, а пък болката си продължава и не знам какво да правя!
Не ми се иска и лекарства да пия непрекъснато, защото още кърмя, но просто няма как. Ставам неспособна даже 2 крачки да направя като се започне Sad

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 918
Патила съм много от жлъчни кризи, но аз имах камъни. Боли адски, при мен беше и с повръщане. Съветвам те да се консултираш с добър гастроентеролог, тъй като нищо и никаква криза може да доведе и до сериозни последици. Не го отлагай, особено щом болката не преминава. Аз като имах кризи никакво но-шпа не ми помагаше- биеха ми коктейл от бусколизин, но шпа и още нещо за болката мускулно.

# 2
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ljoli, можеш л ида препоръчаш добър гастроентеролог?
Мен днес сутринта ме прегледа д-р Големанов в клиниката до ИСУЛ (не знам дали не е и част от ИСУЛ). И каза, че няма нищо...
Сега преди 2-3 часа направих втора криза и ходих в Пирогов. Казаха ми, че най-вероятно е от бъбреците. Вече не знам, но и мен с този коктейл от бусколизин, но-шпа и папаверим ме пооправиха пак. Боли ме но е търпимо!
Чудно ми е и колко време може да продължи така? От миналата събота-неделя ме боли по-слабо и сега вече явно е някакъв пик...
Не ми се ходи вече по спешни кабинети с тия деца. Направо е ужас, снощи посред нощ с бебето там... Sad

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 918
Как така от жлъчката станаха бъбреците? Не съм си патила от бъбреци, но си мисля, че болката при бъбречна криза трябва да е на друго място. При жлъчка боли дясното подребрие, като болката отива и към дясната плешка.

Бих ти препоръчвала доц. Крум Кацаров от ВМА- той е гастроентеролог. Но ако проблемът действително са бъбреците, може би ти е нужен нефролог.

Сама ли си с детето?

Успех ти желая, сигурна съм, че не е нещо сериозно! Hug

# 4
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Не знаят вече и те от какво е!
Днес пак един полуден прекарах в Пирогов... Без диагноза останах Sad
Бият ми инжекции и това е Sad
Дано наистина да мине, че явно няма да ме излекуват Sad

Благодаря ти за препоръката! Ще направя всичко възможно да го посетя този лекар. Дали работи със записване на часове имаш ли представа?

С детето бях сама днес, а баткото го пратих при бабата, но днес пристигнаха при мен, че нямаше как да се погрижа и за малкия даже  Cry

# 5
  • Мнения: 0
dania_09, усещаш ли някъде другаде болка? При проблеми с жлъчката се усеща болка и отзад в плешката. Как си с изхожданията? Да не би да е дебелото черво или да си се ударила?

Явно е някакво временно неразположение, всичко е наред  Hug

# 6
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Aurelia, по време на прегледите като ме натискат да видят какво е и болката ми отива към врата и плешката като шило точно.
Изхожданията ми са си нормални като качество, количество и са редовни...

Но вече май съм по-добре.. Не мога да легна.. В никаква позиция, нито ляво, дясно или по гръб или корем... Ужасно е. Цяла нощ не спах, защото не можах да легна.. Седя и гледам... Но като седя и ходя е търпимо вече. Дано да отшумява!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 942
Имах подобни кризи, но ме болеше през цялата половина високо под ребрата, опасващо. Близо три години през месец - два. Всеки път бърза помощ, всеки път обезболяващи коктейли и после нищо. После личният ми лекар назначаваше какви ли не изследвания и никаква диагноза...
Последният път преди две седмици попаднах в спешната помощ на 1 Градска болница, там един млад хирург заподозря, че е жлъчка, прие ме в хирургичното отделение, направиха ми всички изследвания и се оказа, че жлъчката ми е пълна с камъни. Сега чакам операция във ВМА.

dania_09, мисля, че трябва да попаднеш на добър хирург, този, на когото съм много благодарна е д-р  Иво Живков от 1 Градска, а ехографистът, който видя всичко е д-р Константинов от същата болница - възрастен и много опитен в тази област. А само преди една година пак ме бяха гледали на ехограф в 14 ДКЦ и нищо не видяха. Може ли за толкова кратък срок да се образуват камъни? Мисля, че не.

# 8
  • Мнения: 54 464
dania_09 , а като дишаш боли ли те ?

Така , както го описваш , с болки в легнало положение , на мен ми се е случвало и се оказа невралгия . Мина ми от невробекс и аналгин . Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 942
Наистина, моите болки не зависят от положението newsm78

# 10
  • Мнения: 54 464
При мен болките бяха непоносими в легнало положение , права почти не . Peace

# 11
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Гледаха ме на много ехографи вече и не се виждат камъни и песъчинки никъде.
Правиха ми и рентгени и рентген с някаква каша, която пих преди това.
Всички органи са си добре, и стомаха също.
Гинекологично съм добре...
Лежах 3 дни в Пирогов и пак си тръгнах без диагноза и с 6 свалени килограма Sad Почти ми спря кърмата и направо се изтормозих от всякъде... Най-вече психически, че си ме боли, а нищо не намират, което вече не знам дали е добре или зле...

Изпих и една опаковка невробекс, но още си ме боли...
Боли ме като дишам. Не мога да си поема дълбоко въздух.
Мисля и аз вече, че е на нервна почва, защото освен тая болка под ребрата ме боли и корема и на различни места и май вече полудявам тотално Sad

В петък съм и на хомеопат. Тя правела някакъв преглед с някакъв апарат и уж точно диагностицита мои роднини пък да видим...
Дано да е от повече напрежение нещо, макар че тия две кризи, които направих ме притесняват...

Благодаря на всички за мненията и препоръките!!!   bouquet

# 12
  • Мнения: 54 464
dania_09 , само да ти кажа , че невралгията е увреждане на нерв ( от инфекция , стоене на течение , простуда ) . Не е болка за умиране , но минава бавно , за седмица-две , не става бързо ! Hug
Пий си невробекса + нещо за болка и ще ти мине ! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 942
Ох, на dania_09 май проблемът ѝ не е жлъчен (дано да се разбере какво е и да се оправи  Praynig), но тъй като тя е озаглавила така темата ще си позволя да ви се оплача отново. Снощи пак имах криза. Вече знам какво ми е - панкреатит вследствие на пълна с камъни жлъчка.

Много гадно боли. Натъпках се с обезболяващи.

В сряда ще се реши кога ще ме оперират. Дано да е скоро и да се отърва от това чудо.  ooooh!



# 14
  • Мнения: 0
Sash, защо не пробваш най-напред с алтернативен метод. Моя позната се справи с хомеопатия.
Според мен пробвай и в краен случай се оперирай.

dania_09, и аз си помислих за невралгия. Но вероятно имаш, т.нар. нервна жлъчка, която вероятно се е активирала от раждането и следствие на някакви емоционални тревоги.
Хомеопатията ще помогне, може да пробваш и с есенциите на д-р Бах.

Успех, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт