Отговори
  • Мнения: 1 070



История на Русе   Забележителности   Околности

Транспорт до Русе   Настаняване
Сайт на Община Русе

Русенски Университет "Ангел Кънчев"

Детски парти клубове в Русе:
1. Детски център „Бимбо”
Предлага почасово гледане на деца, рожденни дни, партита и други забавления в сградата на ОУ"Васил Априлов" Русе. За първокласниците има занималня.
http://bimbo.edudata.info/
Адрес: Русе, бул."Липник"N78  
тел.: 0889790551

2. Детски център „Палавници”
Организира детски рождени дни и тържества - за деца до 8 г. Има занималня за ученици от първи до четвърти клас, в която се предлага подготовка на учебния материал за следващия ден, както и допълнителна подготовка и упражнения върху текущия материал.
Адрес: гр. Русе, ул "Войводова" No 18
тел.: 0888/44 04 33 и 0889/74 84 28

3. Детски парти клуб „Вълшебство”
Подарете на детето си незабравими преживявания. Заповядайте в детски парти клуб Вълшебство. Организираме щури купони, рожденни дни с много танци, караоке и забавни игри
Адрес: гр. Русе, ул. "Муткурова" №95А
тел.: 0889 041 577



4. Детски клуб „Детско царство”
Адрес: гр. Русе, Royal city center, етaж 5
Работно време: 0т 09:00 до 21:00 часа
телефони за резервации: 0884/822 119 и 0885/800 344

5. Пицария "Дон Вито Корлеоне"
Адрес: гр.Русе, ж.к. „Дружба-3”, бл. „Норд”
тел.: 082/507 888 и 0895/565 111

Къде в Русе
Намаления в Русе

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 12:57 от ⅞ ...and Happily Ever After

# 1
  • Мнения: 4 841
Глоби трябва да има, но и трябва да има и човешко възпитание. Само с глоби няма да стане работата. Понякога поговорката е вярна с пълна сила "Дай на човека власт и му гледай сеира"
Просто понякога власт имащите се уливат.

Преди три години има няма ми се размина на косъм акт от 250лв и три месеца без книжка. Ми вече си знам и не правя така.  А имам фиш за фарове, при условие, че аз съм може би най - стриктният шофьор и винаги дори и да не е задължително гледам да съм с вкл. фарове и колан задължително. Веднъж ми се случи да забравя фаровете и ме фишосаха.

# 2
  • Мнения: 1 070
Да, то по закон на Мърфи обикновено така става. Един път да не направи човек нещо и точно тогава да го хванат.

Моята единствена случка със съставен фиш за неправилно паркиране беше преди няколко години когато работех на центъра и в продължение на една година винаги спирах на едно и също място, качвах половината кола на тротоара, всички там паркираха така. Един ден след работа гледам приветливо фишче на чистачките. Глобата ми беше 20 лв, отидох и си я платих, къде ще ида. Оттогава съм си направила извод - това, че другите спират масово еди къде си или еди как си, не значи че е редно или разрешено. Че аз съм в грешка - така е било и повече така не спирам. Иначе по самата улица нямаше забрана за паркиране, глобата ми беше, че съм качила автомобила на тротоара.

Днес като тикам количка и често слизам на улицата, защото на тротоара има спрени коли и няма място, но и се замислям ако един инвалид реши да се разходи, то как да се движи по тротоарите? Хайде, ние с количките или просто пешеходците ще стъпим за малко на платното, ще заобиколим, а инвалидната количка как ще мине? Между другото много такива хора има, но повечето си стоят в тях и не излизат без придружител. Да не говорим примерно в съдебната палата изобщо няма условия за тези хора.

Темата е наистина много обширна, но забелязвам в последно време има повече санкции, като че ли има раздвижване. Мисля, че нашият кмет прави доста неща и като ни сравнявам с другите градове в много неща сме доооооста напред. Винаги ще има какво да се желае още, но като се има предвид, че до преди няколко години пък почти нищо не се правеше за града поне аз сега виждам промяната.

Аз понеже много се интересувам от тази тема, моля споделяйте вашето мнение каквото и да е то, само дано не стават спорове.

# 3
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
  bouquet    за темата
Гласувах в анкетата,иска ми се всичките опции да бъдат правдиви... Wink
 А първата,като се замисля,едва ли има значение къде живееш за да бъдеш добър,или си човек с възпитание или вегетиращ организъм без поведение и  навици..... Tired

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 16:06 от devi4ca

# 4
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Тук. Гласувах  Peace

# 5
  • Мнения: 1 194
Често казано ми се иска да маркирам повечето отговори в анкетата - и кучетата са проблем, и хората, които са толкова озлобени един към друг и нетолерантните шофьори, и боклуците в парковете, а и не само там...

Като цяло обаче това, което най-много ме натъжава е, че градът ни опустява и младите хора го напускат в мига, в който завършат средното си образование и...изобщо не се връщат.
Не съм песимист, но мисля, че ще става все по-зле. В Русе липсват инвестиции, въпреки че кметът и екипът му се бият в гърдите колко са дОбри. Не става само с приказки и действия колкото да се замажат очите на гласоподавателите.
Искам да видя кога ще се случи отново да преасфалтират улица основно, а не само да кърпят дупки некадърно.
Ей такива работи си мисля...

# 6
  • Мнения: 4 841
Нашата улица беше преасфалтирана основно. Хубава, новичка, гладка... и ква файда като месец след това мина водното  #2gunfire сега улицата е "минирана" в кръпки.

# 7
  • Мнения: 1 194
Нашата улица беше преасфалтирана основно. Хубава, новичка, гладка... и ква файда като месец след това мина водното  #2gunfire сега улицата е "минирана" в кръпки.

Мдааа, това им е коронен номер. Толкова ли е сложно преди да положат асфалт да се изредят газ, вода и всички други, които чокат настилките. Tired

# 8
  • Мнения: 4 841
О, ние нямаме газ още. Значи още мини ще има.

# 9
  • Мнения: 7


Айде и аз в новата тема с една  малка почерпка от вече голямата ми кокона Simple Smile Днес ставаме на цяла една годинка - да е все така усмихнато и палаво дете и слънчев ден на всички Hug

# 10
  • Мнения: 4 841
Да е жива и здрава девойката   bouquet Тортата изглежда много вкусна чак ми се прияде

# 11
  • Мнения: 820
Да е жива и здрава девойката   bouquet Тортата изглежда много вкусна чак ми се прияде

невероятно вкусна!

С пожелания за здраве и късмет!

хубаво начало на новата тема  Hug

# 12
  • Мнения: 1 070
Честито на рожденничката! Нека расте едно добро, здраво и отговорно дете!

В анкетата има опция да гласувате за повече от един отговор.

Като бяхме във Варна голямо впечатление ми направиха лошите улици, най-вече главните-пълно с дупки и трапове. В сравнение с нашите ... даже няма сравнение, там са супер зле. И много, много по-мръсно от Русе като изключим морската им градина. В квартала Аспарухово, понеже там спахме пък изобщо няма да коментирам улиците им, даже нямат тротоари или са много разбити. Пред блоковете по 20-30 котки без да преувеличавам и всеки им мята през прозорците храна и е страшна мизерия! Честно ви казвам нямах търпение да се приберем в Русе, нашето си е най-хубаво!

# 13
  • Русе
  • Мнения: 1 781

Айде и аз в новата тема с една  малка почерпка от вече голямата ми кокона Simple Smile Днес ставаме на цяла една годинка - да е все така усмихнато и палаво дете и слънчев ден на всички Hug

Да ви е жива и здрава и много щастлива!

# 14
  • Мнения: 79
живо и здравичко детенце,да му е честит първия рожден ден.А тортата е невероятна

Общи условия

Активация на акаунт